Lybra - kontrolki ABS i hamulca

fabio
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - kontrolki ABS i hamulca

Post autor: fabio » 15 lis 2009, 15:31

Od jakiegoś czasu palą mi się obie te kontrolki. Dodatkowo prędkościomierz, naliczanie kilometrów, wskazania spalania nie działają, ale to jak rozumiem, skutek błędu z hamulców, jako sygnał o zablokowanych kołach.

Jeszcze do niedawna były momenty, że wszystko wracało do normy, po jakimś czasie znowu się psuło. Tak było jak auto było zimne, po przejechaniu paru kilometrów dopiero bach - jednocześnie kontrolki, prędkościomierz do zera; czasem jadąc równo, trochę szybciej też zdarzał się powrót do normalności. Teraz to chyba bez znaczenia, nie wraca nigdy.

Byłem już w dwóch warsztatach w W-wie (ABCAR na myszynieckiej i w AJS-Service), w obu nie umieli połączyć się z ABSem, na tym pewnie polega dodatkowe wyzwanie. W ABCAR zaproponowali mi wymianę całej elektroniki ABS za 7800, Lybra z 2000 chodzi nie wiele wiecej, wiec rozumiecie - to był moj hit dnia), w AJS brak propozycji.

Zrobiłem od roku po zakupie wiele napraw (poprzednio jeździł Włoch, auto było dość zaniedbane), nie chce się z nią rozstawać, przecież te 150KM, wyposażenie, wygoda..., poza tym nie podoba mi się żadne inne :)

Dzieki za wszelkie sugestie

Gość

Odp: Lybra - kontrolki ABS i hamulca

Post autor: Gość » 15 lis 2009, 18:30

Zanim odpowiem na Twoje pytanie,proszę odpowiedzieć co prócz abs posiadasz/esp,asr?/który rocznik lybry?

argenta67

Odp: Lybra - kontrolki ABS i hamulca

Post autor: argenta67 » 15 lis 2009, 20:03

jan123456 pisze:Zanim odpowiem na Twoje pytanie,proszę odpowiedzieć co prócz abs posiadasz/esp,asr?/który rocznik lybry?
Janku, te warsztaty to moja okolica, jak się kolega zdecyduje to zerknę co tam się dzieje : yesyes :

fabio
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - kontrolki ABS i hamulca

Post autor: fabio » 15 lis 2009, 20:44

jan123456 pisze:Zanim odpowiem na Twoje pytanie,proszę odpowiedzieć co prócz abs posiadasz/esp,asr?/który rocznik lybry?
ASR nie mam na pewno, ESP raczej tez nie, ale tu na 100% to nie wiem - pojechalbym wyprobowac, jest akurat troche slisko, ale teraz to nawet jesli mam to chyba nie dziala. Mozna to jakos sprawdzic inaczej? Na pewno nie mam przycisku do wyłączenia ESP, ale nie wiem czy to w Lybrze oznacza, że nie ma systemu.

Auto jest z 2000r.

Gość

Odp: Lybra - kontrolki ABS i hamulca

Post autor: Gość » 16 lis 2009, 6:53

fabio pisze:
jan123456 pisze:Zanim odpowiem na Twoje pytanie,proszę odpowiedzieć co prócz abs posiadasz/esp,asr?/który rocznik lybry?
ASR nie mam na pewno, ESP raczej tez nie, ale tu na 100% to nie wiem - pojechalbym wyprobowac, jest akurat troche slisko, ale teraz to nawet jesli mam to chyba nie dziala. Mozna to jakos sprawdzic inaczej? Na pewno nie mam przycisku do wyłączenia ESP, ale nie wiem czy to w Lybrze oznacza, że nie ma systemu.

Auto jest z 2000r.

Jesli Ty nie jesteś pewien czy masz to lub tamto to jak mam ci na odległość pomóc.Słuchaj Kol.podjedż do kol.argenty67 i jak sobie nie dacie rady/w co wątpię/to chociaż będziemy wiedziec co masz a czego nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”