Lybra silnik rozdziału ciepła

Godzilda
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2020, 23:54

Lybra silnik rozdziału ciepła

Post autor: Godzilda » 08 gru 2020, 11:20

Witam potrzebuje pomocy, otóż moja lybra nie grzeje i w ogóle bym tego nie robił ale ostatnia podróż w - 3''C przez 120km skończyła się mocnym przeziębieniem i chciałbym to naprawić. Podejrzewam że uszkodzony jest silnik rozdziału ciepła, bo na małych obrotach dmuchawy słyszę jak coś terkocze, rurki od nagrzewnicy są gorące i sama nagrzewnica wydaje się też sprawna z żadnej kratki nie leci ciepłe powietrze ani z przodu ani z tyłu, gdzie ten silnik znajdę?

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra silnik rozdziału ciepła

Post autor: Bichoń » 12 gru 2020, 10:44

Dostęp do silniczków sterujących nawiewami jest kiepski. Najłatwiej wyjąć schowek pasażera (najpierw klapka na 5 śrubach, potem kilka śrub schowka i wnęka po prostu się wysuwa, prosta robota), chyba da się ściągnąć kawałek tapicerki w nogach pasażera i od strony tego schowka jest kiepski dostęp do silniczków. Śrubki trzymające silniczki mają główki na klucz sześciokątny 5,5, przy czym u mnie nie zmieściły się nasadki i do następnego podejścia kupiłem klucz płaski/oczkowy 5,5 (co nie było łatwe, bo nie występują powszechnie)

Już nie pamiętam który z silniczków odpowiadał za co, dwa są na pewno do rozdziału kierunku, a trzeci będzie pewnie do regulacji temperatury. Wydaje mi się, że na forum było to opisane ładnie ze zdjęciami, trzeba poszukać.

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra silnik rozdziału ciepła

Post autor: horses » 12 gru 2020, 22:27

Tu viewtopic.php?f=108&t=43327

Bo ja też dziś wątek odkopałem, bo mi zaczyna przeszkadzać że prawa strona nie grzeje :P
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”