Lybra 1.9 JTD - miga kontrolka świec żarowych

Awatar użytkownika
zeus855
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom

Re: Lybra 1.9 JTD - miga kontrolka świec żarowych

Post autor: zeus855 » 16 paź 2016, 18:57

Przepraszam że odświeżę stary temat lecz nie chcę dublować, po odpaleniu kontrolka mrugała przez ok 30 sekund ale błędu nie było. No to wymiana świec na nowe (jedna w sumie była uszkodzona ale wymienione wszystkie). Nadal mrugała, ale był już błąd, więc zamontowałem używany przekaźnik. Nadal mruga, kasuje błąd i już nie mruga, więc myślę że temat załatwiony ale kilka godzin później znów mruga. Może "nowy" stary przekaźnik? Zrobię jeszcze jakieś pomiary w wolnym czasie, sugestie przed mrozami mile widziane. Pozdrawiam
Peugeot 807
Była: Lybra SW 1.9 JTD

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lybra 1.9 JTD - miga kontrolka świec żarowych

Post autor: mjerzy » 16 paź 2016, 20:49

Pomierz świece odpinając wcześniej przewody od centralki. Świec od przewodów nie odpinasz. Weź miernik i w wyciągniętej wtyczki z centralki mierzysz opór pomiędzy każdym pinem a masą. W ten sposób sprawdzisz co ,,widzi'' centralka. U mnie w ten sposób okazało się że problem był na 3 świecy. Pomiar samej świecy był ok. Wiec gdzie problem? U mnie okazał się słaby styk pomiędzy przewodem a świecą.

Awatar użytkownika
zeus855
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom

Re: Lybra 1.9 JTD - miga kontrolka świec żarowych

Post autor: zeus855 » 01 lis 2016, 22:05

Odpiąłem wtyczkę i jeszcze raz zapiąłem, widocznie coś ze stykami (choć były czyste), usterka już nie występuje, dzięki.
Peugeot 807
Była: Lybra SW 1.9 JTD

Awatar użytkownika
forestkorsze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2015, 22:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Re: Lybra 1.9 JTD - miga kontrolka świec żarowych

Post autor: forestkorsze » 09 sty 2017, 20:32

Miałem podobny problem. Do końca nie wiem czy to przekaźnik, czy coś innego w elektronice.
Po wymianie świec na nowe rozebrałem przekaźnik świec, odseparowałem dwa styki odpowiadające za elektromagnetyczny styk i zrobiłem sobie manualne grzanie świec. Sam decyduję kiedy grzać i jak długo.
Te rozwiązanie jest bardzo optymalne, bardzo nisko budżetowe i bezawaryjne. chyba, że ktoś będzie przeginał z czasem grzania.

Jedyne lepsze rozwiązanie, to doprowadzenie do stanu oryginalnego, ale to różnie z kosztami i czasem wychodzi.
LANCIA LYBRA 1,9 JTD COMBI 2000r.

Awatar użytkownika
zeus855
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom

Re: Lybra 1.9 JTD - miga kontrolka świec żarowych

Post autor: zeus855 » 10 sty 2017, 11:01

A ja miałem nadal problem, raz było ok a raz nie, myślałem że to kwestia połączeń, przekaźnik był używany więc niepewny. Wziąłem więc rozebrałem stary, przelutowałem elektronikę oraz wyczyściłem styki przekaźnika, skleiłem i zamontowałem. Testowane w duże mrozy i mogę teraz powiedzieć że usterka ustąpiła wreszcie na stałe.
Peugeot 807
Była: Lybra SW 1.9 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”