Lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Awatar użytkownika
zoom
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: StalowaWola Ulubione piwo: Żywiec
Kontakt:

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: zoom » 21 gru 2009, 18:39

Ja tez mam problem. W aucie zapalila mi sie kontrolka wtrysku ale samochod jezdzil dobrze. Nic sie nie dzialo. Na nastepny dzien zgasla. Zalalem paliwa i kontrolka zapalila sie znowu ale silnik zgasl. Zaprowadzilem auto na Fiata. Po podlaczeniu do kompa nie pokazalo zadnych bledow. Jak naladowali mi akumulator bo go troche zjechalem, samochod dalej nie pali. Jak sie kreci silnikiem to costam lapie i zaczyna zaskakiwac ale nie zapala.. Samochod stoi na hali i sie ogrzewa. Bylem prawie pewny ze to przez paliwo ale mechanicy kreca glowa ze pewnie to nie to :/ Pompa paliwa dziala.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: kaeres » 21 gru 2009, 19:29

A może to przez najzwyczajniejszy w świecie tani gnój jaki zalałeś aby zasilał wtryski o dokładności grubości włosa albo jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
zoom
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: StalowaWola Ulubione piwo: Żywiec
Kontakt:

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: zoom » 21 gru 2009, 19:39

kaeres pisze:A może to przez najzwyczajniejszy w świecie tani gnój jaki zalałeś aby zasilał wtryski o dokładności grubości włosa albo jeszcze lepiej.
Tak mysle.. orlenowski szit. Czy cos jeszcze moglo sie zwalic nie zostawiajac sladu w komputerze?

Awatar użytkownika
MICHU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2199
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: MICHU » 21 gru 2009, 23:07

paliwa z neste w życiu bym nie zalał......

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: letnik22 » 22 gru 2009, 8:50

pompa działa, ale może nie daje odpowiedniego ciśnienia

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: Jarek T » 22 gru 2009, 12:36

Co do neste - z reguły tankuję to paliwo i nie miałem jeszcze problemów choć paliwo w zbiorniku pewnie jeszcze letnie...

Codee

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: Codee » 22 gru 2009, 13:36

Dziś auto rano odpaliło od strzału więc paliwo z NESTE było przyczyną zamarźnięcia w układzie.

Od wczoraj będę jeździł tylko na V-power, Verva itp.

Oczywiście po tej akcji wszystkim tyskim odradzam NESTE w Tychach na towarowej na przeciwko Tesco.
Do tej pory nie było problemu, ale mogło mnie to gów : cenzura : niane paliwo więcej kosztować jakby mi padł wtrysk bądź pompa o innych problemach nie wspomnę.

kolego Argenta67 chyba weryfikacja moich napraw jest jak na razie pozytywna, odpukać :lol:

argenta67

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: argenta67 » 22 gru 2009, 17:29

Codee pisze:

kolego Argenta67 chyba weryfikacja moich napraw jest jak na razie pozytywna, odpukać :lol:
Mnie niczego nie musisz udowadniać ale ja jak inni czytali utyskiwania twoje: "włoska kupa złomu" :nono:

argenta67

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: argenta67 » 22 gru 2009, 17:32

Codee pisze: Wymieniłem wczoraj filtr paliwa, świece przed zimą wymieniłem, co z tą kupą włoskiego złomu jest nie tak!!!! : cenzura : : cenzura : : cenzura :

alan0104
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 30 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Nurowice
Kontakt:

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: alan0104 » 22 gru 2009, 17:57

zoom pisze:
kaeres pisze:A może to przez najzwyczajniejszy w świecie tani gnój jaki zalałeś aby zasilał wtryski o dokładności grubości włosa albo jeszcze lepiej.
Tak mysle.. orlenowski szit. Czy cos jeszcze moglo sie zwalic nie zostawiajac sladu w komputerze?
bardzo mozliwe. wczoraj w podlaskiem, na stacji orlenu parafina wytracajaca sie z on zablokowala dystrybutor uniemozliwiajac juz do konca dnia tankowanie. o czyms to chyba swiadczy-prawda?

Awatar użytkownika
zoom
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: StalowaWola Ulubione piwo: Żywiec
Kontakt:

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: zoom » 22 gru 2009, 20:08

Szit, dzis po 2 dniach stania w cieplym miejscu nie pali mi dalej. Mechanicy maja jutro zobaczyc co w baku siedzi. A czy taka parafina mogla cos uszkodzic? Wtryski/pompe/cos jeszcze ? A jesli to wina paliwa... duzo jest roboty aby to "udrożnić" ?

Codee

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: Codee » 22 gru 2009, 20:15

argenta67 pisze:
Mnie niczego nie musisz udowadniać ale ja jak inni czytali utyskiwania twoje: "włoska kupa złomu" :nono:

mam chyba prawo się zdenerwować skoro na bieżąco dbam o Lybrę i nawet czasem jak już mi Jan123456 powiedział robię coś na zapas, ale w zamian liczę na niezawodność, a tu ch : cenzura : ... jak Polska cała.

Oczywiście przeprosiłem już swoją Lanciette obiecując jej lanie tylko najlepszego ( najdroższego :lol: ) paliwa.
Mam nadzieję że inni czytając cały wątek przestaną oszczędzać te 20 groszy na litrze bo nie warto, co więcej nikomu nie życzę takiej sytuacji jaka zaistniała u mnie, ale jak się chce oszczędności to się można obudzić z "palcami w nocniku"

Codee

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: Codee » 22 gru 2009, 20:19

zoom pisze:Szit, dzis po 2 dniach stania w cieplym miejscu nie pali mi dalej. Mechanicy maja jutro zobaczyc co w baku siedzi. A czy taka parafina mogla cos uszkodzic? Wtryski/pompe/cos jeszcze ? A jesli to wina paliwa... duzo jest roboty aby to "udrożnić" ?

jak się nie mylę idzie z listwy wtryskowej spuścić całe paliwo( jest na niej spust - na końcu pod EGR ), z baku jak się odczepi przy filtrze paliwa wężyk wejściowy i przekręci kluczyk to paliwo samo tam leci - pompka działa.
W taki chyba sposób można pozbyć się paliwa z samochodu.
Najlepiej chyba też nowy filtr od razu dać

Gość

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: Gość » 22 gru 2009, 20:26

Codee pisze:
zoom pisze:Szit, dzis po 2 dniach stania w cieplym miejscu nie pali mi dalej. Mechanicy maja jutro zobaczyc co w baku siedzi. A czy taka parafina mogla cos uszkodzic? Wtryski/pompe/cos jeszcze ? A jesli to wina paliwa... duzo jest roboty aby to "udrożnić" ?

jak się nie mylę idzie z listwy wtryskowej spuścić całe paliwo( jest na niej spust - na końcu pod EGR ), z baku jak się odczepi przy filtrze paliwa wężyk wejściowy i przekręci kluczyk to paliwo samo tam leci - pompka działa.
W taki chyba sposób można pozbyć się paliwa z samochodu.
Najlepiej chyba też nowy filtr od razu dać


Nie chcę bawić sie w proroka ale jak nadejdą znowu mrozu rzeczywistość zweryfikuje Ciebie i to co zrobiłeś.Obym sie mylił./chciałbym się mylić/Więc proszę Cie kol.Codde o miarkowanie wobec tych co trochę umieją
Co do spuszczenia palika z listwy ,to nie chcę być nie grzeczny ale spuścic to się ..................
Co do wężyka przy filtrze paliwa sprubuj cały zbiornik wypompować Twoją metodą ,a od razu nmówie Tobie ,że co ok.30sekundach będziesz szukał dlaczego pompa paliwa nie działa i szukał co jest nie tak?

Gość

Odp: lybra - problem z odpaleniem 1.9jtd

Post autor: Gość » 22 gru 2009, 20:34

zoom pisze:Szit, dzis po 2 dniach stania w cieplym miejscu nie pali mi dalej. Mechanicy maja jutro zobaczyc co w baku siedzi. A czy taka parafina mogla cos uszkodzic? Wtryski/pompe/cos jeszcze ? A jesli to wina paliwa... duzo jest roboty aby to "udrożnić" ?


Poszukaj w moich postach napisałem jak/nie tak dawno/ w jtd wypompować złej jakości paliwo ze zboirnika za pomocą wiedzy i kawałka kabelka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”