Lybra- woda w kabinie

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Lybra- woda w kabinie

Post autor: cysiek » 16 wrz 2017, 9:30

Witam
Od jakiegoś czasu wsiadając do auta czułem nieprzyjemny zapach.
Po przejrzeniu wnętrza okazało się że wykładzina pod nogami pasażerów z tyłu auta jest cała mokra. Z dwóch stron.
Teraz pytanie od czego zacząć szukanie przecieku?
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: Helios » 16 wrz 2017, 9:43

Zobacz uszczelki szyb czy nie odstają, poruszaj drzwiami i zobacz czy nie chlupie, ew zdejmij boczek i zobacz czy nie widać zacieków ;)

Awatar użytkownika
zygmunt1
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1117
Rejestracja: 03 maja 2009, 15:58
Imię: Zygmunt
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: zygmunt1 » 16 wrz 2017, 11:10

Masz dach otwierany ?
Były: Motorower Komar, WSK 125, Gazela 175,Zastava 1100p, Skoda 105, Fiat Ritmo 1,1, Fiat Tempra 1,6, Lancia Dedra 1,8 16V, Fiat Punto II, Lancia Lybra 1.8
Jest : Lancia Lybra 2.0
, Lancia Beta Coupe 2.0 oraz firmowy Fiat Fiorino i Peugeot Partner był -jest Dacia
Tel.: 794 610 042

Beta Coupe 2,0 -(klik)

Członek Zwyczajny Stowarzyszenia :roll:

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: cysiek » 16 wrz 2017, 13:39

zygmunt1 pisze: 16 wrz 2017, 11:10 Masz dach otwierany ?
Nie
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: Bichoń » 16 wrz 2017, 19:03

Ja dzisiaj wybebeszyłem całe podszybie, bo mi woda kapała na dywanik kierowcy. Dwie kopiate szufelki ziemii tam były. Ale to nie problem podszybia a... odklejonej z lewej strony przedniej szyby. Troszkę się zdziwiłem, niezbyt to miła niespodzianka.

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: cysiek » 12 gru 2017, 18:47

Odświeżam temat z kilkoma pytaniami.
Po pierwsze na pewno przeciek mam spod uszczelek w przednich drzwiach. Podczas deszczu woda kapie do środka. Pytanie: gdzie to może być przytkane? Uszczelki nie są załamane , ładnie przylegają itd. na forum forda coś pisali aby naciąć uszczelkę na dole aby woda miała ujście. Tylko gdzie ona będzie miała to ujście? Do środka?
Lecz ten przeciek chyba nie zalewa mi tylnych dywaników. Sądzę że to z progów się woda przedostaje. Progi są zrobione od podstaw. Byłem u mechanika i pytałem co robić, gdzie szukać przyczyny. Powiedział że woda zawsze będzie miała jak dostać się w profil progu i najlepszym rozwiązaniem będzie przewiercenie progu od spodu aby woda miała ujście. Też się skłaniam ku temu że woda jest w progach bo gdy auto parkuję w garażu podziemnym to na betonie przy tylnych kołach jest zawsze ślad po wodzie.
Co radzicie?
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: OKOwiec » 12 gru 2017, 20:23

Miałem w Lybrze to samo co ty- woda w dywaniku tylnych siedzeń
Powodem było dostawanie się wody przez kratkę wentylacyjną pod zderzakiem tylnym z prawej strony,guma która ma za zadanie zatrzymywać dostawanie się wody odkształciła się ze starości i przy większych prędkościach tylne koło powolutku nabijało wodę do bagażnika ale nie do wnęki koła tylko płynącą strużką pod nogi pasażera tylnego.Radzę sprawdzić zanim przyjdą mrozy!
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: cysiek » 12 gru 2017, 20:36

Którędy ta woda płynęła od tej kratki? U mnie chyba progiem się przelewa. Sprawdzałem ostatnio i przednie dywaniki są suche, tylną kanapę zdejmowałem, plastiki odkrecalem i też sucho. Drzwi rozbierałem też sucho. Plastiki progów demontowalem i wychodzi że otworami z profilu progu się wlewa. Co najgorsze wiązka instalacji tam idzie. W sumie teraz to prawie pływa. Nie mam za bardzo pomysłu a progu nie uśmiecha mi się rozwiercać. Ale jak ma to pomóc to trzeba będzie zrobić nawiertak odpływowy
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
OKOwiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 398
Rejestracja: 01 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: OKOwiec » 12 gru 2017, 20:59

U mnie woda płyneła po tylnym nadkolu w miejscu styku z podłogą a potem pod oparciem kanapy i pod nogi ale zaznacze że jeziora tam nie miałem...
Zanim wywiercisz to odkręć fotel "nagnij" wykładzine i zajrzyj w otwory fabryczne
Poniżej masz zdjęcie z mojej lybry podczas wymiany wnętrza,widać tam wyraźnie gdzie są lekko demontowalne zaślepki,może ich nie masz albo wypadły i dlatego woda ci się dostaję,jak coś to mam te zaślepki w zapasie gdzieś.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: cysiek » 12 gru 2017, 21:08

U mnie profil progu nie jest zamknięty tak jak na zdjęciu. Są tam miejscami otwory prostokątne. Dziwna sprawa
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

DonVito
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 116
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:24
Imię: Witek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra- woda w kabinie

Post autor: DonVito » 16 paź 2020, 13:19

Hej odkopie trochę temat,

Mnie po deszczu zbiera się woda na dywaniku kierowcy na samym środku jakby skapywała na wysokości osi kierownicy. Gdzie są odprowadzenia wody? Po drzwiach nic nie kapie jest to na samym środku gumowego dywanika.

Edit:

Po na szybkości przyjrzeniu się podszybia były w rogach takie gumy a pod nimi gąbki pełne wody. Wywaliłem je narazie ale nie znalazłem „standardowych” odpływów jak miałem we wcześniejszych samochodach
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jest Lancia Lybra 1,8 b+LPG
Jest Lancia Ypsilon 1,2 8v
Jest Lancia Thesis 3,2 b
Była Alfa Romeo 156 2,0 b
Była Lancia Y 1,2 8v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”