Lybra - lepiący się schowek

Awatar użytkownika
wojciech711
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1233
Rejestracja: 18 lut 2011, 22:51
Skype: wojciec711
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: wojciech711 » 29 lis 2014, 23:12

Matt94 pisze:Dziś czyściłem tym Cifem schowek, osłone bezpieczników, oraz tunel środkowy.
Schowek lepi się mniej ale nie powiedziałbym, że jest naprawdę dobrze. Będę jutro poprawiał zobaczymy jak to wyjdzie.
Tunel środkowy wyszedł najlepiej, choć nie był w tragicznym stanie, ale się już nie lepi.
Osłona bezpieczników jak na razie tragedia, połowa jest w idealnym stanie a druga połowa bo kilkukrotnym czyszczeniu ciągle się lepi. Może zbyt dużo razy czyściłem, sam nie wiem. Jutro będę poprawiał jak na spokojnie sobie wyschnie i będę sprawdzał na suchej białej szmatce czy nadal zostawia brud na ubraniu. Podeślę zdjęcia jak to wyszło.
Pozdrawiam
prościej jak zagadasz z Hubertem-brygadzista i zamontujesz sobie nowy zestawik nie lepiący się :D
były wersje w których ten problem mimo upływu czasu do dzisiaj się nie lepi : yesyes : nasza była LYBRA - 14 lat i plastiki bez opcji lepienia-brudzenia :D
JEST
Lancia Kappa Coupe 2.0 16v turbo
Lancia Kappa BI-Color 2.4jtd
Miss Zlotu Sypniewo 2013 :D
Pierwsza V-ce Miss Zlotu Sielpia 2011 :)
BYŁA
Lancia Lybra 2.4jtd

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Moglaj » 29 lis 2014, 23:51

Ja odkrecałem kazda część do wanny i gabka,zeszło idealnie,ale jeden minus jest gdzieniegdzie odbarwiło kolor, ale dla mnie to i tak 1000 razy lepiej niż wcześniej.

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: s0krates » 30 lis 2014, 11:03

@Jeremy: Sam myślałem nad flockiem i może jeszcze zrobię, tylko w moim przypadku beżowy.

@wiesiek001: Wygrałeś ten temat :) Masz więcej zdjęć? Ciekawe tylko czy w takim wnętrzu nie jest już zbyt misiowato.

Na tapicerce Thesisa jest flock czy alcantara (chodzi o wersje alcantarowe)?

wiesiek001
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 01 sie 2010, 20:05
Imię: Piotr
Lokalizacja: Opole

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: wiesiek001 » 07 gru 2014, 19:27

No niestety nie posiadam więcej zdjęć i nawet nie mam już tego autka bo dachowałem obecnie mam nową Lyberkę i mam zamiar też w niej to zrobić z widocznymi szwami i nie jest misiowato każdy kto wchodził do autka to pytał sie co to za marka bo taka luksusowa

Awatar użytkownika
ARman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Litwa, Wilno
Kontakt:

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: ARman » 24 mar 2015, 18:24

Moglaj pisze:Ja dwa dni temu odkreciłem schowek , wanna"cif do kuchni w sprayu" i wszystko zeszło,w szoku byłem jak rozpuściło to czarne gów...,pół roku wczesniej męczyłem się ze szmatką i rozpuszczalnikiem masakra nie dośc że cały byłem ufajdany to tylko kawałek udało mi sie wyczyscic tunelu środkowego a tu prysznic gąbka 3 razy i efekt nie klei się :) zamkniecie od bezpieczników od razu tez zrobilem, jeszcze tylko tunel został do wykrecenia Polecam :)
Dzięki, Moglaj, Cilit Kuchnia naprawdę działa. Wyczyściłem strasznie klejące się (a nawet farbujące się) plastiki w Fiat Stilo. Do czysczenia użyłem także gąbek kuchennych, potem czysta szmatka. Czyściłem do tej pory, póki plastik już się w ogóle nie kleił. W końcu odświeżyłem plastiki czarnym matowym lakierem w sprayu i wygląda jak nówka. Jak będzie z czasem nie wiem, ale teraz jest super. Dzięki
Ostatnio zmieniony 24 mar 2015, 18:37 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia!
Teraz: Lancia Delta 1.9 TwinTurbo
Wczesniej: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06 / Lancia Thesis 2.4 JTD 03 / Alfa Romeo 166 2.4 JTD 02 / Lancia Thema 2.5 Turbo DS LS 94 /Fiat Brava 1.8 16V ELX / Lancia Lybra SW 2.4jtd 01 / Lancia Dedra SW 1.9tds LS 98 / Lancia Kappa 2.4tds 96 / Lancia Dedra 1.9tds 96 / Alfa Romeo 75 2.0TS 90

wyszynski00
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 18 gru 2014, 21:44

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: wyszynski00 » 14 kwie 2015, 10:03

witajcie, właśnie zabieram się za ratowanie klejących się plastików (beżowych)

klej z nich zdejmuję przy kombinacji opalarki, szpachelki, jakiegoś nitra i szmatek i jakoś to idzie

czy któryś z kolegów doradziłby mi czym najlepiej będzie polakierować wyczyszczone do zera plastiki, tak, by przypominały oryginał?

PS. potwierdzam że bardzo dobrą metodą jest spsikanie elementu płynem ATACK DO FELG i po paru chwilach spłukanie z bliskiej odległości karcherem. ja u siebie domową myjką musiałem niektóre miejsca poprawiać, ale zeszła cała klejąca się warstwa aż do szarego podkładu. i bez brudzenia się i mordowania ze szmatkami i nitrem

Awatar użytkownika
a_krzy
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 13 lip 2010, 11:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: a_krzy » 27 kwie 2015, 15:08

Witam!
Dziś także zabrałem się za czyszczenie beżowych lepiących plastików. Próbowałem różnych środków a nawet myjki ciśnieniowej, ale nic nie dawało rady. Sięgnąłem po środek do czyszczenia silników SPEC z Autolandu zalegający gdzieś na półce w garażu i to był strzał w dziesiątkę. Środek ten rozpuszcza tą lepką maź i dobrze spłukuje się wodą. Warto użyć szczoteczki z uwagi na porowatość tych plastików. Wszystkim, którzy walczą z tym problemem szczerze polecam ten środek, ponieważ po nim schodzi praktycznie samo i nie zauważyłem skutków ubocznych w postaci odbarwień.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD Executive

Awatar użytkownika
pawlos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2011, 18:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: pawlos » 24 lip 2015, 10:59

Ja jestem po : )używałem acetonu i schodziło całkiem dobrze, trzeba tylko dużo szmat mieć do dyspozycji. Wyczyściłem wszystkie plastiki które się lepiły, lub mogły lepić. tj schowek, półka po lewej stronie kierownicy oraz cały tunel środkowy w sumie 4 elementy. Roboty sporo w sumie ponad 8 godzin - samo rozkręcanie tunelu to około 2h - ciężki dostęp. Wnętrze mam czarne więc wyczyściłem i niczym już nie malowałem - a efekt fajny w końcu nic się nie lepi.
LANCIA LYBRA SW 2002, 2.4JTD INTENSA.

lanciolet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 363
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: lanciolet » 21 lis 2015, 11:47

Jeśli ktoś ma plastik, który dopiero zaczyna się kleić ale nie jest jeszcze zniszczony i nie przykleiły się do tego paprochy i brudy, to polecam Nigrin Cockpit Spray. Taki z czerwoną zatyczką i zielonym dołem pojemnika. Spryskujecie klejący plastik dosyć obficie, ale bez przesady żeby nie ciekło :D Nie wycieramy! Zostawiamy do przeschnięcia. Powierzchnia robi się lekko tłusta, ale to z czasem zanika a plastik przestaje się lepić.

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Ama » 15 gru 2015, 20:24

A ja zrobiłem to w ten sposób:

Obrazek

Koszt flokowania schowków po obu stronach i całego tunelu środkowego to 300 złotych :)
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

promokator
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:48
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce, Lybra 1.8

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: promokator » 21 gru 2015, 17:18

Witam, jeśli jeszcze ktoś tu jest :-)
Próbuję też dokładnie wymyć te plastiki, ale mam pytanie. Czy ktoś rozbierał klapkę schowka (od pasażera) na części? Tzn, ona jest chyba sklejona na stałe z dwóch części. I jeszcze jedno, czy komuś udało się zdemontować klameczkę od tej klapki? Chciałbym ją wymontować, by umyć dobrze całość i oddać do flokowania.
Pozdrawiam...
Lybra 1.8

qwer
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:53
Lokalizacja: Rybnik/Wrocław

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: qwer » 26 cze 2016, 13:48

Witam,

Ponieważ próby zmycia lepiącej substancji z plastików przyniosły dość słaby efekt (tylko na schowku wyszło w miarę dobrze) przymierzam się do usunięcia problemu w inny sposób. Rozważałem najpierw flokowanie ale wizja rozbierania tunelu po raz drugi nie zachęca.
Dlatego mam pytanie do osób które zdecydowały się przykryć tą lepiącą farbę lakierem w spreju (np. wspomniane w tym wątku PlastiDip Aerozol Blaze lub Nigrin Spray) o wrażenia i czy poleciły by tę metodę? Czy po pewnym czasie lakier się utrzymuje i nic z nim się z nie dzieje?

PS. Planuje kupić Plasti Dip Black MAT 400ML. Czy jedna puszka wystarczy na pokrycie wszystkich lepiących elementów? A może ktoś poleci inny środek?

Pozdrawiam
Michał

grigor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 326
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: grigor » 26 cze 2016, 18:34

Ja polecam 1l rozpuszczalnika nitro i sporo szmat do przecierania. Namaczamy obficie szmatkę w rozpuszczalniku i szorujemy. Czynność powtarzamy aż pozbędziemy się całej smoły. U mnie przy czarnym schowku wszystko wyszło super. Brak przebarwień itp.
Ważne żeby użyć rozpuszczalnika nitro, próbowałem też benzyny ekstrakcyjnej ale ona nie dawała rady rozpuścić lepiącej warstwy.
Jest:
Lybra Executive SW 2.4 JTD + Mod by Ramzes

qwer
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:53
Lokalizacja: Rybnik/Wrocław

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: qwer » 26 cze 2016, 18:54

Próbowałem już rozpuszczalnikiem nitro, acetonem i innymi. Dwa lata temu robiłem schowek i efekt był ok. Teraz w końcu zabrałem się za resztę i pomimo straconych 6-8 godzin udało mi się tego pozbyć tylko z niektórych powierzchni. Dlatego szukam łatwiejszych rozwiązań.

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Helios » 27 cze 2016, 0:19

1 puszka spraju na wszystkie elementy + podłokietnik nie wystarczy, do tego przydałby się jakiś podkład.

Co do flokowania, to i tak musisz najpierw zmyć to do zera.

Dość szczegółowo opisałem to w dziale "kupię" temat "Kupię Lybra Jasne Plastiki kokpitu / Tunel środkowy" kto będzie chciał to znajdzie.

Ps. sprawa z nitro IMHO jest przereklamowana, lepiej skorzystać z mojego doświadczenia.

W razie pytań można walić śmiało na PW, albo przyjechać do mnie, chętnie pomogę ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”