Lybra - lepiący się schowek

Adrian.

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Adrian. » 27 cze 2016, 9:02

U mnie rozpuszczalnik nitro doskonale sobie poradził. Przy czym wlałem go do butelki z rozpylaczem ( uwaga bo butelka np. z Mr Muscle się nie nada bo nitro stopi uszczelnienie i nie będzie działać ) porozpylałem na elementach i przy użyciu szpachelki plastikowej zrobionej z butelki PET (z twardszej strony) zeskrobywałem całe płaty. Przejechałem cały element raz, potem drugi, jak dalej schodziły grube płaty to i trzeci. Jak już ze skrobania nie schodziło płatkami to po tym dopiero wziąłem szmaty i kończyłem czyszczenie. Pracę wykonywałem w rękawicach - więc nie musiałem potem się doczyszczać parę dni.
Czas operacyjny pracy z demontażem/montażem i nadaniem połysku elementom po czyszczeniu 6 godzin samemu.

Grunt to ta szpachelka plastikowa na tyle twarda żeby zbierała tę maź i na tyle miękka żeby nie porysowała wam plastików.
Może być zrobiona z wszelkiego elastycznego plastiku byle nie z takiego jak np. do kuchni indukcyjnych są szpachelki do usuwania przypalonych potraw z powierzchni płyty jak wykipi itp.

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Pawcio78 » 13 wrz 2016, 12:01

Wczoraj walczyłem z panelem przełączników szyb w lybrze a konkretnie z tym czarnym mazidłem i rewelacyjnie sprawdził się cif power& shine przeciw tluszczowi. To czarne g? schodzilo praktycznie samo pod woda. Plastik pozostał nieuszkodzony i nieodbarwiony :-)
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Snail » 13 wrz 2016, 12:03

Pawcio78 pisze:Wczoraj walczyłem z panelem przełączników szyb w lybrze a konkretnie z tym czarnym mazidłem i rewelacyjnie sprawdził się cif power& shine przeciw tluszczowi. To czarne g? schodzilo praktycznie samo pod woda. Plastik pozostał nieuszkodzony i nieodbarwiony :-)
Malowałeś potem plastik? Po usunięciu tłustej czarnej mazi.
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: meqqex » 13 wrz 2016, 12:10

Ja używam do malowania plastiku AUTOGLYM Black Dye to kupowałem na kosmetyka aut lub zapytaj się też u użytkownika e-lakiernik z allegro u niego kupowałem 2 specyfiki nazwy nie pamiętam :)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Pawcio78 » 13 wrz 2016, 12:31

Snail pisze:
Pawcio78 pisze:Wczoraj walczyłem z panelem przełączników szyb w lybrze a konkretnie z tym czarnym mazidłem i rewelacyjnie sprawdził się cif power& shine przeciw tluszczowi. To czarne g? schodzilo praktycznie samo pod woda. Plastik pozostał nieuszkodzony i nieodbarwiony :-)
Malowałeś potem plastik? Po usunięciu tłustej czarnej mazi.
Narazie poskładałem bez malowania ale mam plan aby to czymś prysnąć. Myślałem o plastidip black mat. Co o tym sądzicie?
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: meqqex » 13 wrz 2016, 13:47

Ten plastidip black mat chyba tworzy elastyczną powłokę jak się nie mylę. Nie wiem nie stosowałem ale widziałem auto kuzyna pomalowany taką technologią na czarny mat. Niby można tą powłokę zdjąć i położyć nową.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Snail » 13 wrz 2016, 13:55

To taka jakby guma natryskiwana na samochód.
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Pawcio78 » 13 wrz 2016, 13:57

Przemek a ten  AUTOGLYM Black Dye jaki efekt daje? Możesz jakąś fotkę podesłać? Chciałbym aby powierzchnia była zbliżona do oryginalnego czarnego mazidła zanim zaczęło się lepić.
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: meqqex » 13 wrz 2016, 14:34

Pawcio78 pisze:Przemek a ten  AUTOGLYM Black Dye jaki efekt daje? Możesz jakąś fotkę podesłać? Chciałbym aby powierzchnia była zbliżona do oryginalnego czarnego mazidła zanim zaczęło się lepić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Pawcio78 » 13 wrz 2016, 17:02

A czy w dotyku ta powierzchnia jest gładka plastikowa czy może jakby gumowana tak jak w oryginale?
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: meqqex » 13 wrz 2016, 19:12

Pawcio78 pisze:A czy w dotyku ta powierzchnia jest gładka plastikowa czy może jakby gumowana tak jak w oryginale?
Nie ma baranka powierzchnia tych elementow jest gładka nie czuć tzw. gumy. Normalnie myje/czyszczę i wycieram.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: bassooner » 14 wrz 2016, 21:06

pomalowałbym ale widzę, że ekran od klimy sczerwieniał od tej chemii ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
Gatess
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 15 lip 2015, 16:10
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica / Dolnyśląsk

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Gatess » 18 wrz 2016, 20:27

meqqex pisze:
Pawcio78 pisze:Przemek a ten  AUTOGLYM Black Dye jaki efekt daje? Możesz jakąś fotkę podesłać? Chciałbym aby powierzchnia była zbliżona do oryginalnego czarnego mazidła zanim zaczęło się lepić.
Ciekawi Mnie Przemek jak pomalowałeś uchwyty na kubek/karty że widać napisy oryginalne. Wysłał byś mi fotke w oryginalnej rozdzielczości ?

Czy schowek tunel itd tez tym AUTOGLYMem malowałeś ? Z tego co piszą to można teź podłogę przemalować np ?
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: meqqex » 18 wrz 2016, 21:02

Gatess pisze:
meqqex pisze:
Pawcio78 pisze:Przemek a ten  AUTOGLYM Black Dye jaki efekt daje? Możesz jakąś fotkę podesłać? Chciałbym aby powierzchnia była zbliżona do oryginalnego czarnego mazidła zanim zaczęło się lepić.
Ciekawi Mnie Przemek jak pomalowałeś uchwyty na kubek/karty że widać napisy oryginalne. Wysłał byś mi fotke w oryginalnej rozdzielczości ?

Czy schowek tunel itd tez tym AUTOGLYMem malowałeś ? Z tego co piszą to można teź podłogę przemalować np ?
Pulpit schowek i inne plastiki drzwiczek nie malowałem tylko kupiłem czarne, oryginalnie miałem beżowe. Malowałem jedynie to co winno być orygilanie szare czyli ICS, panel klimy i popielniczkę wraz z nawiewem. Autoglym nie daje baranka i uczucia gumy. Pokrywa jak spray nakładałem cienkimi warstwami. A co do malowania na uchwyt na kubek i schowka na kartę ładnie starannie okleiłem znaczy się wyciąłem w taśmie malarskiej te znaczki i zabezpieczyłem przed zamalowaniem ;) po malowaniu odkleiłem i jest co miało być czarne a oznaczenia oryginalnie ;)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Gatess
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 15 lip 2015, 16:10
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica / Dolnyśląsk

Re: Lybra - lepiący się schowek

Post autor: Gatess » 18 wrz 2016, 21:23

Spoko przeczytałem wątek o twoim aucie właśnie, chyba też tak to pomaluje ale od razu myśle czy nie pomalować tunel chwoek i pokrywe bezpieczników tym , jak sądzisz pokryje to dobrze te elementy ?

Napisałem parę zapytań o czarny komplet plastików ale patrząc na ceny pojedynczych elementów to dość że chcą duże pieniądze to jeszcze często są porysowane .
Pulpit schowek i inne plastiki drzwiczek nie malowałem tylko kupiłem czarne, oryginalnie miałem beżowe. Malowałem jedynie to co winno być orygilanie szare czyli ICS, panel klimy i popielniczkę wraz z nawiewem. Autoglym nie daje baranka i uczucia gumy. Pokrywa jak spray nakładałem cienkimi warstwami. A co do malowania na uchwyt na kubek i schowka na kartę ładnie starannie okleiłem znaczy się wyciąłem w taśmie malarskiej te znaczki i zabezpieczyłem przed zamalowaniem ;) po malowaniu odkleiłem i jest co miało być czarne a oznaczenia oryginalnie ;)
Lancia Lybra SW 2.4 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”