Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: DZIDA » 05 gru 2007, 22:49

"muha" pisze:Czy dopiero wlaczyles silnik, czy nie - to nie ma znaczenia, bo ustawienia sa zapamietywane przy wylaczaniu. Sprobuje to po kolei wypunktowac:
1. Pomijajac kwestie niskiej temperatury na zewnatrz: sprezarka jest WLACZONA (czyli klima DZIALA), jesli NIE SWIECI sie lampka Econ (zolta).
2. Zapalona lampka Auto oznacza, ze:
- klima DZIALA (nie mozna miec jednoczesnie zapalonych Auto i Econ)
- komputer sam steruje kierunkiem i sila nawiewu
3. Przelaczanie zrodla powietrza (Wewnetrzne/Zewnetrzne/Auto) nie zmienia faktu wlaczenia/wylaczenia sprezarki ani automatycznego/recznego trybu dzialania. To jest ten pierwszy przycisk z lewej z dwukolorowa lampka (zolta/zielona).

Pierwszy z powyzszych punktow wydaje sie byc najwazniejszy jesli chodzi o Twoje pytanie.

Pozdrawiam,
/muha/

to ja uzupełnię bo trochę się mijasz z prawdą:

1. jeżeli świeci się przycisk przy AUTO a nie świeci przy ECON: klima bangla a murzyn pod maską sam steruje jak i którędy wieje

2. jeżeli AUTO i ECON się nie świecą: klima działa, ale sam z łapy sterujesz co wieje i z jaką siłą - powrót do opcji AUTO tylko po kliknięciu przycisku AUTO

3. jeżeli AUTO sie nie świeci a ECON sie świeci: klima nie działa - działa jedynie normalny nawiew, który steruje wszystkim sam jeżeli przeszedłeś na tę opcję z opcji nr 1. lub sam sterujesz z łąpy jeżeli cokolwiek sam nacisłeś

ALE:

przełączenie obiegu na wewnętrzny (zielona lampka) odpala sprężarkę czyli włącza klimę (przynajmniej u mnie ;)

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: muha » 06 gru 2007, 10:12

Wszystko co piszesz sie zgadza, ale w ktorym miejscu ja minalem sie z prawda?

/muha/
/muha/

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: DZIDA » 06 gru 2007, 10:44

"muha" pisze:Wszystko co piszesz sie zgadza, ale w ktorym miejscu ja minalem sie z prawda?

/muha/
o przełączaniu źródła powietrza - jak włączasz wewnętrzny obieg na econ to się włącza sprężarka

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: Nat » 06 gru 2007, 10:44

To ja jeszcze dodam, że jak nic sie nie swieci (równiez na ekraniku klimy), a dzieje sie tak wtedy kiedy naciśnie sie przycisk OFF to klima tez nie działa :D

Niby takie proste urzadzenie - a tu proszę- ile komplikacji :lol:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: Łukasz » 06 gru 2007, 11:35

To ja jeszcze dodam, ze kompresor klimatyzacji wylacza sie przy temp +3st. wtedy jak zaczyna nam pikac, ze jest mozliwe oblodzenie. Sprawdzone na wlasnej skorze :D Pilnujcie jeszcze klapki, ktora pod filtrem przeciwpylkowym sie zacina. Steruje ona obiegiem zamknietym/otwartym. U mojego Wujasa obrobil sie mechanizm sterowania a u mnie cos zasniedzialo w silniczku. Musialem rozbierac schowek i przyjac pozycje na weza by dotsac sie do tego dziadostwa. Klopoty z parowaniem szyb ustapily
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

skurek

Re: Do tej funkcji ECON ciagle w Lybrze

Post autor: skurek » 06 gru 2007, 14:20

"STOD" pisze:Dzieki za odpowiedzi ale nie do końca jeszcze rozumiem.
Czyli kedy uruchomie samochód i powiedzmy dam temperature na wyswietlaczu na 20 stopni,a wiatrak na powiedzmy trzy kreski , nie dotykajac funkcji AUTO , to klima(sprężarka )chodzi czy nie.I jak dam potem ten ECON to co bedzie.Bo jak sie go naciśnie to chyba na nim sie taka lampka zielona zapala , a potem gaśnie?
Jak włączasz samochód, to klimatyzacja jest w stanie sprzed wyłączenia go. Jeśli miałeś włączoną klimę, to jest nadal włączona, jeśli jechałeś bez klimatyzacji, a tylko na nawiewie, to tak pozostało.
Jak wciskasz przycisk auto- to przechodzi w tryb full auto i wszystko odbywa się automatycznie, a klima jest włączona. Jeśli teraz zmieniasz cokolwiek (poza temperaturą) ręcznie- przechodzi w tryb auto- czyli klima jest włączona, ale ustawiasz parametry (kierunek i siłę nawiewu) ręcznie.
Jeśli włączasz osuszanie szyb, to klimatyzacja się załącza, żeby osuszyć powietrze i nawiew idzie całkowicie na szyby.
Jak naciśniesz przycisk ECON, to wyłączasz sprężarkę i nie masz klimy, a tylko nawiew.
Jak było wyżej wspomniane przy temperaturze poniżej pieciu stopni nie ma klimy, a jest tylko nawiew w trybie automatycznym, lub ręcznym- ekon, przy czym jeśli masz komputer ustawiony na włączenie klimatyzacji, to po podniesieniu sie temperatury do sześciu stopni, załączy sprężarkę i znowu masz klimę.

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: STOD » 06 gru 2007, 20:20

Wielkie dzięki
Już rozumiem.
Jak wcisnę ECON i pali się na nim lampka to kompreseor nie będzie chodził.
Pozdrawiam
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: DZIDA » 06 gru 2007, 20:30

"STOD" pisze:Wielkie dzięki
Już rozumiem.
Jak wcisnę ECON i pali się na nim lampka to kompreseor nie będzie chodził.
Pozdrawiam
no widzisz jakie to proste : brawo :

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: maydayns » 08 gru 2007, 19:22

A czym rozni sie zielone od pomaranczowego swiatelka na przycisku nawiewu wewnetrznego?? z jednego z waszych postow wynika ze jak jest zielone to jest zamkniety, jak pomaranczowe to otwarty, a jak nie swieci to automat, czy dobrze rozumiem??
Seat Leon

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: Przemek » 08 gru 2007, 22:02

To powiedzcie jeszcze mądrzy ludzie, jak ustawić w trybie Manual nawiew jednocześnie na szybę i np. na nogi? Ktoś wie?
Nikt nie da Wam tego co ja Wam obiecam!
Pozdrawiam.
+48 888 842 990.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: Nat » 09 gru 2007, 8:01

Kurdesz, a jest z tym jakis problem? muszę sprawdzić, ale wydaje mi się że wystarczy nacisnąć guziczek "do góry" i "na dół" : coto :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: Przemek » 08 sty 2008, 7:43

No i jak, sprawdzaliście to ustawianie nawiewu na dwa różne kierunki?
Nikt nie da Wam tego co ja Wam obiecam!
Pozdrawiam.
+48 888 842 990.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: kartonik » 08 sty 2008, 8:33

"Przemek" pisze:No i jak, sprawdzaliście to ustawianie nawiewu na dwa różne kierunki?
Naciskajac "do gory" i "do dolu" bedziesz mial na szybe i nogi. Kombinacja "do dolu" i "w prawo" daje nawiew na twarz i na nogi. Nie mozna ustawic kombinacji na szybe i na twarz.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: Sebastian » 08 sty 2008, 9:18

"maydayns" pisze:A czym rozni sie zielone od pomaranczowego swiatelka na przycisku nawiewu wewnetrznego?? z jednego z waszych postow wynika ze jak jest zielone to jest zamkniety, jak pomaranczowe to otwarty, a jak nie swieci to automat, czy dobrze rozumiem??
Zielona dioda - automat (system sam zamknie/otworzy obieg wewnętrzny w razie potrzeby),
pomarańczowa dioda - obieg otwarty,
brak diody - obieg zamknięty.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra - funkcja ECON w klimatyzacji co to?

Post autor: Sebastian » 08 sty 2008, 9:20

"kartonik" pisze:Naciskajac "do gory" i "do dolu" bedziesz mial na szybe i nogi. Kombinacja "do dolu" i "w prawo" daje nawiew na twarz i na nogi. Nie mozna ustawic kombinacji na szybe i na twarz.

Dokładnie jest tak jak piszesz - trochę mnie to zdziwiło, że tak nie można sobie ustawić (góra + przód).


Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”