Lybra - wymiana żarówek

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: FXX » 28 maja 2010, 14:50

kaeres pisze:Hmm, to może mylą mi się ze światłami do jazdy dziennej.
Prawdopodobnie tak, jeszcze nie widziałem aby postojówki były w oddzielnym kloszu.
skuter38 pisze:Pytanie laika do czego używa się tego czegoś czerwonego ? Bo w pytaniu padło " do wymiany kół" cholipka jak, gdzie, po co ?
Po to, żeby bezproblemowo założyć koło nie próbując na oślep trafić śrubami do dziur. To czerwone wkręcasz w jeden otwór, zakładasz na to koło i pozostałe 3 śruby się idealnie wkręcają ;) Wtedy wykręcasz to czerwone i wkręcasz 4 śrubę :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Rafako

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: Rafako » 28 maja 2010, 15:21

FXX pisze:
Prawdopodobnie tak, jeszcze nie widziałem aby postojówki były w oddzielnym kloszu.
Coś Ty :!: :!: :!: 8-O 8-O 8-O Fiata 125p, popularnie zwanego kantem bądź kredensem nigdy nie widziałeś :?: :?: :?: O Renault 12 czy podobnych wynalazkach "z epoki" nie wspominając :?: :?: :?: : yesyes : :D
Faktem jest, że takie rozwiązania nie są stosowane od początku lat 80-tych, tym niemniej "drzewiej" wcale nie rzadko bywały.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: Dudi » 28 maja 2010, 15:34

Poldek Borewicz też ma takie rozwiązanie. W nowych faktycznie nie spotykane, żeby pozycja była rozdzielona z "krótkimi".
Chociaż w Stilo np. można łatwo zaobserować, jak się zachowują żarówki przy zmienianiu świateł.
No i przecież - coś takiego mam w Bravie. Tutaj ładnie widać, bardziej w rzeczywistości, żarówkę pozycyjną oddzieloną od żarówki świateł mijania:
Brava_soczewka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: FXX » 28 maja 2010, 15:40

Rafako pisze:Coś Ty :!: :!: :!: 8-O 8-O 8-O Fiata 125p, popularnie zwanego kantem bądź kredensem nigdy nie widziałeś :?: :?: :?: O Renault 12 czy podobnych wynalazkach "z epoki" nie wspominając :?: :?: :?: : yesyes : :D
Faktem jest, że takie rozwiązania nie są stosowane od początku lat 80-tych, tym niemniej "drzewiej" wcale nie rzadko bywały.
Serdecznie pozdrawiam.
Wybacz, ale ja rocznik 91' jestem :D Kanta oczywiście, że widziałem, ba nawet jeździłem :D , ale wtedy jeszcze się nie interesowałem tak samochodami, żeby takie szczegóły wiedzieć ;)
W sumie nie zwróciłem uwagi na światła w starszych samochodach, więc wybaczcie pomyłkę :) Aczkolwiek w nowszych konstrukcjach tego nie widziałem ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

andrzej50
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2010, 18:20
Lokalizacja: Wrocław

lybra sw 1.9 jtd światło postojowe

Post autor: andrzej50 » 12 paź 2010, 12:04

Witajcie.
szukałem inia znalazłem jak wymienić żarówkę postojową od strony zmieniarki(lewa strona)
czy wszystko od kręcić i wyjąć.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 21:04 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Szukamy podobnych tematów na forum zanim napiszemy nowy.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: lybra sw 1.9 jtd światło postojowe

Post autor: FXX » 12 paź 2010, 19:19

Wyjmujesz całą lampę i dopiero wymieniasz :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Re: lybra sw 1.9 jtd światło postojowe

Post autor: gregi » 12 paź 2010, 19:22

instrukcja pięknie to opisuje trzeba tylko poczytać w dziale Download tam znajdziesz instrukcje

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: lybra sw 1.9 jtd światło postojowe

Post autor: mr.kura » 12 paź 2010, 19:47

I o ile dobrze pamiętam, należy użyć klucza do kół (drugiej strony, oczywiście).
Ale instrukcja prawdę CI powie.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: FXX » 13 paź 2010, 16:07

Jeśli jeszcze nie wymieniłeś to potrzebne Ci będą:
- klucz do kół od Lybry
- śrubokręt krzyżakowy

Zdejmujesz tą osłonę zmieniarki, następnie odkręcasz kilka wkrętów, aby wyjąć cały boczek wokół zmieniarki. Jak to uczynisz, to drugą stroną klucza do kół, odkręcasz lampę i wymieniasz żarówki.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

andrzej50
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2010, 18:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: andrzej50 » 14 paź 2010, 15:40

Dzięki FXX zrobiłem tak jak pisałeś,dojście z kluczem od kół trochę fatalne ale udało się.
Przepraszam że dla niektórych to prosta czynność,ale zawsze musi być ten pierwszy
raz z czasem będzie lepiej.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: kaeres » 09 lis 2010, 18:19

kartonik pisze:
kaeres pisze:
Nie świeci check gdy używasz zwykłych postojówek (nie halogenówek) ?
Nie. wszystko w najlepszym porzadku.
Potwierdzam, to działa.
Minusem jest jedynie żółta barwa światła zamiast białej.

Kwera
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: Kwera » 07 sty 2012, 15:46

Witam kolegów. Też dziś zabrałem się za wymianę postojówek (dramat). Dodam że było to już drugie podejście, ale pierwsze było w deszczu i wieczorem. Po 30 minutach zrezygnowałem :( Po zaopatrzeniu się w niezbędne klucze do odkręcenia całego klosza, przystąpiłem do dzieła. Mój zapał jednak szybko przygasł jak okazało się że śrubki się kręcą i kręcą i nic. Chyba gwint jest zrąbany. Jednak nie poddałem się i wymontowałem wtyczkę osadzoną w reflektorze do której podpinamy całą elektrykę. Okazało się że teraz moje koślawe paluchy są wstanie w miarę wygodnie objąć oprawkę żarówki z obu stron. Zostało już tylko ciągnąć i udało się : yesyes : Jak już poskładałem wszystko do kupy okazało się że przepaliła się druga postojówka więc całą zabawę zacząłem od nowa, ale już bogatszy o doświadczenia. I w 10 minut temat był zamknięty.
Mam jeszcze pytanko czy ktoś testował i jeździ już chwilkę z ledami z systemem CAN BUS LED http://allegro.pl/xxx-dioda-led-bax9s-h ... 35034.html dostępnymi na allegro, czy faktycznie się topią i wpadają do lampy tak jak ktoś to opisał i czy nie wyskakuje błąd

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: marianm » 08 maja 2012, 17:15

Witam. Mam do Was może głupie pytanie, ale tam zaryzykuje ;) W swojej lybrze oczywiście z przodu wymieniam żarówki po prostu wyjmując lampę. Jednak mam problem z postojówką. Wyjmuję ją z tym czarnym skrzydełkiem, i po prostu za żadne skarby nie chce mi wyjść z tego czarnego plastiku, a boję się go połamać. Oświećcie mnie, w czym tkwi mój błąd.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: Krzysiek82 » 08 maja 2012, 19:05

marianm pisze:Witam. Mam do Was może głupie pytanie, ale tam zaryzykuje ;) W swojej lybrze oczywiście z przodu wymieniam żarówki po prostu wyjmując lampę. Jednak mam problem z postojówką. Wyjmuję ją z tym czarnym skrzydełkiem, i po prostu za żadne skarby nie chce mi wyjść z tego czarnego plastiku, a boję się go połamać. Oświećcie mnie, w czym tkwi mój błąd.
Wciskasz i przekręcasz, ale w którą stronę to już nie pamiętam. Będziesz widział po nacięciach w tej czarnej oprawce. Innymi słowy: metalowe wypustki w metalowej części żarówki muszą wejść w prowadnice tej czarnej oprawki i wtedy żarówkę ciągniesz do siebie.

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Lybra - wymiana żarówek

Post autor: marianm » 08 maja 2012, 20:44

dzięki za pomoc ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”