Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Awatar użytkownika
alfik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 318
Rejestracja: 01 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Post autor: alfik » 12 cze 2009, 14:43

Witam
Mam takie pytanie czy uszkodzone kable w wiązce idącej do klapy bagażnika mogą być przyczyna rozładowywania akumulatora?
Czasem na pokazuje mi błąd elektrycznego połączenia + nie da się otworzyć bagażnika z przycisku, ale za chwile problemu nie ma. (tzn. np otworze i zamknę klapę 2 razy i już wszystko działa jak należy)
I teraz moje pytanie brzmi czy takie uszkodzenie wiązki może być przyczyna rozładowania akumulatora?
Zdazylo mi sie już 2 czy 3 razy ze Kappa stala powiedzmy 1 dzien nie jezdzona podchodze otwieram bagaznik zakładam antene CB wsiadam i nie ma sily by zakrecic rozrusznikiem.
Wszystkie bezpieczniki OK ladowanie podczas jazdy w normie.
Wszystkie swiatełka gasną-żadna żarówka nie świeci po zamknięciu auta.
Doładuje akumulator i jakis czas wszystko OK.
Na postoju wczoraj mierzyłem pobór prądu i jest 100mA i to tez nie caly czas.

Tak sie zastanawiam na eksperymentem podlaczyc A i poruszać wiązka kabli idącą do klapy. ;)
Alfa 155 1.7 8v + LPG - była
Kappa 2.0 20v + LPG - była
Kappa 2.0 20v VIS + LPG - była
Musa Multijet 1.3 - jest
Musa Multijet 1.6 - jest

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11973
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Kappa - rozładowanie akumulatora /otwieranie bagaznika

Post autor: topcio » 12 cze 2009, 15:13

teoretycznie na wyłączonym zapłonie nie ma w tej wiązce kagli "pod napięciem" które mogły by robić zwarcie i rozładowywać aku (chyba) aczkolwiek błądzące prądy nie są do końca zbadane :lol: . Podłączenie amperomierza i ruszanie wiązką wydaje się być dobrym pomysłem ale jeszcze lepiej jest naprawić wiązkę ;) .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa - rozładowanie akumulatora /otwieranie bagaznika

Post autor: grzole » 12 cze 2009, 22:49

topcio1 pisze:teoretycznie na wyłączonym zapłonie nie ma w tej wiązce kagli "pod napięciem" które mogły by robić zwarcie i rozładowywać aku (chyba) aczkolwiek błądzące prądy nie są do końca zbadane :lol: . Podłączenie amperomierza i ruszanie wiązką wydaje się być dobrym pomysłem ale jeszcze lepiej jest naprawić wiązkę ;) .
W normalnie to póki nie masz wyłączonego zapłonu nie możesz otwierać bagażnika z przycisku w schowku w desce rozdzielczej. Oznacza to, ze w tej wiązce co idzie do klapy jest napięcie nawet przy wyłączonym zapłonie (właśnie do zamka). Zamka gdy jest włączony zapłon nie otworzysz od środka (chyba że jest przeróbka w instalacji elektrycznej a takową opisywał kiedyś na tym forum Prezesjm).
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
alfik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 318
Rejestracja: 01 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Odp: Kappa - rozładowanie akumulatora /otwieranie bagaznika

Post autor: alfik » 12 cze 2009, 23:05

grzole pisze:
topcio1 pisze:teoretycznie na wyłączonym zapłonie nie ma w tej wiązce kagli "pod napięciem" które mogły by robić zwarcie i rozładowywać aku (chyba) aczkolwiek błądzące prądy nie są do końca zbadane :lol: . Podłączenie amperomierza i ruszanie wiązką wydaje się być dobrym pomysłem ale jeszcze lepiej jest naprawić wiązkę ;) .
W normalnie to póki nie masz wyłączonego zapłonu nie możesz otwierać bagażnika z przycisku w schowku w desce rozdzielczej. Oznacza to, ze w tej wiązce co idzie do klapy jest napięcie nawet przy wyłączonym zapłonie (właśnie do zamka). Zamka gdy jest włączony zapłon nie otworzysz od środka (chyba że jest przeróbka w instalacji elektrycznej a takową opisywał kiedyś na tym forum Prezesjm).
Dokładnie jest jakiś prąd ;) nawet przy wyłączonym zapłonie ;) Przeróbki jeszcze nie robiłem ;)
Dziś założyłem inny aku 50AH zmierzone obciążenie na wyłączonym zapłonie waha się 0,02-0,03A
Test z ruszaniem wiązką raczej pozytywnie przeszedł, zwiekszenia obciążęnia ani spadku ladowania podczas ruszania wiązką nie stwierdzono ;)
Alfa 155 1.7 8v + LPG - była
Kappa 2.0 20v + LPG - była
Kappa 2.0 20v VIS + LPG - była
Musa Multijet 1.3 - jest
Musa Multijet 1.6 - jest

Awatar użytkownika
bar071
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 20 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Kappa - rozładowanie akumulatora /otwieranie bagaznika

Post autor: bar071 » 12 cze 2009, 23:27

Ja mam podobny problem w Delcie... Ten "magiczny" przycisk otwierający bagażnik raz działa, raz nie... i to dzieje się na tyle przypadkowo że naprawdę z niczym nie udało mi się tego powiązać... wydaje mi się ze to poprostu "uroki" elektryki:)
A do tego po wymianie modułu napięcia i zespołu diód przy alternatorze, zaczęła mi (ale bardzo słabo) świcić kontrolka ładowania.... po sprawdzeniu wyszło ze ładuje ksiązkowo..... cala zimę tak przejeździłem i (odpukać) ani jeden raz nie mialem problemow z rozruchem.... jednak kontrolka działa nieco irytująco... a i to otwieranie bagaznika tez czasem bywa dokuczliwe... więc jesli ktos zna odpowiedzi na pytania Kolegi... to i ja będę wdzięczny za pomoc :)

Pzdr...:)

Awatar użytkownika
wsk9
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2011, 9:31
Imię: Włodek
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora /

Post autor: wsk9 » 09 maja 2012, 17:28

Witam!Zakupiłem nowy akumulator i na drugi dzień był już rozładowany.Sprawdzałem miernikiem i pokazuje pobór na wyłączonym silniku pobór około 8v.Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora /otwieranie bagaznika

Post autor: mawi » 09 maja 2012, 17:49

Kolego, coś mętnie się tłumaczysz. Domyślam się, że zmierzyłeś nie pobór, tylko napięcie (8V). Takie napięcie oznacza głębokie rozładowanie aku. Naładuj aku i wepnij AMPEROMIERZ pomiędzy klemę (+) a baterię. To da ci odpowiedż, czy prąd ucieka bokiem. :)
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
wsk9
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2011, 9:31
Imię: Włodek
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Post autor: wsk9 » 10 maja 2012, 11:10

Tak robię i pokazuje mi 8v rano ponownie chcę odpalić a tu echo.Wypinałem po kolei bezpiezniki i wartośc się nie zmienia na aku.Pozdrawiam Nawet odpinałem stacyjkę

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Post autor: stabraf » 10 maja 2012, 11:40

Nie robisz tak jak napisał mawi.
Ustaw miernik na Ampery (z reguły trza też przepiąć czerwony kabel miernika do innej dziurki ), odepnij klemę + i jeden kabel miernika do klemy na kablu, a drugi do bolca aku. Nie dotykaj klemy do bolca.
Jak będziesz mierzył to zrób foto jak to robisz.

Awatar użytkownika
wsk9
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2011, 9:31
Imię: Włodek
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Post autor: wsk9 » 11 maja 2012, 20:58

Witam! Byłem u elektryka i okazało się że pobór prądu który rozładowywał aku to : odpięcie przewodu od klimy czyli od elektromagnesu który się nie wyłączał i pobierał non stop prąd. Nadmieniam iż klima ma bezpośrednie podłączenie z aku bez bezpiecznika.Pozdrawiam. Na marginesie robiłem tak jak piszecie.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Post autor: stabraf » 11 maja 2012, 22:47

wsk9 pisze:... robiłem tak jak piszecie.
...jakbyś tak robił, to by Ci wyszły Ampery, a nie Volty :lol:
Mniejsza o to - ważne, że zlokalizowany darmozjad ;)

Alan

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Post autor: Alan » 12 maja 2012, 0:49

A jak rozwiązany problem stałego poboru prądu? klima off na stałe?

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Re: Odp: Kappa - rozładowanie akumulatora /otwieranie bagazn

Post autor: samuel » 12 maja 2012, 11:43

grzole pisze:
topcio1 pisze:teoretycznie na wyłączonym zapłonie nie ma w tej wiązce kagli "pod napięciem" które mogły by robić zwarcie i rozładowywać aku (chyba) aczkolwiek błądzące prądy nie są do końca zbadane :lol: . Podłączenie amperomierza i ruszanie wiązką wydaje się być dobrym pomysłem ale jeszcze lepiej jest naprawić wiązkę ;) .
W normalnie to póki nie masz wyłączonego zapłonu nie możesz otwierać bagażnika z przycisku w schowku w desce rozdzielczej. Oznacza to, ze w tej wiązce co idzie do klapy jest napięcie nawet przy wyłączonym zapłonie (właśnie do zamka). Zamka gdy jest włączony zapłon nie otworzysz od środka (chyba że jest przeróbka w instalacji elektrycznej a takową opisywał kiedyś na tym forum Prezesjm).
Ja nie wiem czy było coś grzebane czy nie, ale nie musze mieć kluczyka w stacyjce i otwieranie klapy działa.
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11973
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Post autor: topcio » 12 maja 2012, 11:56

stabraf pisze:...jakbyś tak robił, to by Ci wyszły Ampery, a nie Volty :lol:
Jeśli zerkniemy na uniwersalny miernik to zauważymy, że przecież wszystko jest na jednej skali ;) .

Obrazek


samuel pisze:Ja nie wiem czy było coś grzebane czy nie, ale nie musze mieć kluczyka w stacyjce i otwieranie klapy działa.
Tak właśnie jest, w nowszych nawet przy uruchomionym silniku działa przycisk.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - rozładowanie akumulatora/otwieranie bagażnika

Post autor: stabraf » 12 maja 2012, 12:05

Marcin - to trza wiedzieć gdzie "paczeć" ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”