Lybra Emblema od michalkrk

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: goldixll » 20 paź 2019, 10:32

Cały wieczór się zastanawiałem czy pisać czy nie pisać ... Dogadałem się z Marcinem (michalkrk) że wezmę od niego tą embleme. Cena dogadana, poprosiłem o przetrzymanie 1,5 tygodnia bo nie miałem jak wcześniej podjechać do Krakowa. Marcin wspomniał że może załatwić jeszcze nowe opony wielosezonowe w bardzo dobrej cenie - dla mnie bomba, kaskę na opony przelałem, Marcin kupił i założył. Wczoraj pojechaliśmy z małżonką do Krakowa i auta ostatecznie nie kupiliśmy. Ale konkretnie:

Auto jest niesamowicie zdrowe od spodu, brak jakichkolwiek oznak korozji, progi w świetnym stanie, ranty nadkoli zdrowe bez śladu korozji ale...
klapa tylna uderzona zagnieciona nie schodzi się z błotnikiem, w miejscu zagniecenia już się rdzawi ( ale to klapa można wymienić i po sprawie) , na masce odprysk tak na 5 zł zapaćkany zaprawką, tylny zderzak nie schodzi się rantem do błotnika, na drzwiach tylnych lewych 2 wgniotki, na dachu wgniotka, listwa drzwi przednich lewych z ubytkiem lakieru, z relingów schodzi klar dosyć średnio to wygląda, z felg również schodzi klar. Do wymiany grill przedni ale nowy używany w bagażniku także bez problemu do ogarnięcia. Tak generalnie patrząc pierdoły do zrobienia na spokojnie ale są.

Silnik pali od strzała, ładnie równo pracuje klima chodzi, grzanie działa, strefy klimatyzacji działają prawidłowo, nagrzewa się ładnie i trzyma temperature ale...
jak dla mnie to auto nie ma mocy, przyspieszenie jednostajne od 1 tyś do 3,5 tyś obrotów bez charakterystycznego dla diesla momentu uruchomienia turbiny ( mam w domu lybre 2.4 wiem że 1,9 jest słabsze ale przyspieszać powyżej 2,5 tyś obrotów chyba powinno ) według Marcina wszystko jest OK, ale ja chyba bał bym się tym autem wyprzedzać.

Wnętrze faktycznie ciekawe kolorystycznie, plastiki w dobrym stanie do odświeżenia jedynie klapka bezpieczników wygląda tragicznie bo ktoś ją pomalował pędzlem zostawiając ślady lakieru na tempomacie i rączce od otwierania maski, plastiki w bagażniku całe ( boczne nówki - osłona progu cała niepopękana ), panel klimatronika ładny, przyciski niepowycierane, nowe przyciski sterowania w kierownicy ale...
skóra na fotelach kierowcy i pasażera ( tu delikatniej) uszkodzona na boczku od strony drzwi ( rozcięta na długości ~5 cm), środek w/g mnie jeszcze do odświeżenia, popielniczka się nie zamyka, na słupku C bagażnika uszkodzona tapicerka i generalnie raczej do prania. Uszkodzona ( rozerwana) uszczelka otworu drzwi kierowcy ( na dole) brak kawałka uszczelki między szybą a dachem ( tak z 8 - 10 cm ubytek...nie leje się do środka podobno )

No i trochę się tego wszystkiego uzbierało. Przeprosiłem Marcina że zablokowałem mu auto na 1,5 tygodnia, oponki naturalnie zostawiłem więc potencjalny kolejny kupujący ma prezent od goldiego w postaci nówek oponek allseason. Nie polecam, nie odradzam... pretensje mogę mieć tylko do siebie, że nie poprosiłem o dokładniejsze zdjęcia całego auta a skupiłem się na spodzie. Co najwyżej czuję pewien niesmak co do kwestii braku mocy bo to po prostu czuć że auto się nie zbiera jak trzeba i warto o tym wspomnieć w ogłoszeniu czy to w rozmowie. Nie chce wywoływać głanoburzy, wycieczkę do Krakowa potraktowałem jako sprawdzenia nowego odcinka A1 Cz-wa Pyrzowice i tyle.


Także historię z mojej strony już znacie i gdyby się auto pojawiło na giełdzie to nie będzie zdziwienia że jak to sprzedane na forum a tu znowu się pojawia. Ja póki co zostaje przy swojej intensie i jak to żona powiedziała "boże jaka ty jesteś piękna" :lol:

Aaa zdjęcie z ogłoszenia jak nawet się nie wygłupiałem i nie robiłem żadnych zdjęć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: volf » 20 paź 2019, 11:42

Mogłeś zrobić/wstawić zdjęcia tych newralgicznych punktów :)

Co do mocy silnika-było coś tam zmieniane/naprawiane czy nic nie wiadomo?
Moze przepływomierz a może turbina ma źle ustawioną zmienną geometrię (jesli ten model posiada) :?: Trzeba by zmierzyć przyśpieszenie do 100 albo elastyczność np. 80-120 na 5 biegu to byłby jakiś punkt odniesienia i inni posiadacze mogli by coś dopisać jak to jest w ich bolidach...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: goldixll » 20 paź 2019, 12:12

volf pisze: 20 paź 2019, 11:42 Mogłeś zrobić/wstawić zdjęcia tych newralgicznych punktów :)

Co do mocy silnika-było coś tam zmieniane/naprawiane czy nic nie wiadomo?
Moze przepływomierz a może turbina ma źle ustawioną zmienną geometrię (jesli ten model posiada) :?: Trzeba by zmierzyć przyśpieszenie do 100 albo elastyczność np. 80-120 na 5 biegu to byłby jakiś punkt odniesienia i inni posiadacze mogli by coś dopisać jak to jest w ich bolidach...
Przepływomierz jest wymieniony. Jeździłem po mieście więc odnoszę się do przyspieszenia na 2 i 3 biegu (przyspiesza tak samo między 1 - 2 tys obrotów jak i między 2 - 3 tys jak dla mnie powinna powyżej 2 tys wyraźnie ciągnąć do przodu. Nie jechałem wcześniej 1.9 jtd ale jeśli tak jeżdżą sprawne to współczuję w sumie właścicielom. Co do zdjęć to tak jak pisałem trochę głupio wyszło i nie chciałem wyjść na cwaniaka co ma brać, nie bierze i jeszcze zdjęcia robi.
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: michalkrk » 20 paź 2019, 12:16

Hej Maciek.miales rację z mocą a że nie dawało mi to spokoju to...
Winowajca okazał się zawór podciśnienia turbo... Rozebrałem go dzisiaj i filterek cały zszedł brudem.
Wyczyscilem i auto odzyskało moc.

Jak wcześniej ja jeździłem to miała moc także musiało się to stać międzyczasie.

Pozdrawiam
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: goldixll » 20 paź 2019, 12:35

michalkrk pisze: 20 paź 2019, 12:16 Hej Maciek.miales rację z mocą a że nie dawało mi to spokoju to...
Winowajca okazał się zawór podciśnienia turbo... Rozebrałem go dzisiaj i filterek cały zszedł brudem.
Wyczyscilem i auto odzyskało moc.

Jak wcześniej ja jeździłem to miała moc także musiało się to stać międzyczasie.

Pozdrawiam
Marcin tak jak rozmawialiśmy (przed sekundą ;) ) przez telefon ...szkoda i perfidny zbieg okoliczności, ten brak mocy przechylił szalę. Tak czy siak cieszę się że sprawa się wyjaśniła. Z mojej strony powodzenia w sprzedaży bo że sprzedasz to jestem przekonany : ok2 :
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

SIWY155
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1048
Rejestracja: 28 kwie 2010, 7:22
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: SIWY155 » 20 paź 2019, 19:54

A ile za to auto trzeba zapłacić i jaki ma przebieg?
Były:Prisma 1600;Ypsilon m-jet 70KM; Kappa 2.0 20v Power Drive,Ypsilon FL m-jet 75 KM bi-colore,Lybra 1,8 sedan;Delta III Bi-colore 1,6 M-jet,Ypsilon FL m-jet 90 KM bi-colore DFN;[/b] Thesis 3,0 V6 24v z polskiego salonu, rodzinny democar na święta kościelne, państwowe i rodzinne, na zlot i do teściów - pod warunkiem, że nie padał deszcz ( przebieg 98698km);
Alfa :75 2.0 T.S. ; 145 1.6 T.S.; 155 Super 2.0 T.S.16v, Sport 1.8 T.S.16v LPG; 156 1.6 T.S. LPG, 2.0 T.S., 2.5 V6 24v;156 SW 1.8 T.S., 2.0 JTS; 166 3,0 Super ; 159 1,9 JTDm 16v
Fiat: Stilo Abarth, Punto II 1,2 8v, Panda 1,1 ; 1,2; 1,3 m-jet, Grande Punto 1,4 8v ;Punto Evo 1,3 m-jet 90 KM, Linea 1,4 T-jet,Sedici 1,6 16v 4x4 Emotion
Jest: Giulietta Sportiva 2,0 jtdm,Fiat Panda III 1,2

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: kaeres » 18 maja 2020, 10:41

Czy to jeszcze aktualne ?

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: michalkrk » 18 maja 2020, 11:14

już nie
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: kaeres » 18 maja 2020, 11:45

Napisz z ciekawości za ile poszła.
Nie wiem nawet jak się szykować na takie ładne.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: kaeres » 19 maja 2020, 10:14


Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: Jam_Belfegor » 19 maja 2020, 10:25

Chyba że mu silnik urósł :) Ogłoszenie z drugiego końca Polski i to jeszcze po zdjęciach i opisie widać że od handlarza. Ze dwie puszki palka poszły jak nic :P i teksty typu "serwisowany w ASO" brakuje jeszcze Niemca z igłą... czy z kołdrą czy jakoś tak :lol: :lol:

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra Emblema od michalkrk

Post autor: kaeres » 19 maja 2020, 10:33

Wybacz silnika nie skumałem :)
"Handlarz z Płocka" to znane połączenie, którego należy unikać.
Ja jednak nie wykluczam żadnej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”