( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1243
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: michalkrk » 30 lis 2018, 10:39

pääkäyttäjä pisze: 30 lis 2018, 9:12 A wierzy ktoś, że to auto tyle stało i nie jeździło? Nie przesadzałbym w obie strony... Na otomoto.pl jest złota Kappa z 1996, która ma nakręcone zaledwie 166 000 km. Poważnie...? Przy aucie w takim wieku, kilometraż jeszcze na kimś robi wrażenie a nie stan techniczny auta?
przeciez pisał kolega ,że jakis serwis z wpisem w ksiązkę był w 2001roku przy 193tys km...
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Koperek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 42
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:03
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: TSK/TST

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: Koperek » 30 lis 2018, 16:06

Lancia zewnetrznie i mechanicznie wydaje sie byc OK,chodziło mi o to ze sprzedawca oklamywal mnie w twarz co do historii auta,a przez to stal sie malo wiarygodnym handlarzem.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: Marcin_D » 30 lis 2018, 17:58

Ludzie jak czasami czytam to mi się śmiać chce.
Po pierwsze piszecie, że przebieg nie ważny - a każdy z Was jak kupuje to na niego patrzy (ja też).
Po drugie - ważny jest bardzo, bo określa ogólne zużycie auta.
Po trzecie - oczywiście że najważniejszy stan techniczny jest.
Malowane zderzaki - żaden szkopuł, byle nie było na nim wiaderka szpachli.

Co do uwag Koperka - ma rację. Jawne oszukiwanie kupującego - w tej chwili jest karalne (nie chce mi się sprawdzać ile grozi). Nie ma takiej możliwości żeby auto w 17 lat zrobiło 12 tyś (a sprzedawca twierdzi że auto w ciągłej eksploatacji :D). No chyba że ktoś za eksploatację uważa przejechanie się w te i z powrotem pod domem.
Tylko że takiego auta bym nie chciał, bo ono jest bardziej zniszczone niż takie, które normalnie eksploatowano i robiono w nim naprawy na czas.

Koperek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 42
Rejestracja: 04 maja 2015, 9:03
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: TSK/TST

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: Koperek » 30 lis 2018, 19:05

Art.286.KK § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

a mi się chciało :D

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: wujekp » 30 lis 2018, 22:22

pääkäyttäjä pisze: 30 lis 2018, 9:12 A wierzy ktoś, że to auto tyle stało i nie jeździło? N
Aż się boję przyznać. W ostatnim roku Chryslerem zrobiłem 1,5 tys. km (poniżej 1000 mil). Dlatego Ciotce powtarzam, że trzeba go sprzedać :D bo samochód się bardziej psuje od tego stania niż od jeżdżenia.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: FXX » 01 gru 2018, 10:08

Pamiętajcie, że oszustwo musi być świadome i musicie udowodnić potencjalnemu oszustowi, że wiedział iż oszukuje.


Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

seraf
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 303
Rejestracja: 02 maja 2016, 18:44
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: seraf » 01 gru 2018, 11:41

Mój 125p przez ostatni rok zrobił równo 700 km ;)
Z przeglądem i ubezpieczeniem wychodzi, że same opłaty to niemal 1 zł na km hehe

Ale mam takie auta które robią jeszcze mniej tylko są w miarę regularnie przepalane/jeżdżone wkoło komina i fakt z nimi są największe jazdy bo potrafią zepsuć się bez przyczyny hehe

Także koledzy powyżej mają rację im rzadziej auto jeździ tym więcej kwiatków wychodzi po długim postoju.
Lepiej kupić auto regularnie serwisowane z nalotem 20-30 tyś km rocznie niż 1-5 tyś km rocznie w którym właściciel twierdzi, że nic nie wymieniał bo się nie psuło to po co ;)
"Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć" - Walter Rohrl.

pääkäyttäjä

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: pääkäyttäjä » 01 gru 2018, 22:13

wujekp pisze:
pääkäyttäjä pisze: 30 lis 2018, 9:12 A wierzy ktoś, że to auto tyle stało i nie jeździło? N
Aż się boję przyznać. W ostatnim roku Chryslerem zrobiłem 1,5 tys. km (poniżej 1000 mil). Dlatego Ciotce powtarzam, że trzeba go sprzedać :D bo samochód się bardziej psuje od tego stania niż od jeżdżenia.
Jak będziesz sprzedawać, to pomyślę :D

Lähetetty minun Mate 10 Pro laitteesta Tapatalkilla ;-)


Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: wujekp » 02 gru 2018, 21:21

pääkäyttäjä pisze: 01 gru 2018, 22:13 Jak będziesz sprzedawać, to pomyślę :D
Myślę, że to kwestia nie tak odległa. Jeśli zanabędziemy kolejny pojazd, a jak widziałeś pewne przymiarki trwają, to z Ciotką będzie inna gadka : zawstydzony : (tylko jej nic nie mów :lol: ).
Myślę, że w ciągu tygodnia sprawa powinna się wyjasnić, a jeśli nie to 16-go jeśli będziesz w KRK to porozmawiamy. Obejrzysz, opowiem co wiem, i porozmawiamy czy chcesz :D
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

pääkäyttäjä

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: pääkäyttäjä » 04 gru 2018, 10:09

Ja na razie zbieram kasę a to trochę potrwa :D

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: wujekp » 04 gru 2018, 20:10

pääkäyttäjä pisze: 04 gru 2018, 10:09 Ja na razie zbieram kasę a to trochę potrwa :D
Może gruszki zbieraj. To będzie ze dwie czapki :)
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
fedos
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2013, 23:43
Imię: marcin
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: fedos » 05 gru 2018, 0:16

Oglądałem ta Kappe prawie 3 lata temu w komisie w Bieruniu jak kosztowała prawie 8k. Ulep jakich mało, centralny nie działał, malowana jest cała począwszy od zderzaków kończąc na progach. Swoją drogą zderzaki są przedliftowe pomalowane nieudolnie całe w kolorze nagrzewnica ciekła, ledwo auto odpalało i szło przez chwilę na 4 gary. Stało na bank długo bo nawet hamulce zapieczone były. Na każdym próbna się nie wybrałem, bo jeszcze mi życie było miłe. Ogólnie sprzedający z komisu, to oszust jakich mało co widać po autach "bezwypadkowch" tak samo jak się upierał, że nigdy to auto nie było malowane. Wystarczy otworzyć drzwi i zobaczyć jak ładnie przy zawiasach wygląda ta rzeźba. Auto do przyjęcia za max 3tys i to z bólem, bo lepsze chodziły taniej.

pääkäyttäjä

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: pääkäyttäjä » 06 gru 2018, 15:08

No i to się nazywa opis.

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: MacioBA » 04 kwie 2019, 9:03

Znam z autopsji takie przypadki, w których przez 9 lat samochód przebył niecałe 8 tysięcy kilometrów potwierdzane takimi czy innymi odczytami przebiegu wpisywanymi na fakturach: w 2010 miał 149357 a teraz ma 157052 i przyznam szczerze, widać upływ czasu spędzonego na postoju i nie ma się co oszukiwać - po takim czasie samochód wymaga pewnej ingerencji w najważniejsze układy. To nie jest hasło "normalnie jeździł na co dzień" :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: ( Ostrzegam )Lancia Kappa Oświecim

Post autor: wiesiu » 04 kwie 2019, 11:06

Mój suzuki stał 7 lat totalnie niedotykany na dworze. Naprawiłem układ paliwowy,bo to było powodem unieruchomienia. Odpaliłem bez problemu i po 10 minutach pracy silnika wszystko wróciło do normy. Trochę jazdy i układ humulcowy również sprawny. Pojechalem na przegląd i jedynie wymiana przewodu hamulcowego była potrzebna (sztywnego). Przeszedł po tym przegląd bez problemu. I jeżdżę nim od ponad roku bez większych problemów. Naprawy jakie dokonałem to tylko z przyczyn zużycia a nie z powodów długiego postoju. Także nie można generalizowac że każdy samochód co długo stoi jest problematyczny. Oczywiście jeszcze opony zmieniłem, ale to chyba oczywiste, że ze względu na wiek trzeba by i tak zmienić.

Dodać tylko trzeba, że moje auto było do czasu odstawienia serwisowane w aso zgodnie z wymaganiami producenta. Może dlatego też daje rade.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”