[NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Ogłoszenia obejrzane i ostrzeżenia lub polecenia związane z obejrzanymi autami lub ogłoszeniami z internetu.
Dział zawiera informacje o nieuczciwych i uczciwych sprzedawcach!
Obowiązkowy "print screen" lub zdjęcia opisywanego samochodu!!!
Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

[NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: Ama » 17 lis 2018, 12:47

Właśnie wróciłem z Rybnika...
ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-de ... w31r.html?
Przykładowe zdjęcie:
Obrazek




Zdjęcia kuszące, opis niczego sobie. Czemu by nie sprawdzić. Zabrałem ze sobą dobrego kolegę od samochodów i w drogę. Po przyjeździe przed nami ukazuje się moloch handlowy, wielki salon motoryzacyjny. Auta same 20 tysięcy +. Szukamy Dedry, po chwili wychodzi mechanik z warsztatu obok, stoi w ciepełku. Pierwsze wrażenie jest dobrze, jak na zdjęciach. Prosimy o odpalenie i przystępujemy do oględzin. Ja się tylko przyglądam w ciszy, kolega na Janusza nie pierdzieli się i z latarką patrzy w każdy zakamarek, tak się umówiliśmy. Szefa jeszcze nie ma. Samochód sprowadzony z Danii do rejestracji, opłacony. Z oględzin:

- Blacharka: Auto było profesjonalnie pomalowane, malowali wszystko jak szło nawet wszystkie plastiki, widać na zdjęciach. Jednak nie jest tak kolorowo jak miało być. Przy antenie lakier zdarty do gołej blachy, polakierowane listwy drzwiowe już pozdzierane. I teraz najgorsze. Po otwarciu drzwi tylny lewy błotnik w bąblach i rdzy. Nie jest źle dałoby się go odratować ale to nie jest stan BDB jak z opisu! Po komorze silnika widać że Dedra trochę stała. kilka elementów z widocznymi śladami rdzy, do tego na prawym kielichu kilka mini ognisk rdzy (pamiętacie jak było u mnie)

- Silnik: Praca nie naganna. Zagrzany trzyma temperaturę i ładnie się chłodzi. Pracuje cały czas na ssaniu. Niestety nie miałem okazji go porządnie rozgrzać podczas jazdy (o tym później)

- Felgi: Ładne do lekkiego odnowienia, do auta drugi komplet oryginalnych kół z oponami zimowymi.

- Zawieszenie: usztywniane, obniżona. Niestety nie wiem jaka sprawność zawieszenia. Drążki kierownicze i wahacze wyraźnie podgnite (widziałem przez felgi)

-Wnętrze: Skóra w miarę ok. Elementy deski pomalowane niestarannie, źle zmontowane.

- Wydech: Bardzo głośny, do tego dołożony blow off.

Przebieg próbnej jazdy. Po oględzinach autko wyprowadzono na zewnątrz. Podjechał szef. Dotąd bardzo miły przez telefon nagle zmiana o 180 stopni. Wsiadam za kierownicę, on z przodu, kolega z tyłu. Próbuję wbić wsteczny (Wszyscy co mieli okazję jechać Dedrą wiedzą jak tam wchodzi wsteczny) w tym konkretnym przypadku ledwo wchodził przy jednoczesnym zgrzycie. Po trzech próbach wbicia pada zdanie od szefa: "co Pan robi? Umie Pan w ogóle jeździć? Ma Pan prawo jazdy?! Zagotowałem się, stwierdziłem jednak że ugryzę się w język i chociaż się nią przejadę. Podczas wyjazdu strzelają przeguby. Sprzęgło ledwo łapie. Dobra chociaż ją rozpędzimy. Niestety nie da się z niej wykrzesić pełnej mocy. przy załączaniu turbo sprzęgło zaczyna się ślizgać. Zawracamy. Po wyjściu z auta kolega pyta o cenę. 10.000 zł. Pytamy o możliwość negocjacji. "Kosmetyczna". Postanowiliśmy się naradzić w drugim aucie i odjechać.


Wnioski wyciągnijcie sami. Ja tylko podaję opis. Szkoda jej no ale cóż. Szef typowy Janusz handlarz. Zero szacunku do klienta. Za pewne oburzony że nie kupiliśmy jej, przykro mi. Za te pieniądze mam fajną Dedrę z Włoch i robimy przekładkę.

dajcie znać co o tym myślicie w komentarzach, pozdrawiam :D
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: volf » 17 lis 2018, 13:31

To jak to w końcu z tym sprzęgłem jest? Jednocześnie się ślizga i jeszcze nie wysprzęgla?
Tam jest linka czy hydraulika?
Tak czy owak naprawa tego to chyba nie są duże koszta, ja bym sie raczej martwił o stan blach... i jeszcze podłogę od dołu obejrzał, bo w Danii to chyba solą drogi jeszcze bardziej niż u nas...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: Ama » 17 lis 2018, 13:49

Nie oglądaliśmy dołu bo nie było sensu. Sprzęgło na wykończeniu Dedra ma tą przypadłość ze wstecznym że ciężko wchodzi. Oznacza to tyle że dawno nikt tam nie zaglądał. Z tego co pamiętam na lince. Pozdrawiam
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: volf » 17 lis 2018, 13:55

Pewnie wsteczny jest niesynchronizowany...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: Ama » 17 lis 2018, 14:10

volf pisze:Pewnie wsteczny jest niesynchronizowany...
Co nie znaczy że trzeba podważać moje prawo jazdy :lol:
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

pääkäyttäjä

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: pääkäyttäjä » 18 lis 2018, 20:40

Łojezu, panie - aleś trafił... oni sprzedawali ściągane z Włoch byłe radiowozy... zajechane trupy, odpicowane tak, aby się ktoś nabrał na "niespotykany" kolor (stały tam dwie Alfy i Jeep) auta. Widzę, że Mustanga komis stał się Foxtrotem. Eh.

Bartosz_L.
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 101
Rejestracja: 14 maja 2018, 19:59
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Toruń

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: Bartosz_L. » 18 lis 2018, 21:10

pääkäyttäjä pisze: 18 lis 2018, 20:40 Łojezu, panie - aleś trafił... oni sprzedawali ściągane z Włoch byłe radiowozy... zajechane trupy, odpicowane tak, aby się ktoś nabrał na "niespotykany" kolor (stały tam dwie Alfy i Jeep) auta. Widzę, że Mustanga komis stał się Foxtrotem. Eh.
Nabrali kredytów pod poprzednią markę (firmę), to i z narowistego wierzchowca (mustang) w amerykańskie tańce (foxtrot) poszli :D :D :D To taka kreatywna dywersyfikacja ryzyka ;)

Hermanowy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 100
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:33
Imię: Marek
Lokalizacja: Katowice

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: Hermanowy » 19 lis 2018, 14:04

A ja tam swego czasy wybierałem się oglądać Freemonty bo mieli ich całkiem sporo... ale w końcu nie dojechałem.
_________________________________________________________
Lancia Musa 1.3 multijet 90KM, 2007, Edizione Speciale Platinum DFN

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: Ama » 19 lis 2018, 18:43

Powiem Wam... Nie pojadę tam więcej nawet jakby mieli złotą Dedrę.. A ten szrot za 10 tysięcy... Szkoda autka tylko bo trochę pracy i by można coś z niej jeszcze wykrzesić. Wspólnie utwierdziliśmy się przy niej w zdaniu że najlepszy bbędzie jej demontaż. Pozdrawiam
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: vanisch » 20 lis 2018, 21:19

Ona chyba dość długo stoi bez rejestracji, bo na Autoroli była wystawiona z rok, może dwa temu i poszła za jakieś grosze.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: [NIE POLECAM] Lancia Dedra Turbo 2.0 z Rybnika, 10500zł

Post autor: Ama » 22 gru 2018, 6:28

Z ciekawości ktoś wie co się stało z tą kruszynką?
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Obejrzane, ostrzeżenia i godne polecenia :::”