Kappa 2.0 VIS

Chcesz coś sprzedać/zamienić zamieść tu swojego posta!
Uwaga! Dział automatycznie czyszczony po 30-u dniach
Podanie ceny w treści ogłoszenia obowiązkowe!
Możliwość zablokowania (zamknięcia) tematu z ofertą sprzedaży na życzenie sprzedającego.
Awatar użytkownika
barad_duur
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Imię: Marcin

Kappa 2.0 VIS

Post autor: barad_duur » 10 lut 2020, 22:59

Sytuacja zmusza mnie do sprzedaży mojej Ślicznotki : beczy :
Przez budowę i wykańczanie domu nie mogłem się zajmować Kappą tak jak bym chciał. Jak z tym się uporałem, to okazało się, że stan zdrowia nowo narodzonego członka rodziny wymusza kilka wizyt w miesiącu u różnych specjalistów, plus codzienną rehabilitację z dojazdem do fizjoterapeuty. Konieczne było ze względów ekonomicznych przesiąść się do oszczędnego diesla, do którego ropę teść wrzuca w koszty. Benzyna do Lancii w tym czasie trochę by mnie zjadła... Autko stoi smutne bo prawie nie jeżdżone, a ja nie mogę już dłużej na to patrzeć :roll:
Wiem, że najprościej było by oddać ją za czapkę gruszek jakimś młodym gniewnym, ale na to zgody nie dam : czerwona :
Zdaję sobie sprawę, że znalezienie na forum kogoś kto da za nią więcej i jeszcze zadba graniczy z cudem... ale spróbuję i nie ogłaszam jej nigdzie indziej

8 tysięcy kilometrów temu Kappa przeszła duży serwis u kolegi lancik90:

- amortyzatory+odboje+sprężyny - przód (boge) + tył (monroe)
- tarcze przód (ATE) + klocki (TRW)
- sworznie wahacza x2
- tuleje wahacza x2
- łączniki stabilizatora x2
- osłona przegubu zewnętrznego + wewnętrznego (lewa strona)
- osłona maglownicy
- uszczelka pokrywy zaworów + malowanie pokrywy
- panewki
- świece
- rozrząd + pompa wody
- regeneracja alternatora (z nową obudową)
- pasek wielorowkowy
- olej Liqui Moly 10W40
- filtry oleju, powietrza, kabinowy
- płyn chłodniczy
- termostat
- nabicie klimy
- dołożony dodatkowy moduł do centralnego zamka z pilotem + otwieranie klapy bagażnika z pilota

Następnie do autka w miejsce oryginalnych kół wleciały 17 calowe Azyv-y w stanie jak nowe - regeneracja z malowaniem za kwotę 1000 zł. Na felgi założyłem nowe opony Dunlop SportBlueResponse 225/55.

W dalszej kolejności założona została pokrywa zaworów w kolorze czerwonym pochodząca ze znanego na forum Przemytnika. Auto trafiło do car spa w Bydgoszczy - Art Detailing. Zrobione zostały zaprawki w kilku miejscach po uprzednim wytrawieniu odprysków. Korekta lakieru, nadwozie zabezpieczone powłoką ochronną. Wnętrze było w niezłym stanie, ale po zabiegu zyskało drugie życie.

Teraz czas na minusy:

Kappa 3 tygodnie po car spa miała kolizję z sarną : beczy : Wymieniłem oba reflektory i założyłem maskę z mojej poprzedniej Kappy - stąd inny jej kolor. Mam od Maniaka przedni zderzak ze spryskiwaczami, brewki pod reflektory i błotnik. Leżą i czekają na założenie.
Kolejnym minusem jest centralny zamek. Któryś silniczek chyba nawalił, bo po zamknięciu od razu się samo otwiera.

Kappa ma założony rejestrator jazdy z gps-em. założyłem go tak, żeby żaden kabel nie wisiał na widoku, a samo urządzenie z miejsca kierowcy jest niewidoczne - zasłania je lusterko wsteczne (oczywiście elektrofotochromatyczne).
W cenie koła na których auto stoi, plus oryginalne 15 calowe alufelgi (widoczne na ostatnim zdjęciu).
Do auta dorzucam również w cenie sporo części z poprzedniej Kappy: kompletne drzwi sztuk 4, klapę bagażnika, tylny zderzak, zbiornik paliwa, kompletny układ wydechowy, elementy układu nawiewu, oraz karton innych elementów. Także jakby ktoś się zdecydował to niech przyjedzie jakimś busem :lol:

Auto mechanicznie jest w świetnym stanie. Do tego żeby wizualnie też tak było nie brakuje wiele, ale ja już tego nie ogarnę.
Na pewno nie będzie to koniec mojej przygody z Lancią - w odleglejszej przyszłości chciałbym w miejsce Kappy sprawić sobie Phedrę z dieslem.

Aktualny przebieg to 200 i pół tysiąca kilometrów.

No i czas na cenę. Kappa ma wartość dla zakochanego w niej właściciela, niekoniecznie dla potencjalnego nabywcy. Taki niestety jej urok... Kwota jaką bym chciał uzyskać z wszystkim co wypisałem to 6500 zł. Oczywiście jestem otwarty na propozycje.
Nie spodziewam się wielkiego odzewu, raczej wesołej dyskusji na forum ;) No ale spróbować trzeba.
Pozdrawia serdecznie wszystkich Lancisti ;)

P.S. Kappa jest cały czas garażowana, tylko do tych zdjęć stanęła na chwilę na dworzu ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Imię: Robert

Re: Kappa 2.0 VIS

Post autor: rob_76 » 12 lut 2020, 10:47

Czy rozważyłbyś sprzedaż samych AZEV'ów z oponami...? Byłbym chętny (i rezerwuję sobie, jeśli mogę, ewentualne prawo do pierwokupu... ;) ) - szukam 17"-tek do swojej QP. Takie oryginalne akcesoryjne felgi byłyby jak znalazł...
Jeśli taka opcja wchodzi w grę, to proszę o kontakt ze szczegółami przez PW.
Pozdro.
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
barad_duur
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Imię: Marcin

Re: Kappa 2.0 VIS

Post autor: barad_duur » 14 lut 2020, 1:40

Rozważyłem, w związku z czym nastąpiła zmiana w temacie - Kappa jest do kupienia na oryginalnych felgach 15 cali widocznych na ostatnim zdjęciu. Azev'y nie wchodzą już w grę. Oczywiście do auta są jeszcze dodatkowo stalówki. Cena spada na 5000 zł do negocjacji.
Pozdrawiam wszystkich Lancisti.
Kappa 2.0 VIS '96

Tylu idiotów wokół a tak mało amunicji...

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Sprzedam/Zamienię :::”