Zabytkowy "NO NAME" ;)

Dział dla ludzi kochających klasyki czyli... o nieco starszych Lanciach i nie tylko

Moderator: giekso


Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: rob_76 » 16 maja 2014, 0:27

Całkiem, całkiem... :D ! Nie myśl, że Cię podpuszczam, ale ja bym jeszcze pomyślał o obszyciu/oklejeniu skórą podszybia i boczków kabiny... Byłoby cacy ;) !
Pozdrawiam
R
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: LUKIThesis » 16 maja 2014, 12:46

Super, że też Wam się podoba moja przeróbka, Muszę jeszcze ponownie poprawić znaczek na kierownicy bo jak wkładam kierownicę w ściski to za każdym razem znaczek w prawo albo w lewo się przesuwa. Nie jestem w stanie podejrzeć czy jest symetrycznie bo daję podkładki by znaczek równomiernie się przykleił. Tak prawdę mówiąc to muszę mieć jeszcze dwie ręce by mieć pewność, że nie drgnie przy ściskani więc będzie jeszcze mała popraweczka.
Co do obszywania skórą, to podszybie trochę mi nie pasuje bo jak pisałem boczki też będę obszywał ( pikowaną skórą ) ale górę boczków chcę zrobić drewnianą listwą ( będzie bardziej trwałe bo przy wsiadaniu zdarza się obcieranie butem góry ) więc nie mam na razie pomysłu jak to fajnie połączyć. Nie chcę też robić całego boczku samą skórą, żeby nie było monotonnie. Będę dawał jeszcze listwy tak by tworzyły linię drzwi.
Na razie mam problem ze zdobyciem skóry :( nie wiem gdzie w Wawie lub tuż pod, mogę kupić tyle ile mi potrzeba.
Potrzebuję kolor taki jak są błotniki. Taki trochę dziwaczny ale może coś podejdzie bo niby są brązowe, a jak padnie na nie słońce robią się jakby śliwkowe, może bordowe.
Jakby ktoś wiedział gdzie mogę kupić skórę to proszę o namiary :)

Kupiłem już też złoty lakier ale jak zrobiłem próbkę i przyłożyłem do autka to kolory gryzą się jak psy. Zupełnie mi nie pasuje te połączenie :( Chyba jednak pozostaną chromy, a jak chromy to robi się problem z atrapą. Coś tam wymyślę...mam nadzieję ;)

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: rob_76 » 16 maja 2014, 19:33

Skórę zawsze możesz przemalować (trwale) na kolor, jaki chcesz... N.p. pod kolor błotników....
Natomiast gdzie skórę kupić w Wa-wie - tu Ci nie pomogę... :|
Powodzenia!
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: LUKIThesis » 16 maja 2014, 20:25

Tak się dzisiaj złożyło, że po napisaniu prośby tu na LKP i FB o pomoc w znalezieniu takiego punktu pojechałem do pracy. Zapytałem klientów czy znają takie miejsce i oznajmili mi, że tak, że jest obok nich na ulicy Solec 28 i również po przekątnej drugie :)
Tak więc udałem się do sklepu i punktu tapicera. Jest tam pełno rodzai skór ale takiej jak mam w mojej thesis ( typu poltrona frau ) miękkiej i delikatnej w dotyku nie zauważyłem :( Kolorów jest sporo więc chyba bez doboru do pacjenta na żywo się nie obejdzie ;) Damy radę, na razie czekam na info ze sklepu, o powrocie do nich wzornika ( wypożyczyli ).
Mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu będę miał cały zestaw do działania :D

Awatar użytkownika
BcN
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 210
Rejestracja: 02 maja 2012, 21:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: BcN » 20 maja 2014, 17:15

LUKIThesis pisze:Tak się dzisiaj złożyło, że po napisaniu prośby tu na LKP i FB o pomoc w znalezieniu takiego punktu pojechałem do pracy. Zapytałem klientów czy znają takie miejsce i oznajmili mi, że tak, że jest obok nich na ulicy Solec 28 i również po przekątnej drugie :)
Tak więc udałem się do sklepu i punktu tapicera. Jest tam pełno rodzai skór ale takiej jak mam w mojej thesis ( typu poltrona frau ) miękkiej i delikatnej w dotyku nie zauważyłem :( Kolorów jest sporo więc chyba bez doboru do pacjenta na żywo się nie obejdzie ;) Damy radę, na razie czekam na info ze sklepu, o powrocie do nich wzornika ( wypożyczyli ).
Mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu będę miał cały zestaw do działania :D
Wygląda coraz lepiej... :D a ze skórą to już bajer będzie... : ok2 :

Nic tylko się powozić i polansować : yesyes :
Lancia Thesis 3.2

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: LUKIThesis » 20 maja 2014, 21:36

Już sama deska i kiera robi na przechodniach wrażenie do tego retro styl i dziewczynka w kapeluszku :)
Za to mnie zadziwia w tym autku ile trzymają akumulatory po jednym ładowaniu 8-O
Nie mam porównania ale jak dałem za autko 400zł to myślałem, że jedynie da radę nim kółko w okół domu zrobić, a tu baterie wytrzymują na jakieś minimum 4-5 km ciągłej jazdy z dzieckiem na pokładzie, które waży 14 kg. Więcej się nie odważyłem bo nie mam ochoty go targać na plecach ;)

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: LUKIThesis » 13 cze 2014, 20:55

No i przyszedł czas na dalsze prace :)
Muszę przyznać, że nie jest to przyjemne bo kiepski ze mnie kuśnierz, ba nawet krawiec czy szewc. Igły nawet nie potrafię trzymać ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jak na razie pierwsze kroki przypadły na spodnie skórzane jakie z dawnych lat miała w szafie moja siostra i jakie to musiałem rozpruć bo nie mogłem się zdecydować na skóry dostępne u tapicerów :)
Kolejny krok to ponawiercanie obecnego fotela, docięcie gąbki i przyszycie pierwszej linii skóry do oparcia :)
Jak to wyjdzie nie mam zielonego pojęcia ale tak prezentują się pierwsze kroki ...

Awatar użytkownika
Maniak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 4037
Rejestracja: 21 sty 2014, 21:25
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Staroźreby

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: Maniak » 13 cze 2014, 21:09

Super logo kierownica ok
Niezła zajawka.
Pozdrawiam
Kappa 2.0, 2.4, 3.0, 2.4TD WSZYSTKIE CZĘŚCI!
Tel. 606 692 044 Jak by co było trzeba.
Piaskowanie i zabezpieczenia antykorozyjne.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: LUKIThesis » 12 kwie 2015, 21:47

Poddałem się. Brak czasu i mimo kilku poświęconych chwil okazało się, że obicie fotela z pikowaniem to zabawa na dłużej.
Odpuściłem pikowanie, a fotel pokryłem skórą używając kleju oraz do podkładu kilka warstw pianki tapicerskiej.
Wygląda raczej kiepsko bo nie ma pikowania, które by ładnie urozmaiciło wnętrze :(
Córcia jednak na przyszły rok wyrośnie z autka więc nie wiem czy cały projekt się powiedzie. Chyba boczki odpadną i pozostanie na tym etapie :(
IMAG0453.jpg

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Zabytkowy "NO NAME" ;)

Post autor: LUKIThesis » 27 wrz 2015, 13:44

Przyszedł czas na sprzedaż pojazdu ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Oldtimery, youngtimery :::”