Skierniewice i okolice

Grupa Łódzkie

Moderatorzy: ktoś ŁDZ, SEBAkappa

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Skierniewice i okolice

Post autor: marianm » 04 sty 2012, 13:41

Witam,

Czy jest na forum jakiś szczęśliwy właściciel Lancii Lybry ze Skierniewic lub okolic, na tyle życzliwy, aby mi pokazać swój samochód? Chciałbym przed zakupem i oględzinami po całym kraju wpierw usiąść, sprawdzić czy to urodziwe wnętrze będzie równie komfortowe (mam 191 cm wzrostu). Poza tym być może ktoś z Was zna odpowiednie warsztaty w regionie, które podołają ewentualnym naprawom (mechanik, blacharz). Sprawa jest dla mnie ważna, bo już w weekend będę chciał udać się w parę miejsc, a zdecydowanie póki co jestem zdecydowany na lybre.

PS
O warszawskich warsztatach wiem, a pytam o regionalne bo może się okazać, że takowe występują, choć tych pięknych samochodów w pobliżu "jak na lekarstwo" ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: FXX » 04 sty 2012, 17:18

Akurat nie jestem z Twoich okolic, ale odnośnie wzrostu i komfortu to mogę podpowiedzieć, że nie ma problemu w przypadku wysokich osób - sam mam ledwie 3cm mniej ;) Nie wiem czym jeździsz teraz, ale ja jeżdżę oprócz Lybry Daewoo Espero i jedyna przykra niespodzianka jaka mnie spotkała to mniejsza ilość miejsca na nogi i bardziej krzesełkowata pozycja - ale to już kwestia przyzwyczajenia. Niedługo po zakupie zrobiłem trasę 800km i zmęczony specjalnie nie byłem, więc przystosować się na pewno da ;)
Ostatnio zmieniony 04 sty 2012, 20:05 przez jakubg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie długo powinno być napisane razem - niedługo
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: marianm » 04 sty 2012, 18:27

Jeżdżę obecnie corollą e11 w liftbacku, miejsca na nogi jest wystarczająco, ale siedzenie na długie trasy daje o sobie znać. Dlatego wybrałem do oglądania lybrę, wydaje się być komfortowa, no i silnik 1, 9 jtd na trasy może być wystarczający. Nie ukrywam, że od dłuższego czasu analizuję kwestie techniczne na forum, znam zalety i wady modelu, choć wiadomo, teoria nie zawsze przekłada się w praktyce. W weekend będę oglądał m. in. viewtopic.php?f=9&t=50414&hilit=sprzedam&start=30 , być może stan faktyczny da mi powody do kupna, choć już wiem, że jakieś problemy z progami się pojawiają, co mnie najbardziej razi w tym modelu. Dalej podtrzymuje drodzy koledzy z regionu, wolałbym przed wyjazdami usiąść, bo przez szybę nie wiele mogę wywnioskować;)

Awatar użytkownika
szopen1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:13
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zator

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: szopen1 » 04 sty 2012, 18:43

Witam, jeśli chodzi o jakieś naprawy to służę pomocą. tel 606-396-439
Obecnie Lancia Delta 2.0 Turbo Fiat Ulysse 2.0 Lada 2107 Doszła Lancia Thema 3.0 v6 sw Fiat 125p Pickup i Syrenka Bosto.Nowy nabytek Honda Shadow Vt 750 Classic

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: marianm » 04 sty 2012, 18:58

szopen1 pisze:Witam, jeśli chodzi o jakieś naprawy to służę pomocą. tel 606-396-439
Rozumiem, że zajmujesz się sprawami typowo mechanicznymi? Nie znasz nikogo w mieście posiadającego lybrę? ;)

Awatar użytkownika
szopen1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:13
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zator

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: szopen1 » 04 sty 2012, 20:11

Nie tylko mechanicznymi.Nie znam, tu nikogo z okolic, kto ma lybre.
Obecnie Lancia Delta 2.0 Turbo Fiat Ulysse 2.0 Lada 2107 Doszła Lancia Thema 3.0 v6 sw Fiat 125p Pickup i Syrenka Bosto.Nowy nabytek Honda Shadow Vt 750 Classic

Awatar użytkownika
tc130
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 01 sty 2008, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Skierniewice/Lybra

Post autor: tc130 » 04 sty 2012, 21:32

Witam,
Choć nie jestem ze Skierniewic i nie pokażę Ci lybry,ale napiszę że jeśli masz ponad 190 cm to moim zdaniem lybra nie jest dla Ciebie.Mam podobny wzrost i niestety sufit mam na głowie jazda po około godzinie kończyła sie bólami kręgosłupa i szyii.W tym samochodzie siedzenie jest osadzone wysoko od podłogi.
Słowem mówiąc jazda zamiast cieszyć sprawiała ból

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Skierniewice/Lybra

Post autor: FXX » 04 sty 2012, 21:58

tc130 pisze:Witam,
Choć nie jestem ze Skierniewic i nie pokażę Ci lybry,ale napiszę że jeśli masz ponad 190 cm to moim zdaniem lybra nie jest dla Ciebie.Mam podobny wzrost i niestety sufit mam na głowie jazda po około godzinie kończyła sie bólami kręgosłupa i szyii.W tym samochodzie siedzenie jest osadzone wysoko od podłogi.
Słowem mówiąc jazda zamiast cieszyć sprawiała ból
Sufit na głowie? Bóle kręgosłupa?

Osobiście polecam obniżyć fotel na maxa, wyregulować odpowiednio "poduszkę" lędźwiową i ustawić dobrze kierownicę. Mam 188cm zrobiłem tym samochodem dużo kilometrów i nawet po wspominanych 800 nie miałem żadnych bólów - może poza nieco zdrętwiałą prawą stopą ;D

@jakubg - każdemu się może zdarzyć :) aczkolwiek dzięki za poprawkę.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
tc130
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 01 sty 2008, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: tc130 » 05 sty 2012, 22:19

fotel był całkowicie na dole, poduszka również ustawiona prawidłowo.

Awatar użytkownika
szopen1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:13
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zator

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: szopen1 » 05 sty 2012, 22:33

tc130 pisze:fotel był całkowicie na dole, poduszka również ustawiona prawidłowo.
No to masz kolego najprawdopodobniej chory kręgosłup,ja też mam przy wzroście 1.70.
Obecnie Lancia Delta 2.0 Turbo Fiat Ulysse 2.0 Lada 2107 Doszła Lancia Thema 3.0 v6 sw Fiat 125p Pickup i Syrenka Bosto.Nowy nabytek Honda Shadow Vt 750 Classic

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: FXX » 05 sty 2012, 22:42

tc130 pisze:fotel był całkowicie na dole, poduszka również ustawiona prawidłowo.
To nie wiem jakim cudem masz sufit na głowie ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: marianm » 05 sty 2012, 22:56

Jutro jadę do Rawy Maz. (dosyć blisko) zobaczyć jedną lybrę u handlarza, zobaczę w praktyce jak wygląda przestrzeń. Chłopaki a możecie odnieść się do zdjęć wnętrza lybry, którą chce obejrzeć w Katowicach, link patrz wyżej ;) Wywnioskowałem, że to alcantara o kolorze jasny szary, zdjęcia są dosyć słabe, ale rzuca się kiepski stan podłokietnika.. Czy specjaliści od tapicerki mogą podołać takiemu defektowi?

Awatar użytkownika
szopen1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:13
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zator

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: szopen1 » 05 sty 2012, 23:11

marianm pisze:Jutro jadę do Rawy Maz. (dosyć blisko) zobaczyć jedną lybrę u handlarza, zobaczę w praktyce jak wygląda przestrzeń. Chłopaki a możecie odnieść się do zdjęć wnętrza lybry, którą chce obejrzeć w Katowicach, link patrz wyżej ;) Wywnioskowałem, że to alcantara o kolorze jasny szary, zdjęcia są dosyć słabe, ale rzuca się kiepski stan podłokietnika.. Czy specjaliści od tapicerki mogą podołać takiemu defektowi?
A o której się wybierasz, mogę z Tobą podjechać, ale tylko z rana mam czas do 12tej.
Obecnie Lancia Delta 2.0 Turbo Fiat Ulysse 2.0 Lada 2107 Doszła Lancia Thema 3.0 v6 sw Fiat 125p Pickup i Syrenka Bosto.Nowy nabytek Honda Shadow Vt 750 Classic

marianm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:35
Imię: Marian
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: marianm » 05 sty 2012, 23:17

Nie ma potrzeby, nie zamierzam kupować tej z okolic Rawy, po prostu z braku posiadaczy Lancii u nas, musiałem znaleźć jakąś w miarę blisko na sprzedaż, muszę w końcu w niej usiąść, może zrobić z kilometr. A patrzyłeś może na tą z linka, którego podałem we wcześniejszym poście?

Awatar użytkownika
szopen1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 10 kwie 2011, 18:13
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zator

Re: Skierniewice i okolice

Post autor: szopen1 » 05 sty 2012, 23:29

marianm pisze:Nie ma potrzeby, nie zamierzam kupować tej z okolic Rawy, po prostu z braku posiadaczy Lancii u nas, musiałem znaleźć jakąś w miarę blisko na sprzedaż, muszę w końcu w niej usiąść, może zrobić z kilometr. A patrzyłeś może na tą z linka, którego podałem we wcześniejszym poście?
Patrzyłem, ale nie widać, żeby było zniszczone, jest tylko brudne. Nie podoba mi się siedzenie kierowcy ,zdaje mi się że jest wygniecione, ale zdjęcia są chyba celowo zrobione ,żeby nic nie było można zobaczyć. Poza tym stan wizualny na zdjęciach ciężko ocenić.
Obecnie Lancia Delta 2.0 Turbo Fiat Ulysse 2.0 Lada 2107 Doszła Lancia Thema 3.0 v6 sw Fiat 125p Pickup i Syrenka Bosto.Nowy nabytek Honda Shadow Vt 750 Classic

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Łódzkie :::”