Pomysł na... logo naszego regionu

Grupa Łódzkie

Moderatorzy: ktoś ŁDZ, SEBAkappa

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: Saleen » 25 lip 2011, 20:13

Spxcompany pisze:No widzę że się zdrowo ruszyło ;)
Tak jak Saleen pokazał w swoim poście wyżej to takie logo może być masowe pod każde z regionów
No właśnie taki zamysł mi przyświecał.
W prosty sposób można zmienić Łódzkie na np. Wielkopolska itd.
Jest indywidualnie dla regionu, i jednocześnie wspólne dla całego LKP.
Czciona oczywiście dowolna.
Pozdrawiam, Michał

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: ktoś ŁDZ » 25 lip 2011, 21:03

Saleen ta druga propozycja bardziej do mnie przemawia niż z napisem Region Łódzki. To pozostaje kwestia w takim razie następująca, koledzy z łódzkiego wolicie bardziej indywidualne logo czy masowe które moze mieć każdy region? Choć powiem iż:
a) Jeśli logo miałoby być masowe, sens byłby jedynie (i to byłoby super) gdyby wszystkie regiony wprowadziły takie samo logo (np. te które podałeś) z nazwą swojego regionu pod przewodnictwem LKP.
b) Każdy region mając własne, indywidualne logo zapewni łatwość rozpoznania i odróżnienia.
Jestem otwarty na propozycje i jak zawsze za większością :D
P.S. Kolejna propozycja (raczej za bardzo odjechana). Barwy zawsze można zmieniać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2011, 21:31 przez ktoś ŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
woj76
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 08 lip 2011, 11:34
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: woj76 » 25 lip 2011, 21:23

Pierwsza twoja propozycja była najciekawsza.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: wujekp » 25 lip 2011, 21:26

SEBAkappa pisze:Odnośnie przedstawiciela,to go nie mamy,padały już kiedyś propozycje,kto mógłby być ale wszyscy się nie wypowiedzieli i konkretów ostatecznie nie było dlatego mamy taki stan jaki mamy.Na wcześniejszym spocie rozmawialiśmy o tym z Prezesem i doszliśmy do wniosku,że zależy to od nas,nikt nam raczej odgórnie nie narzuci osoby,więc skoro przybywa udzielających się,to może w końcu kogoś wybierzemy.
Cieszę się, że region tak się ożywił. Co do przedstawiciela, tak jak napisał Seba - uważam, że najlepiej jak jest to osoba aktywna, rozpoznawalna w regionie, ciesząca się autorytetem wśród "swoich" - zatem najlepiej jak inicjatywa wychodzi od dołu (choć oczywiście inne warianty też są możliwe). Jeżeli odczuwacie już potrzebę posiadania PRa - to możemy zacząć działać w tym kierunku ...

Co do "logo regionu" - mam mieszane odczucia. Z jednej strony pomysł jest fajny, warto wspierać lokalne inicjatywy, z drugiej strony jesteśmy wielką ogólnopolską rodziną, a nie zbiorem regionów. Mamy już swoje logo, dlatego fajnie by było, gdyby takie chęci lokalnego wyróżnienia się regionu uwzględniały ten wspólny szyld. Ponadto pojawia się pytanie - do czego będzie służyło takie logo? Jakie widzicie zastosowanie?
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

mansarda
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:04
Imię: Mietek
Lokalizacja: Ozorków

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: mansarda » 25 lip 2011, 21:44

Jak dla mnie narazie loga prezentowane przez niektórych (mowa o Tych spoza regionu łódzkiego) nie spełniają wymogów, o które chodziło wg. mnie osobie zakładającej posta.
Ja widze to w następujący sposób: saleen (nie obrażaj się za to) nie widzę osobiście potrzeby tworzenia loga masowego pod każde z regionów które różni się tylko napisem u dołu skoro istnieje już takowe, a mianowicie logo Lancia Klub Polska do którego wystarczy dopisać region polski też u dołu.
Ktosiowi chodzi tutaj najprawdopodobniej o stworzenie loga WYJĄTKOWEGO/UNIKALNEGO przez co jedno spojrzenie na takowe wystarczy aby wiedzieć z jakiego kto jest regionu.
Wyobraźmy sobie sytuacje na wielkim zlocie, na króry umówiło się pare osób z jednego regionu aby jechać razem ale nie każdy mógł się spotkać w umówionym miejscu przed podróżą na pkt. docelowy, aby jechać przez Polske razem (co wygląda nieziemsko jak przejeżdza gdzieś np. 30 czy 40 aut jednocześnie).
Sprawa też może przekłądać się czystko logistycznie gdyż dużo łatwiej będzie odnaleźć "swój region" poprzez patrzenie na loga niż powolne przejeżdzanie obok aut i czytanie malutkiego napisu "łódzkie" przez co nie będzie też zdenerwowania u innych klubowiczów że jedzie zawalidroga 5km/h czytająca napisy w celu zatrzymania się między osobami, które zna ze spotkań w województwie.
Inny przykład jeżdząc po mieście czy po polsce lubie oglądać się za innymi Lanciami w celu nacieszenia oka lecz zanim zobacze rejestracje czy przeczytam region autko jużmi zniknie z oczu, a takto wystarczyło by spojrzenie na logo (inne dla każdego z regionów) abym wiedział z której części polski jest ta osoba i w którym dziale forum LKP o nie zapytać lub porozmawiać z właścicielem bo narazie jest to przysłowiowe szukanie igły w stogu siana.

Moje skromne zdanie już poznaliście i mam nadzieje, że sie ze mną solidaryzujecie i będziemy razem dążyli (całym LKP), aby każdy region był znany po jednym spojrzeniu na logo, bez zbędnej potrzeby wczytywania się w tekst bo szybciej auto odjeżdza zanim cokolwiek sie przeczyta (chyba że stoi sie za nim w korku lub na parkingu).
Gdy patrze na moją Lancie oko sie cieszy a myśl o przejażdzce mnie uskrzydla

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: ktoś ŁDZ » 25 lip 2011, 21:47

Wujek (p) zawsze będziemy jedną wielką ogólnopolską rodziną :D tak jak teraz. To tak samo jak są kluby miłośników poszczególnych modeli, mających również swoje loga (nie wiem jak to jest w Lancii czy takowe istnieją - doświadczenie) aczkowielk wszycy tworzyli takie niby "klany", pod przewodnictwem tzw. "matki" :D - tej jedynej, najważniejszej, do której zawsze należało ostateczne zdanie w sprawach najważniejszych, ogólnopolskich. Pomagało to natomiast znieść z jej barków niektóre kwestie organizacyjne dotyczące danej grupy.
A jeśli chodzi o szyld LKP, nie przeszkadza mieć według mnie obydwu. Podkeśli to ogólnopolski rozmiar LKP : yesyes : : yesyes : : yesyes :
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: bufi » 25 lip 2011, 22:00

Boże jak zobaczyłem te Wasze bohomazy i gryzmoły to nie wiem czy śmiać się mam czy płakać . Tribale , skrzydła , flagi narodowe etc. Sorki chłopaki nie obraźcie się ale kiczem jedzie na odległość . Toż to tej marce nie przystoi . Jeśli już macie coś zrobić to zróbcie to po fachowemu i z gustem . Zawsze można do tego wynająć jakiegoś artystę grafika co to ma łeb do tych rzeczy i czuje ten styl ( idealnie byłoby gdyby to był ktoś od Pininfariny :) ) Ostatnio rzuca mi się często na drogach logo Klubu Volvo i powiem wam że daje rade Obrazek

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: Saleen » 25 lip 2011, 22:03

mansarda pisze:saleen (nie obrażaj się za to).
A czemuż to ja miałbym się obrażać ?, miałem chwilkę czasu i corela pod ręką to się pobawiłem, wszak lubie takie sprawy ;)
A co zostanie zrobione z tym logiem to już mniejsza o to, cieszę się natomiast z faktu, że kilku osobom moja praca się spodobała :)

Pozdro dla łódzkiego.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: Gros » 25 lip 2011, 22:06

bufi pisze:Boże jak zobaczyłem te Wasze bohomazy i gryzmoły to nie wiem czy śmiać się mam czy płakać . Tribale , skrzydła , flagi narodowe etc. Sorki chłopaki nie obraźcie się ale kiczem jedzie na odległość . Toż to tej marce nie przystoi . Jeśli już macie coś zrobić to zróbcie to po fachowemu i z gustem . Zawsze można do tego wynająć jakiegoś artystę grafika co to ma łeb do tych rzeczy i czuje ten styl ( idealnie byłoby gdyby to był ktoś od Pininfariny :) ) Ostatnio rzuca mi się często na drogach logo Klubu Volvo i powiem wam że daje rade Obrazek
Dobrze, że to ty napisałeś, ;) :D : ok2 :
:lol: : gafa : :bitwa:

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: skyblu » 25 lip 2011, 22:19

bufi pisze:Boże jak zobaczyłem te Wasze bohomazy i gryzmoły to nie wiem czy śmiać się mam czy płakać . Tribale , skrzydła , flagi narodowe etc. Sorki chłopaki nie obraźcie się ale kiczem jedzie na odległość . Toż to tej marce nie przystoi . Jeśli już macie coś zrobić to zróbcie to po fachowemu i z gustem . Zawsze można do tego wynająć jakiegoś artystę grafika co to ma łeb do tych rzeczy i czuje ten styl ( idealnie byłoby gdyby to był ktoś od Pininfariny :) ) Ostatnio rzuca mi się często na drogach logo Klubu Volvo i Powiem wam że daje rade Obrazek
Klub łosi :lol:
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
krzysiek2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 199
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: pabianice

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: krzysiek2 » 25 lip 2011, 22:30

"Logo" Saleena mnie się podoba i z chęcią umieścił bym na swoim " bolidzie " :D

mansarda
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:04
Imię: Mietek
Lokalizacja: Ozorków

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: mansarda » 25 lip 2011, 22:45

Jak dla mnie można teraz zaobserwować poruszenie jak po wetknięciu patyka w mrowisko.
Chociaż jak narazie pozytywnie wypowiedziały się osoby na których zależy najbardziej, a mianowicie woj łódzkie.
Coś mi się wydaje że to musi być dochodowy interes prowadzenie klubu (analiza i dedukcja). A loga TZW. KICZ niepasowały by do ferrari bugatti czy lambo. nie oszukujmy się 3/4 lanci jest bardzo awaryjna a ludzie kupili te auta z przypadku bo sa tanie i maja bogate wyposarzenie co strasznie kusi o zakupu.
ludzie wg mnie mają wene a po miesiącu post by umarł bo gdzie 2ch polaków tam 3 zdania.
fajnie jakby teraz łódzkie naprawde wybrało sobie logo.
wg mnie obawa jest następująca : każde woj. ma swoje logo koszulki smyczki itp. odrazu spada dochód zarządu lkp z tych rzeczy bo region kupi koszulke regionu a nie rzeczy oferowane przez lkp (co zapewne okazało by się dużo mniej kosztowne).
ja i moja lancia wypadamy z forum. zapisałem sie tylko dlatego że znajomek mi poweidzieć że nareszcie jest jakaś rewolucja w sprawie łódzkiego a nie same smety i posty żeby ponabijać sobei wypowiedzi. JEDEN KONKRETNY temat i zarządowi nie pasuje bo kasy odrazu będzie mniej.
PS. OBY POWSTAŁ "LANCIA KLUB ŁÓDZKIE" i żeby na jakimś zlocie przyjechało w *** osób z łódzkiego i pokazało że klub działa na rzecz członków a nie na rzecz włąsną.
Gdy patrze na moją Lancie oko sie cieszy a myśl o przejażdzce mnie uskrzydla

Awatar użytkownika
Spxcompany
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1166
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:47
Skype: gg:3489385
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: Spxcompany » 25 lip 2011, 23:18

Proszę nie bulwersować się za bardzo by tu jakieś sieczki nie zrobić zaraz.
Ja tu nie chciałbym, by zaraz jakieś oskarżenia szły, jeśli ktoś nie wie jak działają takie organizacje.
Sam przeszedłem parę organizacji, gdy studiowałem i wiem jak one działają i powiem że nie na to by nabijać kabzę zarządowi jej.
A najważniejsza jest dobra zabawa z ludźmi ją tworzącą.
Ten post miał dotyczyć loga regionalnego a nie rozpętania wojny - a małe logo chcemy mieć na Łódzkie by team się lekko wyróżniał i to jest pewne
Pozdrawiam - Marcin
Obecnie: Lancia Musa 1,9MTJ 2005 PLATINO
Wcześniej: Lancia Lybra 1,9JTD 2003 Sedan
Ford Mondeo 2,5 V6 1997 Kombi
VW Golf III 1,4 1992 Hatchback

lukasz_lodz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 322
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: lukasz_lodz » 26 lip 2011, 1:23

a moim zdaniem malutkie logo lancia klub polska wystarczy, to nie auto żeby je obklejać wielkimi naklejkami, a takie logo regionu łódzkiego byłoby za duże i woogle nie pasowało by do lancii

ps. a tak woogle to ramki klubowe wystarczą

Awatar użytkownika
Gepard
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1105
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomysł na... logo naszego regionu

Post autor: Gepard » 26 lip 2011, 2:15

Nie widzę potrzeby ozdabiania Lancii jakimiś koszmarnymi nalepkami. Mamy tablice rejestracyjne, na których widać z jakiego jesteśmy województwa, do tego wystarczy klubowa ramka pod tablice.
Ojciec michala1045.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
- Lancia Phedra 2,0 jtd 2004 - była
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250 1965 - mój rocznik :D
- Dodge Grand Caravan 3,3 2007

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Łódzkie :::”