Wrocławskie akty wandalizmu

Grupa Dolny Śląsk i Lubuskie

Moderator: MiroMiglia

Awatar użytkownika
Gawlick
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 02 maja 2007, 0:00
Imię: Barney
Lokalizacja: Wrocław

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: Gawlick » 20 sty 2009, 20:39

Witam i pozdrawiam szanowne grono Lancisti, po mej przydługawej nieco nieobecności na forum. Jako że niepokoi mnie jedna rzecz, założyłem ten temat. Chodzi o wandalizm na ulicach Wrocławia. Sam niestety borykam się z tym ?problemem? od dłuższego czasu. Zazwyczaj były to małe sprawy jak nowa rysa na drzwiach (czasem niemal niewidoczna, jak miałem szczęscie) ale około dwa miesiące temu, przez moją ulicę przeszedł istny tajfun i kilku samochodom się oberwało dosadniej (najbardziej ucierpiał chyba starszy model Porsche z którego praktycznie wypruto całą tapicerkę i powybijano szyby, moja Kuciappka chyba się spodobała i zostawili w spokoju uff). Na wszelki wypadek podkręciłem czułość alarmu i przez jakiś czas był spokój, niestety znowu się zaczęło i ból tym większy że teraz mój samochód na tym cierpi (wczoraj np. spryskano mi przednią rejestracje i kawał zderzaka zielonym sprejem?). Policja jak się okazuje nic nie może zrobić, bo nie ma świadków itp. A o patrolach można zapomnieć. Co prawda dotychczas zdawało mi się że to może chodzi o dzielnice (mieszkam na Biskupinie) więc chciałbym zapytać innych mieszkańców, czy ?przytrafia? Wam się coś takiego.
Pozdrawiam
Rafał
Rodzinnie:
Były: Thema 3.0 V6/ Thema 2.0 Turbo 16v/Thema 2.0 8v/Kappa 2.4 TDS
Są: Y Elefantino 1.2 16v Super-Fire/ Lybra SW 2.4 JTD

Obrazek Lybra SW 2.4 JTD 00`
Obrazek Suzuki Swift 1.3 97`
Obrazek Y Elefantino 1.2 16v 02`

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: aro » 20 sty 2009, 20:44

U nas równierz mogą ci porysowac auto, albo ukraśc znaczki (mi ukradli).

Nic nie zrobisz. No chyba, że bedzie ktoś czuwał przy aucie przez 24h, albo jakiś garaż.

Na takich debili nie ma rady :evil:

Awatar użytkownika
cwynarx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Czeladź śląskie

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: cwynarx » 20 sty 2009, 20:53

Szczerze współczuje....co prawda nie mieszkam we Wrocku lecz w ostatnim czasie w Katowicach i w weekend padłem jak i wielu innych mieszkańców ulicy ofiarą amatora włamywacza.Efekt roz..... ana wkładka zamka doszczętnie....inni jeszcze pozbyli się radia.....Jak bym dorwał takich to.... : cenzura : : cenzura : : cenzura : na śmierć!!!!
Lancia Delta 1,6 ie 8V 75KM 835C1000 -moja
Lancia Y 1,2 60KM -ojca
Lancia Y 1,1 8V 54KM- dziadka....

Awatar użytkownika
Gawlick
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 02 maja 2007, 0:00
Imię: Barney
Lokalizacja: Wrocław

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: Gawlick » 20 sty 2009, 21:02

No właśnie o garaż trudno, staje już jak najbliżej okna (mieszkam w szeregówce swego rodzaju), ale niestety obawiam się, że nic to nie pomoże... Anonimowość takich czynów to główna bolączka problemu...
Rodzinnie:
Były: Thema 3.0 V6/ Thema 2.0 Turbo 16v/Thema 2.0 8v/Kappa 2.4 TDS
Są: Y Elefantino 1.2 16v Super-Fire/ Lybra SW 2.4 JTD

Obrazek Lybra SW 2.4 JTD 00`
Obrazek Suzuki Swift 1.3 97`
Obrazek Y Elefantino 1.2 16v 02`

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: Dudi » 20 sty 2009, 21:06

Jak to dobrze mieszkać w Stw... :roll: :wink: :D :D :D
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: pawcio1 » 20 sty 2009, 21:16

To ja mam wielkie szczęście bo moja okolica jest bardzo spokojna,nie przypominam sobie aby w ostatnim czasie były jakieś chuligańskie wybryki!
Swego czasu była niezła afera jak wokół stadionu (GKS) w dzień meczu, bodajże z Widzewem Łódź robili kipisz każdemu autu z Łódzką rejestracją przy praktycznej miernej postawie naszej policji :roll:
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Lajka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Piekna

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: Lajka » 20 sty 2009, 21:59

Karłowice - w sumie podobnie...
Jak nie wandale - to taryfiarze złośliwie podsyłają straż miejską. :roll:
Ino spróbuj znaleźć wolne miejsce - gdziekolwiek...ok godz 20.

Swoją drogą - ostatnio kashmirowi..w wołowie załatwili opony w dwóch autach ( 8sztuk )...więc zasady nie ma.
Brak dobrych przykładów, dobrego wychowania etc.

Awatar użytkownika
kashmir
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 166
Rejestracja: 31 maja 2008, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: kashmir » 20 sty 2009, 22:41

"Lajka" pisze:Swoją drogą - ostatnio kashmirowi..w wołowie załatwili opony w dwóch autach ( 8sztuk )...więc zasady nie ma.
Brak dobrych przykładów, dobrego wychowania etc.
Dodam jeszcze, że załatwili 2 osiedla z takimi otoczonymi blokami, więc słabo widocznymi z ulic przelotowych, parkingami. W sumie ofiarą padły 62 auta. Wszystko zdarzyło się w nocy 23/24 grudnia. Na Święta do mamusi jechałem pociągiem.

A wczoraj, też w Wołowie, podobna banda dowcipasów pourywała autom lusterka. Nie znam skali zjawiska, ale na szczęście moim się tym razem udało.

Chyba wywiozę stąd Gralkę, bo nie mam garażu, a **** taki interes, jak mi mają zdewastować to auto...

Generalnie nie rozumiem, skąd się takie bydło bierze.
Volvo 850 2.0 16V '94 i wersja cywilna T-34, czyli Łada Niva '95
Lancia Delta HF Integrale 16V '89 - niegdyś...
Alfa Romeo 147 - w planach

Awatar użytkownika
lukasz22i
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 341
Rejestracja: 15 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: lukasz22i » 21 sty 2009, 10:13

moja okolica też może jest spokojna ale pojechale mswego czasu Primerką do centrum w odwiedziny do znajomych, po wyjsciu mialem ryse od klucza na drzwiach, błotniku i klapie z tyłu. ot komus sie nie spodobało
Bolesławiec Lancia Fan!

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: Marcin_D » 21 sty 2009, 10:20

Ja mieszkam na niezbyt ciekawej dzielnicy, ale na całe szczęście w takiej jej części gdzie jest w miarę spokój.
Do tej pory nikt mi nic nie urwał/poryowal w aucie. Tylko jakieś 2 tyg. temu jakaś qrwa wsadziła coś do zamka w drzwiach kierowcy i teraz nie da się kluczyka włożyć do końca. Na całe szczęście mam komplet klamek zapasowych do swojej i wczoraj wyjąłem jeden bębenek, żeby zobaczyć czy dużo roboty jest z rozebraniem i czy da się samemu usunąć to gówno co włożyli - teraz czeka mnie tylko demontaż klamki z auta, nie jest to trudne, ale trzeba trochę czasu poświęcić.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2009, 14:30 przez Marcin_D, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
KKMisfire
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław - Dolnyśląsk

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: KKMisfire » 21 sty 2009, 12:20

Konrad chowa KAPPĘ do garażu po tym jak nam kołpaki gwizdnęli...ale bezpiecznie u nas na osiedlu nie jest sąsiadowi do ALFY wrąbali się dwa razy - najwięcej kosztowały nowe szyby ...jak Kruszyna wróci z naprawy też będę miała obawy czy nie znajdzie się jakiś : cenzura : któremu się autko nie spodoba...
Pajda z włoskiej stajni.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: Sebastian » 21 sty 2009, 21:19

"kashmir" pisze:
"Lajka" pisze:Swoją drogą - ostatnio kashmirowi..w wołowie załatwili opony w dwóch autach ( 8sztuk )...więc zasady nie ma.
Brak dobrych przykładów, dobrego wychowania etc.
Dodam jeszcze, że załatwili 2 osiedla z takimi otoczonymi blokami, więc słabo widocznymi z ulic przelotowych, parkingami. W sumie ofiarą padły 62 auta. Wszystko zdarzyło się w nocy 23/24 grudnia. Na Święta do mamusi jechałem pociągiem.
A wczoraj, też w Wołowie, podobna banda dowcipasów pourywała autom lusterka. Nie znam skali zjawiska, ale na szczęście moim się tym razem udało.
Chyba wywiozę stąd Gralkę, bo nie mam garażu, a **** taki interes, jak mi mają zdewastować to auto...
Generalnie nie rozumiem, skąd się takie bydło bierze.

O ja pierdykam.
Szczerze - to nie mam pytań.
Naprawdę współczuję odczuć po zauważeniu tego p......go debilizmu i tej beznadziejnej bezradności jaka człowieka ogarnia w takiej chwili.

Ps. Moja Lybra stoi sobie spokojnie wieczorami/nocą na parkingu strzeżonym (trochę to kosztuje, ale spokój ma swoją cenę-niestety) - nie chce mi się codziennie wyjmować CB, anteny i innych zamontowanych gadżetów z auta, których to pewnie bym się prędzej czy później pozbył jakbym parkował dupowóz na parkingu osiedlowym.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
D1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Roman
Lokalizacja: Wrocław

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: D1 » 21 sty 2009, 22:25

Ja mam ten komfort posiadania własnego domku jednorodzinnego :) Kapiszonek zaparkowany jest na posesji i nie muszę niczego zabierać z autka.
Nie wyobrażam sobie, iż mógł bym go zostawić na całą noc na parkingu i narazić na fantazje d...li. Jak bym takiego dorwał, to napewno miałby do "lakierowania maskę" i "spawania końcówki drążków" :evil:
Pozdrawiam D1
Kontakt: 783 390 662
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 293
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: Dawka » 21 sty 2009, 22:42

Ja również mieszkam w domku jednorodzinnym jednak na posesje wjedzie narazie tylko jedno auto i to kappa ale mojego teścia, auto zazwyczaj stoi otwarte a czasem nawet kluczyki w stacyjce ... moja kappa stoi sobie już poza posesją i czasem jak zapomnę złożyć lusterka to jakiś : cenzura : potrafi sobie wygiąć w zewnętrzną stronę, natomiast do corsy teściowej nikt jeszcze się nie tknął. Wcześniej jak miałem primere i mieszkałem w blokowisku to ciągle jakaś rysa była...

tomasz_k
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2009, 0:02
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Odp: Wrocławskie akty wandalizmu

Post autor: tomasz_k » 12 maja 2009, 10:55

Najlepsze rozwiazanie to przykleic na szybe naklejke samochod monitorowany a w oknie kamerka podlaczona do kompa i w nocy nagrywa , programy sa , kamerka ok 100 zl, zeby zoom miala dobry ;]
Lancia Kappa '95 2.0

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Dolny Śląsk i Lubuskie:::”