Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Krzychu32
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 133
Rejestracja: 01 gru 2013, 21:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: Krzychu32 » 02 mar 2014, 11:42

Witam

W marcu będę montował LPG do kapiszona lecz do tej pory nie wymyśliłem dobrego miejsca montażu na centralkę, może byście pomogli i wstawili foty gdzie macie zamontowane u siebie :)
Druga sprawa to butla, niestety ze względu na płytką wnękę na koło zapasowe gazownicy zaproponowali mi 2 wersje, pierwsza to butla 33l która powinna się jakoś tam zmieścić, druga to bodajże 43l po montażu której będzie odstawać wykładzina podłogi co mi kompletnie nie pasuje, więc może napiszcie jakie Wy macie zamontowane, bądź jakiś mądry sposób na zniwelowanie odstającej podłogi i jednak montaż większej butli.
Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - miejsce montażu centralki.

Post autor: kond243 » 02 mar 2014, 11:54

Witam ja mam butle w kole pojemność 55l wystaje oklo 3cm.A zniwelowałem to podnosząc podłogę bagażnika o 4cm: kilka lekkich drewnianych listew i od góry nowa podłoga z płyty osb, polakierowane wszystko i góra oklejona materiałem obiciowym i zrobiona z dwÓch części prawa i lewa łączą sie po środku :) a centralke mam we wnęce przed aku akurat sie zmieściła i miedzy aku a centralką zostało około 1,5cm luzu. Centralka STAG 300.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2014, 12:02 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

madolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 505
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:28
Imię: Maciej
Lokalizacja: Koźmin Wlkp.

Re: Kappa - miejsce montażu centralki.

Post autor: madolat » 02 mar 2014, 12:04

W Kappie i tak kanapa się nie kładzie- więc ja mam butlę między nadkolami- zwykłą, owalną o pojemności 80l.
A centralkę też mam obok akumulatora.

Pozdrawiam. Maciej.
Lancia Kappa 3.0 V6 1998r.
Lancia ypsilon 1.4 12V 1996r.

Awatar użytkownika
Krzychu32
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 133
Rejestracja: 01 gru 2013, 21:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: Krzychu32 » 02 mar 2014, 12:10

Kurcze albo ja źle napisałem albo Wy mnie źle rozumiecie :) mi chodzi o centralkę czyli to http://www.lpgtech.pl/wp-content/upload ... lka_BG.png
W Kappie i tak kanapa się nie kładzie- więc ja mam butlę między nadkolami- zwykłą, owalną o pojemności 80l.
Też myślałem nad tym, lecz jakoś nie jestem za tym rozwiązaniem.
Lancia Kappa 2.0 VIS

madolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 505
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:28
Imię: Maciej
Lokalizacja: Koźmin Wlkp.

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: madolat » 02 mar 2014, 12:48

To, co pokazałeś na zdjęciu, to nie jest centralka- tylko przełącznik gaz-benzyna + wskaźnik poziomu gazu.
Ja, jako że nie mam pokrętła regulacji świateł mijania, mam to zamontowane właśnie w miejscu tej regulacji- tuż obok włączników halogenów.
A butla między kołami ma kilka zalet:
- jest tańsza- u mnie o 100zł
- koło zapasowe, trójkąt, gaśnica, podnośnik, kliny pod koła itp. mają swoje miejsce
- butla jest nad osią, więc mniej obciąża zawieszenie niż ta we wnęce- czyli za osią
- po graty z bagażnika nie trzeba aż tak głęboko sięgać- bo jest tam butla :D

Pozdrawiam. Maciej.
Lancia Kappa 3.0 V6 1998r.
Lancia ypsilon 1.4 12V 1996r.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: marceli » 02 mar 2014, 12:51

Hej,
też miałem dylemat co do butli i wziąłem 45 toroid ,troszkę podnosi podłogę ale jakoś odpuściłem i nie przejmuje się tym.
Jak robisz długie trasy przemyśl poważnie walec ,fajnie zapakować 50-60l i nie myśleć o tankowaniu.Kanapa i tak nie położy się ,fakt ale bagażnik mimo wszystko się zmniejsza.
Centralkę zobacz sobie jak mam:
DSC_0084.jpg
I to jest dobre miejsce,bardziej na zewnątrz można zahaczyć czy coś.

Centralka,przełącznik jakby nie nazwać ale to co jest pod maską czy gdzie tam kto ma to jest sterownik ;)

PS.Wiesz,że w 2.0/2.4dobrze żeby wpięli się reduktorem(przewody wodne)w chłodniczkę oleju?To jest najlepsza opcja niż cięcie i w nagrzewnicę.Taki OT trochę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzychu32
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 133
Rejestracja: 01 gru 2013, 21:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: Krzychu32 » 02 mar 2014, 13:01

To, co pokazałeś na zdjęciu, to nie jest centralka- tylko przełącznik gaz-benzyna + wskaźnik poziomu gazu.
Ojjjj tam jak zwał, tak zwał :lol: zresztą wpisz w google grafika centralka LPG a zobaczysz co Ci wyskoczy ;)
- jest tańsza- u mnie o 100zł
wiesz przy cenie jaką mam zapłacić to uwierz mi że to 100zł nie gra roli :) szczerze powiem wolę w koło bo chodzi mi o estetykę ;)
też miałem dylemat co do butli i wziąłem 45 toroid ,troszkę podnosi podłogę ale jakoś odpuściłem i nie przejmuje się tym.
Hmmm, syn podobno założył do swojego kapiszona sporą butlę, to najwyżej jak zjadę do domu na następny weekend to zobaczę jak u niego wygląda, może nie jest to tak straszne.
Jak robisz długie trasy przemyśl poważnie walec
Trasy jakieś pewno będą, ale generalnie jest to samochód żony (ja mam mondka) więc pewno więcej jazdy będzie po mieście i jeśli już jakaś traska to do 100km, dlatego aż tak dużej butli nie potrzebuję.
Centralkę zobacz sobie jak mam:
O widzisz już jakiś pogląd jest :)
ale to co jest pod maską czy gdzie tam kto ma to jest sterownik
Dokładnie :)
PS.Wiesz,że w 2.0/2.4dobrze żeby wpięli się reduktorem(przewody wodne)w chłodniczkę oleju?To jest najlepsza opcja niż cięcie i w nagrzewnicę.Taki OT trochę.
Nie wiem tego ... ale tam gdzie daję auto chyba wiedzą, bo kapiszona już robili, ale w razie W podpytam ich :)
Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: Bichoń » 02 mar 2014, 13:16

Obrazek

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: kond243 » 02 mar 2014, 14:30

W tym samym miejscu jest i moj przełącznik ;-)
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: marceli » 02 mar 2014, 20:58

Krzychu32 pisze:Nie wiem tego ... ale tam gdzie daję auto chyba wiedzą, bo kapiszona już robili, ale w razie W podpytam ich :)
A gdzie zakładasz jeśli można wiedzieć?
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzychu32
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 133
Rejestracja: 01 gru 2013, 21:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: Krzychu32 » 02 mar 2014, 21:14

Tam gdzie zakładałem do mondeo :D czyli w Niwiskach ;) fachowcy dobrzy, gówna nie założą i fuszerki nie ma, ale jak coś dobre to musi niestety kosztować ...
Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: marceli » 02 mar 2014, 21:21

Krzychu32 pisze:Tam gdzie zakładałem do mondeo :D czyli w Niwiskach ;) fachowcy dobrzy, gówna nie założą i fuszerki nie ma, ale jak coś dobre to musi niestety kosztować ...
Ha, no tak robili Kappe...moją też ;) i śmiga aż miło.Samochód trafia w dobre ręce.Pewnie Ci wepną tak jak napisałem,bo ja tak chciałem i mnie poparli bo to najlepszy sposób montażu-wpięcia redka w Kappie.

Możesz pozdrowić chłopaków od Marcina z Opatowa od Kappy. :)
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: grzesiekj23 » 03 mar 2014, 10:10

Ja mam przełącznik w innym miejscu- popielniczce :) Nie palę więc jest to dla mnie super miejsce- nie musiałem dziurawić kokpitu, a jeśli chcę, to zamykam popielniczkę i jest wnętrze ori ;) Tak to wygląda:


przełącznik troszkę draśnięty bo używka, nie to żeby był przytopiony ;)
2014-03-03-949.jpg
2014-03-03-950.jpg

Butlę mam walcową 55l, sterownik LPG przypięty koło aku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
Krzychu32
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 133
Rejestracja: 01 gru 2013, 21:35
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: Krzychu32 » 03 mar 2014, 16:36

@Marcin - jasne że autko idzie w dobre ręce zawsze w takie staram się dać :) a chłopaków pewnie że nie omieszkam pozdrowić ;)
@Grzesiek ciekawy sposób, ale ... narazie nie palę (ponad 2 miechy), ale jak nie dam rady i znów zacznę to raczej popielniczka może mi się przydać :lol:

Ogólnie z tego co widzę to większość z Was ma zamontowane obok regulacji wysokości świateł, hmmmm i to będzie najlepsze miejsce, chyba że ktoś mnie zaskoczy innym miejscem montażu :)
marceli pisze:też miałem dylemat co do butli i wziąłem 45 toroid ,troszkę podnosi podłogę ale jakoś odpuściłem i nie przejmuje się tym.
Kurcze nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ta wneka na koło jakś taka płytka, nawet chłopaki mówili że robili juz kapiszona i tak płytkiej wnęki nie było ... więc jak ja wezmę wiekszą to raczej bedzie dość mocno odstawać :(
Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - miejsce montażu centralki LPG

Post autor: marceli » 03 mar 2014, 19:00

Krzychu32 pisze:Kurcze nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ta wneka na koło jakś taka płytka, nawet chłopaki mówili że robili juz kapiszona i tak płytkiej wnęki nie było ... więc jak ja wezmę wiekszą to raczej bedzie dość mocno odstawać :(
No nie wiem,myślę,że są takie same więc pewnie jak zaczną przypasowywać to wejdzie jak i u mnie.Źle nie jest ,aczkolwiek lekko unosi pokrywę ale mi to lotto.

Co do montażu tego włączniczka-centralki w miejscach schowanych....zawsze zastanawiam się "co poeta miał na myśli" :D
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”