Lancia Dedra - Poznań

Grupa Wielkopolska

Moderator: boruch

Awatar użytkownika
buka1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 11 mar 2016, 15:49
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Lancia Dedra - Poznań

Post autor: buka1234 » 10 kwie 2016, 18:40

: witaj :
Ostatnio kilka razy mignęła mi na osiedlu (Dębiec) stara,poczciwa lancia dedra - kolor wiśniowy.

Aż tu wczoraj przechodząc,dosłownie 100 m od mojego domu - patrzę 8-O i nie wierzę- facet wyjeżdża z garażu tą właśnie dedrą.
Podszedłem do niego i zagadałem :)
Opowiedział mi całą historię-okazało się że ma ją od 9 lat-to cud że ja jej wcześniej nie widziałem, a mieszkam tam od urodzenia.
Kupił ją 9 lat temu od jakiegoś gościa spod Leszna który z kolei przyprowadził ją z DDR-u od 1-go właściciela dziadka 93-lata który jeździł nią od nowości i pieczołowicie dbał-dużo papierów z serwisowania.
Aktualny właściciel jest mechanikiem,też o nią dba-opowiadał że przez te 9 lat oprócz wymian eksploatacyjnych NIGDY go nie zawiodła : yesyes : aż się nie chce wierzyć- mówił też że grzebanie przy niej to czysta przyjemność-każda śrubka odkręca się bez problemu,wszystko jest łatwo dostępne : ok2 :
Wizualnie-ok-rdzy nie zauważyłem-tylko jakiś pseudo-blacharz nie popisał się z założeniem reperaturki na tylne nadkole-ale do ogarnięcia-środek oprócz przedartego fotela kierowcy stan bdb.
motor-1.6, 1991r., elektryka szyby i lusterka,190tyś km przebiegu (jak na ten przebieg środek SUPER)
Dlaczego o tym piszę?
Gościu myśli o sprzedaży,ale nie jest do końca przekonany-żal mu się z nią rozstawać-nie dziwię mu się-ja bym takiego rodzynka nie oddał :nono:
Jakby miała klimę to bym ją łyknął-ale musiałbym ją wziąć razem z garażem bo żona pewnie by mnie spakowała jakby się dowiedziała że kupiłem 2 lancię i to w dodatku jeszcze starszą od 1 :lol:

Jakby ktoś się NAPALIŁ to mogę dać namiary na pacjenta.

ps.niedługo rzucę fotki mojej y-1996r. :)
POZDRO
Lancia Y 1.4 LX 1996r.

Wróć do „::: Wielkopolska :::”