Nowy taryfikator

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: Marcin_D » 15 lut 2022, 17:58

Dlatego taki delikwent powinien nie mieć prawa do żadnych rent/zasiłków. :lol:

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3997
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: volf » 15 lut 2022, 18:01

To chyba trzeba by go wywieść do jakieś Brazylii czy moze Pakistanu, ewentualnie jakaś kolona karna na Syberii...
Tylko wtedy nasz kraj został by wyrzucony z UE : gafa :
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: wujekp » 15 lut 2022, 20:24

volf pisze: 15 lut 2022, 17:56 To będziesz mu musiał rentę płacić a jak nie rentę to zasiłek :lol: .
Żyjemy wszakże w cywilizowanej Europie a nie w średniowieczu :)
W wielu przypadkach i tak mu już płaci ...
Wiadomo nie ma co generalizować, bo to i Durczoki, Kozidraki i inne takie po ulicach się szlajają.

Obawiam się że problemu nie uda się rozwiązać do czasu upowszechnienia samochodów autonomicznych.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: Helios » 15 lut 2022, 20:36

wujekp pisze: 15 lut 2022, 20:24 Obawiam się że problemu nie uda się rozwiązać do czasu upowszechnienia samochodów autonomicznych.
To nie wejdzie nigdy na masową skalę, będzie tylko ciekawostką.

Są czynniki losowe, jedziesz takim autem jako pasażer poza miastem, ok 100km/h nagle wiatr przewraca drzewo/most/naczepę, na hamowanie nie ma szans i co wtedy, załóżmy
a- walisz w przeszkodę - giniesz
b- jedziesz na czołówkę w autem z przeciwnego kierunku - pewnie giniecie oboje, a może cała rodzina jedzie?
c- poboczem/chodnikiem idzie (dla utrudnienia) afroamerykanin. Ty zdążysz na nim wyhamować, ale on zginie

i teraz kto i w jaki sposób weźmie za to odpowiedzialność, kto to zaprogramuje?
Przecież winny być musi, producent na pewno nie weźmie odpowiedzialności, a ja osobiście nie chciałbym iść do więzienia, bo mój "samochód autonomiczny" podjął taką decyzję....

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: wujekp » 15 lut 2022, 22:54

Helios pisze: 15 lut 2022, 20:36
wujekp pisze: 15 lut 2022, 20:24 Obawiam się że problemu nie uda się rozwiązać do czasu upowszechnienia samochodów autonomicznych.
To nie wejdzie nigdy na masową skalę, będzie tylko ciekawostką.
Wejdzie, wejdzie. To człowiek jest obecnie najsłabszym ogniwem w tej całej układance.
A jak wejdzie to zmieni zupełnie sposób w jaki będziemy korzystali z samochodów, szczególnie w miastach.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Helios
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2274
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: Helios » 15 lut 2022, 23:08

wujekp pisze: 15 lut 2022, 22:54
Helios pisze: 15 lut 2022, 20:36
wujekp pisze: 15 lut 2022, 20:24 Obawiam się że problemu nie uda się rozwiązać do czasu upowszechnienia samochodów autonomicznych.
To nie wejdzie nigdy na masową skalę, będzie tylko ciekawostką.
Wejdzie, wejdzie. To człowiek jest obecnie najsłabszym ogniwem w tej całej układance.
A jak wejdzie to zmieni zupełnie sposób w jaki będziemy korzystali z samochodów, szczególnie w miastach.
To albo będziemy mieli więzienia pełne informatyków, diagnostów, elektryków, serwisantów, albo zabójstwa za sprawą samochodów autonomicznych będą zbierały żniwa w półświatku ;)

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: wujekp » 17 lut 2022, 18:40

Helios pisze: 15 lut 2022, 23:08 To albo będziemy mieli więzienia pełne informatyków, diagnostów, elektryków, serwisantów, albo zabójstwa za sprawą samochodów autonomicznych będą zbierały żniwa w półświatku ;)
Nie przesadzaj. A teraz masz te więzienia pełne informatyków i inżynierów? A samochody czy samoloty mają mnóstwo błędów konstrukcyjnych, z powodu których zginęło trochę osób.
Oczywiście jest parę problemów, które generuje nowa technologia, do rozwiązania, ale zostaną one rozwiązane. Jak zawsze. Kijem Wisły nie zawrócisz, postęp jest nieunikniony.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Nowy taryfikator

Post autor: Tomzik » 16 mar 2022, 7:48

Tak a propo de facto - mam nieodparte wrażenie, że nowy taryfikator na stacjach benzynowych znacznie bardziej wpłynął na to, co dzieje się na drogach.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11965
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Nowy taryfikator

Post autor: topcio » 16 mar 2022, 8:40

Tomzik pisze: 16 mar 2022, 7:48 Tak a propo de facto - mam nieodparte wrażenie, że nowy taryfikator na stacjach benzynowych znacznie bardziej wpłynął na to, co dzieje się na drogach.
Tak? Nie zauważyłem zmniejszenia ruchu w Lublinie, ilość samochodów i dynamika ruchu jak przed podwyżką.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Nowy taryfikator

Post autor: Tomzik » 16 mar 2022, 10:04

Ja 3. dzień po dłuższej przerwie jeżdżę do pracy DK55 i znaleźć kogoś kto jedzie szybciej niż 100 graniczy z cudem. Wcześniej nie było żadnych problemów :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Nowy taryfikator

Post autor: Marcin_D » 16 mar 2022, 10:38

Przez realia na CPN'ach - ja nie widzę różnicy w ilości aut na drogach, za to w prędkościach widzę - rzeczywiście ludzie zwolnili co by mniej palić.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: wujekp » 29 mar 2022, 22:19

adamM20 pisze: 27 sty 2022, 23:13
b) sam jestem ciekawy jakie to będą statystyki, cała rzecz w tym aby porównać te same okresy jak zakładam w tym przypadku I kwartał 2022/2021. Katowicka drogówka jak każda inna prowadzi statystyki wypadkowe, które stanowią zbiór zdarzeń, które odpowiednio przedstawione w liczbach określają je jako dane statystyczne. Wszystko jedno jakie dane uzyskam, na potrzeby naszej dyskusji ważne aby w ujęciu statystycznym były to te same wskaźniki za te same okresy. Ja naprawdę nie wiem jakie dane porównawcze otrzymam, [..]
Adamie, kwartał się kończy i jestem bardzo ciekaw danych jakie nam pokażesz. Bo na razie sygnały są takie, jakie przewidywałem - że to nie działa. Ten taryfikator to bullshit i narzędzie fiskalnej opresji, które z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego.
Np. takie sygnały:
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ow/nf4hzwp
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,5922397
Liczba wypadków i ofiar wzrosła?
Oczywiście - zgodnie z tym co sam pisałem wcześniej - jestem daleki od wyciągania pochopnych i zbyt daleko idących wniosków. Nie znam metodyki, nie weryfikowałem tych danych, a nawet gdyby były prawdziwe, rzetelne itp. to jeszcze nie musi oznaczać że stan bezpieczeństwa się pogorszył (ach ta istotność statystyczna :idea: ). Ale prawdopodobieństwo, że przy takich odczytach w rzeczywistości jest jednak poprawa, a te odczyty to po prostu wyjątkowo złośliwa realizacja zmiennej losowej - spadałoby w okolice zera. 8-O
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Nowy taryfikator

Post autor: Tomzik » 29 mar 2022, 22:42

Akurat obecnie może być lekko spadkowa tendencja, ale imo z powodu taryf na stacjach paliw :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: adamM20 » 29 mar 2022, 23:05

wujekp pisze: 29 mar 2022, 22:19
adamM20 pisze: 27 sty 2022, 23:13
b) sam jestem ciekawy jakie to będą statystyki, cała rzecz w tym aby porównać te same okresy jak zakładam w tym przypadku I kwartał 2022/2021. Katowicka drogówka jak każda inna prowadzi statystyki wypadkowe, które stanowią zbiór zdarzeń, które odpowiednio przedstawione w liczbach określają je jako dane statystyczne. Wszystko jedno jakie dane uzyskam, na potrzeby naszej dyskusji ważne aby w ujęciu statystycznym były to te same wskaźniki za te same okresy. Ja naprawdę nie wiem jakie dane porównawcze otrzymam, [..]
Adamie, kwartał się kończy i jestem bardzo ciekaw danych jakie nam pokażesz. Bo na razie sygnały są takie, jakie przewidywałem - że to nie działa. Ten taryfikator to bullshit i narzędzie fiskalnej opresji, które z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego.
Np. takie sygnały:
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ow/nf4hzwp
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,5922397
Liczba wypadków i ofiar wzrosła?
Oczywiście - zgodnie z tym co sam pisałem wcześniej - jestem daleki od wyciągania pochopnych i zbyt daleko idących wniosków. Nie znam metodyki, nie weryfikowałem tych danych, a nawet gdyby były prawdziwe, rzetelne itp. to jeszcze nie musi oznaczać że stan bezpieczeństwa się pogorszył (ach ta istotność statystyczna :idea: ). Ale prawdopodobieństwo, że przy takich odczytach w rzeczywistości jest jednak poprawa, a te odczyty to po prostu wyjątkowo złośliwa realizacja zmiennej losowej - spadałoby w okolice zera. 8-O
... jeszcze chwila i statystyki będą : ok2 : .
Czy jest bezpieczniej? Moim zdaniem jest i to nie tylko dlatego, że kolejny raz jadąc A1 na trasie TG - Gdańsk "kaszlakiem" A160 z prędkością dla niego akceptowalną (tak żeby się nie rozleciał) wyprzedziłem 857 samochodów nie licząc TIR-ów. Jeszcze w zeszłym roku wyprzedziłem co najwyżej 135 wliczając w to TIR-y. Ta statystyka pokazuje, że ludzie wolniej jeżdżą a jak wolniej to i bezpieczniej :D .
Do statystyki dorzucę jeszcze dane z PSP w Tarnowskich Górach co jak mam nadzieję również dorzuci coś niecoś do naszej dyskusji.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kąski warte uwagi.

Post autor: Tomzik » 29 mar 2022, 23:26

adamM20 pisze: 29 mar 2022, 23:05 Czy jest bezpieczniej? Moim zdaniem jest i to nie tylko dlatego, że kolejny raz jadąc A1 na trasie TG - Gdańsk "kaszlakiem" A160 z prędkością dla niego akceptowalną (tak żeby się nie rozleciał) wyprzedziłem 857 samochodów nie licząc TIR-ów. Jeszcze w zeszłym roku wyprzedziłem co najwyżej 135 wliczając w to TIR-y. Ta statystyka pokazuje, że ludzie wolniej jeżdżą[...]
I ceny beny 6,65 PLN oraz diesla 7,75 PLN za litr przy utrzymanych poziomach pensji nie mają z tym nic wspólnego, zwłaszcza na autostradzie, gdzie różnica w spalaniu przy 130 a 150 jest już całkiem znaczna...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”