Telewizory (wydzielone z opon)

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Telewizory (wydzielone z opon)

Post autor: wiesiu » 16 paź 2020, 20:48

Tomzik pisze: 16 paź 2020, 10:18 To tak samo jak zapłacić 1,5x więcej za TV Sony czy Panasa niż za LG. W końcu one są też tylko "nieco" lepsze. Albo i nie, bo nie mają sterowania intonacją pierdów i nie dadzą się bezprzewodowo połączyć z pralką czy odkurzaczem. Jedyna subtelna różnica to taka, że to się, w przeciwieństwie do LG, da oglądać od razu po wyjęciu z pudła i nie rozkraczy się zaraz po gwarancji :)

Ja ze swojego doświadczenia widzę, że 2x wyższa cena jednak nie wynika tylko i wyłącznie ze znaczka, choć z pewnością w jakiejś części tak. Ale produkt dostaje się bardzo zauważalnie lepszy a nie "nieco" *

* Nie dotyczy VW i Audi :lol:
Ale brednie z tymi TV. LG jest bardzo dobry, nie psuje się po gwarancji, działa od razu po wyjęciu z pudła, czyta formaty plików których drogie Sony nie umie. Mam wiele urządzeń LG, sporo znajomych ma Sony i z tych Sony się śmieję jakie są zacofane, tak samo jak ich badziewne telefony, miałem kilka Sony i nigdy więcej.


A co do opon, to ciekawe czy Ci co kupują chinczyki kupili kiedyś opony premium jako nowe ? Bo tylko wtedy można mieć porownanie. To że ktoś kupił używane premium nie może być podstawą do oceniania tego typu opon i porównywania ich do nowych Chińczyków.

I jakby nie patrzyć jakość opon ma znaczenie nawet w aucie 60KM i przy spokojnym trybie jazdy, wystarczy raz nie móc szybko zahamować lub wpaść w poślizg i koniec życia. Na oponach nie ma co oszczędzać, ja już ten etap mam za sobą.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Opony zimowe

Post autor: Tomzik » 16 paź 2020, 21:36

wiesiu pisze: 16 paź 2020, 20:48
Tomzik pisze: 16 paź 2020, 10:18 To tak samo jak zapłacić 1,5x więcej za TV Sony czy Panasa niż za LG. W końcu one są też tylko "nieco" lepsze. Albo i nie, bo nie mają sterowania intonacją pierdów i nie dadzą się bezprzewodowo połączyć z pralką czy odkurzaczem. Jedyna subtelna różnica to taka, że to się, w przeciwieństwie do LG, da oglądać od razu po wyjęciu z pudła i nie rozkraczy się zaraz po gwarancji :)

Ja ze swojego doświadczenia widzę, że 2x wyższa cena jednak nie wynika tylko i wyłącznie ze znaczka, choć z pewnością w jakiejś części tak. Ale produkt dostaje się bardzo zauważalnie lepszy a nie "nieco" *

* Nie dotyczy VW i Audi :lol:
Ale brednie z tymi TV. LG jest bardzo dobry, nie psuje się po gwarancji, działa od razu po wyjęciu z pudła, czyta formaty plików których drogie Sony nie umie. Mam wiele urządzeń LG, sporo znajomych ma Sony i z tych Sony się śmieję jakie są zacofane, tak samo jak ich badziewne telefony, miałem kilka Sony i nigdy więcej
Proponuję wydzielić temat i możemy podyskutować :)

LG jest bardzo dobry, bo tak mówi sprzedawca w Media : cenzura :

Oczywiście, że działa po wyjęciu z pudła, tylko że jakoś tak gorzej :) A jeśli dla Ciebie wyznacznikiem "dobrości" jest ilość czytanych formatów plików to doskonale widać, że jesteś typowym klientem tej firmy.

No to podam Ci 2 przykłady z mojego otoczenia. Albo 3, niech będzie.

1. Razem ze szwagrem kupiliśmy w 2014 roku nowe tv, ja wziąłem ohydną prądożerną plazmę Panasa a on super ekologiczne LG z milionem aplikacji. Dziś LG stoi w kącie przygotowany do odbioru odpadów wielkogabarytowych, bo już drugi raz się zepsuł, a ja w swoim Panasie nawet śrubki nie ruszyłem. Ale poratowałem go jak mu się drugi raz zepsuł, pożyczyłem mu takiego Panasa plazmę z 2006 roku, który owszem, w naprawie raz był, bo guzik od zwiększania głośności na pilocie nie kontaktował :lol:

2. Kumpel z roboty zapodał sobie OLEDa LG 55 cali za 5 tysi z groszem. Mega promo i w ogóle super. 4k, miliardy apek, sterowanie pierdzeniem (bo pilot jest mało efektowny) i takie tam. Mówiłem mu wcześniej kup Panasa. Ale za drogi, po co przepłacać i w ogóle, zresztą matryce OLED i tak LG tylko robi, bo ma patent. Mija kilka dni i mi mówi, że coś na ciemnoszarym ma jakieś pikselozy dziwne i słabo to wygląda a przeca miało być żyleta 4k i w ogóle. Przekopał internet - no ten typ tak ma. Trzeba poczekać na aktualizacje. W końcu za trzecią czy czwartą faktycznie się poprawiło, ale nie jest ideał. A w międzyczasie czytam test Panasa OLED, na matrycy od LG. Piszą - doskonale skalibrowany obraz już na wyjętym z pudełka telewizorze. Do dziś przy testach Panasa w znakomitej większości piszą, że w swojej klasie ma obraz referencyjny. Dla mnie to wyczerpuje temat. Ciekawe, że obca firma potrafi wyciągnąć więcej z wyrobu filii głównego konkurenta. Ale ja Ci powiem dlaczego - bo posadzić jakiegoś łebskiego kolesia co opracuje lepsze algorytmy wyświetlania niż przewidziała fabryka jest drożej niż wstawić 2 dodatkowe scalaki za 80 centów, które obsłużą dodatkowe formaty plików i ładniejsze ramki w menu.

3. Akurat mam styczność z firmą, która klepała TV dla Philipsa a potem LG - to jest przepaść, już na etapie doboru komponentów.

Co do telefonów - miałem w łapie Galaxy S9 i Xperię XZ3 - wybór mógł być tylko jeden - miliardy wodotrysków już na ekranie startowym w Galaxy bardzo skutecznie mnie wystraszyły :lol:

A teraz wracając do opon.
cysiek pisze:Trochę się tu robi przerost treści nad formą. Panowie co optujecie nad Premium pochwalcie się na jakich oponach zimowych latacie. Może mnie scepytka przekonacie do dorzucenia paru pln'ów
Ja w Delcie III mam Continentale Winter Contact TS850 a do Delty II jak wspomniałem zakupiłem Pirelli Cinturato Winter, bo na Continentale faktycznie szkoda już mi było kasy. Gdyby warta była trochę więcej może bym się zdecydował ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opony zimowe

Post autor: wiesiu » 17 paź 2020, 8:44

Tomzik, mamy różne doświadczenia z telewizorami. Moje LG i wszystkich którzy mają działają od lat i nie stoją w koncie. Nigdy żadnej awarii nie miały a mówię to na podstawie około 6 urządzeń.


I nie jestem klientem Mediamarkt, chyba sam jesteś jak kupujesz takie bajki o jakich piszesz. A gadanie o telewizorach na podstawie jednego kolegi i testów to jakaś parodia. Dla Ciebie super by był Medion jeśli w testach by wypadł dobrze ;)

Wspominasz o Galaxy, a gdzie ja pisałem choć raz o szajsungu ? I telewizory badziewia i telefony to wiadomo. Ale Sony nie jest lepszy. Na 4 sztuki telefonów Sony wszystkie na gwarancji rozwalona bateria, wieszały się, kiepskie oprogramowanie z błędami, szybki koniec aktualizacji.

I moderatora błagam o usunięcie wątki o telewizorach.

A co do opon, to jeżdżę od lat na Vredestein Quatrac 3 i 5 i teraz na Pirelli Carrier All Season i nie mogę niczego złego powiedzieć.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3997
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Opony zimowe

Post autor: volf » 17 paź 2020, 12:29

Tomzik pisze: 16 paź 2020, 21:36 3. Akurat mam styczność z firmą, która klepała TV dla Philipsa a potem LG - to jest przepaść, już na etapie doboru komponentów
To chyba bardzo dawno temu było :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Opony zimowe

Post autor: Tomzik » 17 paź 2020, 12:54

wiesiu pisze: 17 paź 2020, 8:44 Tomzik, mamy różne doświadczenia z telewizorami. Moje LG i wszystkich którzy mają działają od lat i nie stoją w koncie. Nigdy żadnej awarii nie miały a mówię to na podstawie około 6 urządzeń.
No to tylko się cieszyć. Ale mój szwagier nie miał tyle szczęścia :)

A Panasoników chodzi w moim najbliższym otoczeniu też 5 i jedyną awarią była ta, jaką wspomniałem - nie kontaktujący przycisk pilota, z tym, że tv miało już ponad 10 lat gdy to się stało.
wiesiu pisze: I nie jestem klientem Mediamarkt, chyba sam jesteś jak kupujesz takie bajki o jakich piszesz.
Miałem na myśli klienta LG.

Jak trzeba to i kupię w tym sklepie, ale nie to co chce mi wcisnąć sprzedawca (a w 90% to jest LG albo Samsung - ciekawe dlaczego) tylko to co ja chcę. Ale z reguły udaje się znaleźć to taniej w innym miejscu :)
wiesiu pisze:A gadanie o telewizorach na podstawie jednego kolegi i testów to jakaś parodia. Dla Ciebie super by był Medion jeśli w testach by wypadł dobrze ;)
Testy mają to do siebie, że z reguły są robione przez ludzi, którzy mają jakieś pojęcie, przynajmniej widzieli więcej modeli niż ja czy Ty. I jest często jakaś aparatura pomiarowa. Więc owszem, posmarować zawsze można, ale mimo wszystko jakieś ziarenko prawdy w tym bywa :) A patrząc na natarczywość sprzedawców w różnych marketach oraz reklamy w tv jestem już zdecydowanie bardziej skłonny powiedzieć, że jeśli ktoś smaruje na potęgę to właśnie Koreańczycy a nie Japończycy :)

A co do jednego kolegi to widzisz - tam napisałem też, że zrozpaczony przekopał internet i dowiedział się, że jest jednym z wielu, którzy w tych modelach walczą z tym samym problemem i że ten model tak ma. Więc to nie do końca 1 przypadek :) Zresztą - skoro pomógł soft (ale nie rozwiązał problemu do końca) to chyba jednak nie była wina egzemplarza i rozjechanej matrycy tylko tegoż softu zastosowanego w co najmniej sporej partii. To jest właśnie to "nieco" - niby bzdet, w dodatku za którymś razem poprawiony, ale w tv renomowanej marki to się nie powinno zdarzyć.

Co do Mediona - ja nawet nie słyszałem o czymś takim, więc chyba jednak jesteś bardziej świadomym ich klientem :)
wiesiu pisze: Wspominasz o Galaxy, a gdzie ja pisałem choć raz o szajsungu ? I telewizory badziewia i telefony to wiadomo. Ale Sony nie jest lepszy. Na 4 sztuki telefonów Sony wszystkie na gwarancji rozwalona bateria, wieszały się, kiepskie oprogramowanie z błędami, szybki koniec aktualizacji.
Może mam Xperię za krótko, bo trochę ponad rok, ale nie zauważyłem żadnych tego typu problemów. Fakt, Andka 11 już nie dostanę. Ale 10 jest. Bateria trzyma całkiem spoko, choć bez rewelacji, a opcji "ochrona baterii" i "stamina" nie uświadczyłem w innych telefonach. Nic się nie wiesza, choć słyszałem, że pierwsze softy z Andkiem 10 faktycznie były skopane, ale Sony najpierw wstrzymało dystrybucję a potem dość szybko to naprawiło.

Mi ich soft bardzo odpowiada, ma mało dołożone od Sony w porównaniu do czystego Andka, ale jak już jest coś dodane to zawsze poprawia to funkcjonalność a nie tylko kolorowo wygląda i niepotrzebnie obciąża pamięć i proca. I w konsekwencji baterię.
volf pisze:To chyba bardzo dawno temu było
Owszem, trochę wody w Wiśle upłynęło, już w ogóle tam tv nie składają.

Natomiast sam fakt, że w LG miało być taniej, taniej i taniej a w innych firmach jakiś tam poziom komponenty musiały trzymać mówi bardzo dużo.

Była jeszcze akcja jak ludzie na produkcji zatrzymali linię, bo się okazało, że podstawka do tv jest krzywa, ma źle nawiercone otwory czy coś, przyleciał Koreańczyk-rezydent i zaczął wrzeszczeć czemu produkcja stoi. No to mu pokazali te tv stojące krzywo na podstawce a on, że jest git i robić, a jak co to przecież zawsze se można powiesić.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”