Koronawirus

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: Koronawirus

Post autor: Hobbysta » 02 kwie 2020, 9:40

Jakoś nikt nie odniósł się do filmiku, który trwa tylko 2:40, wkleję jeszcze raz:

Komentarze pod filmikiem, np.:
"-był żywy do momentu zabrania do szpitala, tam szybka eutanazja a do wiadomości publicznej - koronawirus,
-Czyżby już plan nie szedł po czyjejś myśli? Ludziska się juz chyba ogarnęli z sytuacja.
-Ja wiedziałem że prawda wkoncu wyjdzie i myślę że jeszcze pojawia się kolejne dowody na to że sieją ferment by ludzie się bali,
-Normalnie szok!!,
-Szok? Ale gdzie tam. Zresztą za chwile pójdzie wieść że to byli przebierańcy a ta babka to aktorka.
-No co za pech, trafili na kumatą babkę 😄😄😄 hit roku 👍.
-zgadzam sie. Super kobieta , bardzo odwazna /krotko i na temat/ !!!!!a lobuzy jak sie jakali :::)))),
-Falstart. Człowiek dopiero po zabraniu do szpitala "miał umrzeć", a oni za wcześnie przywieźli o tym ulotki."
Tutaj oryginalny film:
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Koronawirus

Post autor: Dawid » 02 kwie 2020, 22:22

Moi drodzy cała ta nagonka w PL to tylko pięknie wygląda w TV.
Wczoraj kuzynka wracała do kraju z DE.Pierwszy szok w busie gdzie kazali jej zapłacić za maseczkę i parę rękawiczek 20 EU.Że tak powiem....ja pier do le .
Na granicy kolejna niespodzianka.Po wypełnieniu odpowiednich papierów pani ze straży granicznej oświadczyła że kwarantanna obowiązuje od jutra a dziś po powrocie do domu można swobodnie zrobić zakupy czy też odwiedzić bliskich.Mogę znów? Mogę...Ja pier do le.
Aha...bilet przewozem 90 EU zamiast standardowo 65 jak było jeszcze niedawno.No przecież paliwo takie drogie...
Ot i cała nasza Polska władana PISem i maluczkim (p)osłem który uważa się za Boga.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: Bichoń » 02 kwie 2020, 23:35

Dawid pisze: 02 kwie 2020, 22:22 Na granicy kolejna niespodzianka.Po wypełnieniu odpowiednich papierów pani ze straży granicznej oświadczyła że kwarantanna obowiązuje od jutra a dziś po powrocie do domu można swobodnie zrobić zakupy czy też odwiedzić bliskich.Mogę znów? Mogę...Ja pier do le.
To chyba nie tak:
2) odbyć po przekroczeniu granicy państwowej, obowiązkową kwarantannę, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, trwającą 14 dni licząc od dnia następującego po przekroczeniu tej granicy, wraz z osobami wspólnie za-mieszkującymi lub gospodarującymi.

To tekst z rozporządzenia. Jest tu napisane że po przekroczeniu granicy trzeba odbyć kwarantannę. Jest też napisane, ile ona ma trwać i jak to liczyć. Nie wynika z tego tekstu, że kwarantannę można zacząć następnego dnia.

Ale poświęciłem ostatnią godzinę na czytanie tych wypocin i głowa boli. Już pal licho, jakiego używają słownictwa (np. menu? nie ma polskiego odpowiednika?), ale fakt, że już na drugi dzień (1 kwietnia) wydają rozporządzenie zmieniające rozporządzenie z dnia poprzedniego (31 marca), zmieniające w niektórych punktach prawie że literówki czy przeoczenia kompromituje cały system prawodawczy. Pewnie piszą im to "nauczycielki" które produkują się ostatnio w TVP.

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1107
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: mikee72 » 02 kwie 2020, 23:54

Bichoń pisze: 02 kwie 2020, 23:35 "nauczycielki" które produkują się ostatnio w TVP.
jeśli ktoś nie wie o co chodzi, dwie minuty żenady:
https://www.youtube.com/watch?v=jzOAxdcvebU
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Koronawirus

Post autor: Marcin_D » 03 kwie 2020, 12:18

To ja się wtrącę - kierowca 43 letni który umarł u nas w Radomiu - umarł z powodu koronawirusa, ale nikt o tym nie mówił nigdzie (a wiem od pielęgniarki z Tochtermana), że gość ważył 150kg, miał nadcisnienie i cukrzycę - co NIE POMOGŁO mu wygrać z korona.
Niestety to jest zaraz, która jest zmutowana i w sumie nadal mutuje - najbardziej zagrożone są osoby, które mają osłabiony organizm (z rożnych powodów: wiek, choroby itp.).

Wujekp ma rację, żadne częściowe obostrzenia nic nie dają - największy problem jest taki, że Polacy mają system niezniszczalności (genetycznie wbudowany- i widać to nie tylko w obecnej sytuacji), a w całym kraju jest brak podstawowych materiałów bezpieczeństwa (maski, fartuch, płyny itp.) - i nie dotyczy to tylko szpitali, ale całego społeczeństwa.
Spróbujcie kupić "tak wynoszony na postument" płyn dezynfekcyjny na Orlenie - życzę powodzenia.

PS.
Do Hobbysty - jak nie wierzysz w działanie izolacji, to przecież nikt nie broni Ci iść do szpitala na zakaźny lizać klamki - przecież sam możesz się przemieszczać gdzie chcesz - tylko potem nie zajmuj miejsca w szpitalu.
Po drugie jak wierzysz w to co pisałeś o katoliku - to dopiero uległeś największemu oszustwu na świecie.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6292
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus

Post autor: vanisch » 03 kwie 2020, 13:50

Marcin_D pisze: 03 kwie 2020, 12:18
Spróbujcie kupić "tak wynoszony na postument" płyn dezynfekcyjny na Orlenie - życzę powodzenia.
W Tarnowie rzucili płyn TYLKO na stacje należące do koncernu (bodajże 2 stacje), a "Orleny" będące we franczyzie nie dostały nic.
Ilości? W ciągu niecałej godziny zniknęło wszystko, oczywiście dostępne były tylko opakowania 1l.
Znajomy mówił, że jak jest dostawa to jest to 30-50 opakowań :lol:
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Koronawirus

Post autor: volf » 03 kwie 2020, 17:06

Marcin_D pisze: 03 kwie 2020, 12:18 To ja się wtrącę - kierowca 43 letni który umarł u nas w Radomiu - umarł z powodu koronawirusa, ale nikt o tym nie mówił nigdzie (a wiem od pielęgniarki z Tochtermana), że gość ważył 150kg, miał nadcisnienie i cukrzycę - co NIE POMOGŁO mu wygrać z korona.
i normalnie przechodził badania okresowe :lol:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Koronawirus

Post autor: Marcin_D » 03 kwie 2020, 18:06

volf - niestety Polska, u nas ślepy na jedno oko z daltonizmem przejdzie badania okresowe.
Sam znam takiego lekarza medycyny pracy - co takie wystawiał.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: wujekp » 04 kwie 2020, 19:59

Hobbysta - nikt się nie odniósł do Twoich filmików, bo nikt ich nie ogląda. Już nie raz Ci pisałem - nie wklejaj.
mikee72 pisze: 02 kwie 2020, 23:54
Bichoń pisze: 02 kwie 2020, 23:35 "nauczycielki" które produkują się ostatnio w TVP.
jeśli ktoś nie wie o co chodzi, dwie minuty żenady:
https://www.youtube.com/watch?v=jzOAxdcvebU
Panie nauczycielki oczywiście pogrążyły się w całości. Uczniowie za takie kardynalne błędy dostają ocenę niedostateczną i panie też ją słusznie otrzymały (trzeba mieć tylko nadzieję, że ich lekcje na żywo wyglądają trochę lepiej - chociaż ja swoje zdanie o poziomie edukacji i wielu nauczycieli mam wyrobione :roll: ).
Natomiast na krytykę zasługuje przede wszystkim ktoś kto w TV postanowił tak to zorganizować. Rzucił biedne kobity, które nie miały doświadczenia przed kamerą żadnego, w związku z czym trema je zjadła całkiem i w programie miały ekspresję ameby i waliły błędy za błędem, a potem ktoś to bezrefleksyjnie wyemitował. Przecież to powinien ktoś obejrzeć, nadzorować. Więc nauczycielki były słabe jak cholera, ale to przede wszystkim kompromitacja telewizji reżimowej, która je wybrała (po znajomości czy co?), nie dała do ręki narzędzi i ludzi z doświadczeniem, potem nie sprawdziła i puściła w eter.

No dobra - a jak myślicie, co ze Świętami? Czy Polacy będą siedzieli w domach, czy z okrzykiem Bóg, Honor i Ojczyzna pomaszerują do kościołów i do rodzin i po powrocie będą mogli odnotować komunikat "baza wirusów została zaktualizowana". Czy jesteśmy w stanie zapobiec temu szaleństwu?
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

boczek NS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 589
Rejestracja: 03 lip 2017, 9:36
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Koronawirus

Post autor: boczek NS » 04 kwie 2020, 20:19

Dzbany się nie powstrzymają.

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7280
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Koronawirus

Post autor: faraon » 04 kwie 2020, 20:25

boczek NS pisze: 04 kwie 2020, 20:19 Dzbany się nie powstrzymają.
Nic dodać - nic ująć :roll:
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Awatar użytkownika
Tomex
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2020, 14:15
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koronawirus

Post autor: Tomex » 07 kwie 2020, 9:06

Dawid pisze: 02 kwie 2020, 22:22 Aha...bilet przewozem 90 EU zamiast standardowo 65 jak było jeszcze niedawno.No przecież paliwo takie drogie...
Nie wiem czego dokładnie to dotyczy, ale jeśli autokarów/busów, to nie dziwię się, że podrożało. Przejazd przez granicę jest czasowo o wiele dłuższy, przez co wzrastają koszty utrzymania pracowników. Jeśli są korki z powyższym powodem związane, to też z automatu więcej pali.. Dezynfekcja wnętrza? też kosztuje.. jest wiele czynników, które spowodowały, że usługi podrożały. Dramat jednym słowem... co się dzieje tutaj i zagranicą.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Koronawirus

Post autor: Marcin_D » 08 kwie 2020, 17:15

Przecież to że usługi transportowe podrożały to normalne (szczególnie z zagranicy) - korki, dezynfekcja, narażanie pracownika (kij wie kogo wiezie, nie każdy kierowca chce jechać i żądają dużo wyższych stawek).
Idź teraz do lekarza dentysty (i nie tylko np. ginekolog)- masz 2 rachunki - jeden za usługę, drugi za środki ochronne i dezynfekcję gabinetu.

A idź kup środki ochronne - paczka rękawiczek nitrylowych 100plnm (kosztowała 12-15), maseczki 5pln (kosztowały 0,25pln), fartuch ochronny jednorazowy 25pln (kosztował 3-5pn).

Niestety jest popyt, jest cena.

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Koronawirus

Post autor: Dawid » 08 kwie 2020, 17:40

Wirus wirusem a wie ktoś ile Duda zdobył głosów w najbliższych wyborach?
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
Radicz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1604
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koronawirus

Post autor: Radicz » 08 kwie 2020, 18:15

Dawid pisze: 08 kwie 2020, 17:40 Wirus wirusem a wie ktoś ile Duda zdobył głosów w najbliższych wyborach?
;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”