Koronawirus

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: Koronawirus

Post autor: Hobbysta » 08 kwie 2021, 21:10

Kompleksowa wiedza o maskach dla zainteresowanych:
"...Maseczki ani nie chronią przed zakażeniem się wirusem grypy czy koronawirusem, ani nie redukują ryzyka zakażenia się tymi wirusami układu oddechowego. Nie ma też znaczenia, czy używamy maseczek własnej roboty, czyli tzw. materiałowych (społecznościowych), chirurgicznych czy typu N95. Nie ma między nimi żadnej różnicy w kwestii ochrony czy redukcji ryzyka zakażenia się wspomnianymi wirusami. Takie są jednoznaczne wnioski ze wszystkich randomizowanych kontrolowanych badań klinicznych, które uznawane są w medycynie za najbardziej wiarygodne, za „złoty standard” badań klinicznych:..."
Link: Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy. Maski cz.3
Pod linkiem spis treści i o autorach książki.
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Koronawirus

Post autor: Tomzik » 08 kwie 2021, 21:14

A potem ci lekarze idą na operacje i zakładają maseczki : rotfl :

Chyba naprawdę tylko dlatego, żeby nie podjadać wątróbki jak w kawale...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: wujekp » 08 kwie 2021, 23:44

Hobbysta pisze: 08 kwie 2021, 21:10 Takie są jednoznaczne wnioski ze wszystkich randomizowanych kontrolowanych badań klinicznych, które uznawane są w medycynie za najbardziej wiarygodne, za „złoty standard” badań klinicznych:..."
Po raz nie wiadomo który proszę: pokaż te badania kliniczne, ich opisy i wnioski. Choć raz wklej jakiegoś wartościowego linka, który zwiększy naszą wiedzę.
Albo przestań powtarzać coś co nie ma żadnego potwierdzenia.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Koronawirus

Post autor: Tomzik » 09 kwie 2021, 7:12

Jak to nie ma. Kolega mówi, że maski są be i "on nie kce" i wybrane przez niego "autorytety" to potwierdzają. Czego jeszcze nie rozumiesz? :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 881
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Swiety » 09 kwie 2021, 8:00

Muszę... Najwyżej będzie ban... Stwierdzam że Hobbysta jest skończonym idiotą.
Lancia Delta HF Turbo

Kursy pierwszej pomocy
http://www.erhaplus.pl

ciociaE
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 2756
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: ciociaE » 09 kwie 2021, 15:49

Z wywiadu z dr Martą Malesza - adiunktem na Wydziale Psychologii Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
Jak psychopaci funkcjonują w sytuacji pandemii?
– Nie czują zagrożenia. Być może nawet czerpią przyjemność z wydarzeń, które są ogólnie postrzegane jako negatywne. Dodatkowo moje badania pokazały, że osoby z cechami psychopatycznymi częściej wierzą w różnorodne, często absurdalne teorie spiskowe dotyczące koronawirusa. Albo nie wierzą w sam zarazek.
Dr Marta Malesza prowadzi badania na temat ,,mrocznej triady osobowości’’ (psychopatii, narcyzmu i makiawelizmu), behawioralnej impulsywności, a także psychospołecznych skutków pandemii COVID-19 oraz postaw wobec szczepień.

Z wywiadu z dr Pawłem Grzesiowskim. Nie przedstawiam – aktualnie raczej już każdy zna i wie, czym się doktor zajmuje.
Napisał pan dzisiaj: "Róbmy swoje. Jestem wzmocniony do walki z pandemią i psychopatami". Może się podnosić adrenalina u władzy.
– Jestem lekarzem. Dla mnie słowo "psychopata" nie jest obraźliwe ani wulgarne. To diagnoza medyczna pewnej osobowości. W języku publicznym, medycznym, nie jest obraźliwe i nie miałoby być formą jakiejś obelgi. Po prostu, "psychopatia" czy "osobowość psychopatyczna" to bardzo konkretny zespół cech. Jeżeli ktoś nie ma refleksji, bezemocjonalnie wykorzystuje innych ludzi do swoich celów, to właśnie jest to psychopata. I musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wśród nas jest mnóstwo psychopatów. A im wyższy szczebel władzy, tym więcej psychopatów. To zaburzenie osobowości, które zmierza do tego, by przejąć jak najwięcej władzy. Musimy być bardzo wyczuleni na to, że tacy ludzie mogą trafiać się w różnych miejscach i zarządzać nawet dużymi zespołami ludzi. Tak to rozumiem i dla mnie w tej chwili jest oczywiste, że część osób, które są u władzy, to ludzie z osobowością psychopatyczną. Musimy to wiedzieć i widzieć. Są to osoby, które potrafią bez skrupułów i bez emocji robić innym krzywdę. Musimy wiedzieć, że taka jest rzeczywistość.

Tomzik - po poczytaniu wypowiedzi w wątku, czuję się Twoją mentalną bliźniaczką :)
Dobrze wiedzieć, że są jeszcze ludzie pełni empatii dla innych, nie patrzący tylko na czubek własnego nosa (hmmm, tak mnie naszło że to może kolejny argument dla przeciwników maseczek - w końcu prawidłowo noszona maseczka nos zasłania).
Przykro czytać niektóre wpisy, mając świadomość, że trochę ludzi umrze lub będzie się latami borykać z poważnymi konsekwencjami pokowidowymi przez lekceważenie problemu. Ilu ludzi (lekarze, pielęgniarki, ratownicy itd...) tyra ponad siły i też z konsekwencjami zdrowotnymi/rodzinnymi - a każda z osób żyjących w tym kraju może się do tego przyczyniać niestety olewając zalecenia/prośby. Pielęgniarki płaczą na dyżurach w poczuciu bezsilności, część tak jak i lekarze myśli o odejściu z zawodu...
Sanepid wiele miesięcy temu się posypał - jeśli jeden zakażony miałby do wskazania 2-4 kontakty do obdzwonienia, to całkiem inna sytuacja niż jeśli tych kontaktów jest 5-10 albo i kilkanaście/kilkadziesiąt. Zwłaszcza gdy liczba zakażonych rosła. Nawet jeśli większość nie ląduje w szpitalu, to przy dużej skali zakażeń, wzrośnie liczba osób z poważnymi przejściami. Może po tej fali niestety niektórym się zmieni perspektywa - rośnie szansa, że będziecie znali kogoś, kogo dotknie to mocniej :(
Gdyby zakażeń było mniej, to i więcej miejsc byłoby w szpitalach dla pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi.
A karetki kursują istotnie częściej - słychać u nas te zdążające do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (Święty - pozdrowienia i podziękowania, bo i Ty bankowo tu krążysz!)

I na koniec pytanie ze spotkania poświęconego ozdrowieńcom i długiemu COVID-owi (proszę o wyrozumiałość, ale to tak pod Hobbystę)
"Przechorowałam COVID. Po chorobie straciłam ochotę na seks. Zastanawiam się, czy koronawirus wpływa na libido?"

Dr Michał Chudzik, kardiolog, inicjator i koordynator badań nad ozdrowieńcami w ramach I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi uczestniczący w spotkaniu, odpowiedział:
- Jak najbardziej może wpływać na libido, i to zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio. Problem może być natury psychicznej - zmęczenie i stres wywołane chorobą mogą wpływać na życie seksualne. Jeżeli mężczyzna w wyniku przechorowania COVID-19 ma chorobę małych naczyń, to konsekwencją jej mogą być również zaburzenia wzwodu. Trudno powiedzieć, jaka jest realna skala problemu, ale sygnały od chorych do mnie docierają.

Drugi gość spotkania, prof. Jan Szczegielniak, autor pilotażowego programu rehabilitacji pulmonologicznej w Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach, również potwierdził, że z takimi problemami u swoich pacjentów się spotyka:
- Takie sygnały także do mnie docierają. Niewątpliwie lęk i silne osłabienie u pacjentów z długim COVID-em wpływają na możliwości seksualne. Ale podłoże spadku libido może też być głębsze i na pewno będziemy jeszcze to badać.

PS. Właśnie przejechała kolejna karetka na sygnale...
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds

ciociaE
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 2756
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: ciociaE » 09 kwie 2021, 16:05

I kolejna karetka na sygnale...
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds

ciociaE
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 2756
Rejestracja: 06 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: ciociaE » 09 kwie 2021, 16:28

I kolejny sygnał...
Oczywiście nie będę raportować tu teraz każdego, ale tak to u nas słychać...
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2021, 16:29 przez ciociaE, łącznie zmieniany 1 raz.
Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Koronawirus

Post autor: Marcin_D » 09 kwie 2021, 16:29

Kurde że Wam się chce jeszcze w ten temat brnąć.

A jakby tak zrobili w taki sposób - szczepimy osoby czynne zawodowo jako pierwszą grupę i robimy tylko minimalne obostrzenia. Wszystko jest czynne (sklepy, restauracje itp), ale z reżimem (odległość, maseczki itp).
Osoby starsze niech siedzą na dupie w domu i będą szczepieni jak przyjdzie kolej (zakupy może podstawić syn/córka/wnuk/prawnuk/wolontariusz/policja/wojsko)
Wtedy byłby spokój - bo wszyscy pracujący nie baliby się o następny dzień/miesiąc - czy będą mieli pracę, czy firma będzie działać, czy nie będę musiał zamknąć (np. restauracji i pozwalniać pracowników). A w chwili obecnej fryzjer nie może pracować, ale do Biedronki z kasjerką może iść się spotkać, a oboje mogą iść do kościoła i spotkać wszystkich - no to kur..a chyba coś jest nie tak z pomyślunkiem. Dla mnie powinno być tak - robimy totalny lockdown na 1 m-c i potem wszystko rusza (kto chory to będzie w szpitalu/domu leżał), albo jak wyżej napisałem.
A tak to jest burdel i już słyszę nieraz jak ludzie gadają "a bo ja to nie mogę pracować i kasy już praktycznie nie ma, a sąsiadka pracuje w Lidlu i normlanie zarabia co miesiąc - gdzie tu sprawiedliwość).

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Koronawirus

Post autor: Marcin_D » 09 kwie 2021, 16:31

ciociaE - a ja mieszkam w odległości 1km od szpitala (Radomski Szpital Specjalistyczny - obecnie covidowy) i dzisiaj nie słyszałem żadnej karetki.
I wczoraj też jakoś nie mogę sobie uprzytomnić.
A może w Radomiu jeżdżą po prostu już bez sygnału, żeby nie siać paniki.

Awatar użytkownika
Swiety
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 881
Rejestracja: 27 lut 2006, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Koronawirus

Post autor: Swiety » 09 kwie 2021, 17:11

ciociaE pisze: 09 kwie 2021, 16:28 I kolejny sygnał...
Oczywiście nie będę raportować tu teraz każdego, ale tak to u nas słychać...
No na bank dzisiaj w nocy będę krążył w ok. Prokocimia bo to mój rejon operacyjny,
Lancia Delta HF Turbo

Kursy pierwszej pomocy
http://www.erhaplus.pl

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Koronawirus

Post autor: Tomzik » 09 kwie 2021, 17:55

Marcin_D pisze: 09 kwie 2021, 16:29 A w chwili obecnej fryzjer nie może pracować, ale do Biedronki z kasjerką może iść się spotkać, a oboje mogą iść do kościoła i spotkać wszystkich - no to kur..a chyba coś jest nie tak z pomyślunkiem. Dla mnie powinno być tak - robimy totalny lockdown na 1 m-c i potem wszystko rusza (kto chory to będzie w szpitalu/domu leżał), albo jak wyżej napisałem.
A tak to jest burdel i już słyszę nieraz jak ludzie gadają "a bo ja to nie mogę pracować i kasy już praktycznie nie ma, a sąsiadka pracuje w Lidlu i normlanie zarabia co miesiąc - gdzie tu sprawiedliwość).
Decyzje rządu są głupie i kompletnie nielogiczne, tutaj się zgadzamy. Z pewnością można to było zorganizować lepiej.

Natomiast 1-mc lockdownu nic nie da - nie w naszym społeczeństwie. Armia Hobbystów nie da się zamknąć w domu, bo to zamach na ich wolność, potwarz, niszczenie i zrównanie z g : cenzura : m a w ogóle to liberum veto.

Ponadto trzeba by szczelnie pilnować granic, żeby nikt nie przyniósł tego z powrotem z zewnątrz- też nierealne w dzisiejszych czasach.

Po trzecie nikt u nas nie da się śledzić jak Chińczycy - apka i skan przy każdym wejściu do czegokolwiek publicznego - patrz punkt o Hobbystach.

Niewiele mogę w tej sprawie, ale to co mogę to robię - też mnie wkurza kiblowanie w chacie i noszenie tej maski na mordzie, ale jeśli pomoże to ocalić chociaż jedną osobę to naprawdę nie jest to dla mnie aż taki nadludzki wysiłek jak dla Hobbystów. A może kiedyś Bozia, jeśli faktycznie istnieje, poczyta mi to za dobry uczynek? ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: wujekp » 09 kwie 2021, 20:27

Swiety pisze: 09 kwie 2021, 8:00 Muszę... Najwyżej będzie ban... Stwierdzam że Hobbysta jest skończonym idiotą.
Bardzo proszę bez argumentów ad personam. :nono:
A ja nie wierzę w istnienie tych badań, ale chętnie bym się z nimi zapoznał i zmienił zdanie. Jestem otwarty na rzeczowe argumenty.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: wujekp » 09 kwie 2021, 20:33

Tomzik pisze: 09 kwie 2021, 17:55 Niewiele mogę w tej sprawie, ale to co mogę to robię - też mnie wkurza kiblowanie w chacie i noszenie tej maski na mordzie, ale jeśli pomoże to ocalić chociaż jedną osobę to naprawdę nie jest to dla mnie aż taki nadludzki wysiłek jak dla Hobbystów. A może kiedyś Bozia, jeśli faktycznie istnieje, poczyta mi to za dobry uczynek? ;)
: ok2 :
Dokładnie o to chodzi. Nie znam badań o których pisał Hobbysta. Nie znam też badań w drugą stronę. Może nie szukałem :D
Ale zdrowy rozsądek i choćby twarde dane o liczbie zakażeń na wszelkie inne choroby zakaźne każą jednak myśleć że ma to sens (niezależnie od zgodnej opinii o rządzących ich niekompetencji i niekonsekwencji). Nawet jeśli to uratuje tylko kilka osób to nie jest to tak uciążliwe jak to rysuje Hobbysta. Wybór jest prosty albo stajemy po stronie zdrowego rozsądku, albo po stronie Hobbysty. Wybierajcie ...
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: Koronawirus

Post autor: Hobbysta » 10 kwie 2021, 10:19

Infantylny kabaret : yesyes : :lol: :D
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”