Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Radinhos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 12 paź 2016, 23:23
Imię: Radek
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Radinhos » 12 sie 2018, 17:55

Masakra, co do lakierowania, to w zeszłym roku, usuwałem z kolegą lekkie rdzawki na progach i potem kolega mi to malował, tak żeby bardzo nie straszyło, więc mało profesjonalnie, na świeżym powietrzu przed garażem i w ogóle i wyszło 100 razy lepiej niż to. A co do spasowania przedniej części progu, widziałem gdzieś na facebooku kiedyś profil jakiejś firmy zajmującej się blacharstwem i była fotorelacja z wymiany progów w Lybrze i tam nawet nie zdejmowali błotników do wymiany progu, no i oczywiście baranek jako wierzchnie zabezpieczenie. Także konkurencja w robieniu fuszerki jest dość mocna.
Fiat Bravo 1.8 GT 1998r.
Volkswagen Passat Variant 2.0 GL 1992r.
Lancia Lybra SW 2.4jtd Executive 2003r.
Honda Civic 1.4 i S 1995r.
Lancia Lybra SW 2.0 2001r.
Renault Laguna Initiale 3.0dCi 2010r.
Fiat Croma 1.9 Multijet 2005r.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Bichoń » 12 sie 2018, 22:45

Ech, tak sobie przypomniałem jak ktoś komentował moją własną robotę lakierniczą przy progach:
Powiem szczerze, że trochę szkoda materiału i roboty blacharza. Bo oddałbyś to do lakiernika i za 300zł miałbyś niewidoczną naprawę a tak zmarnowałeś 150zł na materiał a efekt jest na 2 -
Ciekaw jestem, jak by teraz skomentował tą robotę "lakiernika".

Jak tak patrzę na robotę polskich "fachowców", to cieszę się, że jeżeli nawet sobie spierniczyłem, to spierniczyłem sobie sam tanio. A i tak wyglądają o niebo lepiej niż te od "fachowca". Żeby jeszcze trochę podbudować moje ego, pochwalisz się ile ta przyjemność kosztowała?

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Flyman » 12 sie 2018, 23:03

Nie mam z tym problemu.
2000 pln, ale była jeszcze robiona delikatna wgniotka na lewym przednim błotniku.
Zrobiona dobrze.
Lakier za słabo spolerowany i pumeksik jest.

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: wiesiu » 13 sie 2018, 7:47

Za tyle kasy to ja we Wrocławiu robiłem Windstara, progi i nadkola. Ale moje to wyglądało bardzo ładnie, widziałem też prace w połowie i bylo bardzo optymistycznie. Współczuję :(
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Flyman » 13 sie 2018, 9:20

Moi drodzy.
Przez rok się ogłaszałem i tu i w paru innych miejscach, że progi w Lybrze mam do roboty.
Odzew był słaby. Wilkin polecił warsztat, byłem tam.
Człowiek obejrzał, miał przysłać kosztorys, ale 8 miesięcy minęło i nie przysłał.
Byłem, w podobno dobrym serwisie, w Piastowie, to całość wycienili na 4000 plnów. Miałem jeszcze propozycję 300 km od domu i tę z Wilgi. Wybrałem Wilgę.
Człowiek umie robić, nie wiem dlaczego tak obsrał Lybrę.
Pijany był, spieszył się? Ja nie wyglądam poważnie?
Odp..olił robotę i mam nadzieję, poprawi.

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: wiesiu » 13 sie 2018, 9:24

Może ma jakiś pracowników którym się nie chciało albo nie umieją? To częsty widok w polskich zakładach. A najgorzej jak szef tego nie kontroluje
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Marcin_D » 13 sie 2018, 11:15

2 klocki za takie odje..nie - to naprawę się cenią.
Ja mam swojego blacharza który za takie roboty (wymiana progów - wewnętrzny i zewnętrzny) bierze zależnie od rozmiaru auta do 1000 (z malowaniem).
Jakby tak odwalił jak te Twoje to by nikt do niego nie przyjeżdżał - coś ostatnio ci blacharze w Polsce na psy schodzą - kiedyś z przystanku robili Golfy III i nikt się kapnął, a tu na prostej robocie dał dupy po całości.

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: rob_76 » 13 sie 2018, 13:30

Flyman pisze: 12 sie 2018, 23:03 Nie mam z tym problemu.
2000 pln, ale była jeszcze robiona delikatna wgniotka na lewym przednim błotniku.
Zrobiona dobrze.
Lakier za słabo spolerowany i pumeksik jest.
No to powiem Ci Fly (bez urazy), ze mozna i taniej, i lepiej... Jesli byles na Zlocie to miales szanse sam ocenic... Progi w mojej jasnozielonej Lybrze 2.4 jtd (z wyrzezbieniem wewnetrznych wzmocnien, dorobieniem otworow insp. jak w oryginale, lakierowaniem oraz konserwacja - do powtorki na jesien w cenie!) wyszly mnie circa 1500 PLN za oba... A gdyby nie brak tych "fasolkowatych" przetloczen, mozna by je pomylic z fabrycznymi...
Tak wiec, tego... ... :noco: : gafa : : zawstydzony :
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Bichoń » 13 sie 2018, 14:05

Jak widać, problemem nie jest u nas chęć przyoszczędzenia na naprawie, tylko brak warsztatów którym można zaufać, niezależnie od ceny.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Flyman » 14 sie 2018, 13:04

Ponieważ, tak się złożyło, że w te wakacje robię również drobne remonty w domu, i tu problemy z wykonaniem najprostszych robót sięgają kosmosu, a ceny o kosmos się ocierają, to dochodzę do wniosku, że krąży jakiś wirus i atakuje mózgi zleceniobiorców. Zaraża ich brakiem szacunku dla własności i pieniędzy klienta, a jednocześnie uświadamia im, że są najlepsi z najlepszych. Nie pamiętam takich czasów, aby w tak rażący sposób odwalać robotę. Ci, co trzymają poziom, są w najbliższych terminach nieosiągalni, reszta wyjechała i na rynku pozostały śmieci.

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: rob_76 » 14 sie 2018, 13:16

Mysle, ze trafiles w sedno... To wariacja bajki z cyklu: "jak plebs stal sie elita"... Ostatnio calkiem u nas nagminna niemalze wszedzie...
Tylko ubolewac...
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

pääkäyttäjä

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: pääkäyttäjä » 14 sie 2018, 14:01

Flyman pisze: 14 sie 2018, 13:04 Ponieważ, tak się złożyło, że w te wakacje robię również drobne remonty w domu, i tu problemy z wykonaniem najprostszych robót sięgają kosmosu, a ceny o kosmos się ocierają, to dochodzę do wniosku, że krąży jakiś wirus i atakuje mózgi zleceniobiorców. Zaraża ich brakiem szacunku dla własności i pieniędzy klienta, a jednocześnie uświadamia im, że są najlepsi z najlepszych. Nie pamiętam takich czasów, aby w tak rażący sposób odwalać robotę. Ci, co trzymają poziom, są w najbliższych terminach nieosiągalni, reszta wyjechała i na rynku pozostały śmieci.
Ci zdolniejsi i lepsi podobno wyjechali i nadal wyjeżdżają za granicę. Paproki zostały w domu a ci dobrzy fachowcy, są zarobieni... i potwierdzam to samo, na przykładzie swoim, kolegi z pracy. Że jak się sam nie nauczysz i nie zrobisz, to lepiej mieć nie będziesz.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Flyman » 05 wrz 2018, 15:29

Pan inżynier odezwał się do mnie po powrocie z wczasów.
Dziś Lybra wróciła na warsztat i co ciekawe, Pan sam stwierdził, że nie wyszła mu ta robota najlepiej.
Będzie poprawka.

pääkäyttäjä

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: pääkäyttäjä » 06 wrz 2018, 9:57

Ekstra.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Polskie blacharstwo i lakiernictwo.

Post autor: Flyman » 06 wrz 2018, 10:48

Ciekawe, czy będzie ekstra przy odbiorze. 😜

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”