[ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: kuba88 » 26 sty 2019, 14:38

A czy ja gdziekolwiek napisałem, że Durczok jest dla mnie jakimś autorytetem? W podanym przez Dawida filmie gość mówi tak naprawdę rzeczy wydawałoby się oczywiste. Moje refleksje w temacie zabójstwa Pawła Adamowicza i całego tego cyrku jaki po tym nastąpił uformowały się parę dni to tym zdarzeniu. Osoba Kamila Durczoka jest mi całkowicie obojętna, ale jeśli jego wywód pokrywa się z moimi przemyśleniami, to na jakiej podstawie mam mu nie przyznać racji.
Jeśli chodzi natomiast o komentarze na YouTube, czy większości forów internetowych to nie jest to najlepsze źródło na jakie można się powoływać w jakiejkolwiek dyskusji. Nie od dzisiaj wiadomo, że jest to wylęgarnia wszelkiej maści patologi, mowy nienawiści właśnie, dehumanizacji oponentów przez każdą stronę danego konfliktu i ogólnie braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje słowa. Poza tym prowadzę dyskusję z tobą i to twoje zdanie mnie interesuje, a nie jakichś anonimów z neta.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Hobbysta » 26 sty 2019, 15:30

Kuba88
W ostatnich wyborach także głosowałem na PiS i niedługo zacząłem ich poddawać krytyce za brak wyraźnego działania w kilku najważniejszych sprawach.
Nie uważam, że PiS i PO to jest to samo. Coś takiego jak PO nigdy nie powinno mieć władzy. PiS w mojej ocenie jest w wielu wypadkach wyjątkowo niekompetentne.
Dobrze by było, aby na scenie politycznej w Polsce pojawiło się ugrupowanie bardziej na prawo od PiS i tam bym oddał swój przyszły głos.

Siedem grzechów głównych:
1. Pycha.
2. Chciwość.
3. Nieczystość.
4. Zazdrość.
5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
6. Gniew.
7. Lenistwo.

Ta "mowa nienawiści" to wypływa szóstego grzechu głównego?
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Dawid » 26 sty 2019, 16:10

Popieram to że PO i PIS to jedna banda z tym że Ci drudzy są popierani przez pasożyta Rydzyka i kler.A kler to ***...stwo,złodziejstwo i pedofilia.
Tylko nie piszcie mi tu że kogoś uraziłem pisząc co myślę o klerze bo parsknę śmiechem.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: FXX » 26 sty 2019, 17:03

kuba88 pisze: 26 sty 2019, 12:30Naprawdę trzeba tu coś tłumaczyć? Oczywiście, że nie widziałem twojej klepsydry, do tego nikomu śmierci nie życzę, a już na pewno z tak błahych pobudek jak inne poglądy. Samo sformułowanie było raczej lekko ironicznym skomentowaniem twojej aktywności na forum. Przy innych klubowiczach uaktywniających się po dość długim czasie użyłbym takie samego tekstu i naprawdę nie wiem jak to ma się do szacunku lub jego braku.
Kuba, to Ty nie wiesz, że jak nie ma wątków politycznych na forum to Hobbysta nie ma o czym pisać :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: kuba88 » 26 sty 2019, 17:11

Hobbysta pisze: 26 sty 2019, 15:30 Siedem grzechów głównych:
1. Pycha.
2. Chciwość.
3. Nieczystość.
4. Zazdrość.
5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
6. Gniew.
7. Lenistwo.

Ta "mowa nienawiści" to wypływa szóstego grzechu głównego?
Jeśli rozpatrywać by to w tych kategoriach to raczej z wszystkich po części. Ja dodałbym do tego poczucie anonimowości, a tym samym bezkarności, brak zdrowego rozsądku i bezrefleksyjne podążanie za liderem (gdy mowa o tematach ideologicznych). W przypadku polityki w naszym kraju i realiów niewirtualnych, to mamy z grubsza podział na lewicę reprezentowaną przez PO, PSL, SLD i prawicę do której to tytuł rości sobie PiS (ale o tym później). I tak oto mamy potem obrazki typu marsze ONR, czarne piątki, miesięcznice smoleńskie, parady równości itp. Mimo skrajnie przeciwnych haseł wszystkie te wydarzenia łączy skrajna nienawiść do oponentów czy fanatyczne wręcz oddanie do swoich haseł. Co ciekawe, gdy ktoś próbuje wypytać ich o szczegóły za tym idące to jest problem z odpowiedzią. Oczywiście politykom jest to na rękę, gdyż po pierwsze tak skonsolidowane grupy są lojalne, a po drugie ludzie ci zajęci walką ze sobą nie stanowią dla nich zagrożenia.

Hobbysta pisze: 26 sty 2019, 15:30Kuba88
W ostatnich wyborach także głosowałem na PiS i niedługo zacząłem ich poddawać krytyce za brak wyraźnego działania w kilku najważniejszych sprawach.
Nie uważam, że PiS i PO to jest to samo. Coś takiego jak PO nigdy nie powinno mieć władzy. PiS w mojej ocenie jest w wielu wypadkach wyjątkowo niekompetentne.
Dobrze by było, aby na scenie politycznej w Polsce pojawiło się ugrupowanie bardziej na prawo od PiS i tam bym oddał swój przyszły głos.
W sprawach czysto merytorycznych są w zasadzie tacy sami. W największym skrócie niegospodarni, umoczeni w różne afery, niekompetentni na swoich stanowiskach. Jedni pro niemieccy, drudzy pro amerykańcy, z tej perspektywy żadni pro polscy. Żadne z tych ugrupowań nie ma porządnego pomysłu na władzę.
Uważasz, że PO nigdy nie powinno istnieć, ale w takim wypadku PiS też nie, gdyż wywodzą się z jednego ugrupowania. Mało tego, polityka PiS jest chyba jeszcze bardziej socjalna niż za PO, z tego powodu z resztą nie są oni żadną prawicą.
Zgadzam się z tobą odnośnie potrzeby powstania nowego ugrupowania niepowiązanego z żadnym dotychczasowym. Ja znowu widziałbym je o profili neutralnym światopoglądowo, skupiających się na aspektach technicznych władzy w kraju. Zastanawiam się przy tym, co rozumiesz przez pojęcie bardziej na prawo.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Hobbysta » 26 sty 2019, 17:26

Kuba88, z twoim ostatnim akapitem w zasadzie zgoda, a bardziej na prawo to ugrupowanie z Grzegorzem Braunem.
Dawid pisze:"A kler to ***...stwo,złodziejstwo i pedofilia."
Zakładam, że dysponujesz dowodami na takie twierdzenie i składałeś zawiadomienia do organów ścigania o takich przestępstwach.
Coś w tej materii mimo wszystko jest na rzeczy i z otwartą przyłbicą mówi o tym pani mec. Joanna Modzelewska.

"Inwigilacja Kościoła Katolickiego dziś w III RP i w czasach PRL"
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EOqMQwsGwJQ[/youtube]
Ostatnio zmieniony 26 sty 2019, 17:52 przez FXX, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ostatni raz poprawiam post - używamy opcji cytuj.
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: mikee72 » 26 sty 2019, 18:21

Tutaj macie swoje autorytety he he he..
acha i zastanówcie gdzie siebie widzicie - na której trybunie i z jakimi szalikami. Pzdr.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: kuba88 » 26 sty 2019, 18:57

Hobbysta pisze: 26 sty 2019, 17:26 Kuba88, z twoim ostatnim akapitem w zasadzie zgoda, a bardziej na prawo to ugrupowanie z Grzegorzem Braunem
A czy mógłbyś troszkę temat rozszerzyć, tzn. jakich działań od takiego ugrupowania byś oczekiwał?
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Hobbysta » 26 sty 2019, 20:05

Kuba88, popatrz tutaj:
Pobudka
Powstają też inne inicjatywy i może coś się z tego sensownego wytworzy.
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: kuba88 » 26 sty 2019, 21:07

Trochę za bardzo jak dla mnie wysuwa się na pierwszy plan ideologia i religia. W tej kwestii stoimy na dość odległych od siebie stanowiskach.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Dawid » 27 sty 2019, 0:29

kuba88 pisze: 26 sty 2019, 21:07 Trochę za bardzo jak dla mnie wysuwa się na pierwszy plan ideologia i religia. W tej kwestii stoimy na dość odległych od siebie stanowiskach.
Religia nigdy nie powinna się wysuwać na pierwszy plan.A w PL tak własnie się dzieje.Naszym krajem niestety nie rządzi ani PO ani PIS a niestety kler.
Hobbysta, a trzeba dysponować dowodami by wyciągać takie wnioski? Z palca tego nie wyssałem i jeśli naprawdę jest Ci to potrzebne to bez problemu można to udowodnić....Domniemam że jesteś osobą wierzącą....Pytanie w co wierzysz? W kler czy w Boga....bo to dwa bardzo odmnienne tematy.A skoro nie umiesz tego wyodrębnić no to przykro mi z powodu Twojej ułomności.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Hobbysta » 27 sty 2019, 10:38

Kuba88, w takim razie na kogo będziesz głosował?
Przy okazji polecam krótką notkę jaką przysięgę złożyła PO w 2003 roku i jaką deklarację złożyła teraz :lol: :
A tak przysięgali
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: kuba88 » 27 sty 2019, 11:05

Na ten moment nie będę głosował na nikogo. Uważam to za mój głos sprzeciwu, a ponieważ nie ma możliwości głosu " nikt z powyższych" to taką przyjmie to formę.
Nie obchodzi mnie co przysięgali w PO, bo nie jestem ich wyborcą.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: bassooner » 22 kwie 2019, 14:13

ooo!!! temat żyje!!! a co aktualnie dzieje się Hobbuś w sprawie "Smoleńska", co z Antonim i jego doradcami, co z przewodniczącym podkomisji Berczyńskim? wróci ze stanów czy woli już jednak nie? pytam serio czy zmieniło się twoje zdanie w tym temacie...

Obrazek
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”