[ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Flyman » 01 lis 2015, 11:00

luka pisze: Czemu nie strajkujesz? Nie idziesz w inną branżę?Jak można zarabiać mniej na tym samym stanowisku? Pensji nie można obniżać, jeżeli wykonujesz te same obowiązki.
Czemu nie strajkujesz?
Do protestu się szykujemy, dajemy jeszcze szansą aktualnemu Zarządowi.
Nie idziesz w inną branżę?
Nie idę w inną branżę, gdyż mam 52 lata, 30 lat pracy w Locie i z tego co się orientuję, to Polska nie ma dla mnie żadnych propozycji.
Jak można zarabiać mniej na tym samym stanowisku?
No właśnie?
Pensji nie można obniżać, jeżeli wykonujesz te same obowiązki.
Sprawa jest w sądzie od marca 2014. Pierwsza instancja była bezlitosna dla Lotu. W drugiej, pełnomocnicy Lotu ciągle chorują lub są na urlopach.
To tak w skrócie.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: belial666 » 01 lis 2015, 11:30

Hobbysta pisze:Witam!

Belial666,

"Lewica walczyła o usunięcie Krzyża z Sejmu
Krzyż pozostał, lewicę usunięto"

Długa walka komuny wszelkiej maści z Panem Bogiem i Kościołem zakończyła się ich sromotną klęską, ale nadal próbują.

Pozdrawiam

Jo. Ja nie mam pretensji do kleru, nie dziwi mnie to, bo wiem, że kler jest chytry i podstępny. Jednak zadziwiają mnie Polacy. Jak czytam ten wątek, co niektórzy mądrzy i w ogóle..., a dają się dymać, choćby kościołowi, który wydziera im ich ciężko zatyrane pieniądze, które odkładają wspólnie razem na stertę w postaci budżetu. Kler bezwstydnie wyciąga łapsko po to, co nie jego...
Jestem ateistą, antyklerykalny, antyreligijny, nie uczęszczam na szkółkę niedzielną, a uczęszczałem za szczocha- "przymus Polski". Jednak mój podatek jest rozrywany między innymi przez kler- za co???. Niczego nie oczekuję od nich, a oni ode mnie/nas !?.

Katolicyzm jest w pewnym sensie klatką. Nie ma wiary, w Polsce, w "boga" bez kościoła, jeśli ktoś myśli inaczej jest niestety w błędzie okrutnym. Jeśli jednak są tacy, którzy tak uważają powinni siebie nazwać Chrześcijańskim Ateistą


Bóg jest z nami... Celował w Wiejską- cel chybiony...
2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Hobbysta » 01 lis 2015, 11:47

Witam!

Belial!

To co Ty napisałeś w tym wątku, to dla mnie jest: "pomieszanie z poplątaniem", szczególnie w kwestiach wartości (np. pozytywne zdanie o wypowiedzi Stonogi). Specjalnie mnie to nie dziwi, gdyż trochę takich ludzi jest w Polsce, jakoś trzeba ich tolerować, mają (dopóki żyją) szansę na nawrócenie.

Pozdrawiam i bez odbioru

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: belial666 » 01 lis 2015, 11:55

Hobbysta pisze:Witam!

Belial!

To co Ty napisałeś w tym wątku, to dla mnie jest: "pomieszanie z poplątaniem", szczególnie w kwestiach wartości (np. pozytywne zdanie o wypowiedzi Stonogi). Specjalnie mnie to nie dziwi, gdyż trochę takich ludzi jest w Polsce, jakoś trzeba ich tolerować, mają (dopóki żyją) szansę na nawrócenie.
Niestety nie będę pisał, to czego chcesz usłyszeć... Jeśli przeczytasz mój post kilka razy, to zrozumiesz... Czasami co niektórzy tak muszą.

Słusznie zauważyłeś kwestię wartość.
Jesteś wierzący, praktykujący?. Jeśli tak, to kler dalej będzie ssał. Tyle.
Pozdrawiam i bez odbioru
I ta reakcja mnie nie dziwi...
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: luka » 01 lis 2015, 12:04

darbo pisze: Taka oto sytuacja - wiele dużych firm, przede wszystkim zagranicznych nie płaci podatku CIT.

W kogo to uderza , że do budżetu państwa nie wpływa kilka lub kilkanaście miliardów złotych?
To nie jest takie zero-jedynkowe jak to przedstawiasz. Żeby zmalało bezrobocie, potrzeba jest inwestorów, żeby zachęcić inwestorów trzeba brać pod uwagę różne ulgi i przywileje podatkowe. Powstały SSE, które przyniosły bardzo wiele miejsc pracy, oczywiście płacą mniejsze podatki, ale rozwój gospdarki, wzrost zatrudnienia i płacone przez tych pracowników podatki, zakupy itd. przynoszą lub mogą przynosić o wiele więcej niż te podatki bezpośrednie od mniejszej ilości podmiotów. Jesteśmy gospodarką rozwijającą się i nieraz trzeba na sprawę popatrzeć bardziej szczegółowo i makroekonomicznie a nie jednostkowo czy poprzez równość społeczną.
Mam przykłąd u mnie w powiecie, gdzie duża firma zatrudnia kilka tysięcy ludzi, zapewne gro z tych osób bez SSE byłaby bezrobotna, co za tym idzie trzeba byłoby im pomóc socjalnie, a tak przynoszą przychód w postaci podatków wydatkują zarobione pieniądze.

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: darbo » 01 lis 2015, 15:41

luka pisze:
darbo pisze: Taka oto sytuacja - wiele dużych firm, przede wszystkim zagranicznych nie płaci podatku CIT.

W kogo to uderza , że do budżetu państwa nie wpływa kilka lub kilkanaście miliardów złotych?
To nie jest takie zero-jedynkowe jak to przedstawiasz. Żeby zmalało bezrobocie, potrzeba jest inwestorów, żeby zachęcić inwestorów trzeba brać pod uwagę różne ulgi i przywileje podatkowe. Powstały SSE, które przyniosły bardzo wiele miejsc pracy, oczywiście płacą mniejsze podatki, ale rozwój gospdarki, wzrost zatrudnienia i płacone przez tych pracowników podatki, zakupy itd. przynoszą lub mogą przynosić o wiele więcej niż te podatki bezpośrednie od mniejszej ilości podmiotów. Jesteśmy gospodarką rozwijającą się i nieraz trzeba na sprawę popatrzeć bardziej szczegółowo i makroekonomicznie a nie jednostkowo czy poprzez równość społeczną.
Mam przykłąd u mnie w powiecie, gdzie duża firma zatrudnia kilka tysięcy ludzi, zapewne gro z tych osób bez SSE byłaby bezrobotna, co za tym idzie trzeba byłoby im pomóc socjalnie, a tak przynoszą przychód w postaci podatków wydatkują zarobione pieniądze.
Ja nigdy nie pisałem o firmach, które działają w SSE i są legalnie zwolnione z płacenia części podatków.

Chodzi o zagraniczne firmy spoza SSE, które doskonale wykorzystują wszystkie metody jakie się da, by nie płacić u nas podatków. Ponad połowa zagranicznych korporacji, spoza branży finansowej, nie płaci u nas w ogóle podatku CIT. Dlatego, że oficjalnie nic nie zarobiły. :!: :!: :!:

Co do SSE - cytat:

"Firmy, które działają w strefach otrzymują zwolnienia podatkowe i dodatkowe wsparcie od administracji. Jak wylicza ?Rzeczpospolita? w latach 1998-2012 wyniosły one łącznie 12 mld zł. Dodatkowo w przeliczeniu na jedno miejsce pracy, jakie powstało w strefach w latach 2010-2012 wyniosły one aż 139 tys. zł. Tymczasem rząd w 2013 r. przedłużył ich działanie do 2026 r."

139 tysięcy złotych w przeliczeniu na jedno miejsce pracy :?: :?: :?: :!: :!: :!: 8-O 8-O 8-O

Potwornie drogie te miejsca pracy :-?
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: FXX » 04 lis 2015, 13:23

Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: maciej_ignys » 04 lis 2015, 17:25

Podatek obrotowy o którym koledzy wspominacie to dobre rozwiązanie dla prawie wszystkich.
Normalnie działająca uczciwa firma, aby opłacała się właścicielowi musi przynosić zysk na poziomie 10-12 % (tzw EBIDITA)
Większość małych firm, jedno, kilku osobowych firm ma zyski znacznie większe, co wynika z prostego przełożenia że właściciel firmy musi za te pieniądze żyć. Przy poziomie podatku obrotowego dla firmy na poziomie 2% jest jeden penis, tylko nie ma kłopotliwej księgowości.
To kłopot dla dużych firm które przesuwają zyski do krajów o nieco bardziej liberalnej polityce podatkowej.
Wniosek ? Nie krzywdzimy małych ciułaczy tylko korporacyjne molochy. No i 30 000 urzędników którzy straciliby pracę ;)

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: luka » 09 lis 2015, 14:30

darbo pisze:Wolałbym zobaczyć w rządzie Antoniego Macierewicza.
No i Ojciec Rydzyk na stanowisku pełnomocnika rządu ds. kontaktu z religiami. Myślę, że wtedy lemingowy beton dostałby pier : cenzura : dolca. : gafa : :lol:
luka pisze:marna prowokacja :lol:
To aż tak było widać :?: :?: :?: :roll: :lol:[/quote]


: yesyes : :lol: jak widać nie aż taka prowokacja, PIS się zmienił : yesyes : :lol: Beata z Szydłowca premierem?? chyba Marcinkiewiczem :-P
Totalna tragedia, szkoda że pisowcy nie poczują się wydymani. Gowin będzie Ministrem Obrony Narodowej prawie tak samo jak Beta będzie premierem, szkoda kobieciny, powinna publicznie napluć na prezesa, że ją wykorzystał jak zwykłą ...
Waszczykowski MSZ, Melepeta MSW, Ziobro musi posprzątać po sobie i Kamińskim. Prezydent będzie współpracował z Antkiem Bosym na całej lini :lol:

Dobrze tym wszystkim, co uwierzyli w zmiany Jarkacza, policzek w twarz po raz kolejny, tym razem udało się wszystkich schować.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Borek » 09 lis 2015, 14:53

Akurat MONem ma chyba Macierewicz trząść, będzie wesoło. :lol:
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: kuba88 » 09 lis 2015, 15:05

Masz dziwne poczucie humoru, bo ja nie widze w tym nic wesolego, powiem wiecej, jestem przerazony mozliwymi konsekwencjami tego wyboru.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Heathen » 09 lis 2015, 15:14

Nie wiem czego wy się spodziewaliście.
Kaczyński musi sobie zapewnić stabilną większość, lojalny zespół, któremu nie przyjdą do łba głupie pomysły. Wiąże się z tym poukładanie wszystkich frakcji wewnątrz PiS, jak również usatysfakcjonowanie wszystkich grup wyborców. No i teraz marudzącym proponuję ułożyć to lepiej, niż ułożył Kaczor. Bez Ziobry? Proszę bardzo, mamy w pierwszych tygodniach syf w mediach i ploty, że 9 posłów odchodzi i PiS traci większość. Bez Gowina? Identyczna sytuacja. Bez Macierewicza? Twardy elektorat nie zniesie przegięcia w stronę Gowina i Ziobry, który zdradził. Bez Glińskiego? Środek elektoratu nie wytrzyma widoku Macierewicza Ziobry i Kamińskiego

Ten cytat to nie jest dorabianie teorii do faktów. Bo to sprzed paru dni.
Klik
QV...soon:)

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: Rutuś » 09 lis 2015, 15:15

Mówiąc krótko będzie się działo
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: luka » 09 lis 2015, 17:05

Już chyba wolałbym być niespełnionym politykiem i nigdy nie być premierem, niż zeszmacić się na oczach milionów ludzi, kłamiąc że będę decydować o składzie mojego rządu. Następnie szukać wytłumaczeń rzeczy niewytłumaczalnych i gardzących moją osobą. Wiedziałem co się święci od początku, jednak powiem szczerze miałem nadzieję, że w końcu odejdzie w niebyt to stare pisiorstwo, które przegrywało wybory prze 8 lat. Gdyby nie dodatkowy elektorat, który dał się wydmuchać i zmęczenie partią rządzącą Jarkacz mógłby tylko na wawel jeździć skomleć. Prawda jest taka, ze jestem zadowolony bo taki PIS ma szansę tylko na maks 4 lata, gdyby doszli do głosu inni, bardziej racjonalni politycy PIS mogliby rządzić co najmniej 2 kadencje, na szczęście wróciła IV RP :)

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: [ANKIETA] Wybory;) na kogo głosować i dlaczego???

Post autor: darbo » 09 lis 2015, 17:25

luka pisze: jest taka, ze jestem zadowolony bo taki PIS ma szansę tylko na maks 4 lata, gdyby doszli do głosu inni, bardziej racjonalni politycy PIS mogliby rządzić co najmniej 2 kadencje, na szczęście wróciła IV RP :)

Na szczęście o tym nie będziesz decydował tylko TY, a miliony polaków i nie dzisiaj (przed zaprzysiężeniem rządu) tylko za 4 lata w wyborach.

Wpisujesz się niestety w orkiestrę rozhisteryzowanych polityków i dziennikarzy, którzy chcą rozliczać wygranych zanim oni cokolwiek mają okazję zrobić. Niestety dla Ciebie wiatr historii wieje w żagle konserwatywnej części sceny politycznej. Już wkrótce będziesz miał prawicę w Szwecji, Austrii, Danii, Niemczech, Francji i innych cywilizowanych krajach Europy. I gwarantuje Ci, że niektóre z nich będą dużo bardziej radykalne od naszego swojskiego PISu :)
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”