Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i parametry

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Światła do jazdy dziennej - przyklejona dyskusja i parametry

Post autor: Bichoń » 15 lip 2011, 22:27

Drodzy forumowicze, mam do was prośbę - pamiętajcie, że świateł do jazdy w dzień można używać tylko w dobrych warunkach pogodowych. Notorycznie widzę w trasie idiotów, którzy jeżdżą sobie na dziennych (niewiele różniących się od pozycyjnych, albo jakieś miniaturowe tuningowe diodki) podczas burzy. Pół biedy, jeżeli do tego świecą się tylne światła pozycyjne, ale nie wszystkie zestawy "dzienne" włączają światła tylne. Taki samochód jest słabo widoczny na drodze w silnym deszczu. Na odcinkach, gdzie jeździ się szybko czasami nieoświetlonego samochodu nie widać zza mgiełki, która tworzy się za nim.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, 11:14 przez romlen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przykleiłem temat, zawsze aktualne, zawiera wiele cennych rad

Alan

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: Alan » 15 lip 2011, 22:28

Na szczęście do kappy pasują takie ledy jak świni siodło więc mało kto montuje..ja nie :)

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: mac1us » 15 lip 2011, 23:08

Jakby ludzie zakładali do aut to co do nich pasuje to świat "tuningu" by nie istniał, a i zwieśniaczone kappy się trafiają ;).

Alan

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: Alan » 15 lip 2011, 23:11

sztuką jest zrobić taki "tuning" który nie szpeci auta.A pewne samochody są po prostu nie tuningowalne...

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: markiz » 15 lip 2011, 23:19

Alan pisze:sztuką jest zrobić taki "tuning" który nie szpeci auta.A pewne samochody są po prostu nie tuningowalne...
Zgadzam się : ok2 :
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: volf » 15 lip 2011, 23:28

A co ma montaż świateł dziennych wspólnego z tuningiem?
Moim zdaniem to takie światła są dobrym pomysłem i sam zastanawiam się jakie wybrać.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: kuba88 » 15 lip 2011, 23:36

Akurat popularne ostatnio tzw. światła dzienne diodowe są kompletnym wieś tuningiem. Skończona tandeta, a do tego widywałem przypadki, że działają one na zasadzie świateł przeciwmgielnych, czyli i tak pozycje muszą być włączone. Takie coś mało gdzie pasuje, a już na pewno nie do lancii. Nie róbmy remizy z takiej marki.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: grzole » 15 lip 2011, 23:44

kuba88 pisze:Akurat popularne ostatnio tzw. światła dzienne diodowe są kompletnym wieś tuningiem. Skończona tandeta, a do tego widywałem przypadki, że działają one na zasadzie świateł przeciwmgielnych, czyli i tak pozycje muszą byc włączone. Takie coś mało gdzie pasuje, a już na pewno nie do lancii. Nie róbmy remizy z takiej marki.
Cytat: "Światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, podkreślają technologiczne i sportowe aspiracje tego modelu. "
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
kuba88
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 831
Rejestracja: 21 lut 2011, 22:34
Imię: Jakub
Lokalizacja: Mokre (Grudziądz)

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: kuba88 » 15 lip 2011, 23:51

Drogi Grzole tam jest mowa o fabrycznie zaprojektowanych światłach drogowych. Nie mówię, że technologia led jest sama w sobie zła. Mi chodzi o diody montowane chałturniczo i do czego tylko się da, np. stare vectry, kadetty itp.
Były: Mitsubishi Colt GLXi mk.3 1.5, Vw Golf III 1.4, Nissan Almera 1.4, Lancia Dedra 1.8, Audi 80 1.9TDI, Ford Transit mk.4, Mercedes Sprinter 213CDI, Renault Master 2.5D, Lancia Zeta 2.1TD,Fiat Stilo MW 1.9JTD
Obecne: VW Passat 1.9 TDI , Lancia Kappa 2.0 145 Km

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: FXX » 15 lip 2011, 23:59

Bichon ma rację, te światła w warunkach ograniczonej widoczności to proszenie się o kolizję albo inną mało przyjemną rzecz.
Co do samego montowania diodowych świateł dziennych - owszem tuning wiocha, ale w dzień wolę widzieć takie wyglądające jak pół du** za krzaka coś, niż światła mijania ustawione, tak, że oświetlają 2 piętro w bloku. Przecież spora część samochodów na naszych drogach ma tragicznie ustawione światła mijania i od tego trzeba zacząć :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: Bichoń » 16 lip 2011, 3:47

To jeszcze powiem, że wczoraj widziałem jakiegoś focusa albo coś podobnego, który miał zamontowane takie ledy... za szybą, na desce rozdzielczej.

Alan

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: Alan » 16 lip 2011, 9:04

Ja np. nie mam żadnej optycznej koncepcji gdzie w Kappie można takie cudo zamontować....a wyobraźnie mam wybujałą...i tak nic mi do głowy nie przychodzi.Zamontować i nie zrobic z auta wieśchoinki.

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: annubis17 » 16 lip 2011, 11:48

bichon pisze:Drodzy forumowicze, mam do was prośbę - pamiętajcie, że świateł do jazdy w dzień można używać tylko w dobrych warunkach pogodowych. Notorycznie widzę w trasie idiotów, którzy jeżdżą sobie na dziennych (niewiele różniących się od pozycyjnych, albo jakieś miniaturowe tuningowe diodki) podczas burzy. Pół biedy, jeżeli do tego świecą się tylne światła pozycyjne, ale nie wszystkie zestawy "dzienne" włączają światła tylne. Taki samochód jest słabo widoczny na drodze w silnym deszczu. Na odcinkach, gdzie jeździ się szybko czasami nieoświetlonego samochodu nie widać zza mgiełki, która tworzy się za nim.
O ile wiem to przy włączonych światłach dziennych pozycyjne nie mogą się palić. Chyba że zmienili przepisy...
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: Polej » 16 lip 2011, 11:53

Mówcie co chcecie, że wieś-tuning, że skandal, że wstyd, że to nie przystoi "Lancii"- ale nie widzę lepszego rozwiązania dla tego auta. Owszem- jest je gdzie włożyć, ale trzeba dobrać LEDy praktycznie na wymiar.
Od razu odcinam się od pseudo-ledów, które ledwo błyszczą, nie mają atestów itd. Skoro już ustawodawca ma w d : cenzura : e pieszych i pozwala ich zabijać kierowcom, którzy ich nie zauważą bo nie świecą zębami prosto w oczy kierowcy, to warto samemu o nich (o nas) zadbać i zamontować taki zestaw, żeby nie oszukiwać mózgu światłami mijania (bo mózg najpierw odbiera najostrzejsze źródła światła, więc pieszy będzie daleko w hierarchii widoczności), a na dodatek źle ustawionymi przeważnie.
Ja wolę widzieć w nocy, a w dzień być nieco lepiej widocznym (zgodnie z prawem), auta to nie szpeci, a na pewno znacznie wydłuża żywotność wielu jego podzespołów. I przede wszystkim bezpieczeństwo innych w dzień i w nocy. A że coś się przy tym zaoszczędzi - to wartość dodana.
Oczywiście najpopularniejszy argument -że auto jest lepiej widoczne w na drogach leśnych (i te słynne zdjęcia ciemnych aut na drodze pod drzewami)- jest mało warte, zwłaszcza, że dróg "leśnych" w Polsce jest ok. 5%, no ale..koncerny paliwowe, produkujące oświetlenie itd. musiały potroić zyski, więc w miarę tanio wyszło przekonać "najgłupsze" kraje w europie do swych tzw. racji. :lol:

Odnośnie używania świateł w warunkach "ograniczonej widoczności"- tu się z ustawodawcą w pełni zgadzam i zawsze przełączam światła, gdy pada, jest mgła, robi się ciemno itd itp- niestety nie wszyscy tak robią i również i mnie to denerwuje niemiłosiernie, ale co zrobię? Mogę tylko ponarzekać, donosić nie będę.

Tak to zrobiłem u siebie, oczywiście lampy z atestem i podłączone jak ustawa każe, a że "wieś tuning", to nic nie poradzę- do patrzenia nie zmuszam:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: grzole » 16 lip 2011, 12:48

Polej świetnie napisałeś (od siebie popieram wywód). Dodaj jeszcze fotę Kappy z włączonymi światłami i punktem fotografowania na wysokości głowy kierowcy typowej osobówki (okolice mięśnia piwnego ;) ).
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”