Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: Jam_Belfegor » 08 wrz 2020, 14:48

Uwaga temat dla cierpliwych... piłeś kawę... energetyka nie czytaj : yesyes :

Hej, nie wiem czy już taki temat kiedyś powstał, niemniej wydaje mi się że fajnie jakoś się podzielić przemyśleniami w temacie części zamiennych czy nawet oryginałów do włoszczyzny ale i nie tylko.

Tematyka części jest płynna bo niestety czasy się zmieniają a producenci nie stoją w miejscu. Napiszcie proszę własne przemyślenia co polecacie, co odradzacie - na czym się sparzyliście. Co warte swojej ceny, a co nie warte itd. W temacie możecie też wrzucać ze tak nazwę "zagrywki" jakie stosują producenci, choć bardziej pasowało by już ich nazwać pakowacze cześci, typu nie warto brać uszczelnień od Fiebi'ego bo w pudełku troszkę tańsze Corteco.

Wiadomo jak ktoś siedzi w temacie bo serwisuje na co dzień auta dla niego to będą prawdy oczywiste i nic nowego, ale dla kogoś kto musi kupić coś od czasu do czasu i nie robi to regularnie, a jak musi to ma właśnie dylemat "a co by tu" może to być przydatna sprawa.

A więc jak na początek moje przemyślenia :

Od razu z góry przepraszam jak są jakieś "babole" w nazwach - pisałem z głowy.

Części z którymi nigdy nie miałem problemu:

Erling, Victor Reintz (choć używam od niedawna - ok. 2 lata) - uszczelnienia, Bosch - filtry wszelkiej maści, układ zapłonowy i pomiarowy, paski, NGK - układ zapłonowy i pomiarowy, TRW, - układ hamulcowy, zawieszenie, Ferodo - klocki, Febi - tylko zawieszenie, ostatnio też drobnica. Behr - chłodzenie, Sachs - zawiecha, sprzegła, KW - elektryka czujniki, Valeo - wycieraczki, sprzęgła, SKF, NTN, FAG, NSK - łożyska, Delphi - zawieszenie, czujniki. Kyb, Monroe - zawieszenie, Contitech / Continental, Gates, INA - rozrządy, paski >>> Nie jest opis tego co robią (choć głownie właśnie to) te firmy, a czego ja używałem.

Odradzam - czyli na czym się przejechałem eksperymentując z częściami, lub miałem na autach służbowych:
Fast, Optimal, Maxger, Kager, Hart, Ridex, Al-ko, Triscan, Magum - są to śmieci najgorszego sortu i jak to ktoś ładnie powiedział to atrapa części, a nie części. W najlepszym wypadku popracuje kilka mc, zanim ulegnie samodegradacji.

Absolutnym hitem swego czasu były (a może i dalej są - nie śledzę) cześci z Chin total "no name" - kiedyś z własnej głupoty załapałem się na sondę lambda - na dzień dobry już nie działała :lol: no cóż były to czasy gdy w portfelu ćmy latały. I jak mój ojciec mawiał co tanie to drogie, bo kosztowało mnie to zakup Chińczyka, warsztat, zakup uczciwej sondy i warsztat :(

Mieszane uczucia:
Impergom, Mapco, Fortuneline, Hella, Magnetii Marelli, ATE, FŁT, ABS, Ruville, Corteco - tu część była cześci ok. nie ma co się czepiać. Część jednak maiła jakieś problemy, typu przedwcześnie starzejące się gumy w Impergomie, Hella made in China już jeden czujnik poleciał na reklamację, Łożyska FŁT tu chyba zależny jaki dzień chłopaki miały na zakładzie, albo jaką stal przywieźli, bo są partie które szły bez awaryjnie miesiącam a są takie że już z pudelka kulki się wysypały... (testowane na dużych wałach w centralach wentylacyjnych, oraz z taśmociągach transmisyjnych) itd...

Wielkim zawodem jest dla mnie Magneti "Menelli" kiedyś uważałem to za dobrą firmę, zresztą robiła części OE - to przecież nie może być źle... a jednak... poza tym im dalej w las tym większa chałę odwalają, takie moje zdanie. A i fabryczne części miały problemy. Obecnie chyba nadaje się raczej do działu nie polecam. Ale że biorę pod uwagę cały przekrój części jest w "mieszane uczucia".

ATE - w mieszanych uczuciach bo dałem swego casu kupę kasy za klocki i tarcze. Dramatu nie ma tarcze nie gnija jak szalone, klocki nie zuwywaja się jak by były z troćin zrobione, ale auto uważam że lepiej hamowało na fabrycznym zestawie od Ferodo, a i na tańszym TRW również.

Kto robi na pierwszy montaż w grupie Fiata dalej FCA?

Na pewno na wielu częściach głównie starszych powiedziałbym do 2010 widnieje - w nowszych nie mam rozeznania: SKF, NTN, NSK, Corteco, Gates, Boge, Bosch, Magneti Marelli, Valeo, TRW, Lucas, Bremo, Bendix. Takie firmy znajdowałem na częściach OE.

Oczywiście to nie wszystko, części na pewno nie pamiętam.

Pakowacze części:

Chyba największym zawodem ale i nie do końca Jest Febi. Chyba już każdy wie że Febi w większości pakuje nieprodukuje. Ma oczywiście kilka części (głównie zawias) które robi sam, ale zdecydowaną większość pakuje. Choć uwaga nie ma dramatu w pudełka Febi'ego znajdziemy głównie dobrych producentów, typu jak pakują łożyska najpewniej dostaniecie SKF lub NSK, jak uszczelnia głównie Corteco innych nie znam bo nie kupuje. A te nabyłem przypadkiem bo nie mogłem kupić tego co chciałem ... to znaczy żeby było śmieszniej chciałem łożysko od FAG'a albo NSK ale nie było, wiec kupiłem Febi'ego i ... dostałem co chciałem :lol: Na dole ciekawostka od Febi'ego - coś wam nie gra? To w końcu made in Italy czy Germany :lol: nie mogą się zdecydować chłopaki :lol:

Firma WIX swego czasu była uważana z niezłą alternatywę jeśli chodzi o filtry... czy aby na pewno. Całkiem przypadkiem wpadły mi w ręce filtry Filtron'a i WIX'a pewnie bym nic nie za zauważył, gdybym nie miał ich w ręku. Biorę WIX'a do łapki biorę Filtron'a do łapy i co.... no dokładnie to samo. Ten sam wymiar, kształt puchy, przetłoczenia od sztancy, ten sam błyszczący lakier wszystko 1:1 i to dosłownie. Jedyna różniąca to nadruk. Co ciekawe pomiędzy obydwoma filtrami była tez różnica 8 lat w produkcji :lol: i nic się nie zmieniło. Odwracam pudełko Wix'a a tam Made in Poland... ciekawe gdzie złożone. Poszperałem trochę i wyszło że WIX zaprzyjaźnił się z Filtronem kapitałowo :lol: Tak więc jak uważanie ze WIX to jakaś lepsza alternatywa dla Filtrona bo trochę więcej kosztuje i zagraniczna firma porzućcie płonne nadzieje :lol: w pudełku dostaniecie Filtrona z innym napisem. Zresztą WIX chyba już podupadł coś juz go nie widze jak kiedyś. Podobnie jak Kager'a

Blueprint - pakowacz któremu zdarza się pakować od dobrych po badziewie - głównie azja. Tu bardziej opinia z Forum Subarowego. Z Bluprinta miałem raptem dwie czesci w ręku. Jedna podobno OE Subaru :lol:

Tu też pytanie do was:

- Co lepsze Autofren czy Frenkit? - zestawy naprawcze... a może coś ninnego tylko co?
- DOLZ - pampy dobre czy niedobre? Miałem jedną i to krótki czas. Powiedzmy przez 1-2 lata nie było problemu. Raczej słysze pozytywne opinie.
- Lemforder - warte ceny?
- MEYLE co o tym sądzicie?
- SASIC co o tym sądzicie?
- Sidem - mam poduchy jeszcze nie montowałem, mam sie bać, czy spać?
- Zimmerman - tarcze / klocki nie miałem chce kupić. Na prawo i lewo pieją jakie to dobre... no i dobre?

Pytanie nr 2 - czy spotkaliście się z podróbami? Typu kupujecie np. Bosch'a ale pudełko jakieś dziwne, w środku niby jakaś część ale nie ma żarnych oznaczeń nabitych... ?! Przyjaciele z Chin pół świata podrabiają to czemu by nie części samochodowe tym bardziej skoro już maja gotowe linie i tłuka to pod markami typu Ridex, Stark ect... Co za problem podrobić opakowania?

Na koniec zestawienie filtrów z mojej Renówki w której uwaga producent przewiduje wymianę oleju co 30 tyś. oczywiście long-life. Po prawej standardowy filtr z grupy Fiata, gdzie interwały jeszcze kilka lat temu były 10-15kkm :lol: coś wam nie gra ... ?!? Chyba nie trza dalej tematu ciągnąć. Tak defakto po 5 tyś tego "kurdupla" bo ciężko to filtrem nazwać pasowało by wymienić na nowy bo pewnie po 2-3kkm już puszcza bokiem :D Wsadził bym dłuższy ale miejsca mało. Tak więc producent założył po co odsuwać chłodnicę, wentylatory ect. lub bawić się w jakąś przejściówkę na bok jak można obciąć filtr oleju. Przecież to taki mało istotny element :lol: ... wariator i popychacze hydrauliczne mówią "lubię to" "rób mi tak jeszcze" co to dla nas 30kkm na smole...

Jak widzicie nie ruszam tematu opon oraz olei / płynów bo uważam że to zagadnienie na odrębne tematy, które już chyba sa nawet :D

Powyższe opinie i przemyślenia to moja subiektywna ocena :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Michal1906
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 323
Rejestracja: 09 lip 2008, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: Michal1906 » 08 wrz 2020, 16:15

Ciekawy temat; pewnie jak zawsze będzie sporo opinii i własnych przemyśleń. Bravo mam już od 7 (siedmiu !) lat więc głównie na tym samochodzie będą przykłady firm/producentów które stosuje do utrzymania go w ruchu :lol: z drugiej strony jest to naprawdę solidnie zbudowany samochód-albo ja mam szczęście co do egzemplarza albo pewnie i jedno i drugie jak zawsze...
Poniższe zdjęcie prezentuje producentów różnych części z których zbudowane jest Bravo 198:
198 comp.jpg
Wycieraczki na przód kupuję oryginalne ale robi je Valeo-nigdy nie było z nimi problemów, na tył zamiennik też Valeo.
Amortyzatory komplet Sachs-bez uwag. Łączniki przód raz TRW teraz Lemforder-całkiem ok. Tą drugą markę stosowałem też przy kompleksowej naprawie zawieszenia w Mondeo mk3-produkcja europejska, jakość bdb.
Filtry oleju kupuję albo oryginały od Fiata albo Purflux który jest lepszy niż oryginał kilka razy był też Mann-również niezły, chociaż lepszy wg mnie jest Purflux. Tej marki jest też filtr p/pyłkowy który jest chyba najlepszy na rynku-wymiar doskonale dobrany, gąbka na brzegach-polecam również dla posiadaczy N. Delta.
Świece NGK tylko z oryginalnego źródła (dobry sklep lub ASO)-bez uwag.
Tarcze na przód kupiłem oryginał, na tylnej osi są TRW lakierowane-jak wyżej :)
Klocki przód TRW, klocki tył Bosch-założyli przy regeneracji zacisków, co ciekawe produkcja we Włoszech.
Rozrząd, pompa wody-tylko oryginały-potem sprawdzę kto je robi.
Nigdy nie miałem problemów z "podróbkami" itp bo nauczony wcześniejszymi doświadczeniami z kupowania części przez "mechaników" u których samochód był serwisowany (dawno temu Opel Astra : gafa : i Vectra B : czerwona : ale to ojca i Alfa 145 : beczy : ) sam kupuję części u zaufanych sprzedawców (ASO,sklep lokalny) a interesuje mnie tylko koszt robocizny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: Jam_Belfegor » 09 wrz 2020, 9:01

Purflux robi dla Renówki filtry na pierwszy montaż - OE. Na foto ode mnie też widać na oryginalnym filtrze z oliwy. Nie ma z nimi problemu pasują idealnie. Miałem kabinowy innej firmy niby parę mm różnicy ale już był problem z wsadzeniem, nie dolega też idealnie z racji tego iż musiał być troszkę zgnieciony o te nadprogramowe kilka mm. Filtry Mann'a o których zapomniałem w wyliczance też używam zamiennie z Boschem. Jakość wykonanie wymiary ok. Nie oszczędzają nawet na kleju pomiędzy listkami przy filtrach powietrza, co tańszym producentom się zdarza.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: FXX » 09 wrz 2020, 16:23

Jam_Belfegor pisze: 08 wrz 2020, 14:48 Uwaga temat dla cierpliwych... piłeś kawę... energetyka nie czytaj : yesyes :
Na szczęście sączę tylko piwko ;)
Jam_Belfegor pisze: 08 wrz 2020, 14:48Kto robi na pierwszy montaż w grupie Fiata dalej FCA?

Na pewno na wielu częściach głównie starszych powiedziałbym do 2010 widnieje - w nowszych nie mam rozeznania: SKF, NTN, NSK, Corteco, Gates, Boge, Bosch, Magneti Marelli, Valeo, TRW, Lucas, Bremo, Bendix. Takie firmy znajdowałem na częściach OE.
Od siebie dodam kilku producentów części OE na przykładzie Lancii i kilku Alf Romeo, które mam/miałem w domu:
- Brembo (159) - tarcze hamulcowe
- Ferodo, Galfer (159), TRW (156) - klocki hamulcowe
- Stabilus - wszelkiego rodzaju siłowniki klap bagażnika czy maski (np. w 159 jako jedyne mają hamulec na końcu skoku)
- Sachs - zawieszenie
- Intier Automotive - silniczki podnoszenia szyb, całe mechanizmy (np. dla 159 produkowali te części w PL, jednak jakość dyskusyjna)
- Denso - alternatory
- Dayco - paski rozrządów/wielorowkowe
- Mann Hummel - filtry m.in. oleju do 159
- Clean Filters - również filtry np. do MiTo, Grande Punto, Bravo etc. Niestety trafiłem 2 wadliwe mimo, że sygnowane logiem Fiata.
- UFI - filtry paliwa i powietrza do 159
Jam_Belfegor pisze: 08 wrz 2020, 14:48Chyba największym zawodem ale i nie do końca Jest Febi.
Febi jest genialne jeśli chodzi o siłowniki maski/klapy bagażnika. Kupujesz Febi, wyciągasz dwa razy droższego Stabilusa, który szedł na pierwszy montaż :D
Jam_Belfegor pisze: 08 wrz 2020, 14:48Tu też pytanie do was:

- MEYLE co o tym sądzicie?
- Zimmerman - tarcze / klocki nie miałem chce kupić. Na prawo i lewo pieją jakie to dobre... no i dobre?
Meyle - robią m.in. dolne (seria "zwykła") i górne wahacze do 159 (w serii HD) - nie ma z nimi problemów, a i obecnie to chyba najbardziej polecany zamiennik (w przeciwieństwie do TRW, które poleciało z jakością). Generalnie mocno na +.
Zimmerman - mieszane odczucia, mocny marketing, ale z tego co się dowiedziałem od kuzyna pracującego w IC, tarcze wracają na gwarancji.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Michal1906
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 323
Rejestracja: 09 lip 2008, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: Michal1906 » 09 wrz 2020, 18:50

Producenci oryginalnego zestawu rozrządu do Bravo 1.4 T-jet (120 i 150) pasuje też do Delty i innych t-jet'ów; pompa wody "Magna" a rolka napinająca pasek "Litens"

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: Jam_Belfegor » 10 wrz 2020, 8:33

Dodam jeszcze do części OE: Lift-o-mat - siłowniki

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: FXX » 10 wrz 2020, 9:03

Jam_Belfegor pisze:Dodam jeszcze do części OE: Lift-o-mat - siłowniki
To jest Stabilus. Lift-o-mat to nazwa handlowa ich produktu.

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: Jam_Belfegor » 03 kwie 2023, 8:53

Trafiłem ostatnio na ten filmik:



i podpisuję się pod tym, a zwłaszcza pod wyrobami spod stajni INA - za nabyłem sobie napinacz osprzętu do swojej RMIII mając w tyle głowy z dawnych lat że INA to dobry producent... oczywiście jak na filmie. Pierwsze co zobaczyłem made in Romania - już mnie trochę zmroziło, dobra nie ma co psioczyć to że fabryka w Rumuni nie znaczy że będą kiepskie, prawda?. Jeszcze dobrze jej nie założyłem, a już mi podejrzanie przy oględzinach grzechotała w rekach. Wpadłem w konsternację trafiła z powrotem do pudełka ze znakiem zapyania, co dalej z tym robić? Pach dziś trafiam na powyższy film wrzucony do grupy Renówkoiwej (choć nie ma tan ani słowa o częściach do Renówak akuratnie). Dziś już wiem że już na pewno nie będę montował tego na auto, niemniej porostu ręce opadają dokąd to zmierza. Już nawet w mojej głowie urodziła się tarka "teoria spiskowa" że producenci części do konwencjonalnych pojazdów celowo wypuszczą od kilku lat bubel, żeby zbrzydzić auta paliwowe na rzecz nowych wspaniałych elektryków, które się nie psują ;p przecież - na razie niech to pozostanie jako żartobliwa teoria.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4001
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: volf » 03 kwie 2023, 12:03

No niezła kupa z tym napinaczem a ten film to już wcześniej widziałem, bo mam gościa w subskrypcjach :)
Montujesz takie coś a potem rozrząd mówi pa-pa, z reklamacją będzie raczej ogromny problem, ewentualnie zwrócą koszt napinacza :lol:
Pytanie czy te rumuńskie napinacze są wszystkie wadliwe czy tylko do tego konkretnego vag'a :?:
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
KrissEB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 753
Rejestracja: 01 kwie 2012, 0:55
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków, Bełchatów

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: KrissEB » 03 kwie 2023, 12:41

Ja trochę dodam ze swojej strony mechanika amatora który coś długi w swoich i rodziny autach.

Mając Volvo S80
- LEMFÖRDER - w Volvo oni robili dużo rzeczy na pierwszy montaż, przez długi czas trzymali jakość i tam marka była przetestowana przeze mnie i szwagra (6 volvo, które serwisuje). Na tamten moment kiedy miałem auto (2-3 lata temu) byli bezkonkurencyjni do tak ciężkiego auta. Ale już wtedy szwagier jak zamawiał części to odsyłał tak długo zamówione części dopóki na pudełku nie było Made in Germany. Teraz wiem że już praktycznie wszystkie części produkują poza DE. Na ten moment sprawdzone mają łączniki stabilizatora.
Pamiętam że najbardziej się cieszyliśmy jak przyszła część z LEMFÖRDERA z widocznym szlifem na części (zeszlifowany napis Volvo) - oznaczało to że zamiast do fabryki na pierwszy montaż to trafiło do sprzedaży.

- SKF - zawiodłem się solidnie bo właśnie w Volvo z pompy wody zaczęły wydobywać się szumy a potem opiłki. Na łożyskach też z info od szwagra po 15 tys m to max co się dało jeździć.

- AISIN - pompy wody i sprzęgła

- MANN i Knecht - stosuję filtry z tej firmy i nigdy nie miałem negatywnych przykładów

- Tarcze i klocki - polecam TEXTAR i ATE, dopiero stosując te pary wyeliminowałem ryzyko piszczenia i popiskiwania w przypadku innych producentów
Były: Skoda Favorit 1.3 92'
         Skoda Felicja 1.3 95'
         Lancia Kappa 2.0t 16v 96'
         Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 IE 82'- w trakcie remontu
  Lancia Zeta 2.0 Turbo - 147 KM 95'

Awatar użytkownika
PastorFSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2012, 22:17
Imię: Marcin
Lokalizacja: Na południe od Krakowa.

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: PastorFSO » 03 kwie 2023, 12:57

Jam_Belfegor pisze: 03 kwie 2023, 8:53 a zwłaszcza pod wyrobami spod stajni INA - za nabyłem sobie napinacz osprzętu do swojej RMIII mając w tyle głowy z dawnych lat że INA to dobry producent...
Już koło 3 lat temu stwierdziłem, że INA leci w kulki, w kolicach 2018r kupiłem rozrząd do Dedry, jakoś w 2020r rozbierał całość ponownie, nie pamiętam z jakiej okazji, przebiegu było koło 40tys. km, a rolki wygladały gorzej niż SKF po 100tys.
Ja to w ogóle mam wrażenie, że producenci mają trzy linie produkcyjne, jedna na pierwszy montaż, faktycznie najlepszej jakości, druga to części oryginalne, takie które możemy kupić na półkach w ASO (oryginalne części już nie przeżyją tyle co te, które wyjechały na aucie z fabryki) i trzecia to dopiero części które kupujemy w hurtowni. Być może linia jest jedna, ale weryfikacja dzieli te części wg powyższego.

Awatar użytkownika
pietrek125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2850
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:59
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: pietrek125 » 03 kwie 2023, 13:20

Sprawa wygląda tak że producenci części produkcja części tylko na pierwszy montaż i później wprowadzają je na aftermarket, jeżeli czegoś nie produkują a chcą mieć to w ofercie to biorą od konkurencji a nawet od Chińczyka, do tego dochodzi podział firm na przeróżne spółki gdzie idealnym przykładem jest tu Magneti Marreli gdzie spółka zajmująca się częściami MM Aftermarket to 100% Chińczyzna, dochodxi nawet do tego że sprzedaje podróbki części które produkuje na pierwszy montaż spółka "matka".
Co do rozrządów to paski zębate produkują w EU trzy firmy Gates, Continental, Dayco (Pirelli), natomiast wiodącym producentem napinaczy jest Lisens i co by nie kupić to w pudełku znajdziemy kombinacje tych marek. Podobna sytuacja z częściami do układów hamulcowych gdzie tylko jedna firma produkującą hydraulikę hamulcowa produkuje również tarcze i klocki i jest to TRW (ZF), pozostali np ATE ,
czy ex DBA (Hitachi) tarcze i klocki biorą od innych...
Lancia Thesis może nie jest zbyt szybka, ale za to dużo pali...

Były:
Fiat 1300 (116A) 1962r (1.3 OHV R4)
Fiat 125S (125B) 1969r (1.6 DOHC R4)
FSO 125p (115D) 1990r (2.0ie DOHC R4)
Fiat Marea Weekend ELX ST.Moritz (185) 2002r (1.9JTD)

Są:
Lancia Thesis EMBLEMA ACC (841) 2002r (3.0 V6)
Fiat Marea Weekend HLX Tour de France (185) 2001r (2.4 R5)
Fiat 125S (125B) 1971r (1.6 DOHC R4)
Lada 1500s (21061) 1981r (1.6 DOHC R4)
Skoda Octavia II Tour (1Z5) 2012r (2.5 R5)
Suzuki Grand Vitara (TE) 2014r. (2.4 R4)

Awatar użytkownika
pietrek125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2850
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:59
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: pietrek125 » 17 kwie 2023, 17:53

Właśnie odebrałem z paczkomatu tarcze f-my Metelli... ręce opadają...
20230417_174535.jpg
20230417_175617.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Thesis może nie jest zbyt szybka, ale za to dużo pali...

Były:
Fiat 1300 (116A) 1962r (1.3 OHV R4)
Fiat 125S (125B) 1969r (1.6 DOHC R4)
FSO 125p (115D) 1990r (2.0ie DOHC R4)
Fiat Marea Weekend ELX ST.Moritz (185) 2002r (1.9JTD)

Są:
Lancia Thesis EMBLEMA ACC (841) 2002r (3.0 V6)
Fiat Marea Weekend HLX Tour de France (185) 2001r (2.4 R5)
Fiat 125S (125B) 1971r (1.6 DOHC R4)
Lada 1500s (21061) 1981r (1.6 DOHC R4)
Skoda Octavia II Tour (1Z5) 2012r (2.5 R5)
Suzuki Grand Vitara (TE) 2014r. (2.4 R4)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4001
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: volf » 17 kwie 2023, 19:56

Co z nimi nie tak?
Chyba nie kraj produkcji, bo Chiny to i tak chyba lepiej niż Indie czy Pakistan :D
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
pietrek125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2850
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:59
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Producenci części co polecacie / co odradzacie / niuanse :)

Post autor: pietrek125 » 17 kwie 2023, 19:58

Metelli do nie dawna było prawilne Made in Italy... a tu ryż z smarkami...
Lancia Thesis może nie jest zbyt szybka, ale za to dużo pali...

Były:
Fiat 1300 (116A) 1962r (1.3 OHV R4)
Fiat 125S (125B) 1969r (1.6 DOHC R4)
FSO 125p (115D) 1990r (2.0ie DOHC R4)
Fiat Marea Weekend ELX ST.Moritz (185) 2002r (1.9JTD)

Są:
Lancia Thesis EMBLEMA ACC (841) 2002r (3.0 V6)
Fiat Marea Weekend HLX Tour de France (185) 2001r (2.4 R5)
Fiat 125S (125B) 1971r (1.6 DOHC R4)
Lada 1500s (21061) 1981r (1.6 DOHC R4)
Skoda Octavia II Tour (1Z5) 2012r (2.5 R5)
Suzuki Grand Vitara (TE) 2014r. (2.4 R4)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”