Regeneracja koła pasowego - warsztat / zakład

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Regeneracja koła pasowego - warsztat / zakład

Post autor: Jam_Belfegor » 26 sie 2020, 14:27

Panowie regenerował ktoś z was już koło pasowe z wału? Szukam jakiegoś uczciwego warsztatu który zrobi to porządnie i w jakiś rozsądnych pieniądzach. Niestety nie udało mi się namierzyć nowego koła do swojej Delty, zaś oryginalne ma ponad cewić wieku :D Jest trochę ofert w sieci ale po co w ciemno jak może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii.

Do zrobienia jest przede wszystkim wymiana wibroizolatora (gumy), ewentualne przetoczenie koła w celu wyrównania powierzchni, sprawdzenie bicia i wyważenie. Bardzo ważne jest żeby zakład dysponował możliwością wyważenia koła a nie tylko wymieniał gumy, jak to część rzemieślników robi.

Zastanawiam się też na tym by izolator był wykonany z poliuretanu zamiast z gumy, jest trwalszy i można dobrać taka mieszankę by skala twardości była równa z gumowym oryginałem.

n1k0d3m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 23 maja 2017, 19:13

Re: Regeneracja koła pasowego - warsztat / zakład

Post autor: n1k0d3m » 27 sie 2020, 19:43

Dowiedz się w Olkuszu w poliuretanach. Znajomy mechanik zamawiał u nich jakieś elementy regenerowane i był zachwycony jakością.

Wysłane z mojego Nokia 9 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Regeneracja koła pasowego - warsztat / zakład

Post autor: Jam_Belfegor » 28 sie 2020, 9:32

Robią takie rzeczy ale nie ma nic o wywarzaniu zestawu po takiej robocie, napisałem do nich. Tylko tak Z Olkuszem trzeba liczyć ze cena będzie sroga. Ja do dziś pamiętam ile mi policzyli i to po negocjacjach za regenerację dwóch malutkich tulejek w wieszaku katalizatora.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Regeneracja koła pasowego - warsztat / zakład

Post autor: Jam_Belfegor » 13 paź 2020, 12:32

Ktoś coś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”