AutoDoc.pl i pochodne

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

AutoDoc.pl i pochodne

Post autor: Jam_Belfegor » 04 gru 2019, 17:34

Zakładam ten temat do tych którzy jeszcze nic nie kupowali na AutoDoc.pl (przez www czy aplikację na SF) i zastanawiają się. AutoDoc to Niemiecka firma, a przynajmniej zarejestrowana w Niemczech. Na wstępie pragnę przestrzec że zakupy na stronie tylko dla cierpliwych. Na kilka moich zamówień (a zamawiam tylko jak muszę, bo coś nie jest dostępne w polskich sklepach) czas realizacji wysyłki wahał się (od chwili wpłacenia) od 5 dni - ta była najszybsza aż do prawie miesiąca. 48h które gwarantuje AutoDoc - to jest MIT! Dwa w dwóch zamówieniach zdarzyło się że po zamówieniu i opłaceniu nagle okazywało się że jednak kilku cześci niema! Tak pomimo statusu "na magazynie" nigdy tam jej nie było. Konsultanci tłumaczą się głupio że producent im nie dosłał. To albo na magazynie albo u producenta... W takich wypadkach oferują wam zwrot środków lub przekazanie na jakiś wirtualny depozyt. Uwaga obsługa telefoniczna oraz mailowa - przemili przyjaciele ze wschodnim akcentem, z którymi rozmowa niekiedy bywa ciężka. Ja swoje, konsultantka powtarza swoje jak mantrę, jak by w ogóle nie rozumiała co do niej mówię... :D Wypłata środków z potworem ostrzegam nie trwa kilka dni. Wystarczy poczytać co ludzie piszą. W pierwszym zamówieniu podmienili mi również bez mojej wiedzy jedną z cześci na cześć firmy "Stark" czyli jakiś wirtualny twór wytwarzany w chinach stworzony prawdopodobnie na potrzeby właśnie AutoDoc i powiązanych. A propo powiązanych to firma ta tworzy sobie wirtualną konkrecję - lista sklepów powiązanych:

www.cześciauto24.pl
www.autoczesciexpert.pl
www.autoczescionline24.pl

do tylu doszedłem być może jest więcej, to tak defakto wszystko to samo. Żeby było zabawnie ci sami pracownicy w Polsce obsługują, i sami się już w tym gubią. Dochodzi to takich kuriozów że zamawiam w AutoDoc odpisuje mi Autoczesciexpert :lol: Adresy wszystkich spółek z Berlina zaś ulice praktycznie obok siebie - dziękuję wujku google. Prezesi zarządów >>> wschodnio brzmiące Nazwiska Vitalij, Alexiej .... :) a co ciekawe we wszystkich firmach za ochronę danych osobowych odpowiada pełnomocnik zewnętrzny:
firma BfbA GmbH
Pani Kathrin Maiwald
Eisenbahnstraße 109
14542 Werder (Havel)

Po samej budowie powyższych storn widać że coś jest na rzeczy, ta sama konstrukcja, te same narzędzia, uwaga identyczna polityka prywatności oraz regulamin Ctr+C - Ctr+V :P nawet te same błędy w tłumaczeniach.

Generalnie w wielkimi perturbacjami udało mi się zrealizować moje zamówienia, ale prawie z każdy był jakiś problem ( no dobra dwa poszły gładko... o dziwo :lol: ). Tak więc apel jak musicie korzystajcie z rozwagą. Zachowujcie korespondencję, róbcie prt scr'ny itp. I pamiętajcie firma nie jest polska więc, np.rzecznik praw konsumenta czy inne instytucje raczej wam nie pomogą. A jak przyjdzie do szarpania będziecie szarpać się z firmą, która ma siedzibę w Berlinie. Lepiej mieć to z tyłu głowy. Pisze to wam ku przestrodze. Jak macie jakieś podobne doświadczenia lub inne piszcie.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: AutoDoc.pl i pochodne

Post autor: marceli » 04 gru 2019, 20:57

Brałem przekaźnik kierunkowskazów do kappy od nich.Mieli najtaniej,hellę.

Poszło ok,było to jakiś czas temu już.Też skojarzyłem strony które podałeś są jakby "pokrewne".
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: AutoDoc.pl i pochodne

Post autor: Jam_Belfegor » 05 gru 2019, 8:48

A zapomniałem dodać że rabaty są rożne na www i w aplikacji na telefon. To taka moja obserwacja. Na telefonie było zawsze te -2 -3% taniej (wirtualny rabat był wyższy). Ja porównuje sobie ceny ze sklepem w którym biorę cześci i przeważnie wychodzi mi taniej w Polskim sklepie :) pomimo magicznego rabatu AutoDoc typu - 25%. Dodam też że cena jet płynna - bo uzależniona od kursu euro. Czasem może być tak że macie rabat -25% a wyższą cenę niż na rabacie -23%. Najkorzystniej brać gdy euro jest tanie i rabat duży (choć podejrzewam że jest on skorelowany zapewne z kursem - żeby w miarę dopasowywać się do rynku).

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: AutoDoc.pl i pochodne

Post autor: Jam_Belfegor » 05 gru 2019, 9:01

Tu taki mały przykładzik cenowy na panewkach do mojej Delty - stan na 05.12.2019
Panewka GLYCO 71-4157/4 wymiar: STD
https://autowanda.pl/czesc/panewka-korb ... =g&typ=2kf
AutoWanda: 69,9zł
https://www.autodoc.pl/glyco/99624
AutoDoc: 99,28zł z obecnym "rabatem" -23% he he dobra promocja :)

Awatar użytkownika
stefan67
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 183
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:03
Imię: Janusz
Lokalizacja: Lesko

Re: AutoDoc.pl i pochodne

Post autor: stefan67 » 05 gru 2019, 13:27

Kupowałem parę lat temu w Autodoc pompę paliwa do Kappy. Przyszła z Niemiec, zła niestety ( dobierane po VIN, błąd u nich ). Ale kasę za towar i wysyłkę zwrócili w miarę szybko, więc można powiedzieć, że OK.
Lancia Kappa 2.0 20V automat 1996 r.

Awatar użytkownika
miwis
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 666
Rejestracja: 24 lut 2010, 12:40
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: AutoDoc.pl i pochodne

Post autor: miwis » 06 kwie 2020, 11:36

Kupiłem u nich pompę wody do Montecarlo. Bałem się, że przyślą zwykłą pompę do Bety z mniejszym wirnikiem. Miło się rozczarowałem, przysłali taką jako trzeba, czyli taką jaka występuje w Becie z Volumexem i w Montecarlo. Czekałem 2 tygodnie na przesyłkę.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Włoszki jakie przytrafiły mi się w życiu:

Lancia Delta GT 1.6 i.e 1991
Alfa Romeo 33 1.7 16V 1991
Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2001
Lancia Y 1.2 8V LS Marie Claire 2001
Lancia Delta "III" 1.4 T-jet 150 KM Platino bi-colore 2009-jest
Lancia (Beta) Montecarlo S2 1981-jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”