Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
szałek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2012, 20:43
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: szałek » 04 wrz 2012, 15:22

Witam Wszystkich Użytkowników Lancii!!!

Nazywam się Sławomir Szałkowski i mam zaszczyt (a czasem nawet przyjemność) w ramach Fiat Auto Poland odpowiadać za sprzedaż Lancii w Polsce. Oprócz Lancii prowadzę także sprzedaż Jeepa.
W miniony weekend miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu Klubu i wciąż pozostaję pod ogromnym wrażeniem atmosfery, organizacji i zaangażowania uczestników w propagowanie Lancii w Polsce.

Z racji pełnionej funkcji myślę, że mam spore możliwości wpływu na "środowisko" dealerów ale też działu części w FAP i chciałbym zrobić coś co wszystkim przyniosłoby korzyści.

Moim marzeniem jest użytkowane przez Was Lancie były otoczone profesjonalną opieką poprzez autoryzowanych dealerów Lancia. Sieć dealerska liczy w tej chwili 30 stacji ( i wciąż rośnie!) i grzechem byłoby nie zachęcić dealerów aby się zajęli Waszymi samochodami. Jestem przekonany, że uda mi się wprowadzić specjalny program - dedykowany dla użytkowników zrzeszonych w klubie ale w tym celu muszę wiedzieć ile osób byłoby zainteresowanych skorzystaniem z usług autoryzowanej stacji. Być może część z Was to robi ale prawdopodobnie część z Was w ogóle nie bierze dealerów obawiając się np. wysokich kosztów serwisu. Ale tak jak wspomniałem - postaram się ten temat dopracować aby działał z korzyścią dla wszystkich.

Wyobrażam to sobie w sposób następujący:

1.Tworzymy listę zainteresowanych (nazwisko/mail/telefon/model/wersja/silnik/rocznik miasto/województwo).

2. Kontaktujemy się z dealerami gdzie jest największe skupisko użytkowników i wspólnie opracowujemy dla Was ofertę serwisową

3. Dealer zaprasza Was do skorzystania z usług swojej stacji

Na tym etapie bardzo trudno jest mówić o szczegółach oferty ale zapewniam, że zrobię wszystko aby była dla Was atrakcyjna.

W najgorszym razie, ryzykujecie tym, że nic się dla Was nie zmieni...


Poza pomysłem, nie mam pojęcia jak się do tego zabrać w jaki sposób zebrać wszystkich zainteresowanych w jednej obrabialnej formie.

Nie wiem czy niniejsze forum ma jakieś narzędzia które mogłyby temu pomóc. Może ktoś zna jakiś patent?


Moje namiary:
Sławomir Szałkowski tel 698 697 622

Będę wdzięczny za Wasze opinie na temat tego pomysłu i oczywiście za wsparcie!

P.S.
Też jestem szczęśliwym posiadaczem Lancii - Ypsilon 2012 1.3

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przedstawiciel Fiat Auto Poland w Lancia klub Polska

Post autor: stabraf » 04 wrz 2012, 15:35

: witaj : : yesyes : : witaj :

Witamy wśród pozytywnie zakręconych :D

Fajnie, że się podobała impreza - u nas tak zawsze choćby nie wiem co ;)

Co do zbierania listy zainteresowanych, to można np. puścić "spam" do wszystkich użytkowników forum i niech się ludziska deklarują ;)

Ja pewnie nie skorzystam, bo w Nowym Sączu nie ma salonu Lancii, chyba, że serwis Lancii obsługuje Fiat ?? A może planujecie otwarcie u nas salonu ?

Bardzo fajnie, że chce nam Pan pomóc : yesyes :

Zobaczymy jak z deklaracjami użytkowników.

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Przedstawiciel Fiat Auto Poland w Lancia klub Polska

Post autor: paśny » 04 wrz 2012, 15:45

Witamy ponownie Sławku
fap.JPG
proponuję wpisy modeli w tym temacie a jeżeli temat ruszy (w sensie, że będzie zainteresowanie), to resztę danych można zebrać... no jakoś tam. Póki co należałoby wysondować czy w ogóle będzie zainteresowanie.

Zacznę od siebie Lybra 1,6 2000r Warszawa.

PS. Jeżeli ktokolwiek uwieczniony na zdjęciu nie życzy sobie jego emisji tutaj, to proszę o PW / wpis i szybciutko je usunę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Viva la macchina

tommaverickzack
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2012, 7:23
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Przedstawiciel Fiat Auto Poland w Lancia klub Polska

Post autor: tommaverickzack » 04 wrz 2012, 16:03

Witam,
pomysł może być ciekawy
Lybra LX SW 2,4 JTD, 2002r., Jaworzno.

pozdrawiam
tommaverickzack
Lancia Lybra 2,4JTD LX SW

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Przedstawiciel Fiat Auto Poland w Lancia klub Polska

Post autor: bartek wroclaw » 04 wrz 2012, 16:18

Witamy Panie Sławku .
Temat dla mnie jak i mojej Tereski jak najbardziej wart uwagi wiec się pod nim podpisujemy : ok2 :
BartoszDobrowolski/bart.dobry(małpa)op.pl/662035652/LanciaThesis/2003/2.4JTD150KM/Wrocław/Dolnośląskie
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2012, 18:43 przez bartek wroclaw, łącznie zmieniany 2 razy.
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: Dudi » 04 wrz 2012, 16:41

No więc tak jak Sławek napisał chcemy przyłączyć się do tej akcji, bo nic do stracenia nie mamy, a do zyskania bardzo wiele. Myślę, że ten temat rozpocznie listę chętnych, tak więc proszę o wpisy posiadaczy Lancii w tym temacie.
Na jej podstawie za około 2-3 tygodnie powstanie baza danych w Excelu, na podstawie której określimy gdzie i z kim rozmawiać.
Oczywiście można te informacje wyciągnąć z bazy danych, ale interesuje nas też ile osób jest w tym momencie rzeczywiście posiadaczami Lancii.
Stosowny mailing również w niedługim czasie pójdzie do wszystkich userów.
Prosiłbym o wpisy merytoryczne (od innych wpisów jest temat w dziale Powitania), tj.:

imię i nazwisko/mail/telefon/model/silnik/wersja/rocznik/miasto/województwo

UWAGA: podawajcie maila w sposób jak ja poniżej (w celu ochrony przed skanowaniem spamerów).

Tak więc:

Tomasz Duda/dudi(małpa)lanciapolska.org/588299539/Lancia Lybra SW 1.9 JTD LX/2001/Stalowa Wola/podkarpackie
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

dawidson

Odp: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: dawidson » 04 wrz 2012, 17:07

Drogi panie Sławku!

To miłe gdy producent wychodzi naprzeciw miłośnikom marki. Jak do tej pory Lancia dość mocno zaniedbuje bardzo duże grono wielkich fanów. Od wielu lat jestem miłośnikiem marki, obecnie posiadam moją trzecią Lancię oraz zabytkowy model Fiata.

Pozwolę sobie pominąć grzeczności i przejdę do rzeczy.

Mówi Pan o "akcji serwisowej", chce nas Pan namówić do wizyt w sieci dilerskiej? Po co skoro do olbrzymiej części Lancii jeżdżących po naszych drogach producent nawet nie jest w stanie zapewnić podstawowych części eksploatacyjnych. Wizyta w serwisie przeważnie kończy się powrotem "z kwitkiem". Jeszcze gorzej gdy chodzi np o części karoseryjne.
Nie jeżdżę do ASO nie z powodu obaw o ceny - zwyczajnie wiem, że nie są w stanie mi pomóc.

Mógłby mi Pan wytłumaczyć jak to możliwe że inni producenci zapewniają części zamienne do swoich modeli i to nawet tych mających kilkanaście lat a Fiat nie jest w stanie tego zrobić dla modeli z końca lat '90?
Czy w opinii producenta ktoś kto 10 lat temu kupił jedno z aut Lancii teraz powinien oddać je na złom bo ma problem z tym aby dostać podstawowe części jak np amortyzatory czy termostat? Byłbym w stanie to zrozumieć gdyby chodziło o model nietypowy lub bardzo rzadki - ale tu chodzi o podstawowe modele z palety Lancii.

Kolejna sprawa to jakość usług w sieci dilerskiej. Zbyt często jest tak, że to ja muszę mówić mechanikowi jak trzeba daną część wymienić - w innym wypadku serwisant uczy się na moim samochodzie.

Proszę wybaczyć moje rozgoryczenie, ale smutna rzeczywistość jest taka, że do VW, BMW, Mercedesa czy Opla da się kupić bez problemu części zamienne nawet gdy chodzi o egzemplarz zsprzed 30 lat. W wypadku Lancii jest problem gdy chodzi o auto sprzed 10 lat.

Może więc zamiast pytać o to jakich modeli jest najwięcej powie Pan wprost które roczniki/modele mogą w ogóle zostać we wspomnianej akcji serwisowej zaproszone - to oszczędzi czas i nerwy tym którzy pewni wiary pojadę do ASO kupić części zamienne.

Z wyrazami szacunku
Dawid Majewski

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Odp: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: wujekp » 04 wrz 2012, 17:35

dawidson pisze:Drogi panie Sławku!

To miłe gdy producent wychodzi naprzeciw miłośnikom marki. Jak do tej pory Lancia dość mocno zaniedbuje bardzo duże grono wielkich fanów. Od wielu lat jestem miłośnikiem marki, obecnie posiadam moją trzecią Lancię oraz zabytkowy model Fiata.

Pozwolę sobie pominąć grzeczności i przejdę do rzeczy.

Mówi Pan o "akcji serwisowej", chce nas Pan namówić do wizyt w sieci dilerskiej? Po co skoro do olbrzymiej części Lancii jeżdżących po naszych drogach producent nawet nie jest w stanie zapewnić podstawowych części eksploatacyjnych.
Masz sporo racji, ale postarajmy się też zrozumieć drugą stronę. Sławek nie odpowiada za politykę Turynu, a AFAIK to ona przecież wyznacza politykę wobec części do Kappy czy Lybry, które nie były produkowane w Polsce. Ale z tego co wiem i tu być może coś da się zrobić (przynajmniej dla popularniejszych modeli). Dlatego jeśli pojawia się chęć zrobienia czegokolwiek, może postarajmy się od razu nie zakładać że się nie da, zbierzmy faktycznie dane o osobach, które mogłyby być potencjalnie zainteresowane (a i dla nas w Klubie aktualne informacje o modelach mogą być interesujące) i zobaczymy czy coś się da zrobić. Ja się bardzo cieszę, że ktoś z "góry" myśli o współpracy z Klubem więc nie zniechęcajmy się nawzajem na początku. A co z tego wyjdzie - zobaczymy ... spróbować warto.

Ja się wpisuję, Wy również się wpisujcie i tak jak pisał Tomek potem to zbierzemy do kupy. A jeśli ktoś nie chce podawać danych publicznie to niech je prześle do mnie lub Dudiego mailem.

Piotr Wójtowicz/wujekp(małpa)lanciapolska.org/663 888 201/Lancia Kappa/2.0T 20v/1999/Kraków/małopolskie
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2012, 13:01 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wstawiłem (małpa) zamiast @
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

dawidson

Odp: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: dawidson » 04 wrz 2012, 18:09

Dawid Majewski/dejv667(małpa)gmail.com/004915111514336/Lancia Delta HPE HF/2,0 16vT/1999/Nowy Sącz/Małopolskie

W każdym razie nie ukrywam, że jestem sceptycznie nastawiony.

"... I guess it's just the way I'm wired."
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2012, 13:02 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wstawiłem (małpa) zamiast @

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: MacioBA » 04 wrz 2012, 18:18

A ja z entuzjazmem do takich akcji podchodzę. W ASO Fiata w Rybniku i w Żorach jest kilku miłośników marki i z nimi fajnie się współpracuje, jednakowoż jest to cząstka załogi bo pozostała jest raczej beznamiętnie przywiązana do logo Lancii... ale to nie w tym rzecz...

Maciej Łukomski/maciek(małpa)rybnet.pl/665630365/Lancia Kappa/3.0 V6/1999/Rybnik/śląskie
/Lancia Lybra SW/1.9 JTD/2000/

...nie wiem czy poprawnie, ale drugim wierszu wpisałem po prostu drugi samochód :)

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Odp: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: Lukasz_TG » 04 wrz 2012, 18:49

dawidson pisze:Drogi panie Sławku!

To miłe gdy producent wychodzi naprzeciw miłośnikom marki. Jak do tej pory Lancia dość mocno zaniedbuje bardzo duże grono wielkich fanów. Od wielu lat jestem miłośnikiem marki, obecnie posiadam moją trzecią Lancię oraz zabytkowy model Fiata.

Pozwolę sobie pominąć grzeczności i przejdę do rzeczy.

Mówi Pan o "akcji serwisowej", chce nas Pan namówić do wizyt w sieci dilerskiej? Po co skoro do olbrzymiej części Lancii jeżdżących po naszych drogach producent nawet nie jest w stanie zapewnić podstawowych części eksploatacyjnych. Wizyta w serwisie przeważnie kończy się powrotem "z kwitkiem". Jeszcze gorzej gdy chodzi np o części karoseryjne.
Nie jeżdżę do ASO nie z powodu obaw o ceny - zwyczajnie wiem, że nie są w stanie mi pomóc.

Mógłby mi Pan wytłumaczyć jak to możliwe że inni producenci zapewniają części zamienne do swoich modeli i to nawet tych mających kilkanaście lat a Fiat nie jest w stanie tego zrobić dla modeli z końca lat '90?
Czy w opinii producenta ktoś kto 10 lat temu kupił jedno z aut Lancii teraz powinien oddać je na złom bo ma problem z tym aby dostać podstawowe części jak np amortyzatory czy termostat? Byłbym w stanie to zrozumieć gdyby chodziło o model nietypowy lub bardzo rzadki - ale tu chodzi o podstawowe modele z palety Lancii.

Kolejna sprawa to jakość usług w sieci dilerskiej. Zbyt często jest tak, że to ja muszę mówić mechanikowi jak trzeba daną część wymienić - w innym wypadku serwisant uczy się na moim samochodzie.

Proszę wybaczyć moje rozgoryczenie, ale smutna rzeczywistość jest taka, że do VW, BMW, Mercedesa czy Opla da się kupić bez problemu części zamienne nawet gdy chodzi o egzemplarz zsprzed 30 lat. W wypadku Lancii jest problem gdy chodzi o auto sprzed 10 lat.

Może więc zamiast pytać o to jakich modeli jest najwięcej powie Pan wprost które roczniki/modele mogą w ogóle zostać we wspomnianej akcji serwisowej zaproszone - to oszczędzi czas i nerwy tym którzy pewni wiary pojadę do ASO kupić części zamienne.

Z wyrazami szacunku
Dawid Majewski

"... I guess it's just the way I'm wired."
Raczej nie jest to polityka Turynu a samego FAP w Regensburgu mają praktycznie wszystko i to do takich rodzynków jak Thema 16VT, czy Fiat Coupe 16VT.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11973
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: topcio » 04 wrz 2012, 19:00

Marcin Lipert / marcinlipert(małpa)wp.pl / Kappa Coupe 20VT 1999 / Lublin
Marcin Lipert / marcinlipert(małpa)wp.pl / Fulvia Coupe 1.3 1972 (wszelkie części eksploatacyjne mile widziane :) ) / Lublin
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

pääkäyttäjä

Re: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: pääkäyttäjä » 04 wrz 2012, 19:15

W zasadzie, co mi szkodzi...

Damian Podeszwa/damian.podeszwa(ZAVINÁČ)e-zabrze.pl/513969947/Lybra SW LX/1.8/2001/Zabrze/śląskie

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7280
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Odp: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: faraon » 04 wrz 2012, 19:17

dawidson pisze:W każdym razie nie ukrywam, że jestem sceptycznie nastawiony.
Byc może NIE (=sceptycznie; nie da się; mechanicy do d : cenzura : y; etc.) jest zdaniem prawdziwym, ale .... nie mówmy że dziecko jest brzydkie i kulawe. Pozwólmy mu się najpierw wyjść na świat, a potem będziemy oceniać jego urodę. Mówiąc w tych kategoriach - po to są kliniki upiększające urodę, żeby być lepszym, ładniejszym ...

Pracowałem kilka lat w strukturach FIAT-a, wiem jak to jest jak się coś wprowadza "na siłę" i bez przekonania. Wtedy efekt jest mierny lub mizerny. Tu inicjatywa ma wyjść od nas, od pasjonatów, a Sławek ma nam tylko albo AŻ :!: :!: pomóc. W tym upatruję pozytywnej strony realizacji pomysłu i wierzę w niego. Większe doświadczenie w naprawach naszych aut mogą mieć ci dealerzy Fiata, którzy nie weszli w dealerkę Lancii po fuzji z Chryslerem. Ci dealerzy, dla których Lancia jest nowym produktem (także serwisowym) wg mnie nie dadzą rady w naprawach star- /-ych; -szych/ aut. Ja często serwisuję auto u dealera, który nigdy nie miał autoryzacji lancii. Pojazdy są w wielu elementach "podobne", i kumaty mechanik "da radę".

Jako głos w dyskusji - wskazówka. Kiepsko jest z częściami, ale na allegro pokazują się nówki sztuki - oryginały, wykupywane poprzez znajomości od dealerów za śmieszne pieniądze. Nasze Lancie to jeszcze produkt 100 % włoski, żeby zabezpieczyć części, może by "zaprzągł" do pracy dział części zamiennych w B-B (zwany często w slangu fiatowców jako Królestwo Pana M.) i zebrał wirtualnie (a mają takie możliwości) - to byłaby dobra akcja. Takie części są też w innych krajach. Wiem :) My z tego wirtualnego magazynu skorzystamy z pożytkiem dla naszych samochodów a dla nie zysku w odsprzedaży.

A teraz do meritum:
AndrzejKrysa/faraonsw(małpa)gmail.com/601651796/LanciaKappaSW/2,0/1997/StalowaWola/podkarpackie
AndrzejKrysa/faraonsw(małpa)gmail.com/601651796/LanciaKappaCoupe/3,0V6automat/1997/StalowaWola/podkarpackie
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Wspólna akcja Lancia Klub Polska + Fiat Auto Poland

Post autor: Rutuś » 04 wrz 2012, 19:33

Może będzie lepiej?

Leszek Rutkowski/rutkowski_l(małpa)wp.pl/603 640 911/Lancia Lybra SW 1.9 JTD/2003/Warszawa/mazowieckie
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”