Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów
viwaldo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 53
Rejestracja: 23 paź 2009, 11:48
Lokalizacja: Szczecin

Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: viwaldo » 10 paź 2011, 19:45

Witam
Chciałbym opisać moje perypetie z w/w sklepem. Czytając forum spotkałem się z pozytywnymi opiniami na Ich temat, może mieli więcej szczęścia niż ja :)
Początek zaczynał się niewinnie, przytulenie się przodu mojej lancii do naprawdę niewielkiego drzewka. Poskutkowało to lekkim połamaniem zderzaka i pognieceniem belki która spina od przodu podłużnicę. Ochoczo zacząłem przeszukiwać net w poszukiwaniu belki/pasa czy jak to jeszcze inaczej nazywają :). Niestety natrafiłem na Lancia Części Jaworzno, cóż nie każdy ma szczęście :) Zamówiłem u nich belkę i przy okazji plastik bagażnika jak wiadomo lubi się łamać. Wysłałem kasę, a że dobry ze mnie człek i nie lubię ludziom robić niepotrzebnych kosztów nie licytowałem. Liczyłem na ludzką uczciwość ale rachunek prawdopodobieństwa jest nieubłagany. W końcu musiałem trafić na kłamców i kanciarzy. dzień po wysłaniu kasy okazało się że mechanik, u którego autko zostawiłem, uwolni mnie za dobre pieniądze od kłopotu naprawy. Kupił ode mnie samochód, powiedział że belkę sobie wyprostuje i nie będzie mu potrzebna. Więc dzwonię do sklepu, mówię jak jest na co dostaję info " nie ma problemu pieniądze odeślemy" mija tydzień...jak można się domyślić nic się nie dzieje. Wysyłam maila i w dobrym humorze jadę sobie na tygodniowy spływ. Na spływie.....ale to nie ta historia :). Po powrocie oczywiście zwrotu nie ma, piszę kolejnego maila. Po kilku dniach znowu dzwonię rozmawiam z szefem. Mówi że właśnie odpisuje na maila i kasę odeśle byle podać date i kto przelewał pieniądze. Oczywiście jak się można domyślić kłamał, odpowiedzi na malia brak, dzwonię jeszcze raz i po raz kolejny dostaję zapewnienie że pieniądze odeślą. To było w sierpniu, jest to najdłużej idący przelew w historii bankowości. Ale co tam ja te niespełna 250 pln przeżyję, ta marna firma się nie wzbogaci, a czytając to może kilka osób się zastanowi nad kupowaniem czegokolwiek u Nich. Ciekawe czy samochody które sprzedają tak samo naprawiają przed sprzedażą jak obiecują.
To by było na tyle, na pocieszenie to po raz drugi sobie kupiłem lybrę. Następny będzie thesis :)
lybra 2.4 jtd sw błękitna strzała

Rafako

Re: Historyjka o sklepia Lancia Części Jaworzno

Post autor: Rafako » 10 paź 2011, 19:57

viwaldo pisze:Następny będzie thesis :)
Oby nie od Lanci Części Jaworzno :D :nono:
BTW, patrząc na ich aukcje na allegro, zawsze na myśl przychodzi mi słowo: "ździercy" (np. używana poduszka pod silnik jest droższa od nowej w ASO ;) ). Po przeczytaniu Twojej historii, będę już zawsze kojarzyl ich z dwoma słowami: nie dosyć, że "ździercy", to jeszcze "buraki"...
Przykre...
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Aroniaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 17 lut 2008, 0:00
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Olkusz

Re: Historyjka o sklepia Lancia Części Jaworzno

Post autor: Aroniaa » 10 paź 2011, 20:11

a no a no historyjka ciekawa..
ja tez raz zbłądziłem na swojej drodze i zajechałem do Jaworzna ze swoim autem.
Auto stało ponad 3 tygodnie po czym odebrałem je w jeszcze gorszym stanie niż byłą... niestety w żaden sposób nie mogę tego udowodnić ale zostały zamienione wałki w moim aucie... chyba ze przez te trzy tygodnie auto przejechało ze 200tysiecy i wałki po prostu się zużyły mało prawdopodobne.. powiem krótko zajechałem na regeneracje turbiny która niby została zregenerowane. ...auto które odebrałem ledwo jechało co ciekawe w aucie został przecięty kabel od świec (i niby na przeciętym kablu już przyjechałem) .. wkręcone zostały inne świecie niż miałem... (przypominam ze auto przyjechało z padającym turbem wiec po cholerę ktoś zaglądał do świeć..). po założeniu dobrych kabli okazało się ze przyczyna słabego auta nie był przecięty kabel jak to oni twierdzili... lecz wałki których nawet nie dało się napawać...
odradzam jakie kolwiek wizyty w Jaworznie nawet na dolanie płynu do spryskiwaczy.
A partaczy pozdrawiam i życzę z całego serca rychłego zamknięcia budy zwanej warsztatem. Lancia Części Jaworzno...!!

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Historyjka o sklepia Lancia Części Jaworzno

Post autor: brygadzista1 » 10 paź 2011, 20:15

Ja dzisiaj tez stalem sie ofiarą oszustwa. Zamowiony przedmiot z allegro nie doszedl przez miesiac. Odzewu brak kasy tez brak. Zawsze sprawdzam komentarze i stwierdzilem ze 600 pozytywow i 2 negatywy to dobry wynik. A tu sru... Dzisiaj z ciekawosci zajrzalem jeszcze na konto goscia i co? Konto zablokowane a 15 ostatnich komentarzy negatywy. Koles zniknal i nie tylko mnie zrobil w bambuko. 30 zl przezyje ale kanciarzy dzisiaj nie brakuje
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: bufi » 10 paź 2011, 22:56

Mnie razu pewnego w chłopaki z Jaworzna tak kasowali błąd świecącej się poduszki w Lybrze że wymontowali mi kurtynę boczną brudząc paskudnie tapicerkę , następnie wiadome nitro na szmatę i czyścimy plamę , a tu zonk okazało się że wtyczka jest w bagażniku za zaślepką do tego stworzoną :lol: aaa no i z nieprawidłową wkładką musiałem do nich dymać drugi raz na podmiankę . Tyle z moich doświadczeń :lol:

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: paśny » 10 paź 2011, 23:26

Zabłądziłem raz na ich aukcję allegro (zacisk tylny). Zadzwoniłem i zapytałem również o inne graty. Powiedzieli, że są i żaby napisać maila co potrzebne i do jakiego auta. Minęło ze dwa miesiące i odpowiedzi nadal brak. Bez komentarza.
Viva la macchina

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: tomek » 11 paź 2011, 8:53

paśny pisze: Minęło ze dwa miesiące i odpowiedzi nadal brak.
Piotrek, z tego co czytałem powyżej powinieneś się cieszyć :)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: paśny » 11 paź 2011, 9:36

: rotfl : No raczej.
Viva la macchina

Awatar użytkownika
Dalton666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 14 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: Dalton666 » 11 paź 2011, 15:01

Witam
Moze lepiej wysłac tam policje moze to jakas dziupla :)

Awatar użytkownika
bartek wroclaw
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:13
Imię: ???
Lokalizacja: Twierdza Wrocław

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: bartek wroclaw » 29 mar 2012, 11:18

A ja od nich auto kupiłem :-( o ja głupi ....
THESIS 03' 2.4 JTD EMBLEMA 150 kucyków + CHiP
DMD>>>DieselMusiDymić
JEST DYM >>> JEST MOC
Tel.662035652
Myjnia Stary Browar Zakrzów . Zapraszam

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: tomek » 29 mar 2012, 12:36

Nie przejmuj się na zapas. Kupując auto widziałeś stan, sprawdziłeś z grubsza wszystko. Jeżeli jesteś zadowolony z zakupu to się ciesz :)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: Heathen » 29 mar 2012, 13:46

bartek wroclaw pisze:A ja od nich auto kupiłem :-( o ja głupi ....
No to będziesz miał zniżkę na serwis :lol: :lol: :lol:
QV...soon:)

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: michal1045 » 29 mar 2012, 21:07

bartek wroclaw pisze:A ja od nich auto kupiłem :-( o ja głupi ....
Na szczęście na auta od nich nikt nie narzekał :!:
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: Ricardus » 29 mar 2012, 23:22

No to ja opiszę swoją historię zakupu przez Allegro lampy lewej do Lybry. Inny sklep ale problemy podobne.
13 marca dokonałem zakupu za pobraniem lampy od sprzedawcy AUTO CZESCI Prowadzony przez: FOXI312
Oczywiście po wcześniejszym potwierdzeniu stanu lampy. Przesyłka przyszła owszem bardzo szybko, ale niestety zamiast lampy lewej w paczce była lampa prawa. Myślę sobie, pomyłki się zdarzają. Dzwonie pod podany nr. i bardzo miła Pani przeprasza za zaistniałą sytuację i obiecuję w następny dzień wysłać prawidłową lampę. Uzgodniliśmy, że jak tylko przesyłka do mnie dotrze natychmiast odsyłam pomyloną paczkę. Po kilku dniach przesyłka nie doszła do mnie, więc dzwonię do Pani i ta potwierdza, że lampa została wysłana, ponowny telefon i ponowne potwierdzenie, że towar wysłany. Zaniepokoiłem się i poprosiłem o przesłanie potwierdzenia nadania przesyłki, znowu usłyszałem, że dziś dostanę potwierdzenie wysyłki i od tej pory Pani przestała odbierać telefon. Napisałem wiadomość, w której grzecznie acz stanowczo poprosiłem o wyjaśnienia. Zadzwoniłem z innego numeru tel. Pani odebrała i przyznała, że paczka nie została wysłana. Zresztą strasznie oburzona treścią mojej wiadomości (napisałem, że podejmę kroki prawne) odpisała, że wysyła lampę i jak chcę to niech odbieram a jak nie chcę to niech nie odbieram. Lampa dojechała. Już zaczynam ją rozpakowywać a kurier do mnie, że mam zapłacić kolejne pobranie. Nie byłem na to przygotowany, więc paczki nie przyjąłem. Po kontakcie z Moją ulubioną sprzedawczynią usłyszałem, że pewnie ktoś przez pomyłkę wysłał mi za pobraniem drugą lampę. Napisałem kolejną wiadomość o odstąpieniu od umowy. Wysłałem za pobraniem paczkę i czekałem na zwrot gotówki. Jakie było moje zdziwienie, kiedy sprawdziłem na stronie poczty, że przesyłka nie została odebrana. Dwa awiza i dupcia blada. No to poinformowałem Panią, że składam doniesienie na policję o wyłudzeni. Pani strasznie oburzona, że jakim prawem ja ją posądzam i ona przesyłkę z poczty odbierze. Dałem jej szansę do końca tygodnia. Zobaczę, co z tego wyjdzie. Jeśli łaskawa Pani przeczyta ten tekst i będzie chciała polemizować, to musze napisać, że posiadam całą korespondencję oraz nagrania z rozmów, które potwierdzają wyżej opisaną historię. Ze swojej strony ostrzegam przed tym sprzedawcą FOXI312 http://allegro.pl/show_user.php?uid=175 ... _recvd_all

Przemic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Historyjka o sklepie Lancia Części Jaworzno

Post autor: Przemic » 30 mar 2012, 10:48

michal1045 pisze:
bartek wroclaw pisze:A ja od nich auto kupiłem :-( o ja głupi ....
Na szczęście na auta od nich nikt nie narzekał :!:
Kupiłem od nich Kappę, 5 lat temu jeszcze jako od klubowicza, mówiąc wprost nakłamali w ogłoszeniu i przy oględzinach a szczytem było że ktoś kto handluje częściami pozakładał niewłaściwe (np. nie taka uszczelka pod głowicą) itp, a samochód znali bo to było ich auto
Citroen C5 II 2,0 HDi Break BVA6
była Lancia Kappa 20VT

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”