Serwis w Krakowie po raz n-ty

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: cvahoo » 01 wrz 2012, 15:46

Mogę polecić DMK auto service (należą do Q-Service) na balickiej 100, wcześniej zakład mieścił sie Na Błonie 7a.
Po niezbyt dobrych wrażeniach z Saskiej trafiłem do nich i w zasadzie jeszcze mi niczym nie podpadli ;)

Wydaje mi sie że ceny mają w porządku, wystawiają rachunek.
Od jakiegoś roku razem z kolegą serwisujemy u nich dwie lybry.

Aktualnie szukam blacharza/lakiernika który zająłby sie progiem, bo od spodu (miejsce na lewarek) ostro rdzewieje - są już spore dziury i trzeba coś z tym zrobić.
Szukam także dobrej myjni, w której mogłbym oddać alcantare do wyprania.

kwasik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2013, 19:14
Imię: Jacek
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: kwasik » 08 paź 2013, 21:46

blacharz/lakiernik i niech was strona nie zmyli.

Moja Lucy stoi już pod domem, a ponieważ kupiłem ją w komisie (CarOutlet), to zastanawiałem się nad obiektywnym mechanikiem i wszystko wskazuje na to, że skorzystam z oferty BS Nodzyński. Słyszałem również, że na Bieżanowie (Barbary 9) jest dobry serwis ASO Fiat, ale mogą to być tylko pogłoski.

EDIT: Jednak zdecyduję się na Mogilany, mam nadzieję, że obędzie się bez rozczarowań. Do zrobienia m.in.:
-Rozrząd (komplet)
-Olej 10w40 (proponują texaco z beczki, będzie dobry?) + wszelakie filtry
-Sprzęgło + wyciek z okolic skrzyni.
Wstępna cena robocizna z częściami w okolicy 2100.

death knight
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: death knight » 17 paź 2013, 0:06

Ja Mogilan nie polecam. Żyła jest droższy nawet od aso, a poza tym mój kapiszon po jego remontach chodzi gorzej niż przed, a naprawa polega na tym, że wymienia części jak leci, czyli albo się uda albo nie uda. W każdym bądź razie jeszcze raz odradzam mogilany, szkoda Twojego czasu, pieniędzy i nerwów.
Pozdrawiam

kwasik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2013, 19:14
Imię: Jacek
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: kwasik » 17 paź 2013, 15:38

Zobowiązali się zrobić to dobrze, więc będę trzymał ich za słowo, ale dzięki za ostrzeżenie.

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: MICHO » 17 paź 2013, 18:41

kwasik pisze:Zobowiązali się zrobić to dobrze
A wyobrażasz sobie żeby ktoś Ci powiedział "zrobię to źle" ?
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
keram11
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 375
Rejestracja: 21 wrz 2009, 12:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Tenczynek/Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: keram11 » 17 paź 2013, 20:16

Jak masz jechać do Mogilan to możesz też do Olkusza do Sławka. Nie mogę nic złego od siebie rzec o Mogilanach bo nigdy tam nie byłem, ale u Sławka byłem kilka razy
i oprócz tego,że ciągle jest zajęty to nie mam złego słowa na niego
Lybra 1.9 JTD 139 KM :-)

kwasik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 03 paź 2013, 19:14
Imię: Jacek
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: kwasik » 19 paź 2013, 19:30

Nie wyobrażam sobie ;-)

Awatar użytkownika
cocoon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 739
Rejestracja: 03 kwie 2009, 20:53
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: cocoon » 19 paź 2013, 20:53

cocoon pisze:Ja powtórzę co napisałem w innym wątku:Odświerzę trochę temat polecanych warsztatów w Krakowie. Jeżdżę do nich już z 3 autem i nigdy nie mieli żadnej wtopy.Jak nie wiedzą to się do tego przyznają albo się nauczą i zrobią.Robią wszystkie auta w miarę skromnych warunków lokalowych .Lancia nie jest im obca jako że wcześniej pracowali w Fiacie.Części są w stanie załatwić wszystkie jeżeli są dostępne.Robią wszystko, łącznie z poprawkami blacharskimi,tłumikami itp.Ceny części i robocizny naprawdę przyjazne dla kieszeni i najważniejsze że robią jak dla siebie Edward Skrzelowski Kraków ul.Działkowa 15 tel. 607102025. To taka uliczka równoległa do Bieżanowskiej.Zniżka na Kartę Klubową raczej nie potrzebna
I tego będę się trzymał :D

Zmiana adresu :D
CROMA 1,9 JTDM 150 KM 272/B AVORIO VANITOSO VR.z wirusem
FREEMONT URBAN 2.0 JTDM2 automat 170 KM (narazie)
była : Kappa 2,4 JTD 616A GRIGIO URANO z jeszcze nowszym wirusem :)
>wojtekr3@interia.pl 600 227 557
Idiotów na świecie nie ma wcale tak wielu. Są tylko bardzo dobrze rozstawieni

Awatar użytkownika
misiopotam
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 28 kwie 2019, 15:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: misiopotam » 26 sie 2019, 16:52

Cześć i czołem!
Nie wiecie może, kto w Krakowie ogarnie na szybko problem ze sprężarką klimatyzacji w Delcie II (nie załącza się ale raczej jest sprawna, układ szczelny, czynnik jest)? Chciałbym to zrobić w tym tygodniu, ale większość warsztatów albo nie odbiera, albo nie robią takich rzeczy, albo terminy na 5 września lub później. A 2 września mam oddać auto do tapicera, więc zostało mało czasu. Umówiłem się na środę rano na Saską 4, ale opinie o tym warsztacie w wątku nie zachęcają. Macie jakieś pomysły?
Kot musi być albo żywy, albo martwy. Nie ma innej możliwości, nie można go zaobserwować jednocześnie trochę żywego i trochę martwego. Dlaczego? Rzetelna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie wiadomo.

Delta II 1.6 16v

Awatar użytkownika
pietrek125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2850
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:59
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: pietrek125 » 26 sie 2019, 21:04

Lancia Thesis może nie jest zbyt szybka, ale za to dużo pali...

Były:
Fiat 1300 (116A) 1962r (1.3 OHV R4)
Fiat 125S (125B) 1969r (1.6 DOHC R4)
FSO 125p (115D) 1990r (2.0ie DOHC R4)
Fiat Marea Weekend ELX ST.Moritz (185) 2002r (1.9JTD)

Są:
Lancia Thesis EMBLEMA ACC (841) 2002r (3.0 V6)
Fiat Marea Weekend HLX Tour de France (185) 2001r (2.4 R5)
Fiat 125S (125B) 1971r (1.6 DOHC R4)
Lada 1500s (21061) 1981r (1.6 DOHC R4)
Skoda Octavia II Tour (1Z5) 2012r (2.5 R5)
Suzuki Grand Vitara (TE) 2014r. (2.4 R4)

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2064
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: Jam_Belfegor » 27 sie 2019, 10:16

Jak wyżej, szwagier robił u nich klimę i bez zarzutu. Usterka dość nietypowa bo pękło coś w instalacji i wylał się do kabiny cały czynnik chłodzący (Na-domiar tego jeszcze podczas jazdy i praktycznie pod nogi kierowcy).

Awatar użytkownika
misiopotam
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 28 kwie 2019, 15:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: misiopotam » 27 sie 2019, 12:18

Dzięki bardzo :) Dodzwoniłem się, niestety terminy na połowę września. Spróbuję, na tej Saskiej, a nuż im się uda to naprawić. Może od 2012 roku coś się u nich poprawiło, a w końcu reklamują się jako specjaliści od włoszczyzny.
Kot musi być albo żywy, albo martwy. Nie ma innej możliwości, nie można go zaobserwować jednocześnie trochę żywego i trochę martwego. Dlaczego? Rzetelna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie wiadomo.

Delta II 1.6 16v

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2064
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: Jam_Belfegor » 27 sie 2019, 13:22

misiopotam pisze: 26 sie 2019, 16:52 Umówiłem się na środę rano na Saską 4, ale opinie o tym warsztacie w wątku nie zachęcają. Macie jakieś pomysły?
Powiedz mi skoro wiele osób psioczy na ta Saką po co się tam pchać, mało to serwisów w Krakowie i okolicy.

Też słyszałem coś o serwisie włoszczyzny na Bieżanowie (Barbary 9) http://www.fiatserwis.com.pl/kontakt.html chwalą się że mają "obcykaną" włoszczyznę. Niby też współpracują z innymi forami - jak ktoś był u nich podzielcie się proszę opinią.

Ja swego czasu włoszczyznę robiłem na Dobrego Pasterza - zakład przenieśli obok Magazynów Archiwum Krakowskiego i robią pod szyldem R7 Serwis.
https://www.r7serwis.pl/contact.html
Generalnie nie zawalili żadnej roboty. Co było do zrobienia zrobili i nie było potem jakiś "dziwnych usterek" przy okazji, ani jazdy na poprawki. Robili różne rzeczy od pierdół eksploatacyjnych, po naprawę skrzyni b. wymianę sprzęgła, przeguby, geometria, rozrządy itd. Nawet dość nietypowe sprawy jak dorabianie opasek baku (tu trochę się nie popisali - bo potem naprawiałem po nich. Robotę zrobili i ok. , pewnie parę lat by to wytrzymało, ale było zrobione porostu jak dla mnie zbyt niechlujnie.) Jedynie co to nie robili mi żadnej grubszej roboty z silnikiem typu remont (choć pod wałkiem grzebali bo robili regulację luzów, jeszcze na płytkach jak to w starej włoszczyźnie lubi bywać). Warsztat sprawia średnie wrażenie, głównie z tytułu tego gdzie jest położony. W środku też nie ma szału. Robotę robią poprawnie, niemniej bez fajerwerków. Nie było tu jakiegoś pozytywnego zaskoczenia na plus, jak miałem w innym serwisie (tyle że Francuzów) że po robocie w zawieszaniu, piasty były zabezpieczone przed nałożeniem koła, nadkola umyte, śrubki zakonserwowane czy takie detale jak folia na kierownicy, pokrowce na blacharę by nie obić klientowi auta, śrubki dolnej osłony powymieniane wszystkie na nowe w ramach usługi choć nie musieli (cena była jak ustaliliśmy przed robotą), w warsztacie schludnie, względny porządek (wiadomo podczas roboty porozkładane narzędzia i części, ale było naprawdę czysto jak na warsztat, założyli nową książeczkę serwisową, gdzie wszystko wpisane - szczegółowo jaka robota i jakie części itp. takie niby pierdoły, ale robi pozytywne wrażenie. Oczywiście główna robota wykonana w pełni prawidłowo. W R7 Robili mi też jedno auto służbowe i też wszystko ok. choć powiem, nie udało im się do końca ustawić geometrii, niemniej uczciwie powiedzieli że nie ma 100% efektu, taki jaki powinien być, ale była tego przyczyna. Auto miało jakąś "przygodę zwieszeniową" (być możne większa dziura lub jakaś kolizja, w której udział brało któreś z kół) i elementy zawieszenia nie są na swojej pozycji. Co mogli przestawili, ale jeśli miało by być jak książka pisze trzeba było by zdemontować sanki i mierzyć - prostować, ewentualnie kupić drugie na podmianę. Ponieważ po naprawie auto prowadziło się już poprawnie (jechało prosto, nie gubiło toru jazdy, nie darło opon przednich jak przed ustawieniem geometrii), decyzją byłego szefa tak zostało. Szwagier też do nich jeździ ze swoim germańskim "Pastuchem" (czyli Passatem B7 :lol: ) auto w miarę świeże, dość pokombinowane, bo napakowane elektryką do tego dwu-masa, i DPF obowiązkowo na pokładzie. Ostatnio poleciał komplet sprzęgła z dwu-masa, rozrząd i pełna eksploatacja typu filtry, płyny ustrojowe, klocuchy - tarcze. Generalnie nie chce nikogo polecać bo potem będzie że poleciłem a komuś coś partolą, ale dzielę się z wami swoimi wrażeniami na temat tego konkretnego warsztatu.

A od siebie dodam zapytanie:
ja z kolei szukam dobrego blacharza i lakiernika z okolic Krakowa, który nie sknoci roboty, tylko położy ładnie lakier na lata (nie mylić z "do lata" :P ) a nie do pierwszego słoneczka, gdzie cały klar zlezie bo się nie pilnowało proporcji albo interwałów czasowych przy schnięciu.

Szukam też dobrego tapicera samochodowego który poradzi sobie z fotelami RECARO i alcantarą.

Aaaa... dodam jeszcze że inny warsztat pod tym samym szyldem ale na ul. LEA zbiera ostre cięgi za spartolone roboty, więc nigdy nie należny patrzeć na powiedzmy markę warsztatów (R7, PROFIAUTO itp.) a na sam warsztat i pracujących w nim ludzi, bo jak widać warsztat warsztatowi nierówny.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2019, 13:37 przez Jam_Belfegor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiopotam
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 28 kwie 2019, 15:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: misiopotam » 27 sie 2019, 13:36

Jam_Belfegor pisze: 27 sie 2019, 13:22 Powiedz mi skoro wiele osób psioczy na ta Saką po co się tam pchać, mało to serwisów w Krakowie i okolicy.
A po to, jak napisałem wyżej, że zależy mi na tym, żeby zrobić to przed poniedziałkiem, a oni jako jedyni zgodzili się zerknąć na to w tym tygodniu. Ale dlatego pytam tu o inne wyjścia. Niestety prawie wszyscy do których się dodzwoniłem, są zajęci na przynajmniej 10-15 dni do przodu.
Kot musi być albo żywy, albo martwy. Nie ma innej możliwości, nie można go zaobserwować jednocześnie trochę żywego i trochę martwego. Dlaczego? Rzetelna odpowiedź na to pytanie brzmi: nie wiadomo.

Delta II 1.6 16v

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2064
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis w Krakowie po raz n-ty

Post autor: Jam_Belfegor » 27 sie 2019, 13:40

Generalnie długie kolejki w warsztacie świadczą też o samym warsztacie. Do dobrego warsztatu praktycznie nigdy nie dostajesz się jak to mówią z "buta" tylko są terminy. Jak coś podziel się opinią jak z kolei ciebie obsłużyli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”