Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
bart1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 16 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: bart1 » 13 lut 2010, 17:09

Cześć
Mam trudny temat do rozważenia :roll:
Mój kolega ma do sprzedania Kapiszona 2.4 przebieg ok 350 tyś benzyna 95 rok jeśli dobrze pamiętam .
Miałem możliwość jazdy i oględzin Kappy to co udało mi się na szybko i po ciemku :) zauważyć:
1 Stan blacharski jak na Kappę kiepski Skorodowane tylne nadkola na 100 % były robione i to kiepsko.
2 Hamulców z tyłu brak, ręczny stoi (jak się zaciągnie to blokuje i nie odpuszcza)
3 Błąd ABS świeci się.
4 Tu nie wiem o co chodzi bo podczas dodawania gazu (czuć takie poruszenie do przodu i do tyłu drążka zmiany biegów)
5 Szyba pasażera nie domyka się do końca.
6 założona instalacja gazowa ale niestety drugiej gen reduktor LOVATO tyle widziałem :)
7 Parę błędów w info center : (silnik pewnie przez gaz) i żarówki jeszce cos tam wypisywało tylko nie pamiętam co :)
8 lekkie falowanie obrotów na gazie silnik pracuje ok tak na moje ucho ;)
9 głośno pracująca dmuchawa ogrzewania

A teraz najważniejsze mogę ją kupić za 2 tys. cena wydaje się być atrakcyjna :!:


Mam Lancię Y w gazie którą jeździ moja piękniejsza połowa
i tak się zastanawiam, może Y sprzedać i kupić Kappę tylko ten stan który mnie niepokoi.
Bo kupić za 2 tyś i dołożyć potem 10 to raczej nie ma sensu :)
Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie, może coś doradzicie znacie ceny części, wiecie jaki są bolączki tego modelu na pewno lepiej niż ja :lol:
Dodaję 2 foty z tel
9802flm_20.jpeg.jpg
5621ifa_20.jpeg.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2010, 18:17 przez bart1, łącznie zmieniany 6 razy.
"Piękna Włoszka Lancia Ypsilon"

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: wega » 13 lut 2010, 17:18

Daruj sobie. Brakuje tylko stukających panewek ;)

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: wujekp » 13 lut 2010, 17:21

bart1 pisze:A teraz najważniejsze mogę ją kupić za 2000 tyś
Za te pieniądze to możesz mieć Ferrari. :D

A na poważnie = to musisz dokonać dokładniejszego rozpoznania i zrobić sobie kosztorys naprawy. Żeby był sens inwestować w styraną blacharsko Kappę, to ta naprawa nie może być zbyt kosztowna. Ale na odległość nikt Ci nie powie co oznacza świecąca kontrolka ABS - urwane kable? zepsuty czujnik? Jak rozumiem sam nie bardzo masz wiedzę i doświadczenie więc najlepiej zainwestuj w wizytę u mechanika i tam zrób kosztorys naprawy.
2 Hamulców z tyłu brak, ręczny stoi (jak się zaciągnie to blokuje i nie odpuszcza)
To mogą być tylko do wymiany linki, ale może być też coś poważniejszego.

7 Parę błędów w info center : (silnik pewnie przez gaz) i żarówki jeszce cos tam wypisywało tylko nie pamiętam co :)
To akurat niewielkim kosztem sprawdzisz sam. Powymieniaj żarówki i sprawdź czy błędy znikną. Jak znikną to OK, jak nie to problem z instalacją. A jeśli wywala błąd sterowania silnikiem to musisz podłączyć do kompa i sprawdzić co się dzieje.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
bart1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 16 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Re: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: bart1 » 13 lut 2010, 17:30

Jeśli chodzi ko hamulce to wiem że to przez
stojące linki ręcznego + zupełny brak klocka z lewej str i tarcza do wywalenia.
Zdejmowaliśmy koło bo stał ręczny, a czujnik ABS miał kiepsko wyglądające kabelki.
Co dziwne z drugiej strony tyłu jest klocek nowiutki.
To tyle co widziałem na szybko po ciemku :)
"Piękna Włoszka Lancia Ypsilon"

Alan

Re: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: Alan » 13 lut 2010, 17:42

jak można auto doprowadzić do takiego stanu? mówisz 2tyś ? to ja chyba nie wygłupię się jak wystawie swoją sw za 9

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: Pingvin » 13 lut 2010, 17:45

Ja na Twoim miejscu bym tego kolegę strzelił w ucho za doprowadzenie auta do takiego stanu ;) Kappa stoi gdzieś w Warszawie?
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
bart1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 16 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa

Odp: Re: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: bart1 » 13 lut 2010, 18:07

Kappa jest do sprzedania w Wa-wie
On jej tak nie zapuścił, kupił taką :(
A teraz pilnie potrzebuje kasy.
I Panowie bez obrazy, ale proszę o posty na temat a nie :
Alan pisze:jak można auto doprowadzić do takiego stanu? mówisz 2tyś ? to ja chyba nie wygłupię się jak wystawie swoją sw za 9
Bo one nic nie wnoszą i mi raczej w niczym nie pomogą :!:
"Piękna Włoszka Lancia Ypsilon"

Alan

Re: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: Alan » 13 lut 2010, 18:25

to w takim razie napiszę coś co wniesie skoro nie zrozumiałeś przesłania wcześniejszego posta.... nie kupuj bo to mina,za cene plus koszta doprowadzenia do ładu kupisz coś względnie wyglądającego i jeżdżącego a nie zwłoki

Rafako

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: Rafako » 13 lut 2010, 19:09

1. Jeśli masz tak ok. 5 tysięcy do dołożenia do tych 2 za zakup to bierz.
2. Jeśli masz drugi samochód a Lancią jeździsz tylko w weekend albo na urlop tak jak my i możesz ją postawić bez problemu na 2 miesiące i nie ruszać, bo masz czym jeździć to bierz, nawet jak nie masz tych 5 tysięcy dziś.
3. Zważ na to, że Kappa nie jest najtańszym samochodem w utrzymaniu. Czy Twój kolega sprawdzał ile kosztują tarcze i klocki :?: Bo jak sprawdzi to się może zdziwić. Za jeden komplet do K, kupisz sobie 4-5 kompletów do Y.
4. Kappy z natury rzeczy NIE RDZEWIEJĄ. Nawet największe śmietniki. To świadczy o tym, że ten egzemplarz to iście wybitny kibel i nawet nie oglądając go, ryzykuje stwierdzenie, że dostał solidnego strzała w d : cenzura : i jakiś "Heniek - magister blacharski IV stopnia" lepił ją z powrotem ze szpachli. Na dodatek zrobił to nieudolnie, bo moja K była po niewielkiej naprawie blacharsko-lakierniczej, wykonanej solidnie i nie wyszła jej rdza.
5. Sam rozglądam się za taką zagazowaną K za psie pieniądze, żeby ją sobie powoli wyszykować i jeździć na zmianę z Lybrą ale:
a) ja tam sobie mogę ją postawić na rok na kołki i nie dotykać
b) po tym co piszesz o tym egzemplarzu, to chyba bym akurat jej nie chciał.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: brygadzista1 » 13 lut 2010, 19:38

Jezdzaca skarbonka...jeszcze jezdzaca bo za miesiac to juz moze byc tylko skarbonka. Nie lepiej dac 5-6 tys i kupic auto zadbane? Szukaj i badz cierpliwy
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: mikaeltdi » 13 lut 2010, 19:49

Dokładnie tak jak poprzednicy lepiej dołożyć i kupić coś lepszego chyba że....kupisz i będziesz sprzedawał na części :roll: może się odkujesz....
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: skyblu » 13 lut 2010, 22:25

Rafako pisze:1. Jeśli masz tak ok. 5 tysięcy do dołożenia do tych 2 za zakup to bierz.
2. Jeśli masz drugi samochód a Lancią jeździsz tylko w weekend albo na urlop tak jak my i możesz ją postawić bez problemu na 2 miesiące i nie ruszać, bo masz czym jeździć to bierz, nawet jak nie masz tych 5 tysięcy dziś.
3. Zważ na to, że Kappa nie jest najtańszym samochodem w utrzymaniu. Czy Twój kolega sprawdzał ile kosztują tarcze i klocki :?: Bo jak sprawdzi to się może zdziwić. Za jeden komplet do K, kupisz sobie 4-5 kompletów do Y.
4. Kappy z natury rzeczy NIE RDZEWIEJĄ. Nawet największe śmietniki. To świadczy o tym, że ten egzemplarz to iście wybitny kibel i nawet nie oglądając go, ryzykuje stwierdzenie, że dostał solidnego strzała w d : cenzura : i jakiś "Heniek - magister blacharski IV stopnia" lepił ją z powrotem ze szpachli. Na dodatek zrobił to nieudolnie, bo moja K była po niewielkiej naprawie blacharsko-lakierniczej, wykonanej solidnie i nie wyszła jej rdza.
5. Sam rozglądam się za taką zagazowaną K za psie pieniądze, żeby ją sobie powoli wyszykować i jeździć na zmianę z Lybrą ale:
a) ja tam sobie mogę ją postawić na rok na kołki i nie dotykać
b) po tym co piszesz o tym egzemplarzu, to chyba bym akurat jej nie chciał.
Serdecznie pozdrawiam.
rozumiem, że te słowa przekonały Cię, że nie warto,
odradzam szkoda dwóch tysięcy bo i tak zakończy na cegłach,
i dołaczy do opinii, to zła marka :-P
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: Artur G. » 13 lut 2010, 22:33

A może niech kupi i ratuje? jak będzie umiejętnie doprowadzał ja do stanu używalności, poszuka dobrej jakości zamienników to czemu nie? warto reanimować kappę, czy trzeba już ją spisywać na złom? Ale tak jak wspomnieliście, decyzję należy podjąć po obejrzeniu kappy przez rozsądnego mechanika i skalkulowaniu kosztów.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
Daro_wawa
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 407
Rejestracja: 29 maja 2009, 9:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: Daro_wawa » 14 lut 2010, 0:47

A ja powiem tak:
Ja bym ją brał jak jej nie będziesz chciał daj namiar wszystko jest do naprawienia a jeśli silnik pracuje nic nie puka skrzynia działa to już 50% sukcesu w naprawie mogę pomóc a części po zniżkach wcale nie są takie drogie trochę czasu i pieniędzy i będzie dobrze. Niemożna się nastawiać że to mina i nic z niej nie będzie. szyba się nie domyka to są detale.
A gdybyś szukał używek mam wszystkie części które pewnie będą Ci potrzebne o ile ją kupisz.
Były :
1.Kappa 2.4b 2.Kappa 2,4b 3.Kappa 2.0 4.Kappa 2.0 5.Kappa 2.4b 6. Kappa 2.4b 7.Kappa Coupe 2.4 20V nr 1410,Kappa Coupe 2.4 20V nr 0615, Lanos 1.6 16V,Kappa Coupe 2.0 20VT nr 2774
Jest :
BMW E39 2.5 24V
OPEL VECTRA C GTS OPC LINE

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Odp: Pilnie potrzebuje waszej pomocy rady :)

Post autor: aro » 14 lut 2010, 9:40

brygadzista1 pisze:Jezdzaca skarbonka...jeszcze jezdzaca bo za miesiac to juz moze byc tylko skarbonka. Nie lepiej dac 5-6 tys i kupic auto zadbane? Szukaj i badz cierpliwy
za 5 tys nie kupisz kappy w dobrym stanie:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”