Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Nat » 21 lut 2008, 21:05

Właśnie też nie kumam, o co chodzi z tym cementem i 40 000 km rocznie.

Robiąc 40 000 km rocznie- kupiłbym Lybrę w jtd.

Wożąc worek cementu na swoją budowę - kupiłbym po prostu kombiaczka (akurat mam, a nie wożę), przecież to chyba zadna ujma przewieźć sobie raz cement. A jak duże ilości to chyba nie golf tylko jakaś ciężarówka?
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Simon » 21 lut 2008, 21:14

aj
wy wszystko tak na logike chcecie...

tak sie mówi, że golf to sie nadaje do wożenia cegieł albo ziemniaków, no albo cementu, tzn że to auto dla ludzi bez wymagań, gustu i nie dbających szczególnie o furę... zresztą o czym my tu dyskutujemy :P
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Nat » 21 lut 2008, 21:17

"do wożenia ziemniaków" to chyba w trochę innym kontekście.

Frankfurteralgemeinezeitowym ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Simon » 21 lut 2008, 21:34

no właśnie jak na złość TE ziemniaki
prawdopodobnie jeżdżą lanciami :)
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Ubiq
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 530
Rejestracja: 23 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Ubiq » 21 lut 2008, 21:57

"Weeb" pisze:
"Duch-Dziadka" pisze:Czy po tym co piszecie mam mniemac ze mam powod do radosci iz nie zakupilem w LT Kapiszona, chociaz mialem juz u nich autko upatrzone??? 8O
Nie, nie masz powodu do radości. Powtórzę się, ale jestem na tym forum krótko, a to już 10 temat o LT.

Cenę jaką dałem za 3 litrową Kappę z naprawdę bogatym wyposażeniem, nie uważam za wygórowaną. Powiem więcej, jak na ceny z allegro była konkurencyjna. Panowie z LT dają Ci do dyspozycji na miejscu miernik grubości lakieru, oraz kanał. Jak chcesz go dokłądnie sprawdzić, masz taką możliwość. Nie ma problemu żeby podjechać do innego zakładu i sprawdzić. Samochody, któe sprzedają nie są nowe więc usterek, które mogą się wydarzyć po wyjeździe moze zdarzyć się sporo. Czy do Niemca też mielibyście pretensje jeżeli po zakupie samochodu okazałoby się, że końcówki i amortyzatory z racji swojego wieku umarły ? Dla niektórych to najlepiej jakby za samochód, który kupują dopłacić, a jeżeli by zapłacili to chcieliby mieć na niego 3 lata gwarancji i pół miliona kilometrów.

Ludzie trochę wyobraźni. Jeżeli boicie się usterek czy ukrytych wad idźcie do salonu. Tam za to po wyjeździe z salonu stracicie na aucie jakąś 1/10 ceny. Coś za coś.

Albo mam pomysł, jak macie pretensje do całego świata, to zacznijcie ściągać samochody, remontować do stanu idealnego i sprzedawać poniżej wartości. Będziecie najlepszymi handlarzami.

Duch-dziadka, jeżeli mówisz o moim samochodzie, to mogę Ci powiedzieć co zyskałeś i jakie wady miał samochód:

- naderwana rura wydechowa - koszt 30 zł
- padający tłumik przedni - jeszcze nei wymieniony
- coś stuka za fotelem kierowcy
- przednie amory do wymiany - KAYABA 325PLN/szt
- problemy ze sprzęgłem (podejrzewany wysprzęglik) - max koszt 700 PLN
- tylne opony letnie 17' do wymiany

Zrobione na co dostałem gwarancję:
- kompletny rozrząd
- końcówki drążków
- sworzeń lewy
- wymienione kable i świece
- założone sprężyny obniżające EIBACH
- felgi 17'
- wymienione wszystkie oleje i filtry
- nabita i przeglądnięta klimatyzacja
- samochód wyczyszczony, zatankowany i wypastowany
- w samochodzie znajdowało się radio ( co u handlarzy nie występuje)
- 2 kluczyki
- pełna dokumentacja
- WSZYSTKIE opłaty łącznie z recyklingiem

Czy jestem zadowolony? TAK ! Zawsze przy kupnie nowego auta trzeba się przygotować na włożenie kilku złotych. Samochód dostosowuje się do włąściciela i wszystkie niedociągnięcia wychodzą. Jeżeli miałbym kupić jeszcze raz Lancię, zapewne 1 miejscem gdzie bym szukał byłby LT.

Nie otrzymuje żadnych profitów z reklamowania LT.
Ja się zgadzam ! Różnie bywa z tymi samochodami ale widziałem to jego cudo i jest naprawdę w dobrym stanie !
Saab 9-5 2.0t | SilverArctic | ~230KM | 404Nm | Stage 3+ | Powered by CoobcioGarage

Była: Lancia Kappa 2.4 SW LX

ASSOLUTO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 09 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: ASSOLUTO » 21 lut 2008, 22:28

szanowni koledzy,
temat jest znany i wiele razy omawiany, ale ponieważ się rozwija to postanowiłem poraz kolejny zabrać głos w tej kwestii.
Pragnę powiedzieć, że nabyłem w firmie znanej jako LT dwa samochody, za dzień lub dwa odbieram trzeci, były to auta używane i każde miało pewne wady, krótko mówiąc nie były "idealne", jak to auta używane. Każdy kupując auto, gdziekolwiek czy to w LT czy też u innego handlarza, (tak handlarza bo zawsze mówiłem i będę powtarzał że LT to handlarze tylko trochę inni), powienien patrzeć i wiedzieć co kupuje, a dopiero potem pretensje mieć do siebie, lub też szczycić się swoim rozsądkiem i opanowaniem podczas transakcji.
Znam firmę AutoComplex (bardziej znaną jako LanciaTeam czyli LT) dość dobrze, i wiem że mają swoje wady, ale jak ktoś pisze i mówi, że sprzedają auta po naprawach blacharsko-lakierniczych i o tym fakcie nie informują kupującego, oraz że "kręcą" licznikami, to zamiast opowiadać takie pierdoły na tym forum (innymi słowy pierdo : cenzura : głupoty) za plecami firmy LT proponuję powiedzieć to wprost szefowi LT, i na ul.Wileńskiej w Łodzi wygadać się ze swoich kłopotów i rozterek. Kończąc temat bo się trochę rozpisałem, Panowie !!!
szczera rada, jeżeli kupiliście auto w LT i nie jesteście z tego zakupu zadowoleni, czujecie się oszukani przez wrednego handlarza który was oszwabił, okradł itd, wróćcie tam i walczcie o swoje (zakładam że w trakcie zakupu byliście trzeźwi, przytomni i w pełni sił umysłowych). Natomiast jeżeli wiecie (podejrzewacie), że nie macie racji, a możecie sobie popisać na forum to zlitujcie się nad sobą i innymi, toż to nie wypada, zero honoru i cywilnej odwagi.
pozdrawiam
ASSOLUTO
była Kappa Coupe 2,4 V.I.S. 1997r.
była ZETA 2,0JTD 2001r.
jest Kappa 3.0LX automat 1999r.

barneej
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: barneej » 22 lut 2008, 9:46

Z cementem, to jak kolega Simon słusznie zauważył :D

Ktoś gdzieś kiedyś napisał, że jak kupować jtd to po to, aby się zwrócił, więc min. 35-40 tyś. rocznie robić musi (lybra).
Jak się wozi cement na budowę, to może i racja. Ja tam służbowym tyle nie wykręcam :twisted:

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Blash » 22 lut 2008, 10:16

"Simon" pisze:no że wtedy można kupować byle co
np Golfa :)
ja robie 40000 i wożę cement płytki i inne badziewie które na pewno nie weszło by do golfa ;)

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Pablo » 22 lut 2008, 19:20

To i ja się dorzucę :wink: Od marca 2006 wydałem w LT na samochody ok. 120.000 pln + ok. 3.000 pln na przeglądy i naprawy. 4 samochody to chyba dobry wynik jak na 24 miesiące :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Pablo

ASSOLUTO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 09 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: ASSOLUTO » 22 lut 2008, 19:23

Pablo, nie chwal się !!!
z ilością samochodów to dzielnie cie gonię, ale z wydaną kasą to nawet nie mam zamiaru :D
pozdrawiam
ASSOLUTO
była Kappa Coupe 2,4 V.I.S. 1997r.
była ZETA 2,0JTD 2001r.
jest Kappa 3.0LX automat 1999r.

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: dunin » 22 lut 2008, 19:25

do Y10 wchodzi 350kg cementu :)
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Pablo » 22 lut 2008, 19:33

"ASSOLUTO" pisze:Pablo, nie chwal się !!!
z ilością samochodów to dzielnie cie gonię, ale z wydaną kasą to nawet nie mam zamiaru :D
Cyferki dla sceptyków i krytykantów :lol: :lol: :lol: napisałem ok. dokładniej byłoby więcej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A żeby nie było 166 planuję wymienić na 159 też w LT :lol:

A Twoje cudeńko już widziałem. Gratuluję zakupu :lol:
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: maciej_ignys » 22 lut 2008, 20:24

A ja mam prośbę do moderatorów o zmianę nazwy posta.

nie jestem, aż tak szlachetny by dbać o dobre imię LT, bo ich nie znam, nie wiem nic na ich temat i szczerze mówiąc mam to w dupie.
Ale czuję się współodpowiedzialny za dobre imię LKP i pisanie, o czyichś opiniach że to PRAWDA to pierd.lenie godne kościoła katolickiego a nie poważnego forum

Jeśli kogoś lub coś uraziłem...wcale nie przepraszam :D

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Simon » 22 lut 2008, 20:29

"maciej_ignys" pisze:o czyichś opiniach że to PRAWDA to pierd.lenie godne kościoła katolickiego a nie poważnego forum
: brawo : : brawo : : brawo : : brawo : : brawo : : brawo :
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Opinie o LT na innych (i naszym) forum dyskusyjnym

Post autor: Nat » 22 lut 2008, 21:04

"maciej_ignys" pisze:Ale czuję się współodpowiedzialny za dobre imię LKP i pisanie, o czyichś opiniach że to PRAWDA to pierd.lenie godne kościoła katolickiego a nie poważnego forum

Mnie uraziłeś- nie podoba mi się ogólne atakowanie jakiegokolwiek koscioła czy religii na tym forum, szczególnie bez podawania konkretnych argumentów przeciw. Mało istotne, czy chodziło Ci o organizacje, czy o wspólnotę wiernych.

Ale że poza tym masz 100 proc. racji- poprawiam temat.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”