Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
rafix86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 550
Rejestracja: 02 wrz 2013, 19:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dzierżoniów (dolnośląskie)

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: rafix86 » 24 mar 2014, 17:13

Przeżycia masz niesamowite! :roll: Pytanie tylko czy naprawdę masz takiego pecha, czy ten mechanik nie ma o niczym pojęcia? Dobrze, że przynajmniej stara się być honorowy... :roll:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01 Obrazek

Awatar użytkownika
rob_76
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3633
Rejestracja: 07 kwie 2013, 22:31
Imię: Robert
Lokalizacja: Gdynia/WorldWide

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: rob_76 » 24 mar 2014, 18:33

Co za trefny egzemplarz Ci się trafił.... Aż przykro czytać... Pozostaje tylko współczuć oraz życzyć przełomu i pozytywnego obrotu spraw....:!: :!: :!:
Autovettura Lancia Beta Coupe S2 2000 119KM Anno Domini '76 - Serce i dusza...
Autovettura Lancia Gamma Coupe S2 2500 i.e. 140KM x2 Anno Domini '80/'81 - Duma i radość...
Autovettura Lancia Kappa Coupe 2400 20V 175KM Anno Domini '98 - Przyjemność i wygoda...
Autovettura Lancia Lybra SW 2.4JTD 140KM Anno Domini '01 - Ekonomika i miekkość...
Chevrolet Volt Hybrid plug-in Anno Domini '13 - Zaawansowanie i oszczędność...
To już wspomnienie: Opel Ascona C 1.6D sedan 4D 54KM, Hyundai Pony IV 1.5 GL sedan 77KM, Renault Clio II Phase I 1.2 RN 60KM, Renault Clio III 1.2 Tce 100KM, Lancia Delta II HPE 2000 16V 139KM, Opel Astra Caravan 1.4 S.P.I. 60KM, Honda Civic VIII 4D 1.8 Ex. 140KM.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 24 mar 2014, 18:34

rafix86 pisze:Przeżycia masz niesamowite! :roll: Pytanie tylko czy naprawdę masz takiego pecha, czy ten mechanik nie ma o niczym pojęcia? Dobrze, że przynajmniej stara się być honorowy... :roll:

Na razie nie chce nic pisać na temat mechaników. Mechanik numer 1 tak to przyjmijmy na prawdę się spisał, nie tyle co z robotą, co z tym, że zapłacił wszystkie pieniądze za wyrządzone szkody argencie. Mechanik numer dwa tj. argenta ma czas do 30 marca odesłać mi kluczyk zapasowy od thesisa, który również się nie spisał, ale tego nie chcę na razie opisywać. Z góry Ci argento napisze, żebyś nie wypisywał mi na emaila nic. Nie chcę Cię znać, nie chce Twojej roboty, nie chce nic od Ciebie oprócz odesłania kluczyka na podany adres w mailu.


rob_13376 pisze:Co za trefny egzemplarz Ci się trafił.... Aż przykro czytać... Pozostaje tylko współczuć oraz życzyć przełomu i pozytywnego obrotu spraw....:!: :!: :!:
Dzięki, z pewnością kiedyś musi być lepiej, skoro jest przez 11 miesięcy źle. Człowiek się czuje tak jakby po prostu tego samochodu nie miał. Tyle, że go czasem odwiedzić można.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: adamM20 » 24 mar 2014, 20:05

Alley pisze: z pewnością kiedyś musi być lepiej
... i będzie : ok2 : W końcu opanujesz ten wóz bo jednego czego nie można tobie odmówić to godnego podziwu uporu.
Co do naprawy głównej silnika to rzeczywiście miałeś pecha. Typowa "fałka" dla warsztatu z doświadczeniem to żadne wyzwanie choć oczywiście przyłożyć się trzeba nieco lepiej niż w przypadku tradycyjnej "rzędówki". Z opisu nie wynika, że wał był osiowany (może to być koniecznością po przekręceniu się panewek) ale nawet jeśli nie był to wcale nie oznacza, że właśnie jego brak był przyczyną wtórnego przytarcia panewki.
Póki co życzę dalszej wytrwłości i ..... minimum 150 tkm bezawaryjnego przebiegu Twoją "Thesiską".
Serdecznie pozdrawiam.

2rotor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 30
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: 2rotor » 24 mar 2014, 20:30

Przeczytałem cały Twój temat od deski do deski i powiem Ci że masakra i współczuję przygód z Lancią. Przy takich remontach silników warunki i podejście mechanika musi być jak w szpitalu przed operacją, niestety większość to lekceważy i mamy tego skutki. Mówię to z doświadczenia przy pracach przy remontach silników w Alfach. Życze żeby było już tylko lepiej i trzymam kciuki!
Alfa Romeo 147 1,6 ECO Distinctive
Peugeot 806 SV Turbo

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: edym » 24 mar 2014, 21:06

z tego co ja wiem (miałem swój mały problem z panewkami w swoim Thesisie 3.2) te wały nie nadają się do szlifowania etc. Jedynie wymiana wchodzi w grę.
Możliwe, że mechanik pokpił sprawę i nie sprawdzając założył stary...masakra. Ale nic się nie martw. Mi zniszczyli przekładnię przy wymianie trawersu...
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: szajbus » 24 mar 2014, 21:59

2:0 dla argenty67 2 x kasa skasowana 2 x spier... auto :)

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: LUKIThesis » 24 mar 2014, 22:29

Ale jaja :D
Chyba proporcja Flyman-a w temacie o serwisie argenty67 musi znowu zmienić noty ;)
Jeszcze trochę, a na forum wypowiedzą się inni niezadowoleni, których argenta na maila prosił by tego nie ujawniali.
Oj robi się gorąco ... tylko komu ? ;)

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Rutuś » 24 mar 2014, 23:01

Idzie na lato to musi być gorąco.
A tak na poważnie to za chwilę się okaże jest więcej niezadowolonych niż tych którzy mieli naprawy wykonane poprawnie.
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Snail » 25 mar 2014, 6:42

Albo że jest więcej niezadowolonych niż tych którzy w ogóle jakieś naprawy tam mili robione :D
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
BcN
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 210
Rejestracja: 02 maja 2012, 21:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: BcN » 25 mar 2014, 17:21

Alley czy mechanik przekazał Ci jakikolwiek paragon, rachunek lub fakturę? Żądaj tego od niego najlepiej pisemnie, tym bardziej jeśli koszty są wysokie. Niestety mi, pomimo wielu próśb, ten mechanik nie wystawił rachunku, paragonu ani fv vat.
Lancia Thesis 3.2

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 25 mar 2014, 17:39

Mnie jak na razie również, tj. mojemu mechanikowi, ale mnie słuchy nie doszły i majster czeka cierpliwie.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Flyman » 25 mar 2014, 17:43

Już się pogubiłem.
Mechanik nr jeden, to co to za warsztat?
A mechanik nr dwa?
Który numer mechanika wymienia Ci te silniki?

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 25 mar 2014, 17:44

Pisałem wyżej. Mechanik numer jeden to ten który rozkładał i składał silnik pierwotny silnik, poddał się i powiedział weźcie, gdzie chcecie go, ja za to płacę. Wziąłem na lawete i zawiozłem do argenty - mechanik numer dwa. Teraz thesis znów jest u mechanika numer jeden, na gwarancji.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Flyman » 25 mar 2014, 17:51

Czyli gwarancję na silnik dał Ci mechanik nr 1, a w rzeczywistości silnik był naprawiany przez Argentę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”