Thesis - pytanie o kontrolki i błąd przed kupnem

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Thesis - pytanie o kontrolki i błąd przed kupnem

Post autor: grnb » 30 wrz 2011, 20:58

witam wszystkich thesisowców. Oglądałem jeden ciekawe egzemplarz jednak mam kilka zastrzezen.
po1 nie działają czujniki w tylnych klamkach, da się je otworzyć tylko awaryjnie.
po2 wyświetla się błąd jak na zdjęciu
po3 świceci poduszka
po4 cały czas w czasie jazdy świeci pomarańczowa kontrolka hamulca.

Co o tym myślicie? czy te usterki powinny dyskwalifikować auto?

Obrazek
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - pytanie o kontrolki i błąd przed kupnem

Post autor: jjash » 01 paź 2011, 0:23

czujniki w klamkach - bardzo częsta przypadłość Teres. Praktycznie chyba każdy się z tym zetknął. Do zrobienia. Trzeba tylko klamkę rozebrać i albo dobrze przeczyścić, albo wymienić przekaźnik.
zdjęcie sygnalizuje awarię systemu airbag - nie znam francuskiego (co za pajac ustawił sobie taki język na desce?!), ale tak wnioskuję z tego co napisane - do sprawdzenia przez komputer, chyba, że są widoczne ślady ingerencji człowieka w system lub sił przyrody (czyli ktoś w coś przydupcył). Poduszka świeci, bo ma to związek z komunikatem ze zdjęcia.
świeci się lampka hamulca - na czerwono - to znak, że trza z tym do serwisu. Coś nie gra z zaciskami. Można rozebrać i spróbować przeczyścić. Może puścić, może zniknąć. Przyczyn może być kilka. W mojej jak puszczam ręczny, zapala się czasem błąd i żółta kontrolka, ale za jakiś czas gaśnie. Jak pozwalam systemowi samoczynnie wyłączyć hamulec podczas ruszania, nic takiego nie występuje.
Dla mnie takie usterki nie dyskwalifikują auta. Zastanowił bym się nad tym komunikatem poduszek - koniecznie do sprawdzenia przez komputer.
Pozdrawiam
Jan
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - pytanie o kontrolki i błąd przed kupnem

Post autor: grnb » 08 paź 2011, 20:52

kupiłem to auto, komunikat poduszek usunięto, pomarańczowe p świeci cały czas(nawet po wyjęciu kluczyka) , termostat nie działa jak powinien, w mieście wskazówka temp dochodzi do 90 w trasie spada do 50C.
dodatkowo dzisiaj po deszczu pojawiły się następujące problemy:
- awaria czujnika temp płynu chłodniczego (wskażnik nic nie pokazuje, świci przy nim czerwona lampka, po wyłączeniu silnika wentylator chłodnicy cały czas pracuje
- awaria esp
- awaria epb
- awaria asr
- monitor centralny czasem przygasa
- hamulec nie działa chyba tak jak powinien.
na razie tyle. Czy ma ktoś może pomysł co może byc nie tak? gdzie najpierw zajRZeć?

ps. auto bardzo fajne, jeździ się świetnie tylko co z tą elektryką?
ps2 jak zmienić język na angielski?
Ostatnio zmieniony 09 paź 2011, 10:20 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”