Chce kupić Kappe JTD

Moderator: stabraf

Alan

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Alan » 30 sty 2012, 20:32

Nie wiem co Wy macie z tym spalaniem...skoro JTD jest oszczędniejszy od TDs'a a mi w mieście nigdy nie przekroczył 10l/100...a tak wiem...ja mam zaczarowaną.

Jak to jeden z kolegów mówił ...bo twoja jest inna....poprzednia chyba też była.Bo poza usterkami wynikłymi z czynnika ludzkiego,nic im się nie działo...a w koło komina się nie turlam.

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Pingvin » 30 sty 2012, 20:34

Szczerze powiedziawszy na tym forum nie dowiesz się nic konkretnego, a przynajmniej nie od tych najbardziej nadaktywnych użytkowników. Zawsze zdania będą dwa:
- benzyniak to drogie i nieoszczędne, no chyba, że z gazem (tu zaraz kolejny troll dorzuci, że gaz to do zapalniczek i kuchenek), nie ma kopa, a w ogóle to fuj i be
- hahahaha, chce mieć samochód na paliwo do ciągników, hahahaha, benzyna i tylko benzyna. Miliardy złotych dziennie jest wydawane na miliony kół dwu-, trzy- i siedemsetosiemdziesięcioczteromasowych. I wcale mniej nie pali.

A jeżeli jesteś zmuszony do wybierania niejako portfelem, to po prostu musisz trafić zadbany egzemplarz, biorąc pod uwagę oba rodzaje zasilania.

edit:
Zapomniałem o trzeciej grupie użytkowników prezentujących styl: "hahahihi diselek bmw jezu jezu lubie offtop".
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Gros » 30 sty 2012, 20:44

Pingvin pisze:Szczerze powiedziawszy na tym forum nie dowiesz się nic konkretnego, a przynajmniej nie od tych najbardziej nadaktywnych użytkowników. Zawsze zdania będą dwa:
- benzyniak to drogie i nieoszczędne, no chyba, że z gazem (tu zaraz kolejny troll dorzuci, że gaz to do zapalniczek i kuchenek), nie ma kopa, a w ogóle to fuj i be
- hahahaha, chce mieć samochód na paliwo do ciągników, hahahaha, benzyna i tylko benzyna. Miliardy złotych dziennie jest wydawane na miliony kół dwu-, trzy- i siedemsetosiemdziesięcioczteromasowych. I wcale mniej nie pali.

A jeżeli jesteś zmuszony do wybierania niejako portfelem, to po prostu musisz trafić zadbany egzemplarz, biorąc pod uwagę oba rodzaje zasilania.

edit:
Zapomniałem o trzeciej grupie użytkowników prezentujących styl: "hahahihi diselek bmw jezu jezu lubie offtop".
Pingwin jestem pod wrażeniem twego posta -zrównoważony ,jaki przemyślany i dający wiele do myślenia -tylko zapomniałeś o jednym ,ze to forum i ilu ludzi tyle zdań i że na wszystkich forach jest podobnie a na niektórych jest jeszcze gorzej 9ale z tym trolllllllemmm to pojechałeś :lol: )
:lol: : gafa : :bitwa:

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: skyblu » 30 sty 2012, 20:51

Ramzes_II pisze:JTD są jednymi z najmniej awaryjnych diesli.
Lulu trochę przesadza, albo nie miałeś szczęscia w zakupie i jezdziłes picowanymi parchami.
Jesli o mnie chodzi- tylko JTD.
Jako mam JTD to napiszę nie czytając wątku do końca, mam słabe nerwy :-P ,
Kappę kupiłem z przebiegiem +300... chciałem mniejszym, ale cóż musiałem kupić by móc wyjechać do Włoch na obiecane narty, a w 2008 tylu ofert z JTD nie było, kupilem w grudniu, a w lutym mknąłem z dzieckami na narty zero problemu/dodam niespiesznie, że mechanik na wstępie powiedział: auto ma +100... z grudnia 1998r./
pomyślałem, więcej części muszę wymienić by nic nie palnęło w drodze, tego samego roku w marcu znów ta sama droga czyli dwa razy 1500 bez problemu, ale po ok 30-40 tkm padła turbina, która juz była regenerowana w Holandii
tam auto kupiłem, wymieniłem na używaną, w przeszłym roku wymieniłem dwumas na używany i sprzęgło nowe,
zawiechy z przodu i tyłu w tym roku, stacyjka nie odbiła i spaliłem rozrusznik, dmuchawa, centralny kierowcy i wszystko to co trzeba: tarcze, kloce, płyny ....etc ew. napiszę na PW. obecnie ma +520 000,
jeżeli miał bym kupić jeszcze raz to kupił bym znów,
czego mi brakuje ??? dźwieku jaki ma Kappa 155 KM, poweru z 2,0T
linii jaką ma Kombi i Coupe,
co do spalania to jadąc z Holandii 100km/h max spaliło to 5,0...ON do wyniku nie potrzebuje nikogo przekonywać :D
moja rada jeżeli kupujesz auto które kosztowało ok 170,000pln to naprawa w wysokości 1% 1,700pln jest tylko jednym procentem, co zawsze mówię i piszę jeżeli ktoś oszczędza i przerażają je koszty, co do części używanych ...jeżeli są w dobrym stanie wolę takie niż niewiadomego/kitajce/ pochodzenia nowe zamienniki,
pozdro :D :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: FXX » 30 sty 2012, 20:57

lulu85 pisze:
brygadzista1 pisze:
devil-85 pisze:JTD Jest To Dno;) dość że będziesz siedział przy zawieszeniu w kappie to jeszcze wiecznie pod maska i nie słuchaj pierdół które ci tu piszą popatrz na ceny napinacze pompy itd kappa only PB 2.0 vis bądź turbo poza tym że te JTD ma kopa to nie ma nic więcej w sobie:) spalaniem nie powala bo w mrozy do 10 możesz spokojnie dojść tyle spali ci 2.0 w Pb a gazu spali ci 12 litrów.JTD powali cię tylko utrzymaniem i awariami spójrz w dział sprzedam ile jest kapp do sprzedania w jtd a ile benzyn:) nie daj się naciągnąć na ten shit poczytaj chodź by tu na forum ile jest problemów z tym silnikiem JTD dział jest bardzo rozbudowany wiec proponuje dużą kawę i 4 -paka bro
Proponuje w nicku "v" zmienic na "b"... :lol: Po co takie głupoty gadasz? Wyjedź sobie dwiema Kappami na miasto jadna obok drugiej i jak Pb spali Ci tyle co JTD to pogratuluje. Owszem jeśli naprawiasz auta u Miecia który w swojej kolekcji ma juz 12 przecinaków i dwa razy tyle młotków to będziesz do niego często wracał, tym bardziej że auto kupisz pewnie za symboliczne 2 tys zł w promocji roku na allegro. Fakt dużo z tych aut ma juz za sobą wyprawe na Marsa na liczniku dlatego warto troche wyłożyć na zadbany egzemplarz.
No i dobrze napisał.
Jeździj na krótkie dystanse JTD i PB i spalą tyle samo... Co on się nagrzewa w minutę do 90 stopni ? :-?
Mi po W-wie paliła bez oporu 10 litrów ON, 2.0 tdi palił mi po 13 litrów ON, TDS w okresie Styczeń - Marzec wyszło średnio 9,1 litra / 100
Mam kolegę, miał K 2.0 20v vis. i paliła po W-wie 9-10-11 litrów.

Wierzycie w jakieś magiczne cyferki na komputerach spalania, że Thesisy palą przy 200 km/h. 8 litrów a potem takie opowiastki na forum są ... Zaraz się dowiem z forum że Kappa ma opór powietrza Cx = 0,12 8-O
Oskarżasz niejako innych o opowiadanie bajek na temat spalania, a sam je siejesz. Wybacz, ale w tych warunkach, w których ten Diesel spali 10-12l ON to 2,0VIS na pewno nie zadowoli się 9-11l. Tyle to przy ciągłej jeździe po mieście pali 1,5 w Espero, które notabene jest lżejsze i to nie o parę kilogramów, a jakieś 300-400kg.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
devil-85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 25 lut 2011, 3:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: devil-85 » 30 sty 2012, 21:10

FXX pisze:
lulu85 pisze:
brygadzista1 pisze:
devil-85 pisze:JTD Jest To Dno;) dość że będziesz siedział przy zawieszeniu w kappie to jeszcze wiecznie pod maska i nie słuchaj pierdół które ci tu piszą popatrz na ceny napinacze pompy itd kappa only PB 2.0 vis bądź turbo poza tym że te JTD ma kopa to nie ma nic więcej w sobie:) spalaniem nie powala bo w mrozy do 10 możesz spokojnie dojść tyle spali ci 2.0 w Pb a gazu spali ci 12 litrów.JTD powali cię tylko utrzymaniem i awariami spójrz w dział sprzedam ile jest kapp do sprzedania w jtd a ile benzyn:) nie daj się naciągnąć na ten shit poczytaj chodź by tu na forum ile jest problemów z tym silnikiem JTD dział jest bardzo rozbudowany wiec proponuje dużą kawę i 4 -paka bro
Proponuje w nicku "v" zmienic na "b"... :lol: Po co takie głupoty gadasz? Wyjedź sobie dwiema Kappami na miasto jadna obok drugiej i jak Pb spali Ci tyle co JTD to pogratuluje. Owszem jeśli naprawiasz auta u Miecia który w swojej kolekcji ma juz 12 przecinaków i dwa razy tyle młotków to będziesz do niego często wracał, tym bardziej że auto kupisz pewnie za symboliczne 2 tys zł w promocji roku na allegro. Fakt dużo z tych aut ma juz za sobą wyprawe na Marsa na liczniku dlatego warto troche wyłożyć na zadbany egzemplarz.
No i dobrze napisał.
Jeździj na krótkie dystanse JTD i PB i spalą tyle samo... Co on się nagrzewa w minutę do 90 stopni ? :-?
Mi po W-wie paliła bez oporu 10 litrów ON, 2.0 tdi palił mi po 13 litrów ON, TDS w okresie Styczeń - Marzec wyszło średnio 9,1 litra / 100
Mam kolegę, miał K 2.0 20v vis. i paliła po W-wie 9-10-11 litrów.

Wierzycie w jakieś magiczne cyferki na komputerach spalania, że Thesisy palą przy 200 km/h. 8 litrów a potem takie opowiastki na forum są ... Zaraz się dowiem z forum że Kappa ma opór powietrza Cx = 0,12 8-O
Oskarżasz niejako innych o opowiadanie bajek na temat spalania, a sam je siejesz. Wybacz, ale w tych warunkach, w których ten Diesel spali 10-12l ON to 2,0VIS na pewno nie zadowoli się 9-11l. Tyle to przy ciągłej jeździe po mieście pali 1,5 w Espero, które notabene jest lżejsze i to nie o parę kilogramów, a jakieś 300-400kg.
Osobiście kappa 2.0 vis pali mi w mieście 10 litrów pb a to że ci espero pali tyle to nie moja wina ja wiem ile mi pali.Jeśli chodzi o kulturę pracy bmw 3.0 to nie ma co porównywać z waszym jtd zarówno z niutami jak i mocą i trwałością hmmmm tdi kolega wypisał wcześniej ile musiał wymienić wcześniej w jtd z przebiegiem 520 tys km moja octavia miała 500 jak dopiero było zaglądano do silnika więc mówcie dalej ja się pośmieje ;)

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: brygadzista1 » 30 sty 2012, 21:21

devil-85 pisze: kolega wypisał wcześniej ile musiał wymienić wcześniej w jtd z przebiegiem 520 tys km moja octavia miała 500 jak dopiero było zaglądano do silnika więc mówcie dalej ja się pośmieje ;)

Ło matko toż jakie to fajne auto musi być skoro po 500 tys km dopiero się olej wymienia :lol: no i rzeczywiście 1700 zł włożone w Kappe to majątek. Brak słów.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
devil-85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 25 lut 2011, 3:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: devil-85 » 30 sty 2012, 21:24

jesteście po prostu postronni poza tym jak kolega twierdzi że zrobi zawieszenia przód tył turbinę dwumas i jakieś tam inne do których nie chce mi się wracać to gratuluje:)

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: brygadzista1 » 30 sty 2012, 21:27

A Ty wiesz jakie jest znaczenie słowa postronny? Bo coś Ci się znowu nie udało z tego podniecenia.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
devil-85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 25 lut 2011, 3:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: devil-85 » 30 sty 2012, 21:31

brygadzista1 poczytaj sobie dopiero pisz i odnoś się kulturalnie nie podniecaj się będą białe plamy :)

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: michal1045 » 30 sty 2012, 21:42

A mi się wydaje, że jeżeli ktoś chce kupić bezawaryjne, mało palące, tanie autko w eksploatacji to po prostu niech zapomni o Kappie :!:
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

Alan

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Alan » 30 sty 2012, 21:46

A czy komuś się wydaje że samochód którego produkcja zakończyła się 11 lat temu będzie całkowicie bezawaryjny? Pokażcie mi jakiekolwiek inne auto z tych roczników które się nie psuje...psuje w sensie materiały eksploatacyjne,zużycie itp.

Dwumas,turbina,zawieszenie...po 200-300tyś sie nie psują a zużywają.Popsuć może się np. popularny silnik 2.0 TDI w 5 letnim aucie przy przebiegu 100tys...to jest usterka.

Awatar użytkownika
devil-85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 25 lut 2011, 3:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: devil-85 » 30 sty 2012, 21:49

Alanie podaj przykład 1.7 opel isuzu zero dwumasy zero usterek silnik prosty i trwały produkowany do 2003 roku

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: michal1045 » 30 sty 2012, 22:01

Przejedź się tysiąc km astrą albo nawet lepiej isuzu z tym silnikiem i Kappą. Może wtedy zrozumiesz po co ludzie kupują Kappę. A przynajmniej po co my kupiliśmy :)
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: skyblu » 30 sty 2012, 22:01

brygadzista1 pisze:
devil-85 pisze: kolega wypisał wcześniej ile musiał wymienić wcześniej w jtd z przebiegiem 520 tys km moja octavia miała 500 jak dopiero było zaglądano do silnika więc mówcie dalej ja się pośmieje ;)

Ło matko toż jakie to fajne auto musi być skoro po 500 tys km dopiero się olej wymienia :lol: no i rzeczywiście 1700 zł włożone w Kappe to majątek. Brak słów.
1700 to jest procent wartości, samochodu nie jest to cena czegoś wymienionego, trzeba nie chcieć czytać by tak przeinaczać fakty :lol:
olej kolego wymienia się co, może lepiej napiszę, co dziesieć tysięcy kilometrów,
do mojej Kappy 520 nie zaglądano do silnika, no to szczerze Ci współczuję, ale to octawia :-P :lol:
pozdrawiam :D miłej zabawy
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”