Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Moderator: stabraf

Rafako

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Rafako » 12 lut 2013, 14:38

myszka pisze: - straszliwie słabiutkie światła (jeśli ktoś ma na to jakiś pomysł to proszę o radę)
Lybra ma akurat bardzo przyzwoite światła...
...pod warunkiem, że nie ma wypalonych odbłyśników (często widać to w ogłoszeniach - egzemplarze po intensywnej eksploatacji z takimi sczerniałymi w środku lampami).
Może pomoc wymiana żarówek na takie typu Osram Nightbraker czy Philips X-treme power, jeśli nie, to wtedy wymiana lamp na mniej zmęczone.
Moja Lybra miała 9 lat i 190 tyś km oryginalnego przebiegu i przyznam, że chwaliłem sobie światła, wręcz w nowym Rapidzie z przebiegiem 5000 km uważam, że są gorsze od starej Lybry (a jestem w tej kwestii wybitnie marudny) .
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: cysiek » 12 lut 2013, 14:50

Mnie chyba najbardziej denerwują "lecące" progi i tylne błotniki. Egzemplarz mam krajowy który praktycznie przez cały swój dotychczasowy żywot poruszał się w Warszawie, także może i to wpłynęło ja zmęczenie w/w podzespołów karoserii. Druga sprawa to chyba zawieszenie. A reszta to jak wszędzie i w każdym aucie.
I takie ostatnie przemyślenie to, że wolę Lybrę na trasę bo w mieście średnio mi się nią jeździ.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: vincenzo » 12 lut 2013, 16:14

@ krzysiek.ge

to, że sprawdzałeś auto na szarpakach nic nie znaczy :D mam Mazdę 6.. sprawdzałem już u 3 zaufanych mechaników i chyba 4 stacjach diagnostycznych.. nikt nie jest wstanie mi powiedzieć gdzie się coś wyrobiło.. a gdy zjeżdża się z delikatnej nierówności (np.: mały krawężnik) słuchać stuk. I tak już sobie ten stuk ze mną jeździ od roku :roll:

Poza tym mimo tych wszystkich minusów Lybry, które faktycznie można wymieniać co najmniej w kilkunastu punktach.. tak jak napisałeś, i tak jest zaj***sta : yesyes :
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: FXX » 12 lut 2013, 16:18

krzysiek.ge pisze:-spadek wartości
-ładne choć kiepskiej jakości plastiki,
-elektryka i elektronika to porażka
-jak na lancie to zawieszenie mało wygodne a co najbardziej wkurzające to to że jest głośne
-system poduszek powietrznych lubi doprowadzić do nerwicy
-brak zwijanej rolety w sw
-przyciski na kierownicy kierownicy kiepskiej jakości
-jak na nasze warunki to zbyt kiepskie zabezpieczenie antykorozyjne
-jak masz spryskiwacze reflektorów to masz zarówno problem z ich przeciekaniem
-podgrzewane fotele które jeśli w ogolę działają to bardzo kiepsko


Może dużo ale te rzeczy mnie denerwują w Lybrach.
Znalazło by się jeszcze kilka pierdoł ale to tylko szczególiki.
Spadek wartości - niestety muszę się zgodzić.

Kiepskiej jakości plastiki? Kurcze, nie bardzo wiem o co Ci chodzi, nie złazi z nich farba jak w VW, nie skrzypią, nie trzeszczą, a do tego nie są twarde jak u konkurencji.

Elektryka i elektronika to porażka? To też mnie dziwi i chyba miałeś coś grzebane, bo u mnie ponad 70tys. zrobione (łącznie na blacie prawie 250, a w rzeczywistości Pan Bóg wie ile) i nic się nie dzieje. Przepraszam, ostatnio się rozłącza kostka od potencjometru i rzuca błędem silnika, ale nie mam póki co weny, żeby schowek wyciągać i to lutować.

Zawieszenie mało wygodne i głośne? Hmmm w takim razie też masz coś z nim nie tak, bo dobre, niewytłuczone zawieszenie w Lybrze jest nadzwyczaj komfortowe i właśnie ciche. U mnie fakt, faktem zaczyna pukać guma na stabilizatorze, ale wcześniej nawet na głębokich dziurach nie było nic słychać. Alfa w porównaniu do Lybry o wiele bardziej hałasuje zawieszeniem, ale to przez jego twardość.
To, że na szarpakach nic nie wychodzi to nie znaczy, że jest dobrze. U mnie też była na szarpakach bo coś stukało i nie mogli znaleźć. Dopiero po podniesieniu samochodu na podnośnik i sprawdzaniu każdego elementu zawieszenia ręcznie wyszły łożyska na amorach.

Poduszki - ja nie miałem ani jednej kontrolki jeszcze, ale widocznie wyjątek.

Przyciski na kierownicy słabej jakości? Co Ci się z nimi dzieje? U mnie wyglądają dobrze i nie ma mowy, żeby gdziekolwiek napisy schodziły czy cokolwiek.

Zwijana roleta? Co kto lubi, ta w Lybrze jest imho bardziej funkcjonalna, bo można na nią coś cięższego położyć.

Z rudą też niestety się zgodzę. Dwa ostatnie nie wiem, nie mam tego w Lybrze.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek.ge
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 437
Rejestracja: 27 kwie 2012, 14:43
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: krzysiek.ge » 12 lut 2013, 16:37

Co do plastików to chodzi mi o fakt że po latach zaczyna się na nich robić gumowata warstwa która się rysuje i lepi. Może moja Lybra tak ma. Uporałem się z tym faktem używając skóry i lakieru do plastików.
Przyciski na kierownicy w wersji po lifcie wciskają się jak buttony w przenośnej grze tetris z przed lat:).
Zawieszenie w mojej lybrze nie jest takie o którym piszecie. Musze zmienić mechanika najwyraźniej lub samemu zacząć szukać problemu.
Jeśli chodzi o elektrykę i o elektronikę wymienić w ostatnich 6 miesiącach musiałem:
-sterownik poduszek
-centralkę klimy (panel)
-sterownik wycieraczek
-3 żarówki postojówek
-dwa przyciski od podgrzewanych foteli
Stąd moja opinia ale pewnie znów się mylę i to tylko moja Lucyna tak ma.
Rudej też jeszcze nie mam. Robię wszystko żeby jej nie mieć.
Jest:
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa Bi-Colore/Virus by RAMZES
Były:
Alfa 156 2.0 T.S
Fiat Tempra 1.6 8v

Witekk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 07 lip 2012, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz /k Poznania

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Witekk » 12 lut 2013, 17:59

Pikanie przy temperaturze 3 stopni na zewnątrz... Aaaa !

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Snail » 12 lut 2013, 18:24

Faktycznie zapomniałem jeszcze o tym nieszczęsnym pikaniu i to dwa razy pod rząd. Raz po przekręceniu kluczyka i następny zaraz później po odpaleniu silnika. A co do moich świateł to odbłyśniki są OK, żarówki też nowe (polecane przez Auto Świat a ich rankingu) a świeci to wszystko sporo gorzej niż w mojej starej Vektrze A. Na dodatek z lewego jakaś folijka kawałeczkami odchodzi.
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Dudi » 12 lut 2013, 19:02

krzysiek.ge pisze:Co do plastików to chodzi mi o fakt że po latach zaczyna się na nich robić gumowata warstwa która się rysuje i lepi. Może moja Lybra tak ma. Uporałem się z tym faktem używając skóry i lakieru do plastików.
Przyciski na kierownicy w wersji po lifcie wciskają się jak buttony w przenośnej grze tetris z przed lat:).
Zawieszenie w mojej lybrze nie jest takie o którym piszecie. Musze zmienić mechanika najwyraźniej lub samemu zacząć szukać problemu.
Jeśli chodzi o elektrykę i o elektronikę wymienić w ostatnich 6 miesiącach musiałem:
-sterownik poduszek
-centralkę klimy (panel)
-sterownik wycieraczek
-3 żarówki postojówek
-dwa przyciski od podgrzewanych foteli
Stąd moja opinia ale pewnie znów się mylę i to tylko moja Lucyna tak ma.
Rudej też jeszcze nie mam. Robię wszystko żeby jej nie mieć.
Jak nie była walnięta, to może Twoja Lybra ma już przekręcone z pół miliona km na budziku, co jest bardzo możliwe. A korozji nie ma, bo nie była jeżdżona w POlsce :roll: ;)
Przy takim przebiegu możliwe są już wszystkie awarie.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek.ge
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 437
Rejestracja: 27 kwie 2012, 14:43
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: krzysiek.ge » 13 lut 2013, 11:45

Przebieg 148tys na blacie na kompie podobnie. Przebieg według mnie mechaników i serwisu ASO w Wawie oryginalny. Stan auta oceniam na bardzo dobry ale czepnąć zawsze się można. Co do zawiechy to wymienię w tygodniu sprężyny na nowe i się zobaczy. Z elektryką pewnie miałem pecha ale już się uporałem.
Jest:
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa Bi-Colore/Virus by RAMZES
Były:
Alfa 156 2.0 T.S
Fiat Tempra 1.6 8v

belial666

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: belial666 » 18 lut 2013, 21:27

Szkoda ze zaprzestali produkcji chłopaki,bo dziś mogła by mieć to wszystko i nawet więcej.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: brygadzista1 » 18 lut 2013, 21:41

Dudi pisze:
Jak nie była walnięta, to może Twoja Lybra ma już przekręcone z pół miliona km na budziku, co jest bardzo możliwe. A korozji nie ma, bo nie była jeżdżona w POlsce :roll: ;)
Przy takim przebiegu możliwe są już wszystkie awarie.
Osobiście ściągana z Francji Dudi ;) więc w pół bańki nie wierzę. Ta Intensa wtedy była w ślicznym stanie, jedynie przywalili gdzieś miską olejową i dlatego sprzedawali.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: vincenzo » 18 lut 2013, 23:25

tak z ciekawostek.. Zmiana Koloru Auta chcę z oklejenie błyskotek w Lybrze z zewnątrz 1500zł tak żeby zwykła Lybra zmieniła się w Intensę :D sporo.. biorąc pod uwagę, że zmiany koloru auta zaczynają się od 3tyś :) aczkolwiek dla chcącego nic trudnego, środek przecież też można zrobić : yesyes :
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
krzysiek.ge
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 437
Rejestracja: 27 kwie 2012, 14:43
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: krzysiek.ge » 21 lut 2013, 15:11

Zawieszenie już mnie nie denerwuje. Winne były wypracowane tylne sprężyny.
Pozdrawiam
Jest:
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa Bi-Colore/Virus by RAMZES
Były:
Alfa 156 2.0 T.S
Fiat Tempra 1.6 8v

dueraw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: dueraw » 16 mar 2013, 13:04

Mnie denerwuje, że już nie jest produkowana. Wolałbym urodzić się 10 lat wcześniej i kupić sobie Lybre Berline Executive z salonu :)

Awatar użytkownika
Lindas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 13 wrz 2012, 23:31
Imię: Konrad
Lokalizacja: Glenorchy, TAS

Re: Co Was najbardziej wkurza w Lybrach

Post autor: Lindas » 08 paź 2013, 15:21

dueraw pisze:Mnie denerwuje, że już nie jest produkowana.
Podpisuję się pod tym.

Mi stuknął niedawno rok z moją Lyberką i to czas na pewne podsumowania. Staram się nie być typowym internetowym malkontentem narzekającym wiecznie na wszystko. Z czystym sumieniem mogę napisać, że jestem z auta bardzo zadowolony i prawie wszystko mi się w nim podoba.

Na techniczne sprawy nie wolno narzekać, bo jak się dba tak się ma. Co mnie natomiast wkurza to promień skrętu i tempomat. Promień jest tak wielki, że na pasie startowym Heathrow trzeba nią zawracać "na trzy". I tempomat-porażka. Co by nie mówić o wieśwagenach, to tam jest to rozwiązane bardzo przyjaźnie dla kierowcy. Pstryczek w przełączniku wycieraczek, obsługiwany jednym palcem, bez zdejmowania ręki z kierownicy i ikonka na desce, że jedziemy na tempomacie. A u nas? Jakiś do dupy nie podobny pałąk, gdzieś pod kierownicą. Pól godziny zanim go wymacasz, przekręć, żeby włączyć, niby "cruise" gdzieś tam świeci, ale i tak nie widać, bo kierownica zasłania. Zero funkcjonalności. Jak pierwszy raz odkryłem dobrodziejstwo tempomatu w skodzie to byłem zachwycony i wiedziałem, że "to chcę". A teraz, jak mam, to i tak nie jeżdżę, bo zanim wymacam tą gałkę na dole, to już dojadę na miejsce.

I jeszcze taki jeden drobny mankament, nie do końca związany z samym samochodem. Chodzi o dostępność kompetentnych fachowców. W większych miastach jeszcze czasem się ktoś znajdzie (zapisy do KLD we Wrocku z trzytygodniowym wyprzedzeniem). Ale na prowincji "mechanicy" pytają "A co to za auto? Lanća libra? Eeee, a jak to się pisze?" Nie mam zaufania do takich wioskowych magików i jeżeli jest coś poważniejszego do zrobienia, to muszę organizować wyprawę do miasta. Ale warto. Dla Lancii warto zawracać na trzy, siłować się z tempomatem i szukać mechaników na drugim końcu województwa.
Lancia, since I've been loving you, I'm about to lose my worried mind...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”