Lybra 2.0 20v SW - czy to dobry wybór?

Moderator: stabraf

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: Kris » 31 paź 2012, 18:00

Po konkretnej rozmowie z konkretnym kupującym pewnie byłbym w stanie opuścić jeszcze kilka złociszy. Problem jest taki, że nikt dialogu nie chce podjąć :) Jak nie pójdzie teraz to pobędzie jeszcze przez zimę ze mną, w sumie nie przeszkadza mi to :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Misieeek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 184
Rejestracja: 31 paź 2011, 21:23
Skype: marcin.wiacek3
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: Misieeek » 31 paź 2012, 18:11

Teraz jest przestój zima idzie. Zaobserwowałem straszny spadek przewozu nowych aut z fabryk... niby są zamówienia niby nie... nie wiadomo o co chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Powodzenia. Ludzie kasy nie mają.
Była Lybra Emblema '03 pseudonim "Lusia"
Jest mój Mitsubishi Pajero Long Dakar '05 pseudonim "Padżerak"
Jest Nissan Leaf Tekna '19 Psełdo "Liściu"

Będzie Kappa Coupe 3.0 bądź Thesis 3.2. Zależy co pierwsze w zadowalającym stanie się znajdzie.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: brygadzista1 » 31 paź 2012, 18:21

Jeszcze tego auta nie kupił? Ło matko... no bez przesady. Kup Golfa VI SDi. Nie powinno się nic zepsuć przez 600 tys km :)
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
ŻuczekM
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2012, 23:01
Lokalizacja: Płock

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: ŻuczekM » 31 paź 2012, 20:38

he, he typowe podejście handlarza - bierz co ci dają i ciesz się że w miarę kupy się trzyma :)
Nie kupił bo nie kupię samochodu który nie spełnia moich oczekiwań. Jak będzie trzeba to i parę miesięcy to potrwa ale w końcu coś znajdę. Jak nie będę mógł namierzyć Lybry w fajnym stanie to może rozejrzę się jeszcze za Stilo Multiwagon. Do "niemca" się jednak nie dotknę, choćbym miał nic nie kupić :)
Lancia Ypsilon 1.2 2014

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: vanisch » 31 paź 2012, 22:42

Niestety, często tak bywa że im dłużej szukasz tym gorszy szrot kupujesz, pracowałem w tej branży to trochę wiem jak to wygląda :roll:
Nigdy nie szukałem auta dłużej niż przez parę dni- do tej pory się to sprawdzało.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: Nat » 01 lis 2012, 20:14

ŻuczekM pisze:he, he typowe podejście handlarza - bierz co ci dają i ciesz się że w miarę kupy się trzyma :)
Nie kupił bo nie kupię samochodu który nie spełnia moich oczekiwań. Jak będzie trzeba to i parę miesięcy to potrwa ale w końcu coś znajdę. Jak nie będę mógł namierzyć Lybry w fajnym stanie to może rozejrzę się jeszcze za Stilo Multiwagon.
Bardzo dobre podejście. No stress. Jak nie masz ciśnienia, to w końcu ustrzelisz coś sensownego, czego z całego serca życzę!
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
pabloz8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:50
Skype: pabloz8
Lokalizacja: Człuchów/pomorskie

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: pabloz8 » 01 lis 2012, 20:56

A ja swoją kupiłem bez zastanowienia i szukania. Pierwszą i jedyną jaką widziałem. Z kupnem Lanci jest jak z kobietą. Zobaczysz tą jedną jedyną i już wiesz, że to ona, taka miłość od pierwszego wejrzenia. A potem samo życie, albo się kochacie i razem zestarzejecie, albo ... rozwód, czasami szybki i bez orzekania o winie, a czasami długi i bolesny prowadzący do ruiny finansowej.
Powodzenia dla wszystkich poszukujących tej jedynej "panny na wydaniu" :D
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie? M. Oyama
jest Lybra SW 2,4 JTD i C-Max 2,0 TDCI, teraz doszedł żabojad MEGANE IV
Meriva 1,7 CDTI też była
był VW Polo

Awatar użytkownika
MICHU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2199
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: MICHU » 01 lis 2012, 22:01

ŻuczekM pisze:he, he typowe podejście handlarza - bierz co ci dają i ciesz się że w miarę kupy się trzyma :)
Nie kupił bo nie kupię samochodu który nie spełnia moich oczekiwań. Jak będzie trzeba to i parę miesięcy to potrwa ale w końcu coś znajdę. Jak nie będę mógł namierzyć Lybry w fajnym stanie to może rozejrzę się jeszcze za Stilo Multiwagon. Do "niemca" się jednak nie dotknę, choćbym miał nic nie kupić :)
kolego jak zależy Ci na dobrej 2.0 dzwoń do mnie, mogę Ci coś sprowadzić, podobnie jak kolega brygadzista

Awatar użytkownika
ŻuczekM
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2012, 23:01
Lokalizacja: Płock

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: ŻuczekM » 24 lis 2012, 19:21

Dalszy ciąg poszukiwań Lancii nie przyniósł rezultatów.
Całkiem przypadkiem znalazłem Alfę 156SW na sprzedaż. Tego modelu nie brałem zbytnio pod uwagę, ze względu na mały kufer i delikatne zawieszenie ale pomyślałem co mi tam, obejrzę samochód skoro tak długo nie mogę znaleść nic ciekawego.
I znalazłem fajny egzemplarz - 2002 rok, rejestracja 2003, polski salon, 1 właściciel w wieku 80 lat (wykładowca ) serwisowany do samego końca w ASO. Samochód przejął oczywiście handlarz gdyż właściciel miał małą przygodę z dzikim zwierzem (maska i szyba do wymiany) i nie opłacało jej się w ASO naprawiać.
Wszystko sprawdziłem i jak okazało się, że wszystko to prawda to zabrałem Alfę do ASO na przejrzenie. Kierownik serwisu po prawie 2 godz. sprawdzania wozu powiedział że drugiej Alfy 156 w takim stanie raczej nie znajdę. Zero korozji, silnik chodzi rewelacyjnie, sprzęgło wymieniane 10 tys.km temu, zawieszenie oprócz jednej końcówki drążka w super stanie. Przebieg samochodu nie jest mały bo ponad 200 tys. ale wszystko robione było w ASO i raz w roku przegląd. Nawet żarówki wymieniało ASO : yesyes : Samochód od nowości zalewany Selenią.

Już miałem wypłacać gotówkę handlarzowi kiedy okazało się że nie ma kompletu dokumentów - brak karty pojazdu i drugiego kluczyka. Podobno starszy Pan nie wiedział gdzie zapodział kluczyk a karty to nie miał w ogóle a tak naprawdę to nie powinienem się czepiać bo to przecież nie nowy samochód. Ja na to ze bez kompletu papierów go nie kupię na co gość się ździwił, bo przecież przed chwilą płaciłem za przegląd w ASO.
Po tej akcji trochę się : cenzura : Po prostu jak nie kijem go to pałką :x
Lancia Ypsilon 1.2 2014

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: FXX » 24 lis 2012, 19:37

Trzeba było wynegocjować obniżkę ceny na nowy kluczyk i kartę pojazdu ;)
Tak z ciekawości, jest ta Alfa gdzieś na alledrogo ?:)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
ŻuczekM
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2012, 23:01
Lokalizacja: Płock

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: ŻuczekM » 24 lis 2012, 19:49

Z gościem ciężko się rozmawiało, powiedział że nic więcej nie opuści. Samochód jest z Warszawy ale wyczaiłem go z Kartki na szybie także nie wiem czy jest ogłoszony. Do tego nie wiem czy tak łatwo byłoby wyrobić kartę pojazdu jeśli właściciel nie potwierdziłby że ją zagubił. A dorobienie kluczyka pewnie kosztowało by kilka stów.
Lancia Ypsilon 1.2 2014

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: FXX » 24 lis 2012, 19:53

A możesz zdradzić jakieś szczegóły? Motor, wyposażenie etc?
Z kartą musiałbyś rzeczywiście do starego właściciela iść (chyba, że ją komis odkupił to wtedy komis powinien to załatwić), a kluczyk kosztuje, z zaprogramowaniem immo i centralnego zamka z alarmem to ok 500zł.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
ŻuczekM
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2012, 23:01
Lokalizacja: Płock

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: ŻuczekM » 24 lis 2012, 20:03

Handlarz w życiu nie opuści 500 zl na kluczyk, dla niego 1 klucz to nic strasznego. Mam adres do właściciela, także jutro może uda mi się dopytać go jak to faktycznie było z tymi papierami. Gdy ostatecznie odpuszczę wóz mogę dać Ci namiary do handlarza na priv :)
Lancia Ypsilon 1.2 2014

Rafako

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: Rafako » 24 lis 2012, 20:33

ŻuczekM pisze:Handlarz w życiu nie opuści 500 zl na kluczyk, dla niego 1 klucz to nic strasznego. Mam adres do właściciela, także jutro może uda mi się dopytać go jak to faktycznie było z tymi papierami. Gdy ostatecznie odpuszczę wóz mogę dać Ci namiary do handlarza na priv :)
Opuści, opuści. Bo chyba tylko oszołom kupi auto ze zgubioną kartą pojazdu :roll: :roll: :roll:
Jeśli właściciel widniejący obecnie w dowodzie nie wystąpi o wtórnik karty, żaden wydział komunikacji nie zarejestruje tego sprzętu kupującemu.
Na chwilę obecną to auto to mina z wadą prawną.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Zakup Lybry SW - czy 2.0 to dobry wybór?

Post autor: FXX » 24 lis 2012, 20:43

Wiem, że będzie ciężko taką kwotę wytargować zwłaszcza od handlarza.
Kolego spokojnie, namiary na handlarza mi niepotrzebne, a o silnik, wersję etc. pytam z czystej ciekawości ;) Nie podkupię Ci jej, bo ja już swoją Bellę w tym roku kupiłem :) Też z końca 2002 roku i też SW ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”