Lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Moderator: stabraf

bluecard88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, 13:36
Lokalizacja: Łomża

Lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: bluecard88 » 12 sty 2010, 13:48

Witam . Wiem, że na pewno już nie pierwszy zadaje taki temat, ale mam nadzieje, że ktoś mi odpowie. Planuje zakup Lybry, bo to jest piękne autko, lecz troszke naczytałem sie o usterkach elektroniki i wału korbowego...., czy to są jakieś poważne usterki i jak to wygląda od strony portfela, czyli czy części są drogie, servis etc. Interesowałby mnie silnik 1,9 lub 2,4 oczewiście dieselek. Jak się sprawują te silniki ? Wytrzymuja duże przebiegi? Troszke mnie przeraża to, że 95% lanci jest sprowadzonych z zagranicy, cieżko znależć autko kupione w Polsce a nawet autko sprowadzone, ale jeżdżone "X" czasu w Polsce. Wszystkie są przeważnie sprowadzane i odrazu "for sell". I jeszcze jedno co zauważylem np. na stronach niemieckich mobile.de czu autoscout24.de wszytskie diesle maja 200-250 tys.km przebiegu a niestety w naszej kochanej ojczyznie standard 150-180 tys. Cieżko coś znależć odpowiedniego. Czekam na odpowiedź czy warto ? Jak wytrzymują silniczki ? Czy ta elektronika naprawdę aż tak uciążliwa? I ogołem jakie wystepują usterki? Z góry Dziękuje i pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: Nat » 12 sty 2010, 13:53

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule: Warto.
Świetne pytanie!
Jak się domyslasz, przed Tobą zadały je rzesze innych ludzi. I to nie znikneło - jest w tym dziale.
Chocby
tutaj

albo tutaj

albo tutaj

lub tutaj

i jeszcze w wielu, wielu watkach w tym podforum.
Prześledź je.

Zajrzyj też do naszych porad na stronie głównej: :link:

Przebiegi zachodnioeuropejskich 6-10 letnich diesli po ok 160-180 tys. km to propozycja dla miłośników bajek i legend.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: Dudi » 12 sty 2010, 15:06

bluecard88 pisze:...troszke naczytalem sie o usterkach elektroniki i wału korbowego.....
bluecard88 pisze:Interesował by Mnie silnik 1,9 lub 2,4 oczewiscie dieselek.
Interesuje Cię silnik 1.9 lub 2.4, a jednocześnie naczytałeś się o usterkach wału korbowego :?: :?: :?: 8-O
No to chyba nie o tych silnikach czytałeś. Albo w ogóle nie o tym samochodzie :roll: ;)

A co do pytań, które zadałeś to jak już Nat zauważył - odpowiedzi znajdziesz w kilku miejscach.

P.S. Lybra piszemy z wielkiej litery.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: Nat » 12 sty 2010, 15:08

pewnie chodzi nie o sam wał, lecz o czujnik położenia wału.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: Dudi » 12 sty 2010, 15:10

Nat pisze:pewnie chodzi nie o sam wał, lecz o czujnik położenia wału.
Też o tym pomyślałem, ale nie wiadomo co autorowi chodzi po głowie :roll:

P.S. Wczoraj taki czujnik padł w firmowym Focusie TDCi. Koszt zakupu i wymiany prawie taki sam jak w Lybrze. ;)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: skyblu » 12 sty 2010, 16:18

Dudi pisze:
Nat pisze:pewnie chodzi nie o sam wał, lecz o czujnik położenia wału.
Też o tym pomyślałem, ale nie wiadomo co autorowi chodzi po głowie :roll:

P.S. Wczoraj taki czujnik padł w firmowym Focusie TDCi. Koszt zakupu i wymiany prawie taki sam jak w Lybrze. ;)
Kolega miał Focusa dies, wał sie rozsypał.....
awaryjność zależy od poprzedniego właściciela-li.......
jedni dbają :-P inni eksploatują, aż coś się zepsuje, delikatnie to nazywając ;) ,
zakupiony w kraju, masz z przebiegiem "chodliwym", teoretycznie za granicą przebieg rzeczywisty, zdaniem moim, mocniejszy silnik /2,4/ zawsze będzie mniej wysilony nawet z dużym przebiegiem,
krajowy z mniejszym przebiegiem z zdarta gałką od wachlowania w korkach :roll:
pozdrawiam i polecam zakup klubowego auta :-P :D :-P
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
makar70
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:02
Lokalizacja: kozienice

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: makar70 » 12 sty 2010, 16:48

kolego kupuj,ja kupiłem trzeba troszeczkę popracować nad autem ale będziesz zadwolony naprawdę dobre auto ,chyba że nie masz serca
Lybra 1.9 JTD kombi

tommydacho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 28 maja 2009, 9:44
Lokalizacja: Ostrołęka, Kurpie

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: tommydacho » 12 sty 2010, 18:27

2,4JTD to silnik nie do zdarcia. A przebiegi na zachodnich drogach 200 000km czy 250 to nic wielkiego. Chyba że do miasta kupujesz na krótkie dystanse, wtedy diesel raczej sensu nie ma.
Lancia Lybra 2.4 JTD

Awatar użytkownika
AromaticArt
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:48
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków / Żary / Wrocław

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: AromaticArt » 12 sty 2010, 21:04

Ja niedawno stalem sie posiadaczem Lybry 1.9 jtd i co moge powiedziec, to tyle, ze wizualnie jest sredniawo (ktos po prostu o nia nie dbal w srodku) a nie jest trudno doprowadzic do takiego stanu delikatne alcantarowe siedzenia. Natomiast z usterek, bylem u mechanikow zeby mi dokladnie sprawdzili samochod etc i rocznik 2000 trzyma sie jak nowka, nie wymaga najmniejszego wkladu finansowego oprocz... sterownika wycieraczek :) i czytalem ze wlasnie ten sterownik lubi mimo wszystko pasc (koszt mysle max 100zl). W mojej Lancii tak to wyglada, musisz znalezc zadbany mechanicznie egzemplarz to bedzie sluzyl dlugo i niezawodnie. Ja wole zaplacic troszke pieniedzy na doprowadzenie wnetrza do nowosci niz jezdzic po serwisach i wydawac bog wie jakie pieniadze zeby w ogole jezdzila :) Pozdrawiam

PS. I tak, Lybra to swietny wybor :)

bluecard88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2010, 13:36
Lokalizacja: Łomża

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: bluecard88 » 12 sty 2010, 22:47

Mozliwe panowie ze chodzi o ten czujnik........niestety nie jestem mechanikiem i nieznam sie dokladnie, a o tym wale tzn o tym czujniku slyszalem od znajomego. Dzieki koledzy za wszytskie odpowiedzi i mam nadzieje ze cos sensownego trafie. Jeden forumowicz Mi oferuje Lybre 1.8 w kombi za 14tys do opłat bodajże sciągnieta z Italii, rok 2000 79tys przebiegu. Narazie czekam na fotki tego autka.

Awatar użytkownika
AromaticArt
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:48
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków / Żary / Wrocław

Re: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: AromaticArt » 12 sty 2010, 23:22

2000r i 79tys przebieg?... :roll: 8-O

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: brygadzista1 » 12 sty 2010, 23:37

Koledzy z przebiegami to jest na prawde roznie. Nie zgodze sie z teza iz nie mozna znalezc diesla z przebiegiem 150tys km. Mozna ale trzeba za niego troche zaplacic. Moi starsi maja salonowa Siene 99r 45 tys km przebiegu. I co mieli by oddac to auto ktore pachnie fabryka za 3 tys zlotych? Np niemcy tez kupuja diesle zeby robic 15 tys km bo przy 150 tys km koszt i tak sie zwraca a niektorzy po prostu wola jezdzic dieslami z turbo oczywiscie. Idac dalej ostatnio mialem Audi A4 1.9 TDI w automacie rok 96 przebieg 258 tys. Jasna skora jak nowa silnik w perfekcyjnym stanie generalnie o auto wlasciciel dbal. serwis do konca. Nie mozna sie bac takich przebiegow bo lepiej kupic serwisowane 250 tys km niz krecone 170. No ale zgadzam sie Polacy kreca liczniki jednak z winy klientow ktorzy za smieszne pieniadze chca prawie nowe auto.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
AromaticArt
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:48
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków / Żary / Wrocław

Re: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: AromaticArt » 13 sty 2010, 0:07

brygadzista1 oczywiscie masz racje, co swietnie opisywal juz zamieszczany tutaj artykul handlarza (topic bodajze fakty i mity handlu samochodami, jakos tak :)) jednak jestem zwolennikiem sprawdzania na ile to tylko mozliwe przebiegu, nawet jesli wydaje sie autentyczny, bo zdazaja sie przypadki gdzie auto z 2000r ma przebieg 250tys, wydaje sie autentyczny, a potem okazuje sie ze jezdzil na taksowce i ma grubo ponad 600

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: Sharuga » 13 sty 2010, 0:39

Nie ma aut, które się nie psują. Myślę, że Lybra nie odstaje od średniej.
Czy warto? Mam moja od marca i chyba zakochuję się coraz bardziej w tym aucie :)
Co do przebiegów - można trafić 10 latka z przebiegiem 100-150 kkm, ale to naprawdę rodzyny. Uważam, że zdecydowanie więcej jest turbodiesli w tym wieku z przebiegiem 500 kkm niż 100 kkm. Bo na liczniku to wszystkie mają tak samo :)

Jeśli chcesz auto naprawdę przyjemne, ciekawe i ponadprzeciętnie wygodne a poza tym nie lubisz ginąć w tłumie takich samych aut - Lybra jest idealnym wyborem.
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lancia lybra - usterki i inne wady....czy warto kupic?

Post autor: wujekp » 13 sty 2010, 6:52

bluecard88 pisze:Mozliwe panowie ze chodzi o ten czujnik........niestety nie jestem mechanikiem i nieznam sie dokladnie, a o tym wale tzn o tym czujniku slyszalem od znajomego.
A ten znajomy to ile Lybr w swoim życiu widział? Czy może wypowiada się bo słyszał od znajomego ... :twisted:
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”