Lybra - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: lulu85 » 14 sty 2011, 10:40

No dobra tylko że naprawdę dobry używany samochód Niemiec sprzeda drożej niż handlarz w PL.
Niestety ale to co handlarze przywożą to nie jest samochód od niemieckiego weterynarza z 1922 roku.


"- A więc uważnie mnie posłuchaj Bolek. Byłeś w Stanach? (Niemczech)
- Nie
- No właśnie, a ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo. Wiesz skąd się wzięli czarni w Ameryce? (Skąd się wzieły szroty w PL)
- Z Afryki? (Z Niemiec?)
- No właśnie, handlarze niewolników przywieźli ich z Afryki. A czy ty myślisz,że to taka prosta sprawa, wysiąść na plaży w Afryce, złapać w siatkę silnego, zwinnego murzyna i wywieźć go za ocean? ([color=#0040BF (No właśnie, handlarze furami przywieźli je z Niemiec. (A czy Ty myślisz że to taka prosta sprawa, wysiąść z autobusu w Niemczech, pojechać do komisu i kupić świetny samochód i przywieźć go do Polski ?)
- Chyba nie
- No jasne, że nie. Udało im się to, ponieważ wywozili tylko takich, co nie potrafili sp.....ić przed siatką albo byli największymi głąbami w plemieniu i wódz ich sprzedawał za paczkę fajek bo i tak nie miał z nich żadnego pożytku. I ci wszyscy nieudacznicy pojechali do Ameryki. " (No jasne że nie, udało im się to ponieważ wywozili tylko takie które nie potrafiły dojechać do serwisu albo były największymi parchami w okolicy i sprzedali je za kilka paczek fajek bo Niemiec i tak nie miał z niego pożytku)

Podkładasz dane pod samochody a nie ludzi i masz obraz wehikułu z Niemiec. :lol: :lol: :lol:
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

sKris
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 12 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: sKris » 16 sty 2011, 1:09

Patrząc na rynek masz dużo racji. Pamiętaj jednak, że w Afryce (Niemczech) są także oferty pojazdów, które są pozostawiane w rozliczeniach w salonach. Ja tak nabyłem 3 lata temu swoją Astrę G Kombi - auto przywiozłem z kumplem tutaj uwaga! z salonu Renault! (koszt zakupu z opłatami porównywalny z ceną w Polsce) Auto zwinąłem sprzed nosa Niemcowi-handlarzowi, który przyjechał godzinę po mnie. :D Jakie było moje zadowolenie! :lol: Takie auto z Afryki jest o niebo lepiej wyposażone niż rodzime w Ameryce - nie wspomnę o różnicy w wytłuczeniu.

Ja polecam !sprawdzone! auta z Afryki...
sKris BYDGOSZCZ

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: jaro1959 » 16 sty 2011, 10:17

Pomimo że moja Lybra sprawuje się idealnie to szukam jakiejś z ostatniej produkcji w dobrym stanie. W zeszłym tygodniu kuzyn z Niemiec znalazł taką z przebiegiem niecałe 100tys. (trzecie auto w rodzinie do wyjazdów wakacyjnych). Była do sprzedania drogo, jak policzyłem to ze wszystkim wyszła by mnie prawie 30 tys. zł. Jestem naszykowany na taką kwotę, ale niestety zwlekałem o jeden dzień za długo, ubiegł mnie rodowity Niemiec, miłośnik włoszczyzny.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

Awatar użytkownika
lenny_white
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:20
Skype: citroenklubpolska
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: lenny_white » 01 lut 2011, 14:29

Witam! Zamierzam zakupić Lybrę w dieslu...1,9 lub 2,4. Który diesel jest godny uwagi? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach auta? Do tej pory jeździłem i jeżdżę Citroenem z hydro,więc o Lancii wiem niewiele...ale liczę na to,że z Waszą pomocą poznam te auta równie dobrze jak znam Citroena :D

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: jaro1959 » 01 lut 2011, 16:33

Myślę, że na Twoje pytania są gotowe odpowiedzi w napisanych już postach. W razie potrzeby pisz do mnie na PW, jeśli będę w stanie to pomogę.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

Alan

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: Alan » 01 lut 2011, 16:36

zdecydowanie 2.4 :)

Awatar użytkownika
lenny_white
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2011, 14:20
Skype: citroenklubpolska
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: lenny_white » 01 lut 2011, 19:24

jaro1959 pisze:Myślę, że na Twoje pytania są gotowe odpowiedzi w napisanych już postach. W razie potrzeby pisz do mnie na PW, jeśli będę w stanie to pomogę.
Dziekuje...na pewno skorzystam z pomocy jak upatrze jakas fajna Lybre.

wirusek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 10 lut 2011, 18:23
Lokalizacja: jaworzno-śląsk

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: wirusek » 13 lut 2011, 19:22

Możecie mi zdradzić czemu jest tak mało wersji benzynowych a w szczególności z silnikiem 2,0 na rynku wtórnym?
I co bardziej się opłaca kupić ( jeśli chodzi koszty utrzymania i paliwa) ropniaka 2,4 czy benzynę 2,0.
Odliczając na pewno regeneracje turbiny i wymianę koła dwu masowego.

brevo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2009, 9:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: brevo » 20 lut 2011, 1:05

WItam,witam,

mam Mazdę 626 98 rok z nowym sekwencyjnym gazem.Przebieg oryginalny 148000 z książką serwisową. Niby Mazdy takie niezawodne, a przez ostatnie pół roku (auto mam od lipca) uszkodzona mata poduszki pasażera podobno w mazdach standard (koszt 150 zł za emulator) , wymiana termostatu, i ostatnio popsuł się centralny zamek. Poza tym z gazem przy naszych stacjach LPG zazęły się małe kłopoty, mianowicie przy zimnym silniku wtryski są tak sklejone, że nie rozgrzane powodują , że silnik gaśnie, później jest wszystko ok. Ale do czego zmierzam, niby japoniec bezawaryjny, a powiem Wam, że wkur......aha i jeszcze mi hamulce piszczą nowe Akebono plus new tarcze. ...echhh

Zawsze podobała mi się Lybra i wiem , że jedyne godne uwagi są diesle , ponieważ pozostałe fiatowskie jednostki to kicha...

Rozum podpowiada zostań przy Mazdzie, a serce wybierz Lybrę :)
Mazda trzyma dobrze cenę i nawet za 12 mógłbym ją pogonić,a Lancię kupić za jakieś 20.
Pytanie do forumowiczów :) co wybrać?? Diesla 1.9 czy 2.4 czy zostać przy Mazdzie ;)

Tylko mi się tak szybko nudzą te samochody :), no i ważna kwestia Lybra szybko traci na wartości, Mazda nie, a ja na żadnym aucie jeszcze nie straciłem ani złotówki :), miałem Seata Corodobę, Rovera 75, Focusa i teraz Mazdę.

Chcę tylko poznać wasze opinie...szczere jak mniemam, a nie przesiąknięte sugetywną wypowiedzią (choć wiem , że nie da się jej uniknąć ;) , żeby nie było, że niezdecydowany jestem.

laly2000

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: laly2000 » 20 lut 2011, 12:30

brevo pisze: Zawsze podobała mi się Lybra i wiem , że jedyne godne uwagi są diesle , ponieważ pozostałe fiatowskie jednostki to kicha...
A tam, bzdura :D
Mi się bardzo podoba mój silnik ;)

Awatar użytkownika
piotrgoralski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 221
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Gdańsk, czasem Moskwa, Wilno

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: piotrgoralski » 23 lut 2011, 13:44

Lord_Juve pisze:Żeby, Panowie, nie ciągnąć off topa, pomysł z Lybrą chyba rzeczywiście mało sensowny, trudno, trzeba zrezygnować z "lans" i pozostać przy "eco". Tylko nie myślcie sobie, że ja napaliłem się na Lybre - absolutnie nie. Po prostu mamy tyle i tyle kasy a ona, w tej cenie, okazała się świetną propozycją...tyle tylko, że trochę kosztuje jej utrzymanie.

Boję się tylko, że zamiast niepewnej Lybry kupimy jakąś rozjechaną przez marketingowca Fabię, ewentualnie Opla, w którym padnie silnik albo pojawi się szybka rdza (szczególnie, że rocznik już nie młody w tej cenie).

Czyli co, ostatecznie, znając swoje przygody, odradzacie "ekonomiczną" Lybrę i za to Fabia? Astra II? Co jeszcze?
Kolego, serwisowanie Fabii wcale nie wychodzi tak dużo taniej w przypadku lybry.
Dla przykładu półoś do Fabii 1.4 16V 101KM kosztuję w ASO 1900zł :)
Z powodu wady fabrycznej musiałem wymienić obie, więc dało trochę po kieszeni :)
Ale fakt, skodzinkę serwisuje się na każdym rogu więc robocizna wychodzi taniej i więcej zamienników można znaleźć (tylko ich jakość bardzo dyskusyjna).
Jeżeli temat z poszukiwaniem autka dalej aktualny to w zasadzie moja Skoda jest na sprzedaż.
1 właściciel, salon, bardzo dobre (jak na skode) wyposażenie (tylko navi nie ma :( ) 2004 rok i za niezłe pieniądze. :)

jackmarko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Mielec

Lybra 2004

Post autor: jackmarko » 26 lut 2011, 13:56

Witam wszystkich forumowiczów!!!
Zamierzam kupić Lybrę (http://otomoto.pl/lancia-lybra-116km-na ... 35242.html). Deklarowany przebieg tego auta to 134 tyś i książka serwisowa prowadzona do końca w ASO Lancia. Mam pytanie czy istnieje jakiś wiarygodny sposób zweryfikowania oryginalności książki i oczywiście stanu auta??
Ogólnie proszę o opinie na temat tego auta, które pomogą w zakupie.

piterstilo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1084
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:06
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: piterstilo » 04 mar 2011, 20:14

Witam proszę o opinie na temat tej Lancii:
http://otomoto.pl/lancia-lybra-2-4-jtd-C17046900.html
Przymierzam się do zakupu tego, lub podobnego auta.
Były: Polski Fiat 125p 1.3/1.5 65KM/75KM, Polski Fiat 126p 0.65 24KM ,Skoda 105 45KM, Polski Fiat 125p 1.5 najpierw 75KM potem 82 KM,Fiat 131 Mirafiori 1.6 75KM, Polonez 1.6 87KM , Peugeot 309 1.3 65KM,Fiat Tempra SW. 1.9 TD 90KM, Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110 KM,Lancia Lybra 1.6 103KM sedan LS, Fiat Stilo Multiwagon 1.9 mjtd 150KM, Fiat Grande Punto 1.3 mjtd 90KM, Fiat Bravo II 1.9mjtd 120KM,Lancia Delta III 1.4 T-jet 150KM,Fiat Stilo 1.4 95KM. Lancia Delta 1.4 T-jet 120 KM. Lancia Delta 1.9 Twin Turbo 190KM i Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD 150 KM. Aktualnie : Ford Focus kombi lift 1.8 125 KM i Volkswagen Golf VII kombi 1.4 TSI 125KM
Służbowy: Renault 125KM

Awatar użytkownika
piotrgoralski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 221
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:05
Lokalizacja: Gdańsk, czasem Moskwa, Wilno

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: piotrgoralski » 04 mar 2011, 20:47

moja opinia jest taka, że musisz pojechać i sobie ją obejrzeć.
Po zdjęciach widać tylko że nie ma 130 tys km przebiegu a jakieś 330 tys km.
no po za tym jest szara i ma dwie opony na podłodze z tyłu.

piterstilo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1084
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:06
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: piterstilo » 04 mar 2011, 22:27

No cóż, ja również ,, zauważyłem" że auto jest w kolorze szarym i ma dwie dodatkowe opony. Bardziej ciekawią mnie czujne spostrzeżenia w stylu : niewłaściwy element (nie z tego modelu), lub jego brak itp. ;)
Były: Polski Fiat 125p 1.3/1.5 65KM/75KM, Polski Fiat 126p 0.65 24KM ,Skoda 105 45KM, Polski Fiat 125p 1.5 najpierw 75KM potem 82 KM,Fiat 131 Mirafiori 1.6 75KM, Polonez 1.6 87KM , Peugeot 309 1.3 65KM,Fiat Tempra SW. 1.9 TD 90KM, Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110 KM,Lancia Lybra 1.6 103KM sedan LS, Fiat Stilo Multiwagon 1.9 mjtd 150KM, Fiat Grande Punto 1.3 mjtd 90KM, Fiat Bravo II 1.9mjtd 120KM,Lancia Delta III 1.4 T-jet 150KM,Fiat Stilo 1.4 95KM. Lancia Delta 1.4 T-jet 120 KM. Lancia Delta 1.9 Twin Turbo 190KM i Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD 150 KM. Aktualnie : Ford Focus kombi lift 1.8 125 KM i Volkswagen Golf VII kombi 1.4 TSI 125KM
Służbowy: Renault 125KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”