Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Endrju » 04 lis 2007, 11:46

Ja też kilka wad w mojej Delcie znajde ale chyba nie aż tyle co wy :)

1. co do schowków to ja nie jestem zwolennikiem schowków i schoweczków, często nie praktycznych bo są tak małe że nic do nich włożyć nie można...schowki w drzwiach i przed pasazerem oraz półeczka pod radiem w zupełności mi wystarczaja :)

2. półeczki przed pasazerem nie wykorzystuje...traktuje ją jako detal stylistyczny deski :) raz mi sie zdazyło że jak prowadził żonex to położyłem tam komórke i było ok.

3. zła widoczność do tyłu...fakt...ale ta wada występuje w większości samochodów z szerokim 3 słupkiem :) taka uroda :)

4. brak podłokietnika też mi doskwiera i już myśle jaki zakupić (może macie jakieś doświadczenia z uniwersalnymi podłokietnikami?) :)

5. u mnie na mało miejsca nad głową z tyłu nikt nie marudził...a mi to nie przeszkadza bo z tyłu nie podróżuje :)

6. trzeszczące tylna półka...to jest masakra! podklejałem i dalej trzeszczy do tego ostatnio na wertepach tylna klapa też coś podskakuje...muszę się tym zająć :)

7. co do deski to nie powiem złego słowa bo po pierwsze mi się bardzo podoba a po drugie u mnie nic nie trzeszczy a i materiał jest miekki i sprawia wrażenie bardzo dobrego :)

8. fakt biegi wchodzą z małym haczykiem ale ja to lubie...nie lubie skrzyń typu japończyk gdzie mam odczucie jak by skrzynia była zrobiona z gumy :)

9. to akurat dla mnie plus :) przynajmniej narazie :)

10. spryskiwacz z tyłu to chyba kwestia wyregulowania strumienia...miejsca gdzie pada płyn...u mnie działa bez zarzutu :)

Mnie denerwuje jeszcze zamek bagażnika...a raczej to że można go otworzyć tylko ze schowka...trzeba chyba założyć alarm z osobnym otwieraniem bagażnika i będzie po problemie :)
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: pawcio1 » 04 lis 2007, 12:20

"p_r_z_e_m_k_o" pisze:
"trigojunior" pisze: 8. Stosunkowo mało precyzyjna skrzynia biegów
U mnie skrzynia chodzi idealnie jednym paluszkiem i wskakuje tam gdzie ma (no moze oprócz wstecznego ale podobno i w ferrari jest z tym problem :wink: )

A jako kolejny minus to dodam wskaznik paliwa ktory po jak sie troche mocniej przycisnie :zjezdzam: to idzie w dół jakby w baku robił sie jakis mini wir :evil: a po chwili spokojnej jazdy wraca do normalnego poziomu.
Mógłby być bardziej precyzyjny chyba ze było to robione z za założeniem wywarcia efektu na psychice kierowcy : bredzisz : :icon19:
Tak na marginesie, to o mało precyzyjnej skrzyni biegów to ja napisałem... :wink:
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: aro » 04 lis 2007, 13:05

Niewiem jak w Delcie, ale w Dedrze bagażnik można otworzyc (oprócz schowka) jeszcze z zamku na zewnątrz.

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Dziadek » 04 lis 2007, 13:08

Wkurza mnie czujnik poziomu paliwa.Wskazówka buja się jak na

dyskotece.A co do zamka tylnej klapy to każdą na 100% można otworzyć
kluczykiem!Znam to z autopsji.Sam po kupnie mojej Delty miałem ten problem,ale cierpliwie metodą prób i błędów opanowałem sztukę otwierania tyłu kluczykiem choć wolę ze schowka.



________________________________

Lancia Delta 1.8 8v
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: trigojunior » 04 lis 2007, 14:31

da się otwierać z kluczyka na 100% :lol:
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Endrju » 04 lis 2007, 19:23

u mnie się nie da otworzyć z kluczyka :(
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

Awatar użytkownika
Dizzy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 389
Rejestracja: 11 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Chorzów (woj. śląskie)

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Dizzy » 04 lis 2007, 19:59

"Dziadek" pisze:Wkurza mnie czujnik poziomu paliwa.Wskazówka buja się jak na dyskotece...
Hmm widzę ze nie tyulko ja mam ten problem. Mają tak również inne osoby posiadające Delte? Ktoś mi mówił ze prawdopodobnie paliwo dostało sie do pływaka i trzeba go wyczyścic, ale jeżeli tak mają wszyscy to bedzie wada fabryczna. Dajcie znać.
Obrazek
Obrazek

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: trigojunior » 04 lis 2007, 21:54

z tym wskaźnikiem to chyba wszystkie tak mają. jak wciśniesz kilka razy mocniej gaz to aż widać gołym okiem jak spada w dół. zaczniesz jechać spokojnie i po kilku kilometrach sama wraca do wcześniejszego stanu.
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Dziadek » 04 lis 2007, 22:13

:oops: No i zegary nie schodzą na 0. Ja mam ciągle szybkość 20km/h i obroty na poziomie 300 : cenzura :







___________________________________

Lancia Delta 1.8 8V
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: trigojunior » 04 lis 2007, 22:22

"Dziadek" pisze::oops: No i zegary nie schodzą na 0. Ja mam ciągle szybkość 20km/h i obroty na poziomie 300 : cenzura :
nawet jak stoi na wyłączonym silniku to aż rwie się do jazdy :lol: :lol: :lol:
a tak na poważnie to nie wiem dlaczego tak umieścili te ograniczniki...
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
cwynarx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Czeladź śląskie

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: cwynarx » 04 lis 2007, 23:34

fakt mało schowków!!!!przydał by się koło dzwigni ręcznego (tak jak w tipo mała pułeczka) Ja problemu z tylnym spryskiwaczem nie mam bo wcale nie działa :D ja bym dodał pękającą podszybie od słońca w desce rożdzielczej....A i schowek pod radiem wogóle nie praktyczny....na długopis ktorego sie nie da wyciągnąć.....A i schowek na rękawiczki nie wiadomo po co podzielony na mniejszą i większą część(i tu znowu porównanie do tipo...tam tego nie było i uważam za bardziej praktyczne takie rozwiązanie) A tak poza tym same plusy hehehe :D no może jeszcze trochę słabe wyciszenie silnika....jednak powyżej 110-120 zaczyna być głośno zwłaszcza pod większym obciążeniem silnika..a zapomniałem u mnie to samo ze wskaźnikiem.....wskazowka lata od 1/4 baku do zera....tu podejrzewam zbyt duże dziury na wlot benzyny w komore pływaka....i tu naspępne porównanie do tipo tam było identycznie....
Lancia Delta 1,6 ie 8V 75KM 835C1000 -moja
Lancia Y 1,2 60KM -ojca
Lancia Y 1,1 8V 54KM- dziadka....

Awatar użytkownika
p_r_z_e_m_k_o
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 155
Rejestracja: 09 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Kościan / WLKP

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: p_r_z_e_m_k_o » 05 lis 2007, 19:53

"cwynarx" pisze:fakt mało schowków!!!!przydał by się koło dzwigni ręcznego (tak jak w tipo mała pułeczka)(...)
A i schowek pod radiem wogóle nie praktyczny....na długopis ktorego sie nie da wyciągnąć.....A i schowek na rękawiczki nie wiadomo po co podzielony na mniejszą i większą część(i tu znowu porównanie do tipo...tam tego nie było i uważam za bardziej praktyczne takie rozwiązanie)
Kolega czyta mi w myslach :)
"trigojunior" pisze:a tak na poważnie to nie wiem dlaczego tak umieścili te ograniczniki...
Mi sie wydaje ze ogolnie liczniki przy niskich predkosciach sa baaaaardzo niedokladne i po prostu inzynierowie Lanci stwierdzili ze jak juz ma pokazywac predkosc to chociaz w miare zblizona do prawdziwej :wink: dlatego te nizsze predkosci po prostu nie sa pokazywane 8)
Alfa Romeo 155 2.0 8v TS - była
Alfa Romeo GT 1.9 JTDm - była
Alfa Romeo 164 3.0 V6 - jest
Lancia Delta III 1.8t - jest

Awatar użytkownika
Bandito
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 22 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Biała Podlaska/Warszawa

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Bandito » 05 lis 2007, 21:53

mi dokucza najbardziej slabe wyciszenie silnika... musze cos pokombinowac z matami... bo ten moj dieselek to warczy za mocno powyzej 120...

podlokietnik? u mnie ten problem nie wystepuje... w miejscu podlokietnika mam cb-radio na zrobionym przez siebie stelazu ;] i na nim opieram reke w czasie jazdy :P

co do wskaznika paliwa, to nie zauwazylem zeby w czasie jazdy skakal, owszem, jak samochod stoi przez noc to rano po zapaleniu mam mniej paliwa niz powinno byc, ale jak sie rozgrzeje troche, to wraca jak trzeba...

widocznosc przez tylna szybe faktycznie jest masakrycznie slaba, ale... czy ja tylem jezdze? da sie przezyc...

co poza tym? troche wiecej konikow z tego TD by sie przydalo... ale te 90 tez sie sprawuje calkiem przyjemnie... w koncu samochod jest nieduzy...

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Kozi » 06 lis 2007, 12:22

Potwierdzam w/w przypadłości ale najbardziej dokucza mi słabe wyciszenie i hacząca skrzynia zwłaszcza trzeci bieg (może to już zwyczajne zużycie), a co do podłokietnika to faktycznie brakowało mi go ale ostatnio zakupiłem fotel z takowym podłokietnikiem i już jazda jest zupełnie inna. :)

Pozdrawiam
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: pawcio1 » 06 lis 2007, 12:26

"Kozi" pisze:Potwierdzam w/w przypadłości ale najbardziej dokucza mi słabe wyciszenie i hacząca skrzynia zwłaszcza trzeci bieg (może to już zwyczajne zużycie), a co do podłokietnika to faktycznie brakowało mi go ale ostatnio zakupiłem fotel z takowym podłokietnikiem i już jazda jest zupełnie inna. :)

Pozdrawiam
Kozi

No niestety trzeci bieg często trochę haczy,u mnie też tak jest :roll:
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”