Lancia Y - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Orsya » 19 sie 2007, 0:31

zauroczona_y pisze: Co do bezawaryjnosci, to wyniki Dekry 2004 dla Lancii Y na kolana mnie nie rzucily - miejsce 84 na 126 w kategorii 0-3 lat... Nie wiem, czy mozna w ciemno zalozyc, ze Ypsilon jest lepszy, bo nowszy? :D
Wyniki zostały podane do Lancii Y a nie Ypsilon - Y był poprzednikiem stąd róznica, subtelna aczkolwiek jest :lol: :wink:
zauroczona_y pisze: A czy ktos z Was wie, dlaczego Ypsilon nie byl poddany testom EuroNCAP?
tu akurat trudno powiedzieć, dlaczego nie ma - jednakże swoją uwagę powinnaś skierować na Punto II (test modelu z 2000r.), gdyż na jego podwoziu zbudowano Ypsilonka i tu Punto wypada całkiem nieźle
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Anonymous

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Anonymous » 19 sie 2007, 21:38

Tak, czytalam, ze Ypsilon jest oparty na Punto II i faktycznie testy bezpieczenstwa Punto II sa dobre - nie wiem tylko, czy przy innym nadwoziu mozna im wierzyc?? ;)

Czy ktos z Was moze mi powiedziec, czy do Ypsilona (po 2003) tak jak do innych Lancii mozna bedzie po gwarancji uzywac zastepnikow z Fiata??

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Nat » 19 sie 2007, 21:54

Będzie można- choć nie zawsze wszystko pasuje...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

wojciech kowalski
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2009, 22:03
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Odp: chce kupić....

Post autor: wojciech kowalski » 09 sie 2009, 12:26

1,2 8v wolno się rozpędza z trudem dociera do 150 ale jest wygodny.

PawelK
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2009, 0:15
Lokalizacja: Gorinchem

Odp: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: PawelK » 19 paź 2009, 0:33

No coz moj post jest juz niewazny. Mam juz swoja Lancie. Szkoda, ze moj post nie wzbudzil zainteresowania ale no coz pewno to przez niska popularnosc tego modelu na forum.

Pozdrawiam
Pawel

Adam.Rimbaud
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 1:04
Lokalizacja: Lodz

Odp: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: Adam.Rimbaud » 24 lis 2009, 1:10

Szukajac dla siebie autka znalazlem Ypsilon Black, silnik benzyzna 1.4, rocznik 19999 lub 2001.
Ktos cos moze podowiedziec na co zwrocic uwage przy kupnie tego autka. Stylistycznie mi bardzo podchodzi, ladne i nie banalne. Tylko ze mnie zaden mechanik, autko ma jezdzic. Niestety na nowsze chwilowo mnie nie stac :(
Pozdrawiam
--
? Apple & Nikon user

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: Kondziu » 24 lis 2009, 9:51

Wersja BLACK? Nigdy o takiej nie słyszałem.
Ta z 1999 to ELEFANTINO BLUE, jest tania ale kiepsko wyposażona i handlarzyk nawet nie wie co sprzedaje, w opisie silnik 1,4 a pod maską 1,2 8v. Jeśli chcesz dobrze kupić Y to szukaj w takie kolejność:
1. bezwypadkowy (sprawdzanie miernikiem, sprawdzenie na podnośniku podwozia i podłużnic, podpięcie pod centralkę poduszek czy nie było wystrzałów)
2. komplet kluczy i dokumentów. 2 czarne klucze, 1 bordowy, 2 karty kodowe, książka serwisowa, instrukcje itp.
3. Sprawdzenie silnika i podzespołów na porządnym warsztacie, jednym słowem bardzo gruntowny przegląd techniczny -ścieżki -badanie spalin -sprawdzenie examinerem itp.

Osobiście polecam silniki 1,2 8v lub 1,2 16v, unikaj 1,4 a 1,1 są trochę słabe.
Jest bardzo dużo ciekawych Y i można znaleźć naprawdę godne uwagi auto.
Jeśli będziesz miał jakieś konkretne pytania to pisz śmiało
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Adam.Rimbaud
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 1:04
Lokalizacja: Lodz

Odp: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: Adam.Rimbaud » 24 lis 2009, 10:15

Jade jutro obejrzec. Dzieki za rady. Dam znac co z tego wyszlo. Na warsztat na pewno zaprowadze.
Opis autka.
1.4 benzyna, ABS, 2xAIR BAG, el. szyby, halogeny przeciwmgielne, wspomaganie kierownicy, immobiliser, centralny zamek. Czarna z czerwona tapicerka. Wiec taka biedna nie jest ;)
pozdrawiam

ps. jeszcze jedno, jakie Y ma srednie spalanie po miescie?
--
? Apple & Nikon user

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: Kondziu » 24 lis 2009, 11:14

Na zdjęciach jest 1,2 8v Elefantino Blue

Wyposażenie:
ABS- opcja
2xAIR BAG- 1standard, 2 opcja
el. szyby- standard
halogeny przeciwmgielne- opcja
wspomaganie kierownicy- dla tej wersji standard
immobiliser (LANCIA CODE)- standard
centralny zamek- standard

Wyposażenie nie powala

Brak:
-klimatyzacji
-Alcantary lub skóry
-obrotomierza
-lusterek el.
itp.

W tym egzemplarzu nie ma lewego bocznego kierunkowskazu, antenki na dachu (jest kikut), klapa bagażnika obita, zdewastowana tylna półka, rdza na oparciach tylnych siedzeń, brak tylnych zagłówków, brak zaślepki na zegarach,

W tym egzemplarzu dodatkowo sprawdź:
-czy działa tylna wycieraczka (zamienników nie ma a oryginał kosztuje ok.150pln)
-ABS (nie ma kontrolki, nie widzę pompy)
-wycieki z układu hamulcowego (umyty zbiorniczek)
-wycieki z układu wspomagania kierownicy (umyty zbiorniczek)
-obudowę rozrządu
-elektrykę w tylnej klapie- światło stopu, podświetlanie tablicy, ogrzewanie szyby (lubią się przewody przecierać).
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Adam.Rimbaud
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 1:04
Lokalizacja: Lodz

Odp: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: Adam.Rimbaud » 24 lis 2009, 11:38

Dzieki wielkie. Pytanie warto wchodzic w to autko? Samochodowym laikiem jestem kompletnym.
Jest jeszcze autko naszego kolegi z forum, tylko troszke starsze.
>http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10652998
Graniczny wiek jaki chcialme kupic to '99 ale finase.
Hmmm....
--
? Apple & Nikon user

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: Kondziu » 24 lis 2009, 12:33

Adam.Rimbaud pisze:Dzieki wielkie. Pytanie warto wchodzic w to autko? Samochodowym laikiem jestem kompletnym.
Graniczny wiek jaki chcialme kupic to '99 ale finase.
Hmmm....
Chyba bym nie ryzykował.

Pamiętaj, że po zakupie trzeba zrobić w każdym aucie "pakiet startowy"
-olej silnikowy + komplet filtrów (oleju, powietrza, paliwa, klimy)
-rozrząd komplet (rolki, pasek, pompa wody, w 1,2 8v jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie trzeba wymienić obudowę rozrządu- oryginał ok.80pln) - rozrząd warto zrobić na oryginalnych częściach.
-olej w skrzyni biegów można (ja to robię) a w automacie trzeba.
-płyn chłodzący (przy okazji pompy wody) + termostat (na wszelki wypadek)
-zadbać o klimę (szczelność, odgrzybianie, nabicie)
-świece (być może jeszcze przewody i cewki)
-wymienić wieszaki tłumika (urywają się w najmniej oczekiwanym momencie a kosztują po 3pln)

To daję ok. 1500pln na dzień dobry

Po za tym nie wiadomo jak przejedziesz przez ścieżkę -amortyzatory, hamulce, zawieszenie, przewody, sprzęgło, opony itp.

Jeśli chcesz sobie poczytać o tym co robię przy swoim Y to poczytaj


O tym automacie niech wypowie się właściciel, ja ECVT nie jeździłem.
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

george11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 14 lut 2010, 22:16
Lokalizacja: slask

Re: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: george11 » 15 lut 2010, 18:44

witam

od ponad roku szukałem czegos dla mojej żonki,w gre wchodziły nastepujace autka;Citroen-C2, Fiat Idea,Lancia Musa lub Ypsilon.Oczywiście niektórzy z znajomych odradzali Lancie, ale szczerze mówiac to ja alternatywy nie widziałem, na ulicach jest mnustwo takich samych, szarych i smutnych aut...
Najbardziej podobała nam sie Musa; świetne wyposażenie i praktycznie nie spotykane autko, co ma znaczenie jesli chodzi o auto dla kobiety, niestety... cena szybko nas odstraszyła.
Wreszcie jest, wytropiliśmy Ypsilonka, model '03-, z małym przebiegiem 54kkm, silnik 1,3 jtdm
autko wymarzone, tapicerka alcantara, jasna, koloru "bananowego",-lakier błękit lazurowy, autko pierwszą rejestracje miało w 2004 roku, a utrzymane jest tak jak by dopiero wyjechało z salonu.
Na lakierze brak jakich kolwiek rys,przebieg całkowicie udokumentowany, wraz z fakturami na to co było z autkiem robione(nie ma ich duzo), plus bonus-prospekty i stos wycinków z gazet motoryzacyjnych opisujacych nowy model Ypsilonka.Wychodziło na to że auto trafiło do konesera, a nie zwykłego urzytkownika.
Jesli chodzi o silnik to jestem spokojny, mam w firmie 3 autka z takimi silnikami a najwiekrzy przebieg to niespełna 300kkm, i zero awarii, no dobra po 220kkm przepływomierz wymieniłem.
Żonka zadowolona,mam nadzieje na kilka lat spokojnej jazdy.
Alfa Romeo GT 1,9 JTD 05'
Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'
Lancia Y 1,2 8V 97'

Lancia_Y
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:21
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: Lancia_Y » 10 cze 2010, 12:31

Mam prośbę o opinie o tym samochodzie:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13543782" onclick="window.open(this.href);return false;

Samochód dla siostry. Obecnie jeździ Citroenem AX (z którego jest zadowolona, ok. 12 tys. km w rok i zero awarii, tylko dwa normalne serwisy po zakupie i po przebiegu ok. 10 tys. km).
Lancia Ypsilon bardzo się jej podoba, siostra lubi samochody wyglądające trochę inaczej niż pospolity Golf, Polo czy Astra.
Do tego dochodzi zazwyczaj bogate wyposażenie samochodu (klimatyzacja, elektryka, ciekawa tapicerka itd.).

Czy egzemplarz o z linka może być coś wart?
Wpisując w google 1.4 12V wyskakują nieciekawe recenzje silnika który był m.in. w Fiacie Bravo.
Jak taki silnik może znieść instalację gazową (wtrysk jednopunktowy - instalacja II generacji, czyli dawkowanie gazu mocno nieprecyzyjne tak naprawdę, regulowane podciśnieniem w kolektorze ssącym).

miodzio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 208
Rejestracja: 25 wrz 2008, 0:00
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Re: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: miodzio » 06 wrz 2011, 12:05

Cześć

Siostrze zamarzyła się Ypsilonka 2003-, a ja mam ją dla niej znaleźć. Generalnie wolałbym unikać diesla z uwagi na ewentualne wyższe koszty napraw (sam mam diesla, ale auto od nowości było w rodzinie więc i przebieg pewny, i wiem jak było traktowane - od obcego trochę bym się bał kupować). Większość pojawiających się na allegro benzyn to 1,4 95 KM - trzeba na coś szczególnego zwrócić uwagę - ma jakieś, powiedzmy konstrukcyjne, wady?

Będę wdzięczny za opinie zarówno pozytywne, jak i te negatywne ;-)

george11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 14 lut 2010, 22:16
Lokalizacja: slask

Re: Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: george11 » 03 paź 2012, 22:15

zrobiłem Ypsilonem 30kkm, 1,3 jtd, podkrecony na 90km, jest wygodny, oszczedny i malo spotykany na naszych drogach, w sumie same superlatywy, jedyne awarie przez te 30kkm to peknieta sprezyna McPersona.


pzd.
Alfa Romeo GT 1,9 JTD 05'
Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'
Lancia Y 1,2 8V 97'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Y/Y10/Ypsilon”