Lancia Y - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Mart27

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Mart27 » 09 lis 2006, 13:58

"eLJot" pisze:Witam wszystkich:) Tata kolegi, zajmuje się sprowadzanie samochodów z Niemiec...;) i już szuka czegoś dla mnie...:D Mam jeszcze jedno pytanko. Kazał mi powiedzieć co dokładnie ma szukać-kazałem 1,2 16v na jak największym wypasie. Dziś dostałęm jeszcze jedno pytanie od typa. Chodzi o to, że Y występuje w trzech wersjach: LANCIA Y, LANCIA Y-LS LUB Y-ELEFANTINO. Mam powiedzieć, którą ja chce. Jakie są różnice między tymi wersjami? Pozdrawiam...:)
modeli jest znacznie więcej, ale ogólnie mówiąc różnią się właśnie wyposażeniem....

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Patryklancia » 09 lis 2006, 14:57

Wszystko już wcześniej napisano o różnicy między Y a Punto . Jedna i podstawowa sprawa blacha w Lanci a blacha w Fiacie to prawie :lol: ale tylko prawie to samo , osobiście znam przypadki punto z 96-97 roku bez podłogi czy progów o innych kwiatkach na karoserii niemówie. Jak wiadomo prawie :wink: czyni wielką różnicę. A blachy w Lanci są nieporównywalnie wytrzymalsze na korozję , być może solidniejsza konserwacja . A w nowszych rocznikach podwójny ocynk i to jest główny plus : yesyes :
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Orsya » 09 lis 2006, 15:23

"eLJot" pisze:Witam wszystkich:) Tata kolegi, zajmuje się sprowadzanie samochodów z Niemiec...;) i już szuka czegoś dla mnie...:D Mam jeszcze jedno pytanko. Kazał mi powiedzieć co dokładnie ma szukać-kazałem 1,2 16v na jak największym wypasie. Dziś dostałęm jeszcze jedno pytanie od typa. Chodzi o to, że Y występuje w trzech wersjach: LANCIA Y, LANCIA Y-LS LUB Y-ELEFANTINO. Mam powiedzieć, którą ja chce. Jakie są różnice między tymi wersjami? Pozdrawiam...:)
z rocznika, który Cię interesuje, najlepiej szukaj wersji LS, wersja Elefantino pojawiła się po liftingu, tak samo jak wersja Cosmopolitan, która nawiasem mówiąć jest najbogatszą odmianą w Y po liftingu oczywiście
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Luckyy » 09 lis 2006, 19:30

"Mart27" pisze:
"eLJot" pisze:Tata zaczyna się łąmać, a ja jestem coraz lepszej myśli. Niestety model 1,2 16v który wszyscy mi polecają jest niezwykle ciężko namierzyć. Natomiast znalazłem w Krakowie coś takiego:
Co o tym myślicie? Jutro pojadę ją obejrzeć...:) Ewentualnie może ktoś zna kogoś, kto przypadkiem sprzedaje igreka, albo może niechcący gdzieś coś zobaczył? Co do kwoty to chciałbym się zamknąć w 8tyś.
to autko od jakiegoś czasu jest na allegro-może to przez małą popularność Lanci, a może z innego powodu???? na pewno warte obejrzenia bo na miejscu (nic nie kosztuje) - ja musiałem po swoją jechać kawał drogi... ładny kolor (b.ciekawy) - niestety wyposażenie słabsze (brak poduszki, ABS, KLimy, alufelg, CD-spotykane w Ypsilon)


Jesli chcialbys porozmawiac z wlascicielem takiej 1.2 16V lub 'pomacac' takiego Y - to ARAS powinien juz wrocic a ze mieszka w Olkuszu i czasami jest w KRK wiec nie bylo by pewnie problemu, zagadaj do Niego, chyba ze sie sam tu wypowie ;-)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Anonymous

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Anonymous » 18 sie 2007, 0:16

Witam,

niesamowicie podoba mi sie Ypsilon, ale nie moge wygrzebac w internecie wiekszej ilosci opinii jego uzytkownikow, stad moja ogromna prosba do Panstwa o informacje:
- jaka jest (bez)awaryjnosc tego samochodu?
- jak spisuje sie serwis i czy czesto trzeba go odwiedzac?
- czy po dluzszym uzywaniu cos okazalo sie niewygodne?
- czy ktos z Panstwa uzywa systemu ESP i czy warto go brac?

Bede wdzieczna za wszelkie informacje/uwagi/porady - serce sie rwie do tego samochodu, ale rozum podpowiada, ze za malo o nim wiem :)

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Orsya » 18 sie 2007, 9:19

pytanie czy chcesz kupować nowy czy używany?
1) jak będzie to nowy to raczej nie masz się czego obawiać, tym bardziej że w statystykach awaryjności wśród 3-letnich aut (przeprowadzony przez ADAC lub Dekra) Ypsilonek miał bardzo dobre miejsce
jeżeli jest to używka naprawiana po wypadku to trudno powiedzieć, jak się będzie spisywać, gdyż nie wiesz jak zostało autko naprawione i jakich części do niego użyto
2) co do serwisu to wizyty w ASO mogą być drogie, ale w przypadku nowego auta jest to konieczność
3) niektórym nie podobają się centralnie umieszczone zegary
aha, jeżeli miałbym coś sugerować to kupuj wersję z silnikiem 1.3 diesel :wink:
4) co do ESP - urządzenie bardzo przydatne, ale jeżeli masz jeździć nią tylko po mieście to warto się zastanowić nad sensem kupna. Poza tym zawieszenie Ypsilonka nie nastraja do szybkiej jazdy, gdzie ESP najbardziej się przyda :wink:
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Anonymous

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Anonymous » 18 sie 2007, 10:29

Dziekuje za pierwsze podpowiedzi :)

Wyjasnie od razu, ze to ma byc autko dla zupelnie poczatkujacego kierowcy, pierwsze auto i kierowca swiezo po egzaminie, czyli umiejetnosci bardzo podstawowe - dlatego pytalam o ESP.

Mysle o szarpaniu sie na auto prosto z salonu, bo nie bardzo mam warunki na ryzykowanie zakupu uzywanego.

Czy polecenie diesla 1,3 wynika z tego, ze ten silnik 1,4 jest kiepski? Widzialam takie uwagi w necie, ze to troche nieudana jednostka fiata...

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Orsya » 18 sie 2007, 10:55

będziesz jeździć głownie po mieście czy w trasach? jeżeli po mieście to wydaje mi się, że zakup ESP nie jest aż tak konieczny, natomiast jeżeli w trasie to jako początkujący kierowca dobrze żebyś miała taki dodatek na pokładzie

co do silnika - 1.3 diesel zapewnia osiągi niewiele gorsze od 1.4, ale bije go na głowę ekonomiką - pali blisko dwa razy mniej niż jednostka beznynowa
pytanie jeszcze o której wersji 1.4 mówimy, gdyż są dwie - 77KM oraz 95KM. Ja mam w Musie 1.4 95KM i po mieście pali jak smok - 10-11 litrów to nic nadzwyczajnego... :? znając życie wersja 77KM będzie niewiele lepsza, więc tylko i wyłącznie 1.3 diesel jak dla mnie :D
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Anonymous

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Anonymous » 18 sie 2007, 11:00

Miasto glownie, ale czasem wypad w trase - powiedzmy raz w miesiacu np. 300 km :)

Ze wzgledu na cene myslalam o 1,4 77 KM, ale fakt, spalanie tym silnikom wychodzi 8,5 zdaje sie... Fakt. :)

Awatar użytkownika
Radicz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1604
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Radicz » 18 sie 2007, 11:53

No proszę... Orsya zrobił już pełny wykład nt. Ypsilonka : yesyes : : yesyes : : yesyes :
A ja się pod tym podpisuję- tylko 1.3 JTD 8) 8) 8)

Jak będziesz miała coś na oku, to daj znać!

Pozdrawiam, Radicz.

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Orsya » 18 sie 2007, 14:36

jak sporadczynie będziesz jeździć w trasie to w mojej opinii nie jest konieczny zakup ESP, ale jak będziesz się dzięki temu czuć bardziej bezpiecznie i pewnie na drodze oraz stać Cię na to, to nie widzę powodów, dla których nie miałabyś sobie dokupić tego urządzonka.

Radicz, a chcesz coś więcej się dowiedzieć? :lol: :wink:
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

Anonymous

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Anonymous » 18 sie 2007, 16:58

Szczerze mowiac - kasy absolutnie nie mam na zbyciu, ale probuje jakos wywazyc bezpieczenstwo/bezawaryjnosc/estetyke i cene... stad pytanie o taki drogi dodatek :)

Co do bezawaryjnosci, to wyniki Dekry 2004 dla Lancii Y na kolana mnie nie rzucily - miejsce 84 na 126 w kategorii 0-3 lat... Nie wiem, czy mozna w ciemno zalozyc, ze Ypsilon jest lepszy, bo nowszy? :D

A czy ktos z Was wie, dlaczego Ypsilon nie byl poddany testom EuroNCAP?

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: grzole » 18 sie 2007, 16:58

"Orsya" pisze: aha, jeżeli miałbym coś sugerować to kupuj wersję z silnikiem 1.3 diesel
Silnik ten wart jest polecenia, otrzymywał nagrody za najlepszą jednostkę napędową. Stosowany jest m. in. w Pandzie, Grande Punto, Punto II, Corsie czy Astrze.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Anonymous

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Anonymous » 18 sie 2007, 17:27

Dzieki Nat za fotki!! to mi wcale nie ulatwia zycia!! :D
Siedzialam w takim autku w salonie 2 dni temu i po prostu nie moge przestac o nim myslec :)

A co do wizyt w ASO - z przegladami sie licze, ale to "przyjemnosc" przy kazdej marce. Nie chcialabym tylko wpakowac kasy w nowe auto - z nadzieja, ze unikam napraw usterek, jakie by mi przy uzywanym grozily - i miec ciagle cos do naprawiania w tej nowce... Chyba by mnie trafilo.

Poza tym - poniewaz od kredytu nie uciekne, to marzyloby mi sie, zeby autko dobrze mi sluzylo dluzej niz bede je splacac :D

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Nowy Ypsilon - opinie posiadaczy poszukiwane goraczkowo

Post autor: Nat » 18 sie 2007, 17:34

Trochę nie pora na takie rady, bo mamy sierpień, ale jak ostatnio w grudniu ubezpieczałem swoją Lybrę w ASO Fiata i oglądałem Ypsilonka- z uwagi na obniżki końca roku dealer chciał mi zjechać z ceny Ypsilonka o całkiem sporą kwotę...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Y/Y10/Ypsilon”