Strona 1 z 1

Głośnik typu tweeter - który najlepszy i jak go wymienić

Dodany: 18 sie 2019, 12:01
autor: Fan_Lancia
Cześć ! słuchajcie, w mojej Lancii spalił się głośnik typu tweeter, ( ten u góry przy kierownicy, w załączniku zdjęcie). Czy ktoś z was może "bawił się" w wymiane ? mój mechanik tylko to zdemontował i powiedział, że nie jest w stanie zamówić oryginalnego. Wolałbym uniknąć jazdy do aso, bo po pierwsze cena, a po drugie jest okazja wymienić na coś lepszego, tylko pytanie co ? Żeby go wymienić trzeba tylko tą siateczkę zdemontować i podłączyć kabelkiem czy coś jeszcze ? wszystkie sugestie mile widziane pozdro :)

Re: Głośnik typu tweeter - który najlepszy i jak go wymienić

Dodany: 18 sie 2019, 17:54
autor: harpusz
Ja po zakupie Lancii od razu je wyrzuciłem. Wg. mnie grały bardzo kiepsko. Wstawiłem jakieś noname połowę mniejsze od tych oryginalnych (jakieś 15 lat temu kupiłem je w sklepie z częściami elektronicznymi za 15 PLN). Przykleiłem je taśmą dwustronną w miejscu poprzednich. Pamiętam, że podłączyłem je szeregowo z kondensatorem elektrolitycznym bodajże 4,7 mikrofaradów (możesz sobie sam wybrać pojemność podłączając inne wartości od 1 do 47 mikrofaradów). Ważne jest tylko żeby polaryzacja kondensatora była taka sama na obydwu głośnikach. Moim zdaniem wysokich jest znacznie więcej niż w oryginale i nie przenosi teraz tylu średnich tonów, ale to już osobista kwestia ucha właściciela auta.

Re: Głośnik typu tweeter - który najlepszy i jak go wymienić

Dodany: 10 wrz 2019, 20:32
autor: BootError
Gdzieś jeszcze chyba mam te tweetery. Jak potrzebujesz to pisz, poszukam. Mogę Ci wysłać jak chcesz ale na Twoim miejscu zmieniłbym na coś lepszego ze zwrotnicą ;)