Głośnik typu tweeter - który najlepszy i jak go wymienić

Fan_Lancia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2015, 10:57
Imię: Anonim :)
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Głośnik typu tweeter - który najlepszy i jak go wymienić

Post autor: Fan_Lancia » 18 sie 2019, 12:01

Cześć ! słuchajcie, w mojej Lancii spalił się głośnik typu tweeter, ( ten u góry przy kierownicy, w załączniku zdjęcie). Czy ktoś z was może "bawił się" w wymiane ? mój mechanik tylko to zdemontował i powiedział, że nie jest w stanie zamówić oryginalnego. Wolałbym uniknąć jazdy do aso, bo po pierwsze cena, a po drugie jest okazja wymienić na coś lepszego, tylko pytanie co ? Żeby go wymienić trzeba tylko tą siateczkę zdemontować i podłączyć kabelkiem czy coś jeszcze ? wszystkie sugestie mile widziane pozdro :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

harpusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2011, 0:10
Imię: tomek
Lokalizacja: Łódź

Re: Głośnik typu tweeter - który najlepszy i jak go wymienić

Post autor: harpusz » 18 sie 2019, 17:54

Ja po zakupie Lancii od razu je wyrzuciłem. Wg. mnie grały bardzo kiepsko. Wstawiłem jakieś noname połowę mniejsze od tych oryginalnych (jakieś 15 lat temu kupiłem je w sklepie z częściami elektronicznymi za 15 PLN). Przykleiłem je taśmą dwustronną w miejscu poprzednich. Pamiętam, że podłączyłem je szeregowo z kondensatorem elektrolitycznym bodajże 4,7 mikrofaradów (możesz sobie sam wybrać pojemność podłączając inne wartości od 1 do 47 mikrofaradów). Ważne jest tylko żeby polaryzacja kondensatora była taka sama na obydwu głośnikach. Moim zdaniem wysokich jest znacznie więcej niż w oryginale i nie przenosi teraz tylu średnich tonów, ale to już osobista kwestia ucha właściciela auta.
Kappa 2.0 20v 155KM

Awatar użytkownika
BootError
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 08 mar 2014, 7:36
Imię: Tomek
Lokalizacja: WL - Mazowieckie

Re: Głośnik typu tweeter - który najlepszy i jak go wymienić

Post autor: BootError » 10 wrz 2019, 20:32

Gdzieś jeszcze chyba mam te tweetery. Jak potrzebujesz to pisz, poszukam. Mogę Ci wysłać jak chcesz ale na Twoim miejscu zmieniłbym na coś lepszego ze zwrotnicą ;)
Były:
Seicento Sporting Abarth (1999)
Grande Punto Sport (2007)

Są:
Fiesta MK7 EcoBoost-Turbo 125KM (2012) <<<link
Delta III MOMO 1,9TT 223KM DPF ON / EGR OFF by Cinek (2013) <<<link
Seicento 1,1MPI (2006)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”