Delta III - Głośnik czujników cofania

QookiPL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2021, 10:05
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krapkowice

Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: QookiPL » 12 paź 2021, 10:28

Szanowni Forumowicze

Chciałbym prosić o podanie lokalizacji głośniczka/buzzera, który aktywowany jest czujnikami cofania.
Od zakupu Lancii Delty III nie było dźwięku podczas cofania mimo zamontowanych czujników.
Podczas ostatniej wizyty u elektromechanika temat został podjęty i okazało się, że do wymiany jest jeden z czujników. Po wymianie, czujniki z bliska "pykają ultradźwiękami" ale mimo tego brak jest dźwięku informującego o przeszkodzie. Poszukiwania buzzera przez mechanika w nadkolach nie przyniosły rezultatu.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tym temacie.
Opiekun ojcowskiego profilu Delty....w Alfie 159 ;)
Dawne dzieje:
Lancia Lybra 1.9 JTD,
Lancia Dedra 1.6,
Honda Prelude 1.8,
Renault 21 1,7.

QookiPL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2021, 10:05
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: QookiPL » 13 paź 2021, 11:16

W związku z brakiem odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie postaram się uprościć. Czy ktoś mógłby wsiąść do swojej Lancii Delty III wyposażonej w czujniki cofania, ustawić się blisko jakiejś przeszkody z tyłu, włączyć wsteczny bieg i napisać mi skąd słyszalny jest dźwięk buzzera/głośniczka od czujników cofania ?
Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeprowadzenie tego badania ;-)
Opiekun ojcowskiego profilu Delty....w Alfie 159 ;)
Dawne dzieje:
Lancia Lybra 1.9 JTD,
Lancia Dedra 1.6,
Honda Prelude 1.8,
Renault 21 1,7.

QookiPL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2021, 10:05
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: QookiPL » 20 paź 2021, 16:18

Brak mi słów, żeby opisać obojętność użytkowników tego forum związaną z udzieleniem prostej odpowiedzi na pytanie "skąd dobiega dźwięk podczas korzystania z czujników cofania".
U mnie go nie ma, u Was pewnie jest i można to ustalić ale Wam się nie chciało. Forum uważam za martwe.
Można zamknąć temat bo po rozbiórce połowy auta ustaliłem, że buzzer jest w liczniku.
:|
Opiekun ojcowskiego profilu Delty....w Alfie 159 ;)
Dawne dzieje:
Lancia Lybra 1.9 JTD,
Lancia Dedra 1.6,
Honda Prelude 1.8,
Renault 21 1,7.

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: mikee72 » 20 paź 2021, 17:44

Mnie proszę w to nie mieszać :lol:
Nie mam i nie miałem Delty i takich osób jest tutaj więcej..
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: Tomzik » 20 paź 2021, 20:20

QookiPL pisze: 20 paź 2021, 16:18 Brak mi słów, żeby opisać obojętność użytkowników tego forum związaną z udzieleniem prostej odpowiedzi na pytanie "skąd dobiega dźwięk podczas korzystania z czujników cofania".
U mnie go nie ma, u Was pewnie jest i można to ustalić ale Wam się nie chciało. Forum uważam za martwe.
Można zamknąć temat bo po rozbiórce połowy auta ustaliłem, że buzzer jest w liczniku.
:|
To nie zawsze jest obojętność, w dużej mierze forum naprawdę jest martwe. Wystarczy zobaczyć co dzieje się w Hyde Parku. Sam masz w opisie 2 Lancie, z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że nie posiadasz ich od daty Twojej rejestracji na forum, zresztą sam opis to mówi, lecz najprawdopodobniej zarejestrowałeś się tylko po to, by uzyskać kilka informacji zadając pytanie w dziale technicznym.

Druga rzecz - raczej nikt nie ma ustawionych powiadomień o każdym nowym poście. Nie wiem nawet czy można takie coś ustawić. Dopiero, gdy się zabierze głos w danym wątku i ma zaznaczoną opcję "informuj o odpowiedzi" jest powiadomienie.

Dlatego mimo wszystko nie wyjeżdżałbym od razu z pretensjami do całego świata, zdaj sobie sprawę, że ten świat (lanciowy) nigdy nie był duży a i tak cały czas się kurczy i umiera równocześnie.

Następnym razem jeśli zobaczę jakieś pytanie spróbuję pomóc, ale nie daję gwarancji (podobnie jak zapewne każdy inny, kto tu jeszcze pozostał), że będę śledził live dział techniczny i tylko czekał aż zadasz pytanie.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

QookiPL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2021, 10:05
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: QookiPL » 21 paź 2021, 7:29

Tomzik pisze: 20 paź 2021, 20:20
QookiPL pisze: 20 paź 2021, 16:18 Brak mi słów, żeby opisać obojętność użytkowników tego forum związaną z udzieleniem prostej odpowiedzi na pytanie "skąd dobiega dźwięk podczas korzystania z czujników cofania".
U mnie go nie ma, u Was pewnie jest i można to ustalić ale Wam się nie chciało. Forum uważam za martwe.
Można zamknąć temat bo po rozbiórce połowy auta ustaliłem, że buzzer jest w liczniku.
:|
To nie zawsze jest obojętność, w dużej mierze forum naprawdę jest martwe. Wystarczy zobaczyć co dzieje się w Hyde Parku. Sam masz w opisie 2 Lancie, z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że nie posiadasz ich od daty Twojej rejestracji na forum, zresztą sam opis to mówi, lecz najprawdopodobniej zarejestrowałeś się tylko po to, by uzyskać kilka informacji zadając pytanie w dziale technicznym.

Druga rzecz - raczej nikt nie ma ustawionych powiadomień o każdym nowym poście. Nie wiem nawet czy można takie coś ustawić. Dopiero, gdy się zabierze głos w danym wątku i ma zaznaczoną opcję "informuj o odpowiedzi" jest powiadomienie.

Dlatego mimo wszystko nie wyjeżdżałbym od razu z pretensjami do całego świata, zdaj sobie sprawę, że ten świat (lanciowy) nigdy nie był duży a i tak cały czas się kurczy i umiera równocześnie.

Następnym razem jeśli zobaczę jakieś pytanie spróbuję pomóc, ale nie daję gwarancji (podobnie jak zapewne każdy inny, kto tu jeszcze pozostał), że będę śledził live dział techniczny i tylko czekał aż zadasz pytanie.
Rzeczywiście troszkę mnie poniosło ale w wyobraźni miałem pewność, że jest to tętniące życiem forum. Sam nie byłem zarejestrowanym użytkownikiem, ponieważ wszystkie dotychczasowe informacje i odpowiedzi na pytania udawało mi się znaleźć bez zawracania głowy komukolwiek na świecie. Niestety, informacji na zainicjowany przez mnie temat nie udało mi się znaleźć na forach polskich, włoskich i niemieckich.....stąd potrzeba rejestracji i zadania pytania w formie upublicznionego postu. Proszę o wybaczenie w kwestii mojej frustracji i jednocześnie mam nadzieję na zrozumienie mojej sytuacji.
Przepraszam za swoje zachowanie i życzę temu forum większej ilości aktywnych użytkowników : ok2 :
Opiekun ojcowskiego profilu Delty....w Alfie 159 ;)
Dawne dzieje:
Lancia Lybra 1.9 JTD,
Lancia Dedra 1.6,
Honda Prelude 1.8,
Renault 21 1,7.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: Tomzik » 21 paź 2021, 9:22

Spokojnie, tu też nie chodziło o jakieś "zruganie" Ciebie.

Sam również doświadczyłem tu podobnych do Twojej sytuacji. Niestety tak to już bywa.

Oczywistą sprawą jest, że człowiek szuka info na forum o danej marce myśląc "jak nie tu to gdzie?".

Niestety na sytuację naszego forum wpływa kilka rzeczy - po pierwsze ogólna sytuacja - ludziska mają coraz mniej czasu i sił na siedzenie przed kompem, czasy są takie, że tradycyjne fora zostały wyparte przez Fejsa i jego grupy. I to co wiemy - Lancia nigdy nie była popularna. A w związku z wymieraniem aut (brak nowych modeli) coraz więcej ludzi przenosi się do innych marek.

Nie zrażaj się kolego, pytaj, jestem pewny, że mimo tego iż zostało nas tu niewielu, ktoś kiedyś coś Ci poradzi jak tylko zauważy pytanie i będzie miał jakąś wiedzę, bo wartościowych osób tutaj naprawdę nie brakowało.

Powodzenia. A ze swej strony na elektrykę polecam ściągnąć płytkę e-Learn do Fiata Bravo II - jest na tyle podobny, że wiele rzeczy powinno dać się odczytać. E-learn do Delty istnieje tylko na serwerze Fiata i trzeba mieć założone konto. Do Bravo wyszedł na szczęście jeszcze na płytce.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: mikee72 » 21 paź 2021, 9:42

Nie wiem jak jest w telefonie, bo ja wbijam na forum przez przeglądarkę.

No i na stronie mam taką opcję:
WIĘCEJ -> Nieprzeczytane posty
Tutaj listuje mi wszystkie tematy, których nie przejrzałem - w tym oczywiście stare tematy z nowymi wpisami.
Każdą wizytę zaczynam od tego i nie ma opcji, że jakiś wpis mi umknie.

Jest też opcja dla Ciebie - Łukasz, żeby nie czuł się taki osamotniony w swej samotności:
WIĘCEJ -> Posty bez odpowiedzi
Jest ich całkiem sporo - ale jak już ktoś sam sobie odpisze, to wpis traci ten status.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: Tomzik » 21 paź 2021, 10:50

Człowiek uczy się całe życie ;)

Nigdy tego nie używałem, ale fakt, widziałem to w sumie.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

QookiPL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2021, 10:05
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Delta III - Głośnik czujników cofania

Post autor: QookiPL » 21 paź 2021, 11:21

Dziękuję raz jeszcze i na zamknięcie tematu przypomnę dla wszystkich poszukujących tej wiedzy:
głośnik/buzzer od czujników cofania w Lancii Delta III jest zabudowany w liczniku.

Miłego dnia !!
Opiekun ojcowskiego profilu Delty....w Alfie 159 ;)
Dawne dzieje:
Lancia Lybra 1.9 JTD,
Lancia Dedra 1.6,
Honda Prelude 1.8,
Renault 21 1,7.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”