Delta III - dziwne zachowanie klimatyzacji

Bulny
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2020, 10:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Warszawa

Delta III - dziwne zachowanie klimatyzacji

Post autor: Bulny » 06 gru 2020, 17:22

Witam,

piszę ponieważ ostatnimi czasy dość dziwnie działa mi nawiew i klima.
Parametry auta - rok:2012, 1.6 JTD, klima automatyczna.
Czasem działa bez problemu, a czasem pojawiają się takie objawy: kontrolki klimy niby działają po przekręceniu kluczyka, ale po uruchomieniu samochodu klima się nie włącza, kontrolka gaśnie i nie da się jej włączyć. Gdy tak się stanie nawiew przez jakiś czas nie działa, dopiero po chwili jazdy nawiew włącza się i działa normalnie (klimy już nie włączę aż do ponownego uruchomienia auta po dłuższym postoju). Wentylator nie buczy, nie wydaje dziwnych odgłosów po prostu działa.
Czasem wszystko działa bez problemu, nie wiem czy to zależy od ułożenia gwiazd czy od czego.
Błędy które zapisały się w komputerze to:
B1921 - Nastawnik recyrkulacji powietrza
B1922 - Inf. zwr. elektrowentylatora
Ma ktoś może jakiś pomysł od czego zacząć zanim rozbebeszę pół samochodu? Może ktoś miał taką sytuacje i znalazł jakieś konkretne rozwiązanie?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2020, 17:36 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytułujemy zgodnie z Regulaminem !!! Kolejny taki post / temat wyląduje w śmietniku.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta III - dziwne zachowanie klimatyzacji

Post autor: wujekp » 06 gru 2020, 18:17

A to nie jest kwestia temperatury? Jak na zewnątrz jest zimno, to dopóki płyn nie złapie minimum temperatury, nawiew jest ograniczony do minimum:
Precyzując, jeżeli płyn chłodzący silnik nie
jest wystarczająco ciepły, nie zostanie włączona natychmiast maksymalna prędkość
wentylatora, aby ograniczyć nawiew do kabiny powietrza nie wystarczająco ciepłego.
[..]
Gdy funkcja maksymalnego odmrażania/
odparowania jest włączona jedynymi czynnościami manualnymi możliwymi do wykonania są; regulacja prędkości wentylatora i wyłączenie ogrzewania szyby tylnej.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Bulny
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2020, 10:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - dziwne zachowanie klimatyzacji

Post autor: Bulny » 06 gru 2020, 18:44

Tak ten schemat działania był mi doskonale znany z tym że takie rzeczy sporadycznie działy się też w wakacje przy 30 stopniach jednakże wtedy to olałem bo na cały sezon były to może ze dwa takie wybryki a potem wszystko wróciło do normy.
Sęk w tym że nawet jak po 300km jazdy staję na mopie na 3 minuty się załatwić dzieje się to samo i nawet manualnie zwiększając prędkość dmuchawy nic nie dmucha przez 2-3 minuty. Odparowania szyb wtedy też np nie da się włączyć.
Klimy nie mogę włączyć już całą drogę, dopiero po postoju dłuższym niż godzina/dwie wszystko wraca do normy.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta III - dziwne zachowanie klimatyzacji

Post autor: wujekp » 06 gru 2020, 19:29

To trochę zmienia postać rzeczy. : zawstydzony :
Jeżeli rozgrzany nie dmucha to faktycznie nie jest to prawidłowy objaw.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”